Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Jest to dokładnie opisane w księdze kampanii w zakończeniu które wybraliście, co się dzieje z tą kartą.
Spoiler:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: alpha »

Miszon pisze: 20 lut 2021, 22:51 Jest to dokładnie opisane w księdze kampanii w zakończeniu które wybraliście, co się dzieje z tą kartą.
Spoiler:
No właśnie chyba nie... albo sam już nie wiem, bo to jest zamotane w Księdze Kampanii:
Spoiler:
A przy okazji zapytam o umiejętność (...)
Spoiler:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Spoiler:
można tylko wtedy jeśli jest to wyraźnie napisane.
Spoiler:
Co do atakowania zaklęciem, kontrolując Litę:
- dodaje +1 do obrażeń
- dodaje +1 do pięści
I tu nie ma pola na dalsze interpretacje - jak atakujemy wolą a nie siłą, to nadal dodaje +1 do siły, a nie do woli. I atakując wolą możemy poświęcić karty z wolą a nie siłą (wszak dodawanie siły nic nam nie daje, bo nie testujemy siły, tylko wolę).
Rzecz jasna, nie musimy jej nawet kontrolować by dodawała obrażeń, może być kontrolowana przez współbadacza.
Analogicznie, używając Mind Over Matter(nie pamiętam polskiej nazwy), czy Backstab (Cios w Plecy), nic nam dodawanie siły przez Litę nie daje, bo testujemy wiedzę/zręczność, a nie siłę.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Lewy »

Chcę dopytać czy dobrze kombinuję i takie combo jest dozwolone:
zagrywam Premonition i przed wylosowanie żetonu korzystam z Grotesque statue żeby mieć większy wpływ na to jaki żeton będzie czekał przy kolejnym teście. Wtedy nawet jeśli wylosuję jakiś spory - , ale też tabliczkę czy macki, mogę zawsze skorzystać choćby z Hypnotic Gaze i dać stworowi po ryju jego własną macką :wink: Legalne?
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Lewy »

Nowy post dla odgrzebania poprzedniego pytania ;)

I nowe pytanie:
mając wystawione karty: Cat Burglar , Peter Sylvestre oraz Track shoes - kiedy korzystam z wytrychów dodaję oprócz swojej bazowej zręczności również te +3 z powyższych kart do intelektu, zgadza się?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Tak.
O ile masz Charyzmę aby mieć 2 aktywnych sprzymierzeńców.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Lewy »

Pytania, pytania...

Adaptable - od razu po nabyciu pomiędzy scenariuszami mogę wykorzystać efekt tej karty i podmienić sobie karty w decku? Czy muszę czekać do następnego wydawania zdobytych xp?

W jaki sposób działają karty typu Winging it albo Improvised weapon? Zwyczajnie, o ile tylko są w discardzie, mogę je sobie wygrzebać i zagrać tak jakbym je miał na ręce, tyle że ze wzmocnionym efektem? Zatem jedyną "trudnością" jest szybkie wrzucenie ich na discard (np. poprzez zdolność Wendy)?
Parasek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sty 2012, 19:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Parasek »

Lewy pisze: 21 mar 2021, 11:21 Pytania, pytania...

Adaptable - od razu po nabyciu pomiędzy scenariuszami mogę wykorzystać efekt tej karty i podmienić sobie karty w decku? Czy muszę czekać do następnego wydawania zdobytych xp?

W jaki sposób działają karty typu Winging it albo Improvised weapon? Zwyczajnie, o ile tylko są w discardzie, mogę je sobie wygrzebać i zagrać tak jakbym je miał na ręce, tyle że ze wzmocnionym efektem? Zatem jedyną "trudnością" jest szybkie wrzucenie ich na discard (np. poprzez zdolność Wendy)?
1. Możesz od razu podmienić karty po zakupie Adaptable.
2. Tak. Badacze, którzy mogą odrzucać karty (Pete/Wendy) są w stanie lepiej/częściej wykorzystać bonus (po zagraniu z discarda) z tych kart.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Coen »

Jestem po pierwszej rozgrywce w pierwszy scenariusz podstawki i mam kilka pytań / niejasności :) Gram solo.
- Jeśli w ostatniej swojej akcji wymknę się wrogowi i zostanie on wyczerpany, to nie zaatakuje mnie on w fazie wrogów, ale podczas fazy utrzymania zostanie przygotowany i ponownie wejdzie ze mną w zwarcie?
- Przewracanie karty badacza na stronę biało-czarną ma na celu jedynie zaznaczenie zakończenia wykonywania akcji przez jednego badacza, prawda?
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Void »

Coen pisze: 18 kwie 2021, 14:07 Jestem po pierwszej rozgrywce w pierwszy scenariusz podstawki i mam kilka pytań / niejasności :) Gram solo.
- Jeśli w ostatniej swojej akcji wymknę się wrogowi i zostanie on wyczerpany, to nie zaatakuje mnie on w fazie wrogów, ale podczas fazy utrzymania zostanie przygotowany i ponownie wejdzie ze mną w zwarcie?
- Przewracanie karty badacza na stronę biało-czarną ma na celu jedynie zaznaczenie zakończenia wykonywania akcji przez jednego badacza, prawda?
Spoiler:
1. Tak. 2. Tak. 3. W tym przypadku tak. 4. Tak, jest to nawet napisane na stronie którą podlinkowales, na dole jako FAQ :)
Byku
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:59

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Byku »

Czy jeżeli wymknę się przeciwnikowi i go wyczerpię, to poruszy się on w swojej fazie do innej lokalizacji, jeżeli tak mówi scenariusz (wymuszony ruch), czy też nie, jak mówią zasady ogólne (w końcu jest wyczerpany)? Z góry dzięki za odpowiedź.
kritwar
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:50

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: kritwar »

Dokładnie ten sam dylemat mam. i podpisuję się pod pytaniem.
Ponadto, co nam daje wyczerpanie przeciwnika po jego ataku jeśli już po chwili w fazie utrzymania przygotowuje się znowu i z automatu znowu wchodzi z nami w zwarcie ?
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: mluckner »

Byku pisze: 24 maja 2021, 14:03 Czy jeżeli wymknę się przeciwnikowi i go wyczerpię, to poruszy się on w swojej fazie do innej lokalizacji, jeżeli tak mówi scenariusz (wymuszony ruch), czy też nie, jak mówią zasady ogólne (w końcu jest wyczerpany)? Z góry dzięki za odpowiedź.
nie, gdyż w fazie potworów będzie nadal wyczerpany.

EDIT: Podaj jednak, o który scenariusz chodzi,bo może jednak się mylę w tym konkretnym przypadku.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Sawmody »

Czy efekt wymuszony poruszy wroga będącego w zwarciu z badaczem?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Munchhausen »

Sawmody pisze: 17 cze 2021, 12:34 Czy efekt wymuszony poruszy wroga będącego w zwarciu z badaczem?
Spoiler:
Jak najbardziej. Wróg opuszcza zwarcie i się porusza.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: siekan »

Czy jeżeli trzeba umieścić żeton zagłady na przeciwniku lub jak już się tam znajduje, to czy jest traktowany tak samo jakby był na talii tajemnicy i może spowodować jej postęp czy też trzeba go jakoś przesunąć na ralie tajemnic i dopiero wtedy następuje postęp?

I od razu drugie pytanie - czy istnieje możliwość zdjąć żetony zagłady z tych typów jakoś inaczej niż ich pokonując? Niestety, gram solo badaczem, który słabo się bije i szukam innego rozwiazania

I w sumie trzecie pytanie, odnosi się do pierwszego. Jeżeli trzeba te żetony przesunąć na ralie tajemnic by ona postąpiła dalej i np na wrogu mam 5 żetonów zagrożeń a do postępu talii są wymagane np 2 to co się stanie z pozostałymi trzema?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

1. Tak, liczą się.
2. Znikają jak nastąpi postęp tajemnic.
3. Przepadają :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: siekan »

Miszon pisze: 20 cze 2021, 18:28 1. Tak, liczą się.
Odniosę się do tego i do karty "Kult kontynuuje poszukiwania" ze Szlaku do Carcossy w spojlerze:
Spoiler:
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: aduko »

siekan pisze: 20 cze 2021, 19:21
Miszon pisze: 20 cze 2021, 18:28 1. Tak, liczą się.
Odniosę się do tego i do karty "Kult kontynuuje poszukiwania" ze Szlaku do Carcossy w spojlerze:
Spoiler:
Jak zabijesz kultyste, to żetony przepadają, a tak będą cały czas w grze.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Czy to nie jest aby ten scenariuszu, gdzie odwrotnie niż zwykle, zależy nam na postępie tajemnic, a gra nam to utrudnia? Takie fajne odwrócenie mechaniki :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: eventide »

Pytanie o Efekt Żetonu Znaku Starszych Bogów na karcie postaci Jacqueline Fine.

Na karcie postaci czytamy: "Efekt [Żeton Znaku Starszych Bogów]: +1. Jeśli ten efekt zostanie anulowany lub zignorowany, dobierz 1 kartę."

Sytuacja: Wykonuję test umiejętności i odkrywam tylko jeden żeton chaosu. Jest to ŻZSB. Żeby zaliczyć test nie potrzebuję jednak modyfikatora +1. Wystarczy mi modyfikator 0.

Pytanie: Czy w powyższej sytuacji mogę zrezygnować z Efektu ŻZSB (modyfikator +1), traktując ten żeton jako posiadający modyfikator 0 i dociągnąć kartę? Czy działa to jakoś inaczej?
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Aadaan »

Moim zdaniem nie możesz. Ten efekt może być użyty wtedy gdy ciągniesz kilka żetonów, w wyniku zagrania karty, która pozwala losować ich kilka i część zignorować. Jeżeli wśród nich będzie znak starszych bogów i zamiast niego wybierasz inny (inne) do rozpatrywania, możesz dobrać kartę.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: eventide »

Aadaan pisze: 17 lip 2021, 08:51 Moim zdaniem nie możesz. Ten efekt może być użyty wtedy gdy ciągniesz kilka żetonów, w wyniku zagrania karty, która pozwala losować ich kilka i część zignorować. Jeżeli wśród nich będzie znak starszych bogów i zamiast niego wybierasz inny (inne) do rozpatrywania, możesz dobrać kartę.
OK, czyli, ogólnie rzecz biorąc, musi zaistnieć jakiś game condition pozwalający mi na zignorowanie albo anulowanie żetonu. Nie mogę sobie arbitralnie zignorować ani anulować żetonu. Dobrze rozumuję?
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Aadaan »

Dokładnie tak jak piszesz. Kluczowe tu jest słowo „jeśli”, które wskazuje, że musi coś nastąpić, żebyś mógł odpalić tą umiejętność.
SzakulFirsty
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:03

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: SzakulFirsty »

Mógłby ktoś mi wyjaśnić Opcje tworzenia talii Rexa Murphy'ego? "Do pięciu kart, o poziomie 0 z dowolnej innej klasy." Jest napisane z dowolnej innej klasy, a nie - z dowolnych innych klas. Jeśli wybiorę jedną kartę z przykładowo klasy strażnika, to wszystkie pozostałe 4 również muszą być strażnika?
ODPOWIEDZ