Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: merrin »

I ja też właśnie odebrałem swój egzemplarz. Pomijając brak błędów, wydaje się, że również jakość druku była tym razem lepsza, kolory bardziej wyraziste. Ode mnie plus dla Phalanx.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: _leigam_ »

merrin pisze: 14 cze 2021, 12:09 I ja też właśnie odebrałem swój egzemplarz. Pomijając brak błędów, wydaje się, że również jakość druku była tym razem lepsza, kolory bardziej wyraziste. Ode mnie plus dla Phalanx.
Dla kogo? Chyba dla Stonemaier Game.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: merrin »

A może, może, nie wnikałem tak głęboko w proces. Wiem do kogo napisałem i od kogo dostałem paczkę.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: sin »

Potwierdzam, dużo solidniejsze pakowanie niż przy poprzednich wysyłkach, jakość taka, jaka być powinna. Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć szczęśliwe zakończenie w tym przypadku, mam tylko nadzieję, że mimo wszystko Phalanx nie jest stratny w związku z całą tą historią.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: roadrunner »

Uważam, że dobrze się skończyło, jak się skończyło. Kto kupił polskie wydanie, ma to, za co pierwotnie zapłacił. Ma kilka miesięcy później, ale lepiej późno niż nigdy.
Tylko podziękowania kierujcie do Stegmaiera, a nie do biznesmenów od polskiego wydania.

Przy okazji odniosę się do tonu wypowiedzi z wcześniej, bo imo w opisanej sytuacji jest niewłaściwy.
Propi pisze: 06 lut 2021, 01:29 Trochę słabo, że trzeba było naskarżyć pani SM, żeby poszła normalna reakcja.
Po pierwsze - to nie jest słabe. To jest naturalne w przypadku przytoczonej sekwencji postępowań polskiego wydawcy.
Tak działa świadome swoich praw i potrzeb społeczeństwo konsumenckie. Zapłaciłeś, to wymagaj. Wymagasz i dostajesz badziew zabezpieczony kopertą? To napisz do oryginalnego wydawcy.

W innych branżach w Polsce - przychodzą mi na myśl książki, bo mają podobny cykl produktowy: grafika, tłumaczenie, korekta, skład, materiał(y), wydanie/druk, pakowanie, dostawa - polskie edycje nie różnią się od zagranicznych oryginałów. Tak samo z elektroniką. Fon kupiony u nas nie jest wybrakowany względem tego samego w iSklepie w Niemczech.
Natomiast różnice, że szereg branż (już) działa w Polsce OK na płaszczyźnie obsługi klienta (CS), a branża planszówkowa została gdzieś we wczesnych najntisach wynika wyłącznie z tego, jakie podejście dominuje u przedsiębiorców, jacy akurat, tak się składa, w tej branży funkcjonują. Może nie starczyło im kasy na prowadzenie komisu z używanymi Betami, może kiedyś tam zaczynali z pasji i nie umieją w relacje z ludźmi, a może nikt im nie podłożył pod nos żadnej książki marketingu autorstwa choćby Philipa Kotlera - to nie mój problem. Choć niezła beka.

Natomiast to, że CS Czachy, Portalu albo polskiego wydawcy Viti - wygląda jak wygląda, robi mi jako użytkownikowi ich produktów i potencjalnemu klientowi pewną różnicę. I innym też powinno - dla naszej wspólnej, graczy i klientów, korzyści.
Propi pisze: 06 lut 2021, 01:29 Inna sprawa, że współczuję Phalanxom podwójnych wydatków. Naklejka była miłym gestem, natomiast druk plansz w Polsce był zupełnie niepotrzebny. Gdyby spytać graczy o opinię myślę, że żaden nie chciałby tańszej, ale szybszej wersji planszy - wszyscy poczekaliby na ten właściwy, stonemayerowy druk i jakość.
Po drugie, gratuluję złapania się na PR-owy haczyk wydawcy. Mówię to z premedytacją, bo skoro ktoś ufa ściemom profesjonalnych marketingowców, to zawsze fajnie, jak znajdzie kogoś, kto wypunktuje tę ściemę. Mogę być tym kimś.

Druk zastępczej planszy w Polsce był typowym cięciem kosztu - fakt. Motywowany ekonomicznie, bo oszczędności na koszcie transportu do UE, cła i dostarczenia do centrum logistycznego wydawcy. Każdy przedsiębiorca w każdej sytuacji (nawet kryzysowej, a dokładniej: z kategorii zarządzania kryzysem - jak ta) najpierw liczy sobie w Excelu, a potem mówi swojemu PR-owcowi: tak napisz i napisz, żeby było ładnie.

Wątek szybszego dostarczenia planszy - ściema. Jasne, to fajnie brzmi i złapało masę ludzi na PR-owy lep (tu na forum, na FB, wszędzie w internetach), ale policz sobie potencjalne oszczędności na logistyce, oszczędności na cle, oszczędności na jakości - wobec produktu na poziomie oryginalnego wydania SG. Koszty naklejki w tym kontekście to są śmiesznie groszowe sprawy.

Polski wydawca Viti zdecydował się, Propi, na krok najpierw naklejki (fail x 100) i "szybkiego druku" (fail x milion), bo ewidentnie liczył, że to wystarczy i na tym się koszty skończą!
A tu pech. Klienci mają internet, umieją w wysłanie maila po angielsku i nawet adresu nie pomylili. I bardzo, do smerfa, dobrze.

Nic się nie da dobrze i tanio - niech przykład z Viti i full profesjonalna, stopro transparentna (prawidłowe przeprosiny na ich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych) reakcja SG służy za lekcję całej polskiej branży planszówkowej, że takie pogrywanie z ludźmi wydającymi 50€ na nowoczesne planszówki to już nie przechodzi.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1144 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Bruno »

Zgadzam się, że to trochę 'żenua' ze strony Phalanxów, że dopiero kontakt polskiego klienta (brawo za inicjatywę!) z oryginalnym wydawcą doprowadził do właściwego i satysfakcjonującego dla graczy rozwiązania problemu z planszą do Viti.

Niemniej, @roadrunner chyba trochę się pogubiłeś w swojej krytyce Phalanxów, z jednej strony zarzucając im brak profesjonalizmu działaniach marketingowych:
roadrunner pisze: 14 cze 2021, 17:38 Może nie starczyło im kasy na prowadzenie komisu z używanymi Betami, może kiedyś tam zaczynali z pasji i nie umieją w relacje z ludźmi, a może nikt im nie podłożył pod nos żadnej książki marketingu autorstwa choćby Philipa Kotlera - to nie mój problem.
... a z drugiej, czyniąc im wyrzuty z profesjonalizmu w tym zakresie:
roadrunner pisze: 14 cze 2021, 17:38 Po drugie, gratuluję złapania się na PR-owy haczyk wydawcy. Mówię to z premedytacją, bo skoro ktoś ufa ściemom profesjonalnych marketingowców, to zawsze fajnie, jak znajdzie kogoś, kto wypunktuje tę ściemę. Mogę być tym kimś.
Tak, że ten... :wink:

Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: kwiatosz »

roadrunner pisze: 14 cze 2021, 17:38
Nic się nie da dobrze i tanio - niech przykład z Viti i full profesjonalna, stopro transparentna (prawidłowe przeprosiny na ich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych) reakcja SG służy za lekcję całej polskiej branży planszówkowej, że takie pogrywanie z ludźmi wydającymi 50€ na nowoczesne planszówki to już nie przechodzi.
To jest generalnie cenna uwaga - jak się np zapłaci za angielską wersję Terraformacji 45 funtów zamiast 110zl to każda kosteczka jest pakowana w oddzielny woreczek żeby się nie obiły w transporcie.

Z drugiej strony zastanawiam się na ile ta hojność SG jest związana z tym, że to nie za ich pieniądze - bo żeby np dostać poprawione karty do podstawki i do Toskanii w wersji, za wydanie której zapłacił SG, trzeba było kupić dodatek Moor Visitors.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: roadrunner »

Bruno pisze: 15 cze 2021, 01:09 Niemniej, @roadrunner(...)
Dzieki, Bruno, ze zwrociles mi na to uwage. Wychodzi, ze skrot myslowy klarowny z mojej perspektywy - nie musi byc taki dla wspolforumowiczow.

W pierwszej czesci odnioslem sie do postawy przedstawicieli wydawnictwa, ktorzy sygnowali bieg wydarzen i czesc postow (rowniez na tym forum) swoimi nazwiskami.
Natomiast w dalszym fragmencie mojego postu wskazalem na ton "oswiadczen oficjalnych". Tych, ktore pojawialy sie juz nie pod nazwiskami, a na profilach/kanalach wydawnictwa.

Jest dla mnie ewidentne, ze nie byly to oswiadczenia, posty pisane przez te same osoby. Tzw. "oficjalki" w sprawie planszy Viti wyszly spod reki dyzurnego PR-owca/ agencji marketingowej i to widac. Spoko, po to oni w firmach sa. Tylko, ze klient nie ma obowiazku wierzyc PR-owcom firmy, jesli doszlo do wtopy tego kalibru - to chcialem zaznaczyc.

A poza tym, coz, skoro firma probuje w PR mocniej niz w podstawy CS - to znaczy, ze blednie ulozyla sobie priorytety prowadzenia biznesu.
Czego ten przyklad dobrze dowodzi.

Ciesze sie, ze nasza rozgrywka sklonila Cie do inwestycji. To gra zaslugujaca na najwyzsza jakosc wykonania. A czy polskie edycje planszowek dorownuja w tej dziedzinie pierwowzorom - to temat na inna okazje ;)
Spoiler:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: eveni »

Bruno pisze: 15 cze 2021, 01:09 Ja w każdym razie jestem szczęśliwy, że mogłem kiedyś zagrać w Twój egzemplarz Viti, co skłoniło mnie do szybkiej decyzji o zakupie własnego, zanim jeszcze pojawiła się informacja o polskim wydaniu, dzięki czemu uniknąłem wyżej dyskutowanego problemu :D
Również kupiłam podstawkę i Toskanie niedługo przed ogłoszeniem polskiego wydania. Byłam zła, do czasu akcji z planszami. Teraz żałuję już tylko zakupu małych dodatków :P (byłam pewna, że te nie zostaną wydane po polsku)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: jakmis83 »

Odebrałem poprawioną planszę do Toskanii.
Pakowanie na plus, może bez rewelacji, ale tym razem plansza była nieźle zabezpieczona.
Plansza miała być poprawiona? Jest poprawiona.
Miała być standardowa jakość? Jest.

Jak ktoś wyżej napisał: wielkie dzięki dla Stonemaier Games.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: d0man »

długo czekaliście na te nowe plansze? Bo tydzień temu dostałem mejla że już nadają i "ni widu ni słychu"...
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Propi »

d0man pisze: 24 lis 2021, 21:09 długo czekaliście na te nowe plansze? Bo tydzień temu dostałem mejla że już nadają i "ni widu ni słychu"...
Jakieś pół roku...

A potem jeszcze drugie tyle ;-)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: d0man »

Propi pisze: 24 lis 2021, 21:11
d0man pisze: 24 lis 2021, 21:09 długo czekaliście na te nowe plansze? Bo tydzień temu dostałem mejla że już nadają i "ni widu ni słychu"...
Jakieś pół roku...

A potem jeszcze drugie tyle ;-)
ale to chyba liczysz czas odkąd ich jeszcze nie było w planach ;]
teraz już niby nadali paczke
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: raiden25 »

Ja dostałem swoją po czym się okazało ze to ta brzydka z pierwszego dodruku plansz. Używam tej starej z naklejka i czekam na rozwój sytuacji w związku z reklamacja :)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: d0man »

raiden25 pisze: 25 lis 2021, 08:10 Ja dostałem swoją po czym się okazało ze to ta brzydka z pierwszego dodruku plansz. Używam tej starej z naklejka i czekam na rozwój sytuacji w związku z reklamacja :)
czyli wygląda jakby chcieli się pozbyć tego z magazynu, żeby nie musieć dodrukowywać tej lepszej wersji...
jako że się nie znam - jak będę w stanie rozpoznać, że dostałem tą właściwą ;] macie jakieś fotki dla porównania?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Gribbler »

d0man pisze: 25 lis 2021, 12:02 jak będę w stanie rozpoznać, że dostałem tą właściwą ;]
Właściwa to taka, w której ci nic nie przeszkadza. :D
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Propi »

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę odsprzedać zafoliowaną planszę z ostatniego, rzekomo najlepszego dodruku tychże plansz - PW.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: addekk »

Propi pisze: 25 lis 2021, 20:52 Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę odsprzedać zafoliowaną planszę z ostatniego, rzekomo najlepszego dodruku tychże plansz - PW.
Ale wiesz, że z paragonem/dowodem zakupu Phalanx nie robi problemu żeby dosłać taką plansze ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Propi »

addekk pisze: 25 lis 2021, 21:39 Ale wiesz, że z paragonem/dowodem zakupu Phalanx nie robi problemu żeby dosłać taką plansze ?
Mam wrażenie, że część osób kupuje ją żeby zrobić połowiczny upgrade swojej podstawowej gry do takiej niby-Toskanii - w sumie wystarczy dołożyć jakieś kosteczki zamiast gwiazdek na minimapce i można grać. A ja po miesiącach oczekiwania nabrałem sentymentu do mojej planszy z naklejką. Ta dosłana leży i czeka na lepsze życie :)
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: wisniax »

addekk pisze: 25 lis 2021, 21:39
Propi pisze: 25 lis 2021, 20:52 Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę odsprzedać zafoliowaną planszę z ostatniego, rzekomo najlepszego dodruku tychże plansz - PW.
Ale wiesz, że z paragonem/dowodem zakupu Phalanx nie robi problemu żeby dosłać taką plansze ?
Tu się nie zgodzę bo robi problemy. Czekałem grzecznie na ostateczną wersję planszy (bo zapowiedzieli, że osoby które otrzymały pierwsza poprawkę otrzymują automatycznie też druga wersję) ale jak po kilku miesiącach nic nie przyszło to się przypomniałem. Niby na początku ok. Poprosili o paragon którego już dawno nie mam ale zamiast niego wysłałem fotki gry i dodatku na półce. Przyjęli, a potem po dniu mail, że jednak już byłem na liście i nie muszę nic wysyłać. Potem znów info, że jednak muszę i koniec końców mnie olali. Także po raz kolejny pokazują swoje podejscie. Nie mam ochoty kopać się z koniem i po prostu to wydawnictwo będę olewał szerokim łukiem.
ODPOWIEDZ