Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

GameTrollTV mówił o jakiejś apce do gry dla trybu solo i 2-os. Która to apka? Chcę ją pobrać zawczasu :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Tringa pisze: 13 maja 2021, 15:09 GameTrollTV mówił o jakiejś apce do gry dla trybu solo i 2-os. Która to apka? Chcę ją pobrać zawczasu :D
Są dwie, ale bierz Dire Wolf Game Room, zawiera najnowsze wersje apki zawsze.
Wiem, że miesiące temu w standalone apce nie bylo przemiału imperial row, a w tej przezemnie wymienionej dodali jak tylko było gotowe.

Dodatkowo apka posiada tryb i dla 3-4eh graczy "Arrakeen Scouts"
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dannte »

Lucky Duck Games pisze: 19 maja 2021, 17:21 A tu instrukcja do Diuny: Imperium

https://direwolfdigital.com/dune-imperi ... /pl_rules/
Dzięki! Wygląda dobrze! Szkoda, że nie wdrożyliście tego drobnego wyjaśnienia, z którym się rozprawialiśmy w grudniu (czyli, że kartę spisku można zagrać w każdym momencie 2. fazy - czyli także przed podjęciem decyzji czy będzie to tura agenta czy odkrywania). Ale to szczegół - ważniejsze, że gra się już niedługo pojawi :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Statek właśnie dziś przybił do Gdańska. Jeśli wszystko pójdzie bez opóźnień to w przeciągu 2 tygodni gra powinna trafić do sklepów.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Wyczerpująca recenzja Gradania:
https://www.youtube.com/watch?v=gq-a6qqi_k0

zupełnie nie planowałem zakupu, ale niewygórowana cena, pozytywna recenzja (na 3-4 graczy) zaufanych recenzentów, do tego ciągle rosnące miejsce na BGG (tempo wzrostu można podejrzeć na: https://www.peterjezik.com/bgg/ )... kusi, żeby łapać się na przedsprzedaż, bo w sklepach długo miejsca może nie zagrzać...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Hit czy Kit?
No po tym filmie gra zdecydowanie wchodzi na radar i do zakupu :D
https://youtu.be/xg1206Cagpw
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

Byłem ostatnio na takiej duuuużej plaży i postanowiłem o tym opowiedzieć.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: jax »

Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

jax pisze: 13 cze 2021, 11:27 Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
Sam nie grałem w dwie osoby, ale słyszałem, że u bota irytuje fakt, że może zająć każde pole. U żywych przeciwników możesz policzyć zasoby i stwierdzić, że najpierw pójdziesz na pole A, bo pola B i tak Ci nikt nie zajmie. Bot może Ci wskoczyć w takie pole zawsze. Nie było to upierdliwe?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Nie jest to upierdliwe to Diuna a nie kolejne generalizowane policzalne do bólu zamki arrakis. I pisze to osoba nie trawiaca plytkich Ameri.

Żonie która trawi tylko euro tez zadowolona z nieprzewidywalności bota. Na 2 osoby gra sie b dobrze ale zgodziłbym się ze na 4 gra rozwija pelnie możliwości bo jednak obserwujemy deckbuilding innych graczy ich potencjalne zamiary i więcej śmiechu jak i knucia i interakcji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

jax pisze: 13 cze 2021, 11:27 Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
Oczywiście. Nie wydaje mi się, żebym powiedział, że na dwie osoby nie działa. Działa, tylko mi się nie podoba rozwiązanie bota w tej grze.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gambit pisze: 13 cze 2021, 12:26
jax pisze: 13 cze 2021, 11:27 Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
Oczywiście. Nie wydaje mi się, żebym powiedział, że na dwie osoby nie działa. Działa, tylko mi się nie podoba rozwiązanie bota w tej grze.
Ja też mówię wszelkim botom zdecydowane nie. Owszem, da się grać i z botem, ale to już inne odczucia.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

sasquach pisze: 13 cze 2021, 19:50
Arkhon pisze: 13 cze 2021, 16:09 Bardzo fajnie ze wspomniałeś jako jeden z nielicznych, rzetelnych recenzentów info o Arrakeen Scouts.
A co jest nierzetelnego jeśli się nie poinformuje o Arrakeen Scouts? To jest dodatek, a recenzja dotyczy podstawki. Jak ktoś nie poinformuje o wszystkich możliwych dodatkach to jest nierzetelny?
Przypomnij mi Pan jeszcze ile kosztuje ten dodatek, skoro uważasz że jest poza dostępem podstawki. Sami Twórcy deklarują rozwijany model produktu i tak się go powinno oceniać zwłaszcza że trybsolo i 2pl przeszedl iteracje po premierze po feedbacku graczy wlasnie przez apke. Dla mnie rzetelność to wspominanie o wszelkich dostępnych klientom w cenie podstawki opcjach
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Marek.gdansk »

Podobno w przyszły weekend ma przyjść to porównam sobie ze starą Diuną. Mam nadzieję że wersja solo też jest ciekawa. Stara Diuna wkurzała mnie czasem gry. Tu mam nadzieję że będzie krócej :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dwaduzepe »

Marek.gdansk pisze: 13 cze 2021, 22:22 Podobno w przyszły weekend ma przyjść to porównam sobie ze starą Diuną. Mam nadzieję że wersja solo też jest ciekawa. Stara Diuna wkurzała mnie czasem gry. Tu mam nadzieję że będzie krócej :D
te gry oprocz nazwy nie maja nic wspolnego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

Panowie, nie ma co się kłócić. Ja akurat lubię taki wpływ aplikacji na grę, więc to sprawdziłem. No i o tym powiedziałem. Nic mniej, nic więcej.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: windziarz44 »

jax pisze: 13 cze 2021, 11:27 Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
na czym polega ta doskonałość?
na losowym zajmowaniu pól przez bota
czy na losowym wpływie na walkę?
a może na większym zaspawaniu wystawki?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Losowy wpływ na walkę?
A jak przeciwnik wystawi jeden oddział i trzyma karte intrygi to wiesz ile bedzie mial ostatecznie?
Gralem ladnych pare razy w dwie osoby i bylo duzo przyjemniej i ciekawiej niz jakies star/hero realmsy.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: windziarz44 »

Wosho pisze: 14 cze 2021, 10:55 Losowy wpływ na walkę?
A jak przeciwnik wystawi jeden oddział i trzyma karte intrygi to wiesz ile bedzie mial ostatecznie?
Gralem ladnych pare razy w dwie osoby i bylo duzo przyjemniej i ciekawiej niz jakies star/hero realmsy.
jak przeciwnik trzyma kartę intrygi, to zakładam, że może wpłynąć na walkę. Mam ten bat i biorę na siebie to ryzyko, że ma albo blefuje. Jak ma takich kart 2,3 czy 4, tym bardziej jestem świadomy, że może mieć coś w zanadrzu.
Jak gra bot, to nie mam pojęcia czy w jakimkolwiek ruchu wejdzie do walki, czy nie. A jak wejdzie to czy wzmocni czy nie. Dużo niewiadomych.
Grając z przeciwnikami widzę, co mniej więcej mogą, gdzie pójdą a gdzie na 100% nie, jest szansa coś zaplanować.
Ja nie podważam, że może grac się przyjemnie, ja podważam określenie DOSKONAŁA :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Gdyby bot został nazwany "God Emperor", to nie byłoby powyższych kontrowersji oraz byłoby bardziej klimatycznie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: jax »

windziarz44 pisze: 14 cze 2021, 10:46
jax pisze: 13 cze 2021, 11:27 Zupełny nonsens, że słabo gra działa w 2 osoby (czy że 'jest de facto od 3 graczy').
W 2 działa doskonale.
na czym polega ta doskonałość?
na losowym zajmowaniu pól przez bota
czy na losowym wpływie na walkę?
a może na większym zaspawaniu wystawki?
Bot fajnie rywalizuje.

Losowe zajmowanie pól przez bota nie boli. Nigdy nie zepsuło mi szyków. Zresztą przeciwników też nie zawsze się wyczuje/zobaczy co planują względem pól nie kosztujących nic za wstawienie.

Losowość w walce? Taka jak z żywhmi przeciwnikami. Też nie wiadomo co sobie zachomikują do walki. (a jak ktoś jest freakiem to w ogóle moze sobie zapisywać jakie karty bota poszly a jakie nie i wie czego się spodziewać).

Rynek kart rotował nawet z botem.

Sztuczność bota czy losowość nie bolała, fajnie też walczył o punkty (był tuż za) a jaka świetna kontrola/szachy między dwoma żywymi przeciwnikami... Spokojnie można grać.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jaki jest rozmiar tych mniejszych kart?
Jest jakiś limit w zagrywaniu kart spisku w swojej turze?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 cze 2021, 15:58 Jaki jest rozmiar tych mniejszych kart?
Jest jakiś limit w zagrywaniu kart spisku w swojej turze?
Mini european.
Nie ma limitu zagrywania kart intryg. Można je zagrać zarówno podczas tury agenta jak i odsłaniania ( zarówno przed jak i po „ruchu” ,brązowe ) niektóre podczas fazy walki ( czerwone) lub na końcu gry ( niebieskie )
W fazie walki zagrywa się je od pierwszego gracza aż każdy gracz spasuje „kolejno po poprzednim” w sensie nawet po pasie możesz zagrać gdy przeciwnik zagrał po Tobie kartę intrygi w walce.

Jeżeli coś nie zrozumiale napisałem proszę wybaczyć mą polszczyznę i pytać, doprecyzuję.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: windziarz44 »

jax pisze: 14 cze 2021, 14:49
Sztuczność bota czy losowość nie bolała, fajnie też walczył o punkty (był tuż za) a jaka świetna kontrola/szachy między dwoma żywymi przeciwnikami... Spokojnie można grać.
to spokojnie można grać czy doskonała?
ODPOWIEDZ