Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: pan_satyros »

Jest obiecana recenzja i... konkurs :mrgreen:

Obrazek

https://pelnapara.znadplanszy.pl/2021/0 ... a-konkurs/
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 13:24 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

W Meplu jest.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Szewa »

Planszoweczka tez miala.
Spoiler:
2ed bardziej mi siadla od czarnej plagi i zielonej hordy, wydaje mi sie, ze zasady sa wygladzone, a gra jest duzo bardziej dynamiczna :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Natrakh »

Dobra namówili :D na meplu widze, ze sa jeszcze dostępne 2 dodatki po ang więc chyba na to sie skusze + polska podstawka.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

2 ed jest w tej chwili najbardziej dynamicznym Zombicide w całej serii. Karta namnażania z opcją "zryw" naprawdę komplikuje sytuację i zmusza do zmiany nawyków. Od siebie polecam zaczęcie przygody od podstawki - wg mnie ze wszystkich dostepnych podstawek Zombicide tylko ta nie "prosi" o dodatki. Po rozegraniu 6 scenariuszy nie mam wrażenia, że mi czegoś brakuje itp. dodatki brałbym tylko ze względu na scenariusze/kampanię oraz karty nowego sprzętu.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Szewa »

Gab pisze: 10 cze 2021, 13:16
Oj tak, karta zrywu potrafi wspaniale namieszczać, szczególnie gdy otwiera się drzwi i wypada na nas 4 zombie :D
Przede wszystkim mamy już 12 ocalałych (vs 6 w poprzednich częściach) o różnych umiejętnościach, 9 (czy 11? nie pamiętam) przedmiotów ulepszonych oraz 4 abominacje (vs 1 w poprzednich częściach).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Szewa pisze: 10 cze 2021, 13:26
Gab pisze: 10 cze 2021, 13:16
Oj tak, karta zrywu potrafi wspaniale namieszczać, szczególnie gdy otwiera się drzwi i wypada na nas 4 zombie :D
Przede wszystkim mamy już 12 ocalałych (vs 6 w poprzednich częściach) o różnych umiejętnościach, 9 (czy 11? nie pamiętam) przedmiotów ulepszonych oraz 4 abominacje (vs 1 w poprzednich częściach).
No i 25 scenariuszy w podstawce vs 10 w kazdej poprzedniej wersji wiec generalnie dobra zmiana:)
Jeden duzy dodatek warto miec zeby uzyskac mozliwosc grania dzien/noc i wymienic karty sprzetu na te z mozliwoscia żyłowania broni, obie te mechaniki bardzo wzbogaca kazdy scenariusz z podstawki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: pan_satyros »

Mieć warto, podobnie jak kolejne abominacje,ale osobiście poczekałbym spokojnie na PLki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 18:37 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

pan_satyros pisze: 10 cze 2021, 14:37 Mieć warto, podobnie jak kolejne abominacje,ale osobiście poczekał bym spokojnie na PLki.
Te duze dodatki z kampaniami to jezeli język jest dla kogos problematyczny to faktycznie warto poczekac bo sporo tekstu jest na kartach
Sa juz plany wydawnicze na te dodatki?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

pan_satyros pisze: 10 cze 2021, 18:37
byłbym baaardzo zaskoczony, gdyby ich nie wydano. Z Zombicide Portal ciśnie wszystko, a ta odsłona jest przy okazji jedną z najlepszych.
Pytanie tylko ile zajmie wydanie tych dodatków, z tego co pamiętam to duży dodatek do BP ten ze smokiem to w retailu był lata po KS, tak może być z Fort hendrixem w tej wersji. Washington zc wchodził w skład presidential pledge tak jak wulfsburg przy BP więc ten pewnie w miarę szybko wydadzą, stawialbym że ok w rok. Na stronie portalu nie widziałem planów póki co odnosnie tych dodatków więc jak ktoś chce w to pograć w miarę szybko to chyba angielska wersja jest dobra opcja. A w dużych dodatkach czai się dużo soczystego dobra urozmaicajacego rozgrywkę:)
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Lopek43 »

Nie wywalajcie tych kartoników z pudełka można w 3 minuty zrobić z nich "insert" ;) pudełko idealnie się zamyka i nic nie wypada.. szkoda że nie mam drukarki 3d :)
Spoiler:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: dwaduzepe »

Lopek43 pisze: 10 cze 2021, 19:35 Nie wywalajcie tych kartoników z pudełka można w 3 minuty zrobić z nich "insert" ;) pudełko idealnie się zamyka i nic nie wypada.. szkoda że nie mam drukarki 3d :)
Spoiler:
przeciez to bylo w kazdej dotychczasowej wersji tylko, ze plastikowe:)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Deem »

Jak wygląda kwestia zróżnicowania scenariuszy? Czy każdy sprowadza się do zdobycia koktajlu mołotowa czy są inne cele / alternatywne sposoby na wygraną?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: dispe »

Deem pisze: 11 cze 2021, 06:39 Jak wygląda kwestia zróżnicowania scenariuszy? Czy każdy sprowadza się do zdobycia koktajlu mołotowa czy są inne cele / alternatywne sposoby na wygraną?
Pierwsze 10 misji to misje z pierwszej edycji dostosowane do nowych zasad. Kolejne są stworzone całkiem od nowa. Grałem w kilka scenariuszy i na pewno jest większe zróżnicowanie niż wcześniej (grałem do tej pory w CP i Invader). Możesz ściągnąć instrukcję na stronie CMON i samemu sprawdzić. Są tam też oficjalne bonusowe scenariusze.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Wg mnie scenariusze są znacznie dynamiczniejsze z nowymi zasadami. Jeśli chodzi o molotov to nie jest on konieczny do ubicia abominacji, aczkolwiek dobrze zawsze posiadać chociaż 1 szt. Są umiejki, które zwiększają zadawany dmg. W moim przekonaniu jest znacznie mniej przeszukiwania - po scenariuszu trwajacym półtorej godziny miałem jeszcze ponad połowę talii przeszukiwania, ktora była nietknieta. Każdy z miejsca poluje raczej na odpicowaną broń a po jej zdobyciu rozwija postać tak, aby jak najwiecej wycisnąć z postaci/broni.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Thanes »

Czy udało wam się jeszcze namierzyć jakiś sklep, który sprzedaję 2 ed z extra figurką (jak miał portal) ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: pan_satyros »

Thanes pisze: 12 cze 2021, 14:05 Czy udało wam się jeszcze namierzyć jakiś sklep, który sprzedaję 2 ed z extra figurką (jak miał portal) ?
Tylko Portal oferował Maczetę.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zbaviec »

Co do insertu jak wyżej, zrobiłem i świetnie działa. Problemem jest jeszcze zmieszczenie kart zakoszulkowanych.
A teraz krótka garść przemyśleń po zapoznaniu się z postaciami i misji wprowadzającej.
Moje wcześniejsze doświadczenia to Zombicide Zielona horda, bardzo mi się podoba, moje klimaty😁. Dałem jednak szansę 2 edycji, ponieważ Hordę ma kumpel oraz prawie wszystko co do niej wyszło, a ja chciałem mieć swojego Zombiaczka, ale nie takiego samego.
2 edycja i postacie nie są tak widowiskowe jak w ZH, brak mi umiejętności uderz i uciekaj, żądza krwi. Uderz i uciekaj to taniec po planszy, coś pięknego, kto używał ten wie.
W ZH na Abominacje był trebusz oraz smoczy ogień. W drugiej edycji jest koktajl Mołotowa oraz dwie postacie, które jako umiejętność mają +1do obrażeń. Chodzi o dzieciaki Bunny G i Tygrysek tym samym postacie te wydają się najlepszym wyborem dla ocalałych. Jeden ma zwiększone obrażenia w walce wręcz, a drugi dystansowej.
Gra miodna, tylko czasu mało.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Kal-El83 »

Czaję się na zombiaki od zawsze a że wychodzą mi te podchody jak psu do jeża ... to jeszcze żadnych nie mam.
Pomijając setting czy 2ed powinien być moim pierwszym wyborem ??
Dziękuję za opinie =)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Ile realnie zajmuje partia? W poprzednich odsłowach wiem, że potrafiły partie trwać i grubo powyżej 2 godzin jak się wtasowały źle przedmioty. Te 60-90 minut na luźną gierkę spoko, ale 2h+ to już niestety odpadam i mnie zastanawia czy to rozważać, czy olać i zostac przy project elite + zombi 15, które mam wrażenie realizują podobny prosty koncept tylko w real-time.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: pan_satyros »

Azazelek pisze: 13 cze 2021, 09:46 Czaję się na zombiaki od zawsze a że wychodzą mi te podchody jak psu do jeża ... to jeszcze żadnych nie mam.
Pomijając setting czy 2ed powinien być moim pierwszym wyborem ??
Dziękuję za opinie =)
Zdecydowanie tak. To - pomijając preferencje względem klimatu - najbardziej okazały z podstawowych zestawów, a przy tym z najlepiej dobranymi zasadami.

Czas (pomijając setup) to koło 1.5-2h zależy od misji. Te najmniejsze da się domknąć w godzinę, ale to trochę gonitwa, a nie zabawa. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Po rozegraniu łącznie 8 scenariuszy, postanowiłem zastosować 2 home rules w celu podwyższenia poziomu trudności i nie ukrywam dopiero teraz gra daje popalić:
1. Abominacje - ich maksymalna liczba na mapie zależy od tego na jakim poziomie znajduje się nasz team
Poziom niebieski - 1 abominacja
Poziom żółty - 2 abominacje
Itd.
2. Zryw zombie - zmieniłem zasadę i teraz oprócz zombie, które się zespawnowały dodatkowy zryw otrzymują wszystkie zombie tego samego typu obecne na mapie.
Misje dalej przechodzę już wg powyższych zasad, polecam potestować :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Dla zainteresowanych - Portal na pewno wyda dodatek z abominacjami, w instrukcji jest wizualizacja tego dodatku już w wersji pl, także wystarczy poczekać.
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: czebartek »

Też się zastanawiam nad czymś w klimatach Zombie, bo takiej gierki jeszcze nie mam, aczkolwiek bardziej do tej pory myślałem o Day Night Z lub Resident Evil.

Czy ktoś już próbował grać z dziećmi (i nie mówię tu o postaciach z gry :P) ? Zastanawiam się oda jakiego wieku dałoby się fajnie z dzieciakami już pobawić (5, 6,8 lat, więcej ?).
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

To zależy tylko od Ciebie, nie wiem na ile Twoje dzieci są dojrzałe i przygotowane na takie tytuły. Z moimi niestety nie siadam do Zombicide bo zwyczajnie wiem, że by się później bały. Jeśli chodzi o przystępność zasad są bardzo proste, na dłuższą metę grając z dzieckiem musisz przypominać mu o umiejetnościach postaci a resztę spokojnie ogarnie. Moja starsza córka - 6 lat gra ze mną np w Arcadie Quest i wg mnie doskonale sobie radzi jak na swój wiek.
Reasumując - wszystko zależy od dziecka :)
ODPOWIEDZ