Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Bo znam siebie i jak bym kupił jeden cykl to czemu nie drugi i trzeci, a nie chcę wydawać na start ogromnych pieniędzy.
Poza tym myślę, że ogarnięcie tego co do tej pory wyszło byłoby przytłaczające, a wolałbym aż tak się nie angażować w 1 grę.
Takim sposobem traktowałbym to jakbym wchodził w grę od zera, kupując tylko te duże boxy, a przy sensownej puli kart - same scenariusze.
Aczkolwiek obawiam się, że to może być tak jak w WP LCG, tzn w teorii mamy sagi niezależne, ale na tyle trudne, że ciężko przechodzić z samą podstawką.
Myślę, że można byłoby to pogodzić w taki sposób, że do nowego boxa dać na tyle mocne karty, żeby kampania była grywalna z samym core setem, a dla osób z większą pulą kart nadal rozgrywka satysfakcjonująca.

edit: jeszcze co do modelu wydawniczego to nie chodzi mi o samą dostępność, ale 7 pudełek, 7 instrukcji itd nie lubię takiego czegoś.
A jeśli nowe boxy będą takie jak w Marvel Champions, to każda kampania będzie się mieściła w swoim pudełku
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

Fantastyczna wiadomość z tą zmianą cyklu wydawniczego, wszyscy na tym zyskują. Nie trzeba będzie polować, powinno wyjść taniej, twórcy mają więcej opcji na kreatywność (bo gracze mają dostęp do dużo większej ilości kart scenariuszy, można więc je wykorzystać na więcej sposobów). Nawet takie pierdoły jak to, że księga kampanii będzie zapewne wydrukowana jako jedna, ładna całość, a nie jako pogięte ulotki dodawane do paczek. Aż dziwne, że wcześniej tego nie zrobili.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Valarus pisze: 04 cze 2021, 10:23 Fantastyczna wiadomość z tą zmianą cyklu wydawniczego, wszyscy na tym zyskują. Nie trzeba będzie polować, powinno wyjść taniej, twórcy mają więcej opcji na kreatywność (bo gracze mają dostęp do dużo większej ilości kart scenariuszy, można więc je wykorzystać na więcej sposobów). Nawet takie pierdoły jak to, że księga kampanii będzie zapewne wydrukowana jako jedna, ładna całość, a nie jako pogięte ulotki dodawane do paczek. Aż dziwne, że wcześniej tego nie zrobili.
Potencjal gameplayowy jest ogromny. Dowolna kolejnośc i ilość scenariuszy, karty mogą swobodnie przechodzic że scenariusza do scenariusza(wcześniej każdy musiał być grywalny bez poprzednich mythoskow a jedynie z deluxem). Myślę że będziemy teraz widzieć rozwiązania które wcześniej nie były możliwe.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Mój główny argument do olania kolejnego cyklu(mythosy) legł w gruzach. No nic teraz czekanie na wycenę galakty i zbieranie kasy pozostało. Dla mnie świetna decyzja.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2448
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Czy zauważyliście że w tym cyklu pojawią się kolejne żetony do worka chaosu?
Na karcie "Treacherous Path" jest zapis "Forced - after you reveal 1 or more * tokens during skill test at Treacherous Path ___ ___amage or horror for each * token revevealed"
* znaczek śnieżynki, podkreślenia to zasłonięty tekst
Nie za ciężki ten worek chaosu nam się robi? :lol:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Na stronie asmodee jest tył pudełka i tam że to są frost tokens do worka chaosu. Tylko nie mogę doczytać czy tam jest 40 tokens w zawartości? Widać też jakieś inne żetony na pudełku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jediwolf »

Została gdzieś zaprezentowana "nowa" podstawka?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

jediwolf pisze: 04 cze 2021, 20:35 Została gdzieś zaprezentowana "nowa" podstawka?
Na razie tylko tyle jest:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

W podcascie Mythos Busters wystąpił Matt Newman i opowiadał o najnowszej kampanii. Ktoś na reddicie zebrał najciekawsze informacje (tłumaczenie google/własne):

Spoiler:
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Udało mi się z grubsza przebrnąć przez większość wątku i chciałem zapytać się o jedną rzecz, z góry dzięki.

Rozumiem, że jest możliwość kupienia samego Core Seta (aktualnego lub nowego, który potencjalnie może wyjść), do tego talie początkowe badaczy i same nowe dodatki kampanijne? Wiem, że na razie nie są dostępne, ale zastanawiam się na ile śledzić sytuację.
W Marvelu teoretycznie też są gotowe talie, ale chyba nie są one specjalnie grywalne, do tego jest dużo powtórek i spora część to karty nie do danej talii tylko ogólnie do poszerzenia puli.
Tutaj z wypowiedzi zrozumiałem, że jest to gotowa, sensowna talia + karty potrzebne w trakcie kampanii do wydania expa? Czy też są tu karty poszerzające ogólną pulę, nie będące częścią danej tali?

Wiem, że dla większości deckbuilding to spora część tej gry, ale chodzi mi o podejście osoby, która nie lubi deckbuildingu przed grą i nie lubi mieć ogromu kart, a samo minimum potrzebne do grania (tak czy siak tych kart będzie dużo, ale talie gotowe tylko do wyjęcia robią mi różnicę)
Można powiedzieć, że takie podejście jest bezsensu i po co w takim razie iść w LCG, ale podoba mi się opcja wsiąknięcia w jedną grę bez ślęczenia nad budowaniem samemu decku.
Mam świadomość, że można brać gotowe decki z arkhamdb, ale nadal jest to przeszukiwanie kart z kolekcji + większy koszt + przerabianie decku o karty, których się nie posiada.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Jeśli kupisz coreset+badacze to nie masz zbytnio możliwości budowania talii. Jedyne co możesz zrobić to brać talię z talii badacza i modyfikować je kartami z pudełka lub na odwrót. Wydaje mi się, że widziałem na arhkamdb talie z tak ograniczoną pulą kart. Ale czy ma to sens? Karty badaczy to połowa gry. Próbowałem tak wcześniej, ale po jakimś czasie brakuje Ci paru kart z innych cykli i w konsekwencji kampania jest trudniejsza i przyjemność z gry niższa. Jak teraz będzie nie wiem. Możliwe, że przetestują nowe kampanie, żeby były grywalna tylko na podstawce (teoretycznie tak reklamują produkt, core set + dodatek kampanii wystarczy do gry).

Również nie przepadam na budowaniem talii i biorę je z arkhamdb. Jest to trochę upierdliwe, ale robi się to tylko raz przed kampanią. Później masz 8 scenariuszy spokoju, gdzie tylko wymieniasz 1 lub 2 karty.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Ale właśnie napisałem, że mam to na myśli, żeby grać początkowymi.
Zrozumiałem, że da się nimi grać przy założeniu, że nie interesuje mnie śrubowanie wyników
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gotowe decki są całkiem spoko choć idealnie by było wzmocnić paroma kartami.. Jednak da się tak grać. Moim zdaniem jednak średnio jest sens ale co kto lubi. Gra wyjdzie bardzo drogo bo regrywalnosc opiera się głównie na przechodzeniu tych samych scenariuszy różnymi deckami. Poczekałbym na revised core bo może się okazać że trochę wiecej mocnych kart tam będzie to cos tam możnaby podmienić. Nudne może być też granie tymi samymi postaciami, tym samym deckiem.. Jednak jak się zdecydujesz to bankowo weź Stelle. Jest najlepszym deckiem z gotowców.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Wyszedłem z założenia, że to nie jest LOTR, gdzie mogę zagrać scenariusz, coś w decku zmienić, znowu zagrać itd.
Gram jednym deckiem całą kampanię, dlatego założyłem, że takie 5 decków na jakiś czas wystarczy. Pewnie w międzyczasie wyjdą kolejne. Chodziło mi głównie o to na ile one są grywalne, ale skoro są to spoko, dzięki za odpowiedź
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Na początku kampanii prosi cię o zrobienie „Coś niezwykłego” podczas czytania, a MJ sugeruje, abyś to zrobił
Uuu, ależ potrafią zaciekawić! :-D
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gafik »

Hmm, teraz nie wiem co zrobić...
Czy jeśli właśnie zacząłem wchodzić w aktualny system (mam podstawki i Dunwich [na razie bez mitów]) to kupować dalej, czy lepiej poczekać na odświeżony system i od niego iść dalej?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

gafik pisze: 08 cze 2021, 23:51 Hmm, teraz nie wiem co zrobić...
Czy jeśli właśnie zacząłem wchodzić w aktualny system (mam podstawki i Dunwich [na razie bez mitów]) to kupować dalej, czy lepiej poczekać na odświeżony system i od niego iść dalej?
Kupuj dalej. Nie wiadomo czy starsze cykle będą w nowej wersji a już w ogóle jest mało prawdopodobne że Galakta zleci kolejny druk polskiej wersji skoro będzie teraz sporo towaru na polkach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1541
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 187 times
Been thanked: 573 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Ja mam 2 csy i cały cykl dunwich i odpuszczam. Z nowym system łatwiej dopasować wszystko do swojego stylu zbierania, no i koniec z księga w postaci ulotek. Że nie będę miał wcześniejszych kilku cyklów pal licho. Mówią że ah na się niespodziewanie dobrze to jeszcze pewnie wyjdzie 2x więcej dodatków niż to do Szczęścia dla mnie potrzebne.

Mam nadzieję że to będzie standard w nowych lcgach i małe paczuszki umrą bezpowrotnie :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 09 cze 2021, 07:12 Ja mam 2 csy i cały cykl dunwich i odpuszczam. Z nowym system łatwiej dopasować wszystko do swojego stylu zbierania, no i koniec z księga w postaci ulotek. Że nie będę miał wcześniejszych kilku cyklów pal licho. Mówią że ah na się niespodziewanie dobrze to jeszcze pewnie wyjdzie 2x więcej dodatków niż to do Szczęścia dla mnie potrzebne.

Mam nadzieję że to będzie standard w nowych lcgach i małe paczuszki umrą bezpowrotnie :)
Tylko raz że kolega nie kupil reszty Dunwich a dwa że szkoda odpuszczać Carcossy i Zapomnianej Ery. To świetne kampanie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

brazylianwisnia pisze: 09 cze 2021, 08:04 Tylko raz że kolega nie kupil reszty Dunwich a dwa że szkoda odpuszczać Carcossy i Zapomnianej Ery. To świetne kampanie.
Wszystko zdaje się zakręcać do problemu, czy chce się mieć wszystko. Osiągamy też (lub osiągnęliśmy, zależnie od opinii) taki punkt w życiu gry, gdzie te nowe karty badacza są ciekawsze/mocniejsze od starszych. Dawne argumenty w takiej sytuacji zanikają, a nowe muszą oprzeć się na sile samej kampanii. Poza tym, zmiana modelu wydawniczego powinna zmienić też całkowicie dynamikę gry w sposób uprzednio niemożliwy (cały hint leży w informacji o długości kampanii 4-10).

Nie wiem, czemu tyle tu głosów zniechęcających do kombinacji cs + talie badaczy. Boicie się że wam wykupią, czy jak...? Jeśli CS komuś siądzie i spodoba mu się granie którąś klasą, zakup talii badacza nie jest pozbawiony sensu (choć tak jak wcześniej wspomniałem, nie wszystkie talie badacza oddają idealnie charakter swojch klas).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gdzie te negatywne opinie? Raczej każdy mówi to spoko rozwiązanie ale ma swoje wady. Dla mnie Arkham bez budowania wymyslnych decków nie ma sesnu bo fabuła szybko traci atrakcyjność. Wątpię bym 6,7,8 raz grał ta sama kampanie bez kombinowania przy deckach. Jednak jak ktoś widzi ta grę inaczej to staram się doradzić wg jego upodobań. Nie zgodzę się ze nowe karty są ciekawsze. Powiedziałbym że część jest zbyt przekombinowanych a w każdym cyklu są jakieś bardzo ważne karty bez których niektóre decki nie mają sensu. Absolutnie nie trzeba mieć wszystkiego tylko zadał bym pytanie w drugą strone. Dlaczego kupić nową kampanie której poziom nie jest znany jak można sięgnąć po Carcossa która jest wybitna?

W powyższym przypadku jak kolega ma już Dunwich deluxe to zal nie kupić mythoskow. O to mi chodzilo i nie wiadomo czy nowe kampanie zbliża się poziomem do Carcossy i ZE.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gafik »

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.
No to skompletuję Dunwich i Carcossę, a potem się zobaczy :P
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Pojawiło się dość wiarygodne info ze angielska wersja nowego cyklu ma mieć premierę we wrzesniu(karty gracza) i listopadzie(kampania). Miejmy nadzieję że z PL też dadzą radę. Wciąż nie mamy potwierdzonego nowego Core oraz AHC62 którym prawdopodobnie jest nowy standalone.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

brazylianwisnia pisze: 10 cze 2021, 01:12 Pojawiło się dość wiarygodne info ze angielska wersja nowego cyklu ma mieć premierę we wrzesniu(karty gracza) i listopadzie(kampania). Miejmy nadzieję że z PL też dadzą radę. Wciąż nie mamy potwierdzonego nowego Core oraz AHC62 którym prawdopodobnie jest nowy standalone.
Czy w starym cyklu wydawniczym też spodziewalibyśmy się nowej kampanii na jesieni, ktoś pamięta?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Raczej spodziewalibyśmy się nowej kampanii w lipcu. Opóźnienia COVIDowe pewnie poprzestawiały wszytko.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ