Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ArnhemHorror »

Spokojnie, po prostu podświadomie zastosowałeś Ponurą Zasadę („Grim Rule”): nie będąc pewnym założyłeś najgorszy scenariusz... Jesteś gotów do gry! :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Peter1975 »

siekan pisze: 27 maja 2021, 14:39 Kurde, tak piszecie w ostatnich postach, że nie powinno być problemu z dostępnością a ja kupiłem sobie core + duże pudło z Dunwich, natomiast małe dodatki do tego są praktycznie nieosiągalne :shock:
Macie jakiś pomysł gdzie szukać? Czy ja po prostu nie potrafię tego zrobić? ;p
chyba się jeszcze nie wyrobili, zapowiedź jest z początku kwietnia
http://galakta.pl/dodruk-cyklu-dziedzic ... rkham-lcg/
panpikus
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2019, 11:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: panpikus »

Zacząłem ogrywać podstawkę i o ile przy grze solo gra mnie za bardzo nie porwała, o tyle jak zasiadłem z kumplem, to zaczynam się powoli wkręcać w tę grę.
No i teraz powstał "problem", który cykl wybrać:
Zapomniana Era 390zł
Szlak do Carcosy 438zł
Przerwany krąg 405zł
Różnice w cenie niby niewielkie, ale między Zapomnianą Erą a Szlakiem robi się już 50zł. Nie stanowiło by to problemu gdybym bym na 100% zdecydowany, że wejdę w HwA.
Poza ceną są jeszcze kwestie takie jak: Przerwany krąg jest najtrudniejszy i najbardziej skomplikowany? Jeśli tak, to chyba bym go odrzucił.
Szlak do Carcosy najlepsza kampania, szczególnie na początek?
Najmniej do tej pory przeczytałem o Zapomnianej Erze. Jak ona się ma pod względem skomplikowania i fajności kampanii w porównaniu ze Szlakiem i Kręgiem?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

panpikus pisze: 28 maja 2021, 23:07 Zacząłem ogrywać podstawkę i o ile przy grze solo gra mnie za bardzo nie porwała, o tyle jak zasiadłem z kumplem, to zaczynam się powoli wkręcać w tę grę.
No i teraz powstał "problem", który cykl wybrać:
Zapomniana Era 390zł
Szlak do Carcosy 438zł
Przerwany krąg 405zł
Różnice w cenie niby niewielkie, ale między Zapomnianą Erą a Szlakiem robi się już 50zł. Nie stanowiło by to problemu gdybym bym na 100% zdecydowany, że wejdę w HwA.
Poza ceną są jeszcze kwestie takie jak: Przerwany krąg jest najtrudniejszy i najbardziej skomplikowany? Jeśli tak, to chyba bym go odrzucił.
Szlak do Carcosy najlepsza kampania, szczególnie na początek?
Najmniej do tej pory przeczytałem o Zapomnianej Erze. Jak ona się ma pod względem skomplikowania i fajności kampanii w porównaniu ze Szlakiem i Kręgiem?
Tu nie ma co się zastanawiac. Bierz Szlak do Carcossy. Era bez doświadczenia i dobrej puli kart was zaora a Krąg nie robi dużego wrażenia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

Jaki "typ" badacza najlepiej zagrać na początek przy true solo? Strażnik?
Mam na razie tylko core + Dunwich core + Carcossa core
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

siekan pisze: 29 maja 2021, 19:08 Jaki "typ" badacza najlepiej zagrać na początek przy true solo? Strażnik?
Mam na razie tylko core + Dunwich core + Carcossa core
Survivor - Pete lub Wendy
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
greggreg123
Posty: 50
Rejestracja: 31 mar 2019, 00:05
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: greggreg123 »

W najnowszym filmie od GameTrollTV pojawiła się informacja, że Galakta dostarczy nam w czerwcu nie tylko dodruk Dunwich (które miało być w II kwartale więc w sumie ostatni miesiąc), ale też Talie Badaczy!(Takowe miały być dopiero w III kwartale) :D
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Peter1975 pisze: 28 maja 2021, 09:23 chyba się jeszcze nie wyrobili, zapowiedź jest z początku kwietnia
http://galakta.pl/dodruk-cyklu-dziedzic ... rkham-lcg/
Ale wkleiłeś link do zapowiedzi pierwszego dodruku Dunwich, którego JUŻ nie ma w sklepach. Teraz czekamy na drugi dodruk, którego JESZCZE nie ma w sklepach. :D
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

No to ciekawie trafiłem ;p Suma sumarum kupiłem całą Carcosę póki jeszcze jest i chwilę zajmie mi ogranie całej ;p
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Nowy dodatek, a nawet dwa i na dokładkę zupełnie nowy model wydawniczy:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... the-earth/
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Koniec z mythoskami! Nareszcie. :D
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hazegiant »

Jak dla mnie zmiana na gigantyczny plus 🙂

Wyjdzie trochę taniej, bodajże 20 dolarów i wysyłka jednorazowa a nie 7 razy. Plus mamy od razu całość nie martwimy się czy nam nie zabraknie scenariusza do kampanii bo wykupiony albo musimy za niego zapłacić + 100% ceny.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Świetna decyzja, poza oczywistym brakiem konieczności pogoni za 7 produktami dochodzi jeszcze jedna rzecz. Jeżeli ktoś już ma sporo zawartości jeżeli chodzi o talie badaczy to teraz może kupować jedynie scenariusze. Wydaje się być za bardzo prokonsumencka jak na FFG, więc czekam na haczyk 8)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Wreszcie. Od początku mówiłem, że deluxe plus 6 paczek nie ma sensu dla tej gry. Ciekawe, czy wrócą i wydadzą tak samo poprzednie kampanie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Co oni zrobili?😱
Na co teraz będą marudzić ludzie na grupie facebookowej?🤣🤣

Super zmiana. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na ogłoszenie Galakty.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Ciekawe, po ile jeden taki dodatek? 200 zł?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arkhon »

Gribbler pisze: 03 cze 2021, 20:57 Ciekawe, po ile jeden taki dodatek? 200 zł?
US ceny na stronie to 60$ za kampanie i 40$ za postaci
zobaczymy jak ceny "zlokalizuje" galakcior
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Probe9 pisze: 03 cze 2021, 18:09 Świetna decyzja, poza oczywistym brakiem konieczności pogoni za 7 produktami dochodzi jeszcze jedna rzecz. Jeżeli ktoś już ma sporo zawartości jeżeli chodzi o talie badaczy to teraz może kupować jedynie scenariusze. Wydaje się być za bardzo prokonsumencka jak na FFG, więc czekam na haczyk 8)
Haczyk pewnie polega na tym że zamiast kampanii co 8 miesięcy będzie co 6 więc ogólnie zarobią więcej od tych co kupują wszystko.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Arkhon pisze: 03 cze 2021, 21:00 zobaczymy jak ceny "zlokalizuje" galakcior
Stawiam na 199 i 149.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

W dolarach jest taniej (z $120 na $100) a liczba kart rośnie (z 515 na ~550). U nas też powinno być taniej nawet ze względu, że odejdą koszty wysyłki.

Ta zmiana i plotki o odświeżonym core secie wskazują, że gra ma się dobrze i czeka na jeszcze parę kampanii. :)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Koniec epoki.

A może nie? W każdym razie, dopóki nie zaczęły się tragiczne problemy z dostępnością na przestrzeni ostatniego roku, byłem wielkim zwolennikiem modelu LCG. Przechodzimy teraz na model "Netflixowy": coś, co kiedyś byłoby partycjonowane na każdy miesiąc, teraz będzie spadać z nieba raz albo dwa razy w roku i będzie możliwe do skonsumowania w tempie, jakie odpowiada odbiorcy. Nie wyobrażam sobie, żeby gra miała przyśpieszyć ponad 2 takie wydania w roku, ale kto wie...? Grunt, że wydawca oryginalny dostosował się do panujących warunków. A że przy okazji my powinniśmy na tym wyjść do przodu finansowo? Tylko się cieszyć.

Pozostaje otwarta kwestia pytań o to, czy dotychczasowe kampanie doczekają się konwersji do takiego modelu, ale wydaje mi się, że to się nie wydarzy.

Do kompletu miłych newsów brakuje tylko jeszcze potwierdzenia nowej wersji podstawki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zdjęcia nowej podstawki już krążą tak że niedługo powinno być info jak to będzie wyglądać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Mnie nie zależy na poprzednich dodatkach - mam wszystko :)
Ostatnio był dodruk Przerwanego kręgu - jedynego dodatku gdzie brakowało mi mitów do niego. Cholera zapomniałem - czekam na dodruk Powrotu Nocy Fanatyka.
Uważam, że jest to krok w przyszłość i wszyscy na tym wyjdą lepiej. My, konsumenci, bo wyjdzie taniej i szybciej (od razu wszystko) oraz FFG/Galakta bo sprzedaż przyniesie im relatywnie większe zyski - trzeba będzie kupić zestaw za powiedzmy 350 zł od razu żeby spróbować.
----------------
10% flamberg.com.pl
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Myślicie, że nowe dodatki będą grywalne z samym nowym core setem? Chodzi mi oczywiście o dostępną pulę kart vs trudność scenariuszy
Zawsze chciałem spróbować AH LCG, ale zniechęcał mnie ten model wydawniczy.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

esztfke pisze: 04 cze 2021, 07:57 Myślicie, że nowe dodatki będą grywalne z samym nowym core setem? Chodzi mi oczywiście o dostępną pulę kart vs trudność scenariuszy
Zawsze chciałem spróbować AH LCG, ale zniechęcał mnie ten model wydawniczy.
Wg mnie tak - będzie dało się zagrać na samej podstawce + dodatku. Czy będzie trudniej niż gdyby posiadać więcej zestawów - oczywiście. Więcej zestawów daje Ci więcej postaci + karty do nich. Sadzę jednak że nie jest wymagane.

Co do modelu wydawniczego. Dlaczego jak są kolejne dodruki całych zestawów (Dunwich, Carcosa, Przerwany Krąg) nie kupisz wszystkiego za jednym zamachem? Zawsze będziesz mieć już coś i spróbujesz. Sądzę że z odsprzedażą (jak nie siądzie) taki zestaw Dunwich sprzeda się z nie wielką stratą, a może i nawet zyskiem (w dłuższej perspektywie)
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ