Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: warlock »

19 lutego Heavy Cardboard pokaże jak się w to gra ;). Polecam śledzić - https://www.youtube.com/watch?v=Ed7Ghbp ... yCardboard
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: sitfun »

Kampania na KS ruszyła :!: wspieracie?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: rav126 »

a po co, skoro to prawie pewne, że Rebel takiego kąska nie przepuści?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: grzeslaw90 »

sitfun pisze: 16 lut 2021, 21:09 Kampania na KS ruszyła :!: wspieracie?
Nie ma sensu. Jak rav wyżej wspomniał Rebel wyda i to pewnie ze wszystkim z KS'a. Obecny koszt to 39$ + 19$, czyli całkiem sporo. Na szczęście VAT w cenie :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: arturmarek »

sitfun pisze: 16 lut 2021, 21:09 Kampania na KS ruszyła :!: wspieracie?
Czekam na Rebela, do Terraformacji wydają wszystko, łącznie z promosami, Big Boxami itp.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: sitfun »

No w sumie macie słuszna racje, no to poczekam z Wami ;) Pooglądam kampanię zza kulis.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: Hardkor »

Zero KSE, promki dostepne "zaleznie od partnerów", brak PL. Nie ma sensu wspierać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: Fingus »

Szkoda że tylko do 4 graczy. Skoro to ma być szybsza wersja Terraformacji, można by oczekiwać, że maksymalna liczba graczy wzrośnie a nie zmaleje. Oby jeszcze dorzucili w odblokowywanych celach.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: arturmarek »

Apos pisze: 16 lut 2021, 21:56 Rahdo wrzucił już gameplay oraz swoje final thoughts

https://www.youtube.com/watch?v=-5FsXkKwzFU

https://www.youtube.com/watch?v=_pDqfXdAcA8
Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do rahdo, to są to jedne z bardziej negatywnych negatywnych Final Thoughts jakie u niego słyszałem. Prawdopodobnie bez względu na recenzję zakupię tę grę, bo uwielbiamy z żoną dużą terraformację. Ciekaw jestem co powiedza recenzenci, którzy lubią oryginał.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: Bludgeon »

Po obejrzeniu kilku filmów nt gry jednak spasuję - zbyt podobna do TM, a ja z długością gry w TM nie mam żadnego problemu.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: uyco »

obejrzałem coś więcej. podtrzymuję - mam Rolla i Race’a, mam Marsa. na tym pozostanę 8)
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: olocop »

Nie mam TM bo odstraszał mnie czas gry. Dlatego jestem bardzo zainteresowany krótszą wersją i na pewno spróbuję jak smakuje TM:AE.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

olocop pisze: 18 lut 2021, 06:52 Nie mam TM bo odstraszał mnie czas gry. Dlatego jestem bardzo zainteresowany krótszą wersją i na pewno spróbuję jak smakuje TM:AE.
I tu kluczowe pytanie mi się nasuwa, czy to będzie smak czy raczej posmak TM :?: :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: brazylianwisnia »

Bez ukladania kafli na planszy to nie będzie ta sama gra. Mogli podejsc do tematu TM light inaczej - zostawic miasta i lasy ale w formie kart. Na starcie zawsze na srodku lezy karta stolicy i do niego mozemy dokladac karty miast, lasow, ocenow i specjalne. Mocno uproscic system zasobow i przyspieszyć/ograniczyc budowe tableau oraz przyspieszyc zdobywanie lasow i miast. Bylby wielszy feeling gry karcianej i gra nie tracilaby najlepszych stron.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: dave8 »

Podoba mi się. Pewnie wezmę.
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: karghard »

grzeslaw90 pisze: 16 lut 2021, 21:39
sitfun pisze: 16 lut 2021, 21:09 Kampania na KS ruszyła :!: wspieracie?
Nie ma sensu. Jak rav wyżej wspomniał Rebel wyda i to pewnie ze wszystkim z KS'a. Obecny koszt to 39$ + 19$, czyli całkiem sporo. Na szczęście VAT w cenie :)
https://boardgamegeek.com/thread/267865 ... ckers-my-o

Na BGG wyczytałem, że wersja sklepowa nie ma dwuwarstwowych planszetek graczy. Oby Rebel nie oszczędzał i jednak wydał wersję na bogato.

Pisali tam też, że czas gry na dwóch graczy to blisko 2h. Trochę dramat, chyba trzeba będzie jeszcze naszych recenzentów posłuchać co mają w tej kwestii do powiedzenia.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: yrq »

The Dice Tower w samych zachwytach

To kiedy to wydanie Rebela? :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: RaYell »

W tym roku zapewne nie będzie skoro nawet jeszcze jej oficjalnie nie zapowiedzieli.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: mineralen »

Ostrzyłem zęby na Race for the Galaxy od Portalu, ale chyba nigdy tego nie wydadzą, więc przenoszę zainteresowanie na Ares Expedition - szczególnie po baardzo entuzjastycznych recenzjach.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: c08mk »

Czy jest już gdzieś opublikowana instrukcja (polska lub angielska)? Właśnie zauważyłem ten tytuł w przedsprzedaży ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zminiaturyzowana wersja oryginalnego TMa.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: brazylianwisnia »

c08mk pisze: 07 sie 2021, 10:58 Czy jest już gdzieś opublikowana instrukcja (polska lub angielska)? Właśnie zauważyłem ten tytuł w przedsprzedaży ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zminiaturyzowana wersja oryginalnego TMa.
Bo tak jest. To jest TM gra karciana czyli szybsza, bez elementu pozycjonowania swoich kafli na planszy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: polwac »

c08mk pisze: 07 sie 2021, 10:58 Czy jest już gdzieś opublikowana instrukcja (polska lub angielska)? Właśnie zauważyłem ten tytuł w przedsprzedaży ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zminiaturyzowana wersja oryginalnego TMa.
To jest takie połączenie Race for the galaxy z Teraformacją marsa :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RorK
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2019, 02:07
Lokalizacja: Kraków/Ropczyce
Has thanked: 97 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraforming Mars: Ares Expedition (Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius, Nick Little)

Post autor: RorK »

Zagrałem jedną partię, bo akurat była okazja.
W kwestii porządkowej - nie jestem fanem starej Terraformacji Marsa :) (w którą - warto dodać grałem zaledwie dwa razy i to jakieś dwa lata temu).

Co nie podobało mi się w "klasycznej" TM: długi czas rozgrywki, tendencja do paraliżu decyzyjnego graczy przez sporą ilość kart na ręce, (a do tego cel wymagający posiadania ich kilkunastu aby zdobyć dodatkowe punkty), oprawa graficzna.
Co mi się podobało: cele poza wyżej wspomnianym, zróżnicowane korporacje, klimat jak na tego typu grę, draft kart projektów.

Ares na +
- Na dwie osoby trwał około dwóch godzin. Z tym, że myślę, że z tego czasu można po kilku partiach naprawdę sporo zejść, sporo było czytania właściwości kart.
- Grafika, ilustracje.
- Sprawia dobre wrażenie jako gra na dwójkę graczy.

Ares na -
- brak celów, rywalizowanie o nie to była fajna sprawa z "zwykłej" TM
- brak draftu kart projektów - teraz dobiera się je jedną z akcji
- limit to chyba 10 kart na ręce - gracz który takiej ilości nie jest w stanie ogarnąć może powodować przestoje. Np. ja podczas pierwszej rozgrywki ;)

Nie grałem nigdy w klasyczną TM z Preludiami - podobno skracają trochę rozgrywkę i w takim układzie gdybym znów miał grać w TM - chętniej usiądę do starej wersji z Preludiami (oby coś przyspieszyły) i klepsydrą (z pewnością przyspieszy).
ODPOWIEDZ