Imperial vs Imperial 2030

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Imperial czy Imperial 2030? Ktory lepszy?

Imperial
2
8%
Imperial 2030
16
64%
Bez znaczenia, obie sa dobre
3
12%
Obie gry sa slabe
4
16%
 
Liczba głosów: 25

pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Imperial vs Imperial 2030

Post autor: pioter123 »

Witam!
Krotko i na temat: ktora z tych dwoch gier uwazacie za lepsza? Klasyczny Imperial (chyba z czasow I WS) czy futurystyczny(?) z 2030? Nowszy czasami pojawia sie w chyba_dobrej_cenie czyli ponizej stowki. Warto? :mrgreen:
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: bajbaj »

Grałem tylko w 2030. To specyficzna i - moim zdaniem - niedoceniana gra. Zasady są bardzo proste. Mamy rondel i raptem kilka akcji do wyboru. Niemniej gra jest pełna twistöw - nie gramy określonym krajem, ale kontrolujemy go, gdy mamy najwięcej udziałów. Fakt, że zagrywamy akcje kolejnych mocarstw sprawia, że gra trwa tyle samo czasu niezależnie od liczy graczy (to bardzo rzadkie). Polecam, szczególnie w promocyjnej cenie. W mojej kolekcji się trzyma mocno - można grać w sześć osób, trwa nawet w pełnym składzie około 2h, zawiera sporo bezpośredniej interakcji.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: Cyel »

Obie gry znakomite, w mojej grupie od dawna w ścisłym topie i grane ciągle. Ja wolę 2030 za to, że jest do 6 osób i ma moim zdaniem lepiej zbalansowaną planszę. Ale są kumple, którzy wolą pierwszą wersję za lepszy ich zdaniem sposób punktowania/zarabiania.

W takiej cenie to gra naprawdę warta zakupu, niezależnie od wersji. Proste zasady, mnóstwo (naprawdę mnóstwo, zaskakująco wręcz, co widać po kilkudziesięciu partiach) głębi, bezlitosna interakcja, niski downtime.

(Swoją drogą ciekaw jestem jakie są argumenty osób uważających, że obie są słabe :shock: )
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: pioter123 »

Dziekuje za opinie!
Tez jestem ciekaw tych negatywnych glosow, moze ktos uzasadni?

Poki co skonczylo sie na zakupie Imperial 2030 i w weekend powinnismy przetestowac :mrgreen:
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: bajbaj »

pioter123 pisze: 11 cze 2021, 23:31 Dziekuje za opinie!
Tez jestem ciekaw tych negatywnych glosow, moze ktos uzasadni?
Poki co skonczylo sie na zakupie Imperial 2030 i w weekend powinnismy przetestowac :mrgreen:
Wytłumaczeń negatywnych głosów na razie nie uświadczyłeś. Udało się Tobie zagrać? Jesli tak, to jak wrażenia (będziemy mieć pełny "cykl technologiczny": od prośby po poradę, przez info o zakupie i wrażenia po grze :D )?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: RasTafari »

pioter123 pisze:Tez jestem ciekaw tych negatywnych glosow, moze ktos uzasadni?
Moja teoria na ten temat jest taka, że niektórzy po prostu mają problem z tym, żeby przestawić myślenie, że nie buduję tutaj "swojego" imperium tylko wszystko należy do wszystkich, co powoduje, że można stracić bardzo szybko kraj, w który się mocno zainwestowało i poczuć dużą frustrację z tego powodu. Dla mnie to jest zaleta. Gdy tłumaczę grę zaczynam od "pamiętajcie, w tej grze nie ma czegoś takiego jak "Twój" kraj" :wink:

Żeby nie było za dużego OT, to w Imperiala nie grałem, od razu zacząłem od 2030 i dla mnie to jedna z najlepszych gier jakie powstały :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Imperial vs Imperial 2030

Post autor: pioter123 »

bajbaj pisze: 17 cze 2021, 00:02
pioter123 pisze: 11 cze 2021, 23:31 Dziekuje za opinie!
Tez jestem ciekaw tych negatywnych glosow, moze ktos uzasadni?
Poki co skonczylo sie na zakupie Imperial 2030 i w weekend powinnismy przetestowac :mrgreen:
Wytłumaczeń negatywnych głosów na razie nie uświadczyłeś. Udało się Tobie zagrać? Jesli tak, to jak wrażenia (będziemy mieć pełny "cykl technologiczny": od prośby po poradę, przez info o zakupie i wrażenia po grze :D )?
Wrazenia bardzo pozytywne. Nie mialem wprawdzie okazji zagrac w kazdym skladzie osobowym (6 jeszcze nie zebralismy) ale w 5 osob chodzi swietnie. I zastanawiam sie czy ten 6 gracz jest aby na pewno potrzebny do szczescia. Gra faktycznie jest specyficzna i na poczatku trudno oderwac sie od "swojego" kraju ale z czasem nabiera rumiencow jak juz sie przestawi na nieco szersza perspektywe :mrgreen: W zalewie obecnych gier do ktorych wydaje sie xx dodatkow mila odmiana bo gra jest kompletna i nie potrzebuje dodatku (a nawet sobie nie wyobrazam co by tu mozna dodac).
ODPOWIEDZ