Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thegammer »

Nie zauważyłem niczego. Figurki na plus - duża poprawa względem pierwszego KS-a.
Monthion
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2009, 19:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Monthion »

fenrir86 pisze: 28 maja 2021, 17:24 Dostałem dzisiaj kopię oryginalnego nemesis z druku p03/2021 (maj 2021). Kopia ma poprawione tresci kart ( errata do sciagniecia na rebel - niepotrzebna). Figurki cale, woreczek bez grzyba, lokacje bez roznic w kolorach.
Czyli jeśli ktoś nowy chciałby kupić Nemesis bez wystawiania się na możliwość wystąpienia błędów oraz wkur... tzn. irytacji to, to będzie najlepsza opcja. Pytanie czy ten druk jest także po polsku.
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pawelw »

Ja również kupiłem Nemesis z najnowszego dodruku (PL_P03). Poprawione figurki, karty wyglądają na poprawione, nie ma grzyba. Jedyne co to mój egzemplarz musiał mieć mało szczęścia w transporcie. Dostałem rozwalone pudełko, poobijaną planszę i 2 figurki miały odłamane drobne rzeczy. Reklamacja zrealizowana w niecały tydzień. Dostałem nowe pudełko, nową planszę i figurkę. Aż się zdziwiłem, ze tak szybko. :D
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Evokenx »

Widzę w różnych sklepach dostępne dodatki od ręki Nemesis:Karnomorphy oraz Nemesis:Koszmary jednakże w tych samych sklepach widzę również Nemesis:Carnomorphs(Edycja Polska) i Nemesis:Voidseeders(Edycja Polska) z tym, że jest to przedsprzedaż.

Trochę tego nie rozumiem, czy to wszystko to jedno i to samo czy jednak nie...? :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Evokenx pisze: 25 lip 2021, 21:04 Widzę w różnych sklepach dostępne dodatki od ręki Nemesis:Karnomorphy oraz Nemesis:Koszmary jednakże w tych samych sklepach widzę również Nemesis:Carnomorphs(Edycja Polska) i Nemesis:Voidseeders(Edycja Polska) z tym, że jest to przedsprzedaż.

Trochę tego nie rozumiem, czy to wszystko to jedno i to samo czy jednak nie...? :)
To samo tylko jedno jest wydane w normalny sposób przez Rebel a drugie było wydane przez Awaken Realms na Kickstarterze i w sumie też już przyszło, a jak wisi dalej na przedsprzedazy to możliwe że sklepy mają możliwość domowienia i przyjdzie z druga fala Nemesis Lockdown
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gab »

Witam,
Nie ukrywam, że dopiero zamierzam rozpocząć swoją przygodę z Nemesisem, mam natomiast garść pytań związanych raczej z samym produktem/dostępnością:
1. Czy do tej gry podczas dwóch kampani KS-owych były jakieś rzeczy, które nie będą sprzedawane w retailu? Z tego co widzę pojedyncze polskie sklepy już uruchomiły przedsprzedaże niemal wszystkich dodatków, także pudeł ze stretch goals co już mnie całkowicie zaskoczyło i powiem szczerze, że zgłupiałem.
2. Być może już padło takie pytanie z góry przepraszam jeśli zadaję je drugi raz w tym wątku - czy ktoś może mi napisać co powinienem w jakiej kolejności kupować(ja wiem, że warto mieć wszystko ale budżet może nie dać rady), pytam bardziej pod kątem późniejszej dostępności lub jej braku.
3. Czy edycje KS vs Rebel czymkolwiek się różnią - pytam bardziej pod kątem jakości wykonania, ponieważ wiem, że bywało z tym różnie.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zmij »

Gab pisze: 01 sie 2021, 11:49 Witam,
Nie ukrywam, że dopiero zamierzam rozpocząć swoją przygodę z Nemesisem, mam natomiast garść pytań związanych raczej z samym produktem/dostępnością:
1. Czy do tej gry podczas dwóch kampani KS-owych były jakieś rzeczy, które nie będą sprzedawane w retailu? Z tego co widzę pojedyncze polskie sklepy już uruchomiły przedsprzedaże niemal wszystkich dodatków, także pudeł ze stretch goals co już mnie całkowicie zaskoczyło i powiem szczerze, że zgłupiałem.
2. Być może już padło takie pytanie z góry przepraszam jeśli zadaję je drugi raz w tym wątku - czy ktoś może mi napisać co powinienem w jakiej kolejności kupować(ja wiem, że warto mieć wszystko ale budżet może nie dać rady), pytam bardziej pod kątem późniejszej dostępności lub jej braku.
3. Czy edycje KS vs Rebel czymkolwiek się różnią - pytam bardziej pod kątem jakości wykonania, ponieważ wiem, że bywało z tym różnie.
1 chyba wszystko można dostać, nawet ekskluzywna postać medyka w przedsprzedaży
2 podstawka+medyk (z terenami jezeli lubisz wzbogacać wizualna warstwę rozgrywki) na poczatek potem karnomorfy, a jeżeli chcesz więcej to następne w kolejności są koszmary a na końcu poklosie, choć ostatnie 2 można spokojnie pominac
3 nowy druk od rebela jest juz ponoć ok, wcześniejsze miały problemy ze spleśniałymi workami, różnokolorowymi kafelkami np silników i pewnie kilka innych problemów które z nowym drukiem zostały poprawione
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Sever »

Hej, takie pytanie, w jakiej liczbie graczy grało wam się najlepiej?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dwaduzepe »

Sever pisze: 02 wrz 2021, 00:01 Hej, takie pytanie, w jakiej liczbie graczy grało wam się najlepiej?
Kazdej:) a tak serio, gdybym musial wskazac to komplet graczy jest rewelacja
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Sever pisze: 02 wrz 2021, 00:01 Hej, takie pytanie, w jakiej liczbie graczy grało wam się najlepiej?
4-5
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Sever »

A jak z samym skalowaniem? Pytam bo u mnie najprawdopodobniej byłyby to głównie trzy osoby :)
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Ja najczęściej gram w składzie trzy osobowym i wg mnie jest jak najbardziej w porządku. Mam wrażenie, że przy czterech osobach było nam łatwiej.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

Sever pisze: 02 wrz 2021, 08:55 A jak z samym skalowaniem? Pytam bo u mnie najprawdopodobniej byłyby to głównie trzy osoby :)
Najlepiej sprawdza się taktyka chodzenia w parach (dwójka ogarnia dziób statku - mostek, druga para rufę - silniki), bo postać wchodząca do pomieszczenia w ślad za towarzyszem nie rzuca na szmery, no i jak coś wyskoczy to większy firepower. Problem zaczyna się gdy twój kompan nagle wbija ci nóż w plecy, ale takie jest już Nemesis :-)
Sam często gram w 3 osobowym składzie i jest spoko, chociaż często zachodzi zjawisko, że łazi para (albo są dość blisko siebie), a ten trzeci włóczy się gdzieś samotnie (co czasami wychodzi mu na zdrowie, a czasami powoduje, że ma przesrane).
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Sever »

Dobra, poczytałem też nieco i ostatecznie zamówione :D . Klimat obcego i dead space wylewa się z tej gry.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: redber »

Nie wiem czy w tematach konkretnych tytułów można dodawać posty o czasowych ofertach związanych z danymi grami, ale w Okazjach nie do przegapienia łatwo coś takiego przegapić szczególnie jak nie chodzi o samą grę, bo jednak tutaj skupiają się posiadacze i fani konkretnego tytułu, do których oferta jest kierowana. Jak coś to przepraszam ;)

Jeśli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję Nemesis o alternatywne wersje królowych to jest na to odpowiedni moment. Nie jest to promocja 10-20 zł od najniższej ceny tylko 60-70 zł względem takowej czyli ok 40%

Nemesis: Alien Kings (zestaw 5 figurek) - 99 zł z Allegro Smart, które obecnie jest darmowe dla każdego

https://allegro.pl/oferta/awaken-realms ... 0772392319
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: eveni »

Drukarnia MB Print organizuje druk fanowskich kart, może ktoś jest zainteresowany:

http://sklep.mbprint.pl/produkt/fanowsk ... 3LEFaNaIFU
lukas.ka2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2021, 21:02
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukas.ka2 »

Witam.
Uściśle post powyżej. Nie drukarnia organizuje - tylko drukuje, a zbiórka i wszystkie informacje na grupie FB Nemesis Polska.

Wydruk tali celów:
https://www.facebook.com/groups/1609474 ... 607105260/

Wydruk znaczników przedmiotów:
https://www.facebook.com/groups/1609474 ... 607037360/
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Michito »

Z góry przepraszam jeżeli post nie jest we właściwym temacie (ale nie kojarzę innego).

Czy ktoś z Was używa gumowe osłony (ochraniacze?) na kafle pomieszczeń? Jeżeli tak, to jak się Wam sprawują?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Backero »

Zastanawiam się nad kupnem Nemesis, ale chciałbym mieć trochę więcej jasności co do dodatków. Jakie są na rynku, jakie będą a jakie już nie będą dostępne? W kwestii dodatku Aftermath widzę trochę sprzeczności i nie wiem czy on dopiero się pojawi, czy JUŻ nie ma nakładu.
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Super »

Cytując wątek o planach wydawniczych Rebela:
REBEL.pl pisze: 02 lis 2021, 11:37
kostekpo pisze: 31 paź 2021, 09:49Dzień dobry,

Czy Rebel ma w planach wydanie ostatniego dodatku do Nemesisa tj. Aftermath (Pokłosie)? Bije się że sobą, żeby kupić, ale wersję KS w tej chwili kosztują miliony monet. Pozdrawiam.
Nie, Aftermatch to produkt wyłącznościowy dla akcji na Kickstarterze. Wersja KS w chwili obecnej jest "jeszcze tania". Zalecamy kupić, bo cena będzie tylko rosła.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Michito pisze: 08 lis 2021, 23:07 Z góry przepraszam jeżeli post nie jest we właściwym temacie (ale nie kojarzę innego).

Czy ktoś z Was używa gumowe osłony (ochraniacze?) na kafle pomieszczeń? Jeżeli tak, to jak się Wam sprawują?
Spoiler:
Mam Nemsisa z pierwszej fali pierwszego kickstartera i nie zauważyłem zniszczeń kafli a gramy w niego często.
Jutro jak nie zapomnę to dokładnie obejrzę. Bardziej żetony intruzów bo je się w worku miesza i maca.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2021, 20:58 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Backero pisze: 09 lis 2021, 16:52 Zastanawiam się nad kupnem Nemesis, ale chciałbym mieć trochę więcej jasności co do dodatków. Jakie są na rynku, jakie będą a jakie już nie będą dostępne? W kwestii dodatku Aftermath widzę trochę sprzeczności i nie wiem czy on dopiero się pojawi, czy JUŻ nie ma nakładu.
Aftermath i Medyk są jak Rebel mówi KSE. Czyli w tej chwili tylko dostaniesz z drugiej ręki. Ewentualnie druga opcja to kolejna kampania Nemesis albo AR poleci w kulki i zacznie sprzedawac to jak dodatki do Lords of Hellas (nagle bez zapowiedzieli puscili w mega niskich cenach dodatki po jakis 2 latach od dostarczenia kampanii).

Koszmary, Tereny oraz Karnomorfy ma rebel i sprzedaje, więc to już kwestia dodruków pewnie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Hardkor pisze: 09 lis 2021, 20:58
Backero pisze: 09 lis 2021, 16:52 Zastanawiam się nad kupnem Nemesis, ale chciałbym mieć trochę więcej jasności co do dodatków. Jakie są na rynku, jakie będą a jakie już nie będą dostępne? W kwestii dodatku Aftermath widzę trochę sprzeczności i nie wiem czy on dopiero się pojawi, czy JUŻ nie ma nakładu.
Aftermath i Medyk są jak Rebel mówi KSE. Czyli w tej chwili tylko dostaniesz z drugiej ręki. Ewentualnie druga opcja to kolejna kampania Nemesis albo AR poleci w kulki i zacznie sprzedawac to jak dodatki do Lords of Hellas (nagle bez zapowiedzieli puscili w mega niskich cenach dodatki po jakis 2 latach od dostarczenia kampanii).

Koszmary, Tereny oraz Karnomorfy ma rebel i sprzedaje, więc to już kwestia dodruków pewnie.
Z tego co wiem wyprzedawali zapasy które były na wymianę ale to mogła być plotka. Lepiej sprzedać niż wyrzucić. :)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

Dodatki można również dorwac przy okazj Lockdowna. Pladge manager będzie otwarty po dowiezieniu wersji ang i wtedy mozna dozbierać.

Ale trzeba mieć co najmniej wwparcie na taktycznym poziomie:)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

aduko pisze: 09 lis 2021, 21:47 Dodatki można również dorwac przy okazj Lockdowna. Pladge manager będzie otwarty po dowiezieniu wersji ang i wtedy mozna dozbierać.
To nie jest do końca prawda - AR nie potwierdza obecnie, że PM będzie otworzony.
ODPOWIEDZ