Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Seykan »

Nie wiem czy to dobre miejsce czy nie do końca, ale w końcu jest to dyskusja o wydawnictwie.

Chciałem mocno pochwalić Czachę.

Sytuacja taka, kupiłem pełen zestaw Wojowników Midgardu, część z dodatków nadal w folii. Po odpakowaniu wszystkiego okazało się, że brakuje mi jednej karty, jednej jedynej. Lipa, gra wydana u nas dawno, dodruk się nie szykuje, skąd tę kartę ogarnę? Zdecydowałem, że napiszę do wydawnictwa, szanse małe, ale próbować warto, a to była moja ostatnia nadzieja. No i się udało :D

Czacha odpisała mi kilka godzin po moim mailu, że coś powinno u nich na magazynie być, kilka dni później wysłali mi tę kartę poleconym, już ją u siebie mam. Szybka reakcja, zero zbędnych pytań, zapakowana elegancko.

Więc ja jestem zadowolony ;)

Mam też Keyflower, Klany Kaledonii, Rallyman plus kilka innych pozycji i nie mogę narzekać. Zdaję sobie sprawę z problemów w przeszłości, ale ja tak na świeżo mam dobre doświadczenie.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Azel »

Seykan pisze: 08 maja 2021, 14:35 Zdaję sobie sprawę z problemów w przeszłości, ale ja tak na świeżo mam dobre doświadczenie.
Wróży dobrze na przyszłość. Deep Madness i dodatki x2 (ziomek też bierze) to mój pierwszy kontakt z Czachą, więc oby we wrześniu obyło się bez zgrzytania zębów ;)

Podoba mi się kierunek, w którym idzie wydawnictwo, bo szczerze nie spodziewałem się, że ktokolwiek w Polsce weźmie Deep Madness (w planach także Dawn of Madness!!!), Black Rose Wars i kto wie, co tam jeszcze szykują. Drogie gry, KS pewnie standardowo wyszedłby taniej, ale pomimo znajomości języka nie lubię grać po EN, gdy jest sporo tekstu fabularnego itp.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Szyszko76 »

To jest ciekawe, dostałem kilka dni temu Blood of the Northmen. Na KS i w polskiej przedsprzedaży była to gra od 1 do 5 graczy (5 gracz odblokował się na KS), tymczasem na moim pudełku jest napisane "1-4", owszem są figurki dla 5 gracza, ale instrukcja nic nie wspomina o grze na 5 graczy.
Jest 120 kafli terenu, w grze 3 osobowej odrzuca się 30 kafli, w grze 2 osobowej 60 kafli. Nie ma dodatkowych kafli jeśli gra się w 5 osób. Podobnie w pkt 6 przygotowania jest napisane ile kafli na starcie ma pierwszy, drugi, trzeci i czwarty gracz, o 5 nikt nie wspomina.
Czyżby ktoś zapomniał o trybie na 5 graczy?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Gromb »

Szyszko76 pisze: 02 cze 2021, 19:56 To jest ciekawe, dostałem kilka dni temu Blood of the Northmen.
Czyżby ktoś zapomniał o trybie na 5 graczy?
Dziękuję za plaskacz w twarz na oprzytomnienie, dlaczego już nie wspieram gier od tego wydawnictwa. A już mnie korciło. :?
A czy tutaj, nie była tylko instrukcja do przetłumaczenia?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Szyszko76 »

w pudełku są 3 wersje językowe instrukcji, to jest wydanie międzynarodowe, we wszystkich tak jest, nie ma trybu na 5 graczy w żadnej wersji, zresztą na pudełku też jest 1-4
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Gromb pisze: 02 cze 2021, 20:10
Szyszko76 pisze: 02 cze 2021, 19:56 To jest ciekawe, dostałem kilka dni temu Blood of the Northmen.
Czyżby ktoś zapomniał o trybie na 5 graczy?
Dziękuję za plaskacz w twarz na oprzytomnienie, dlaczego już nie wspieram gier od tego wydawnictwa. A już mnie korciło. :?
A czy tutaj, nie była tylko instrukcja do przetłumaczenia?
Nie ma to jak od razu jechać po wydawnictwie nie znając faktów -> patrz post wyżej.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
sewerjan
Posty: 51
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 60 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: sewerjan »

A to nie jest tak, że za wydanie ENG/GER/PL (= za wszystkie instrukcje) odpowiada wyłącznie Czacha? Takie info jest na BGG
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Szyszko76 »

sewerjan pisze: 02 cze 2021, 21:53 A to nie jest tak, że za wydanie ENG/GER/PL (= za wszystkie instrukcje) odpowiada wyłącznie Czacha? Takie info jest na BGG
Tak, za całe wydanie odpowiada Czacha, całe wydanie międzynarodowe ma co najmniej kilka błędów, w tym jeden dość istotny dotyczący ilości graczy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Szyszko76 pisze: 02 cze 2021, 23:16
sewerjan pisze: 02 cze 2021, 21:53 A to nie jest tak, że za wydanie ENG/GER/PL (= za wszystkie instrukcje) odpowiada wyłącznie Czacha? Takie info jest na BGG
Tak, za całe wydanie odpowiada Czacha, całe wydanie międzynarodowe ma co najmniej kilka błędów, w tym jeden dość istotny dotyczący ilości graczy.
Jest gdzieś o tym informacja?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: karp »

polwac pisze: 03 cze 2021, 07:23
Szyszko76 pisze: 02 cze 2021, 23:16
sewerjan pisze: 02 cze 2021, 21:53 A to nie jest tak, że za wydanie ENG/GER/PL (= za wszystkie instrukcje) odpowiada wyłącznie Czacha? Takie info jest na BGG
Tak, za całe wydanie odpowiada Czacha, całe wydanie międzynarodowe ma co najmniej kilka błędów, w tym jeden dość istotny dotyczący ilości graczy.
Jest gdzieś o tym informacja?
Tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/286 ... d-northmen.

Uszczypliwie sparafrazuję:
Nie ma to jak od razu bronić wydawnictwa nie znając faktów -> Patrz kilka postów wyżej. ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

karp pisze: 03 cze 2021, 09:00
polwac pisze: 03 cze 2021, 07:23
Szyszko76 pisze: 02 cze 2021, 23:16

Tak, za całe wydanie odpowiada Czacha, całe wydanie międzynarodowe ma co najmniej kilka błędów, w tym jeden dość istotny dotyczący ilości graczy.
Jest gdzieś o tym informacja?
Tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/286 ... d-northmen.

Uszczypliwie sparafrazuję:
Nie ma to jak od razu bronić wydawnictwa nie znając faktów -> Patrz kilka postów wyżej. ;)
Ciężko powiedzieć czy to błąd czy po prostu tak jak ktopś napisał na BGG, nie chcieli robić dwóch różnych pudełek pod KS i retail.
Pytając o informację pytałem o jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie od Czacha Games, wterdy będzie można mówić czy coś spartaczyli.

Obrazek

Z drugiej strony rozumiem, że jak ktoś wspierał tę grę na KS to chciałby mieć pudełko i instrukcję dostosowaną do wszystkiego co się odblokowało.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11063
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Akurat jeśli to exclusive dla KS to fajnie jakby była jakaś ulotka, poza tym to nie pierwsza gra ktora nie uwzglednia w instrukcji rzeczy KSowych, kwestia oszczędności produkcyjnych
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Szyszko76 »

Dużo osób się wypowiada nie mając pojęcia o grze, szukałem ludzi którzy grę mają i mają ten sam problem. Dla tych którzy gry nie mają a chcą się wypowiadać:
- jest jedno wydanie gry KS to to samo co wersja przedsprzedażowa którą dostałem, taka sama będzie też wersja retail (nie był KS exclusive)
- jest jedno międzynarodowe wydanie gry, z 3 instrukcjami
- odblokowany cel z KS, miał dawać możliwość grania w 5 osób
- na pudełku jest napisane 1-4, w instrukcji są zasady do gry w 1-4 osób, brak trybu grania w 5 osób, nie ma nawet wystarczającej liczby kafli terenu. Na BGG, w kampanii KS i w przedsprzedaży jest komunikacja że to gra 1-5
- są figurki dla 5 gracza

pisałem do Czacha na pierwsze pytanie dotyczące zasad, błędów w tłumaczeniu i innych niejasności nie odpisali. Napisałem drugi raz czemu ilość graczy nie zgadza się z zapowiedziami, odpisali mi że odpowiedzą jak sobie poradzą z wysyłkami (wczoraj)

jak będą kolejne pytania to odpiszę
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mordajeza »

polwac pisze: 05 lut 2021, 20:05 Generalnie mamy 2021, gra miała premierę w 2019, więc nie dziwi mnie, że w aleplanszowki.pl jest tańsza niż 149zł.
Gwarancja z zagramw.to pisze: Wspierając projekt gry na zagramw.to masz gwarancję, że cena oferowana w pierwszej dobie trwania kampanii będzie najniższą oferowaną kiedykolwiek przez wydawcę.
Jak widać wydawca zobowiązuje się do sprzedaży gier sklepom po cenie nie niższej niż 149zł( wprzypadku przykładowego W pogoni za szczęściem).
To jaką cenę widzimy w sklepach już od niego nie zależy(rabaty w sklepie czy właśnie sytuacje gdzie lepiej trochę nawet stracić, ale pozbyć się starego towaru z magazynów).
Właśnie kupiłem W Pogoni za Szczęściem za 59,90 zł na aleplanszówkach. Jakbym wspierał kampanię, to czułbym pewien niesmak (nawet biorąc pod uwagę, że gra nie miała premiery wczoraj).
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

mordajeza pisze: 08 cze 2021, 10:14
polwac pisze: 05 lut 2021, 20:05 Generalnie mamy 2021, gra miała premierę w 2019, więc nie dziwi mnie, że w aleplanszowki.pl jest tańsza niż 149zł.
Gwarancja z zagramw.to pisze: Wspierając projekt gry na zagramw.to masz gwarancję, że cena oferowana w pierwszej dobie trwania kampanii będzie najniższą oferowaną kiedykolwiek przez wydawcę.
Jak widać wydawca zobowiązuje się do sprzedaży gier sklepom po cenie nie niższej niż 149zł( wprzypadku przykładowego W pogoni za szczęściem).
To jaką cenę widzimy w sklepach już od niego nie zależy(rabaty w sklepie czy właśnie sytuacje gdzie lepiej trochę nawet stracić, ale pozbyć się starego towaru z magazynów).
Właśnie kupiłem W Pogoni za Szczęściem za 59,90 zł na aleplanszówkach. Jakbym wspierał kampanię, to czułbym pewien niesmak (nawet biorąc pod uwagę, że gra nie miała premiery wczoraj).
Całkowicie to rozumiem, ale tak to już jest, że jak na magazynie zostają resztki i towar nie schodzi to nie opłaca się tego na siłę trzymać i dopłącać do interesu, tylko lepiej się pozbyć i uzyskać miejsce na nowy towar.
Szyszko76 pisze: 03 cze 2021, 11:06
Spoiler:
Tak z ciekawości, wyjaśniło się coś w tym temacie?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Blue »

mordajeza pisze: 08 cze 2021, 10:14 Właśnie kupiłem W Pogoni za Szczęściem za 59,90 zł na aleplanszówkach. Jakbym wspierał kampanię, to czułbym pewien niesmak (nawet biorąc pod uwagę, że gra nie miała premiery wczoraj).
Imho to jest złe nastawienie czy inaczej zły "mindset".
Gdyby nie wsparcie gra by się nie ukazała. Niepotrzebne jest stawianie siebie w roli pokrzywdzonego, równie dobrze(a raczej lepiej ;) ) można siebie postawić w roli tego dzięki któremu wydawnictwo żyje, a my dostaliśmy grę, która bez wspieraczki by się pewnie nie ukazała. Wydawnictwo też szacuje popyt, widać przedobrzyli.

Z perpektywy czubka własnego nosa mogę powiedziec że jestem niezadowolony, bo wziałem tę grę w aleboxie, w którym tylko ona mnie interesowała, a teraz mam inne pudła, których sie nie mogę łatwo pozbyć, bo ofc nie tylko ja mam taki problem że kupiłem zestaw dla jednej interesującej mnie gry ;). I szczerze mówiąc niby troche mam o to pretensje do aleplanszówek, że propagują zachowania związane z FOMO i brania większej ilości rzeczy którymi tak naprawde nie jesteś zainteresowany. No ale tak działa ten rynek.

W grach video naturalne jest, że tanieją z czasem, zawsze mówię, że płacisz za to żeby grać "już". Bo wiadomo że gra w końcu będzie tańsza. W Grach planszowych oczywiście działa to trochę inaczej, bo tu są problemy z brakami dodruku, rosnacymi cenami itp. Jednak nadal, może się okazać ze za rok, jak już ten nakład się wyprzeda, to Twoja gra będzie trzymała wartość ze wspieraczki... wtedy też ktoś taki będzie pokrzywdzony?

Lubie jak moje gry zyskują na wartości, ale nie zawsze tak jest i to jest naturalna sprawa, lepiej się nastawić że kupujesz żeby grać i dzięki temu grałeś wcześniej jak jeszcze był szał, albo wspierasz zeby się gra ukazała i nawet jak potem będzie sie dało taniej, to się ziemia nie zawali, do tego czasu możesz spokojnie grę ograć wielokrotnie i puścić dalej ;).
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mordajeza »

Zgoda, ale z jednym zastrzeżeniem - przy tej kampanii była gwarancja najniższej ceny pierwszego dnia. Na innych wspieraczkach (o sklepach nie wspominając) tego chyba nie ma, więc i niesmaku później nie czuć, bo nikt nam niczego nie obiecywał.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11063
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Pamietaj, ze te gwarancje daje Wookie, a nie Czacha ;-)
Zrezzta co bylo juz pisane - jest to gwarancja idiotyczna, nierealna i niemozliwa do dotrzymania (bo sklep czyszczac magazyn moze obnizyc cene jak nie chce zeby mu towar zalegal i nikt mu tego nie zabroni)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Oj możliwa, jak wydawca niedoszacuje nakładu ;).
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Szyszko76 »

W temacie blood of the northmen niewiele się wyjaśniło. Czecha milczy, ludzie znaleźli kolejne błędy, C Chudyk wyjaśniło/ sprostować niektóre z nich na bgg
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kaszkiet »

mordajeza pisze: 08 cze 2021, 10:14 Właśnie kupiłem W Pogoni za Szczęściem za 59,90 zł na aleplanszówkach.
Wow. Dzięki za info. Wziąłem razem z 3 dodatkami, które są poniżej 20 zł sztuka.
Ta gra jest świetna. Dziwi mnie, że tak się nie przyjęła u nas.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: karp »

kaszkiet pisze: 08 cze 2021, 15:32
mordajeza pisze: 08 cze 2021, 10:14 Właśnie kupiłem W Pogoni za Szczęściem za 59,90 zł na aleplanszówkach.
Wow. Dzięki za info. Wziąłem razem z 3 dodatkami, które są poniżej 20 zł sztuka.
Ta gra jest świetna. Dziwi mnie, że tak się nie przyjęła u nas.
Też lubię, ale wydaje mi się że nie przyjęła się dlatego, że pudełko wygląda jak taka typowa marketówa. :(
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mordajeza »

japanczyk pisze: 08 cze 2021, 12:26 Pamietaj, ze te gwarancje daje Wookie, a nie Czacha ;-)
Ale zakładam, że wydawca się na to zgadza i odpowiedni zapis znajduje się w jakiejś umowie. Gwarancja głupia czy nie - była. I osoby wspierające (czyli nie ja ;) ) mają prawo czuć się potraktowane nie fair.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11063
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

mordajeza pisze: 08 cze 2021, 16:05 Ale zakładam, że wydawca się na to zgadza i odpowiedni zapis znajduje się w jakiejś umowie. Gwarancja głupia czy nie - była. I osoby wspierające (czyli nie ja ;) ) mają prawo czuć się potraktowane nie fair.
No spoko, nawet jeśli to wydawca ma średnia mozliwosc wplywania na ceny w sklepach ;-)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Kwestor »

japanczyk pisze: 08 cze 2021, 16:07
mordajeza pisze: 08 cze 2021, 16:05 Ale zakładam, że wydawca się na to zgadza i odpowiedni zapis znajduje się w jakiejś umowie. Gwarancja głupia czy nie - była. I osoby wspierające (czyli nie ja ;) ) mają prawo czuć się potraktowane nie fair.
No spoko, nawet jeśli to wydawca ma średnia mozliwosc wplywania na ceny w sklepach ;-)
Równie dobrze mogliby gwarantować dobrą pogodę ;)
ODPOWIEDZ