Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

brazylianwisnia pisze: 10 cze 2021, 09:23 Raczej spodziewalibyśmy się nowej kampanii w lipcu. Opóźnienia COVIDowe pewnie poprzestawiały wszytko.
oby jak najpóźniej było wydanie PL. Teraz mam remont chałupy i jakbym miał jeszcze kupić kolejny cykl HwA to już do jedzenia zostałby tylko gruz... Tak sobie myślę że miałbym go nawet w nadmiarze obecnie :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Golfang pisze: 10 cze 2021, 09:56
brazylianwisnia pisze: 10 cze 2021, 09:23 Raczej spodziewalibyśmy się nowej kampanii w lipcu. Opóźnienia COVIDowe pewnie poprzestawiały wszytko.
oby jak najpóźniej było wydanie PL. Teraz mam remont chałupy i jakbym miał jeszcze kupić kolejny cykl HwA to już do jedzenia zostałby tylko gruz... Tak sobie myślę że miałbym go nawet w nadmiarze obecnie :)
Mam odwrotnie. Kończę budować dom a w koszta budowy można każdy wydatek zachachmecic żeby żona nie widziała ubytku na koncie :-D
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

brazylianwisnia pisze: 10 cze 2021, 01:12 Pojawiło się dość wiarygodne info ze angielska wersja nowego cyklu ma mieć premierę we wrzesniu(karty gracza) i listopadzie(kampania). Miejmy nadzieję że z PL też dadzą radę. Wciąż nie mamy potwierdzonego nowego Core oraz AHC62 którym prawdopodobnie jest nowy standalone.
Trochę słabo, że nie pojawi się wszystko jednocześnie. Zawsze starałem się grając nowy scenariusz używać jak najwięcej nowych kart badaczy, a teraz pewnie większość kart będę miał ogranych zanim pojawi się kampania.

Chociaż może to i lepiej, że nie trzeba będzie wykładać sporej gotówki, kupując obie paczki naraz (zakładam, że ~350zł).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tomuch »

Było już dokładniej mówione, kiedy mają być talie badaczy i powrót? Nie chciałbym przegapić tych paru godzin... :roll: :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

esztfke pisze: 08 cze 2021, 13:34 Wyszedłem z założenia, że to nie jest LOTR, gdzie mogę zagrać scenariusz, coś w decku zmienić, znowu zagrać itd...
Ja bym chciał tylko na chwilę nawiązać do tego. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić tak jak piszesz>.Oczywiście w pierwszej kolejności najlepiej jest zagrać kampanię aby znać jej przebieg ale po tym to hulaj dusza. Jak już znasz scenariusz to możesz skupić się na mechanicznym aspekcie tak jak we władcy i masterować sobie wybrany scenariusz.
Co jakiś czas trafia się opinia że AH jest mniej regrywalny niż Władca bo AH ma kampanię i po jej przejściu już nie ma co wracać bo zna się historię... Wystarczy zignorować fakt, że historia jest i grać tak jak we Władcę.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eventide »

tomuch pisze: 10 cze 2021, 12:39 Było już dokładniej mówione, kiedy mają być talie badaczy i powrót? Nie chciałbym przegapić tych paru godzin... :roll: :lol:
Według informacji na FB Galakty jakby już.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tomuch »

eventide pisze: 10 cze 2021, 14:38
tomuch pisze: 10 cze 2021, 12:39 Było już dokładniej mówione, kiedy mają być talie badaczy i powrót? Nie chciałbym przegapić tych paru godzin... :roll: :lol:
Według informacji na FB Galakty jakby już.
Są już w trollach, aleplanszówkach i innych, tylko nie w dziale przedsprzedaż/nowości, tylko normalnie trzeba sobie wyszukać.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Myślicie że talie badacza szybko się wyprzedają? Galakta chyba powinna dodrukować tego więcej skoro tak szybko zniknęły ostatnio i był na nie spory popyt :) Mam nadzieję że tak zrobili bo ja w tym miesiącu nie dam rady kupić
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Evokenx pisze: 12 cze 2021, 23:26 Myślicie że talie badacza szybko się wyprzedają? Galakta chyba powinna dodrukować tego więcej skoro tak szybko zniknęły ostatnio i był na nie spory popyt :) Mam nadzieję że tak zrobili bo ja w tym miesiącu nie dam rady kupić
Ja już zakupiłem. Ciężko ocenić ile galakta zamówiła vs popyt na talie. Patrząc na inne dodruki to na razie nie zniknęły, więc jest nadzieja :) Obecnie talie badaczy wychodzą najtaniej w 3t(najniższa cena + rabat klienta 7% + 5% rabat z obecnie trwającej promki), więc za te 280zł 5 talii wychodzi bardzo dobrze cenowo(56zł jedna). Nie kojarzę by wcześniej dało się je złapać w lepszej cenie.

No to teraz czekam na dodruk powrotów(nocy i dunwich) i mogę jechać na bierząco.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

Wolicie grać true solo jedną postacią czy jednak na dwie ręce, żeby mieć większą kontrolę w grze?
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

siekan pisze: 13 cze 2021, 17:48 Wolicie grać true solo jedną postacią czy jednak na dwie ręce, żeby mieć większą kontrolę w grze?
Zawsze na dwie ręce. 'True solo' jest jak dla mnie zbyt ograniczające jeśli chodzi o budowę talii. Zawsze musisz być uniwersalny i masz znikome pole do kombinowania i próbowania różnych pokracznych strategii (a uskutecznianie pokracznych strategii to coś, co w tej grze lubię najbardziej).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Też uważam że na dwie postacie można bardziej poszaleć dlatego większość gram na dwie ręce. Bonusem jest mniejsza losowość. Czasem masz 1 przeciwnika i mythos l jest łagodny a czasem rzuca Ci najgorszych przeciwników i +1 Doom 3x z rzędu :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Do fanów grania solo na dwie ręce. Jest gdzieś do kupienia jakaś fajna mata taka, żeby miejsce dla graczy było po jednej stronie, właśnie na taką grę solo?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gribbler pisze: 13 cze 2021, 21:41 Do fanów grania solo na dwie ręce. Jest gdzieś do kupienia jakaś fajna mata taka, żeby miejsce dla graczy było po jednej stronie, właśnie na taką grę solo?
Używam zestaw duża mata + mała mata i jest git. Momentami ciasno ale 95% czasu jest aż nadto.

Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

O a gdzie kupiłeś takie fajne mini stojaczki na akty i tajemince?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gafik »

Wyglądają jak stojaczki (sztalugi) z Gallerista :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gribbler pisze: 13 cze 2021, 23:33 O a gdzie kupiłeś takie fajne mini stojaczki na akty i tajemince?
Na allegro można kupić do wizytówek slubnych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

Gdyby ktoś nie wiedzial: oficjalna zmiana systemu wydawania dodatkow! Jedno pudło będzie zawierało karty badaczy a drugie kompletny scenariusz. I tyle :) super ułatwienie!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Moonday »

Wiadomość o zmianie systemu wydawania dodatków zachęciła mnie do ponownego zainteresowania się tematem. Pytanie: czy pojawi się też nowa wersja podstawki? Gdzieś mi przemknęła informacja, że coś takiego jest planowane, ale nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Moonday pisze: 15 cze 2021, 18:08 Wiadomość o zmianie systemu wydawania dodatków zachęciła mnie do ponownego zainteresowania się tematem. Pytanie: czy pojawi się też nowa wersja podstawki? Gdzieś mi przemknęła informacja, że coś takiego jest planowane, ale nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem.
Na razie to takie YETI, wszyscy o tym mówią a nikt nie widział.
Są spekulacje że takowy wyjdzie , jedna z poszlak to dziury w numeracji dodatków, gracze obstawiają że jedna to właśnie nowy CS a druga to nowy stand alone.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Ciekawe czy wydadzą poprzednie kampanie w taki sposób. Może dlatego nie ma dodruków Powrotów?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

Markus pisze: 15 cze 2021, 18:43
Moonday pisze: 15 cze 2021, 18:08 Wiadomość o zmianie systemu wydawania dodatków zachęciła mnie do ponownego zainteresowania się tematem. Pytanie: czy pojawi się też nowa wersja podstawki? Gdzieś mi przemknęła informacja, że coś takiego jest planowane, ale nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem.
Na razie to takie YETI, wszyscy o tym mówią a nikt nie widział.
Są spekulacje że takowy wyjdzie , jedna z poszlak to dziury w numeracji dodatków, gracze obstawiają że jedna to właśnie nowy CS a druga to nowy stand alone.
Jakieś tam zdjęcia wyciekły, więc nie jest aż tak iluzoryczny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Widziałem tę grafikę gdzieś w sieci. Nie potrafię jednak ocenić które elementy są nowe (żeton latarki? Zasoby o wartości 3? Coś jeszcze?)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Markus pisze: 16 cze 2021, 17:43 Widziałem tę grafikę gdzieś w sieci. Nie potrafię jednak ocenić które elementy są nowe (żeton latarki? Zasoby o wartości 3? Coś jeszcze?)
A dolna i prawa lokacja?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ArnhemHorror »

+ Nowe grafiki obojga badaczy.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
ODPOWIEDZ