Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Grahf »

Tak z ciekawości, w instrukcji jest napisane że w pudełku są 344 karty. U mnie jest 410. WTF? Ktoś wie o co chodzi?
Mam wersję polską.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Kretilla »

Pewnie dlatego, że masz karty promocyjne - oznaczone MWPROMO#xxx
Z tego co liczę to jest ich 67... więc może brakuje Ci 1 karty? (u mnie np. brakowało Pułapki teleportacyjnej)
atsumus
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2020, 08:03

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: atsumus »

Zapraszam do gry w Mage Wars Arena wersja online na platformie OCTGN.
http://forum.arcanewonders.com/index.php?topic=14610.0
Jestem w stanie wyjaśnić podstawowe mechaniki potrzebne do gry w MW na OCTG.
Podsyłam kontakt jak ktoś się zdecyduje.
GG-52677982
Discord - https://discord.gg/n9UWDh

Pozdrawiam wszystkich fanów tej pięknej gry.
Awatar użytkownika
CzarnyPies
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: CzarnyPies »

Grahf pisze: 19 lip 2020, 22:59 Jest zamazane bo trzeba się zarejestrować ;)
Problemem nie jest sama potrzeba rejestracji, ale brak możliwości pobrania pliku bez podania danych płatniczych (PayPal, G Play albo karty kredytowej). Jestem wyczulony na strony stosujące takie zagrywki i nie mam ochoty podawać im wrażliwych danych.

Czy ktoś mógłby udostępnić polskojęzyczną instrukcję Mage Wars Arena poprzez jakiś bardziej przyjazny serwer? Z góry dziękuję :)
stiller pisze: 12 sty 2020, 11:17 Cześć,
podłączam się do tematu i również proszę o przesłanie pliku z erratą do Mage Wars Arena od GFP.
Nieśmiało się uśmiecham i cichutko staję w kolejce do erraty Mage Wars Arena od GFP.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Grahf »

Scribd jest repozytorium różnych treści, w tym płatnych. Stąd chcą danych.
Ja używam od lat.
Awatar użytkownika
CzarnyPies
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: CzarnyPies »

Grahf pisze: 22 sie 2020, 15:42 Scribd jest repozytorium różnych treści, w tym płatnych. Stąd chcą danych.
Ja używam od lat.
Rozumiem. Mimo wszystko uprę się, że plik instrukcji, która kiedyś była przez wydawnictwo udostępniona w formie ogólnodostępnego pliku do pobrania, nie wymaga serwera z takimi obostrzeniami. PayPal używam sporadycznie a moja karta nie ma statusu kredytowej. G Play traktuję na równi z innymi usługami Google, czyli jako bardzo kosztowną opcję a to za sprawą bezczelnego naruszania prywatności na zatrważającą skalę. Taki dziwny jestem.

Trochę odeszliśmy od tematu Mage Wars. Utrzymuję w mocy swoją prośbę :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: EsperanzaDMV »

CzarnyPies pisze: 22 sie 2020, 16:13Trochę odeszliśmy od tematu Mage Wars. Utrzymuję w mocy swoją prośbę :)
Wysłałem już tę erratę do kilkudziesięciu osób z tego forum - podeślij na priv adres email, to Tobie też podeślę ;)
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Torquemada666 »

Czy warto dokładać ponad 50 zł żeby mieć wersję wspieram.to z dodatkowymi kartami, w przypadku Mage wars arena?
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Hh453 »

Hej, czym tak naprawdę się różni mage wars arena to duże pudło z angielskiej edycji, a sklepową polską wersją też mage wars arena ?
Dokładnie chodzi mi o tą angielską edycję https://ibb.co/nmM95rc
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Grellenort »

- Inna plansza ("leśna" arena zamiast "kamiennej")
- Inny design ksiąg czarów (ciut gorszy, przynajmniej dla beastmastera)
- Kilka kopii niektórych kart więcej (zaledwie garstka)
- Drobny rebalans paru kart
skanapka
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:26
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: skanapka »

Hej, czy ma ktoś z Was zdigitalizowaną polską instrukcję? Scribd chce ode mnie numeru karty, a wolałabym nie podawać
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: promykx »

skanapka pisze: 04 lis 2020, 10:49 Hej, czy ma ktoś z Was zdigitalizowaną polską instrukcję? Scribd chce ode mnie numeru karty, a wolałabym nie podawać
Wersja oznaczona ze z 2017, nie wiem czy była nowsza. Taką mam tylko :)

https://www.dropbox.com/s/cyin0arsrdk0w ... b.pdf?dl=0
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Torquemada666 »

Warto dokupić, mając możliwość, drugi pakiet kart promocyjnych z edycji wspieram.to? Grę dopiero kupiłem Mage Wars Arena PL I zastanawiam się czy z tych kart korzysta się więcej niż z jednej sztuce w decku. Jak ktoś ma w tym temacie doświadczenia z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Grellenort »

Warto. Polska edycja to niestety zimny trup (angielska o dziwo chyba lada moment ożyje), więc nawet kilka kart więcej wzbogaci grę o nowe zagrania ;)
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Torquemada666 »

Ktoś wykorzystywał karty z Akademii w rozgrywkach Areny? Są przydatne i warte zainteresowania przy układaniu decku?
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: helloween85 »

Ja mam wszystkie karty razem zmieszane. Z tego co pamiętam jest tam sporo czarów wartych uwagi, tylko stwory do przywołania są słabsze niż w arenie i raczej z nich nie korzystam.
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: SoAmazinglyBad »

Witam wszystkich :)

Mam pytanie : czy ma ktoś gdzieś rozpisane decki (w miarę zbalansowane w walce między sobą), które można złożyć i bawić się różnorodnie z Polskiej edycji Mage Warsa?

Moja żona kiedyś kupiła mi to i pograliśmy sobie w wersję okrojoną i od tego czasu leży :)
Niestety ma miła nie ma ochoty zapoznawać się ze wszystkimi kartami, a ja nie mam ochoty przygotowywać talii dla dwojga, bo ten proces trwa troszkę za długo.

Wiem, że to psuje część zabawy w tą grę (meta między znajomymi etc., ale w sumie nie mamy ochoty przy wielkiej kolekcji grać w 1 grę setki razy, aby taką wytworzyć :))

Proszę o pomoc, bo chętnie bym w to zagrał :)
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: lintu »

helloween85 pisze: 25 sty 2021, 15:26 Ja mam wszystkie karty razem zmieszane. Z tego co pamiętam jest tam sporo czarów wartych uwagi, tylko stwory do przywołania są słabsze niż w arenie i raczej z nich nie korzystam.
Znaczy karty można dowolnie mieszać między Areną i Akademią? Mam Arenę EN z kilkoma dodatkami, te brakujące mają niestety kosmiczne ceny, a widzę że dodatki do Akademii są jednak tańsze. No i chyba ta linia nie jest jeszcze tak zupełnie martwa.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: helloween85 »

lintu pisze: 02 cze 2021, 12:48
helloween85 pisze: 25 sty 2021, 15:26 Ja mam wszystkie karty razem zmieszane. Z tego co pamiętam jest tam sporo czarów wartych uwagi, tylko stwory do przywołania są słabsze niż w arenie i raczej z nich nie korzystam.
Znaczy karty można dowolnie mieszać między Areną i Akademią? Mam Arenę EN z kilkoma dodatkami, te brakujące mają niestety kosmiczne ceny, a widzę że dodatki do Akademii są jednak tańsze. No i chyba ta linia nie jest jeszcze tak zupełnie martwa.
Na pewno można wykorzystywać karty z Akademii do Areny. W drugą stronę to chyba nie działa (mówię to na podstawie tego co wydaje mi sie, że kiedyś przeczytałem, mogę się mylić, bo sam w Akademię nigdy nie zagrałem :wink: )
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: lintu »

No właśnie widziałem różne tematy na reddicie, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda, sporo jest opinii, że karty z Akademii nie nadają się, bo są znacznie słabsze niż z Areny.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: helloween85 »

Tak, są słabsze. Ale przy tym są też tańsze, więc czasem mogą się przydać:wink:
Zajrzałem do księgi którą najczęściej gram i mam tam 6 różnych kart z akademii włożonych.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Gambit »

helloween85 pisze: 02 cze 2021, 15:18 Tak, są słabsze. Ale przy tym są też tańsze, więc czasem mogą się przydać:wink:
Zajrzałem do księgi którą najczęściej gram i mam tam 6 różnych kart z akademii włożonych.
Akademia miała chyba też "problem" z zasięgami, kiedy przenosiło się jej karty do Areny. O ile pamiętam jej karty działały tylko na bezpośrednim zasięgu z uwagi na konstrukcję pola walki w Akademii.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: helloween85 »

Gambit pisze: 02 cze 2021, 16:21
helloween85 pisze: 02 cze 2021, 15:18 Tak, są słabsze. Ale przy tym są też tańsze, więc czasem mogą się przydać:wink:
Zajrzałem do księgi którą najczęściej gram i mam tam 6 różnych kart z akademii włożonych.
Akademia miała chyba też "problem" z zasięgami, kiedy przenosiło się jej karty do Areny. O ile pamiętam jej karty działały tylko na bezpośrednim zasięgu z uwagi na konstrukcję pola walki w Akademii.
Nie mam pojęcia jak w starszych wydaniach, ale w polskiej wersji od GF wszystko z zasięgami wydaje się w porządku. Zajrzałem do instrukcji i jest tam nawet opis, że zasięg jest wykorzystywany tylko w Arenie, a w Akademii należy to olać :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Gambit »

helloween85 pisze: 02 cze 2021, 19:21 Nie mam pojęcia jak w starszych wydaniach, ale w polskiej wersji od GF wszystko z zasięgami wydaje się w porządku. Zajrzałem do instrukcji i jest tam nawet opis, że zasięg jest wykorzystywany tylko w Arenie, a w Akademii należy to olać :wink:
Ignorujesz zasięg, jeśli przenosisz karty z Areny do Akademii. Choć w tę stronę są chyba zbyt przegięte. W drugą stronę wydaje mi się, że karty Akademii miały wszystkie zerowy zasięg, co sprawiało, że niekiedy nie były tak fajne
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: helloween85 »

Gambit pisze: 02 cze 2021, 19:55 Ignorujesz zasięg, jeśli przenosisz karty z Areny do Akademii. Choć w tę stronę są chyba zbyt przegięte. W drugą stronę wydaje mi się, że karty Akademii miały wszystkie zerowy zasięg, co sprawiało, że niekiedy nie były tak fajne
Zrobiłem zdjęcie przykładowej karty z polskiej wersjii akademii, wydaje mi się, że jest tutaj z zasięgiem wszystko ok :)
Spoiler:
ODPOWIEDZ