This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: dwaduzepe »

dundn pisze: 17 cze 2021, 13:23 Dzięki za odpowiedzi! Nie macie pojęcia, jak kuszą mnie te dodatki :mrgreen:

Ale z drugiej strony właśnie mam taki ambitny cel, żeby po prostu jeszcze raz i jeszcze raz spróbować przetrwać grę podstawową. Problem tkwi w tym, że za każdym razem (!!) ginę praktycznie na koniec 1 rozdziału - kiedy przychodzi do rozliczenia karty celu…

W każdym razie, dlatego właśnie chciałem sobie urozmaicić grę kartami z dodatków :D bo te wszystkie karty z podstawki mogą się już potem opatrzyć.
Jak za kazdym razem giniesz przy pierwszym rozdziale to tu bardziej cos nie gra na etapie twojego planowania akcji, bo gra nie jest az tak trudna zeby zawsze ginac przy pierwszym rozdziale. W tej sytuacji nie wiem czy dodatki cos tu pomoga. Bardziej pomysl nad tym jak grasz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

dundn pisze: 17 cze 2021, 13:23 Ale z drugiej strony właśnie mam taki ambitny cel, żeby po prostu jeszcze raz i jeszcze raz spróbować przetrwać grę podstawową.
Tak naprawdę jako "grę podstawową" należałoby traktować właśnie scenariusze. Są przystępniejsze, krótsze, łatwiej je wygrać. Natomiast "gra standardowa", to tak naprawdę... kampania, którą bardzo trudno wygrać. Dlatego - rozumiejąc stawianie sobie ambitnych celów - warunek zwycięstwa polecam osiągać poprzez scenariusze, gdzie dodatkowo można wypróbować różne karty, przydatne w "kampanii".

Ewentualnie dla ułatwienia polecam na spodzie talii kart wydarzeń położyć od razu "Wydarzenie kończące" triggerujące koniec gry, zamiast zdawać się tu na los (normalnie powinno to być jedno z trzech spodnich wydarzeń). To będzie tak, jakbyś po prostu od razu trafił na tę kartę :)
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: michalp »

hej,
1) czy wiadomo cos nt. wersji polskiej w aplikacji?
2) czy sa jakies wiesci o rozwoju gry (dodatki)?
3) czy mozna jakos dokupic pastikowe elementy wyposarzenia (sprzety) z KSa?
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Evokenx »

Wydaje mi się, że już nic nowego nie wyjdzie do TWoM, a szkoda bo widać, że dodruki są często a to znaczy że jednak gierka jak i dodatki dobrze się przyjęły :)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Alextasha »

michalp pisze: 22 cze 2021, 15:37 hej,
3) czy mozna jakos dokupic pastikowe elementy wyposarzenia (sprzety) z KSa?
Na thingiverse są modele 3d do wydruku. W ten sposób mam swoje sprzęty w grze :)

Mnie głównie interesuje Ruble die...
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Evokenx pisze: 22 cze 2021, 15:56 Wydaje mi się, że już nic nowego nie wyjdzie do TWoM
A czemu miałoby nie wyjść?
Ja mam właśnie wrażenie, że Galakta dość mocno stawia na ten tytuł. O ile pierwszy dodatek zawierał w dużej części ekskluziwy z KS, o tyle drugi to już opracowana od zera kampania. Mam wrażenie, że spokojnie da radę stworzyć jeszcze przynajmniej jeden dodatek (oczywiście zadecyduje sprzedaż).
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: lemon_curry »

czy tylko ja uważam, że zamiast plastikowych pionowych postaci powinny być płaskie, tekturowe postacie, dwustronne?

czy gra ktoś tak, że nie zawala budynku kartami, tylko kładzie znaczniki w odpowiednich miejscach budynku i takie same na odpowiednich taliach kładzionych obok planszy? Jak budynku nie widać, to klimat cierpi
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: azazelmo »

lemon_curry pisze: 09 lip 2021, 15:26 czy gra ktoś tak, że nie zawala budynku kartami, tylko kładzie znaczniki w odpowiednich miejscach budynku i takie same na odpowiednich taliach kładzionych obok planszy? Jak budynku nie widać, to klimat cierpi
To niezły pomysł. Pal licho klimat, ale dużo kart trzeba rozkładać. Ale jakie znaczniki masz na myśli?
Z figurkami zgoda. Ja wolałbym tekturowe standy, ale teraz to sobie możemy dywagować.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: lemon_curry »

azazelmo pisze: 09 lip 2021, 15:33
lemon_curry pisze: 09 lip 2021, 15:26 czy gra ktoś tak, że nie zawala budynku kartami, tylko kładzie znaczniki w odpowiednich miejscach budynku i takie same na odpowiednich taliach kładzionych obok planszy? Jak budynku nie widać, to klimat cierpi
To niezły pomysł. Pal licho klimat, ale dużo kart trzeba rozkładać. Ale jakie znaczniki masz na myśli?
Z figurkami zgoda. Ja wolałbym tekturowe standy, ale teraz to sobie możemy dywagować.
Nie standy. Gramy na przekroju pionowym budynku, więc postacie powinny być płaskie i rownoległe do planszy. Muszę sobie takie zrobić.

Budynek powinien być odsłonięty i nie zawalony kartami.
Można spróbować rozłożyć stosy kart obok budynku i położyć na nich kolorowe lub z liczbami znaczniki i takie same na pomieszczeniach.
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: radsliwa »

Wiadomo coś może na temat dodruku gry? Miał być w listopadzie a na pytanie skierowane do Galakty nie dostałem odpowiedzi.
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: kowalsm »

Czy orientuje się ktoś czy powstał insert, który pomieści podstawkę + 2x dodatki, jakby tego było mało, to karty trzymam w koszulkach super slim :D Będę wdzięczny za info.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: feniks_ciapek »

Nie powstał. Są inserty na 2 pudełka.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Alextasha »

kowalsm pisze: 25 gru 2021, 13:46 Czy orientuje się ktoś czy powstał insert, który pomieści podstawkę + 2x dodatki, jakby tego było mało, to karty trzymam w koszulkach super slim :D Będę wdzięczny za info.
Zrobiłam sama taki XD jedyne co mi się nie mieści to sprzęty wydrukowane w 3D. Ogólnie pianka 3mm, jest wykorzystany każdy milimetr praktycznie, ale działa haha
SPRZEDAM >> *click*
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: MrAtrion »

Alextasha pisze: 26 gru 2021, 08:11
kowalsm pisze: 25 gru 2021, 13:46 Czy orientuje się ktoś czy powstał insert, który pomieści podstawkę + 2x dodatki, jakby tego było mało, to karty trzymam w koszulkach super slim :D Będę wdzięczny za info.
Zrobiłam sama taki XD jedyne co mi się nie mieści to sprzęty wydrukowane w 3D. Ogólnie pianka 3mm, jest wykorzystany każdy milimetr praktycznie, ale działa haha
Podrzucisz foty? I masz gdzieś plan produkcyjny? :D
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Alextasha »

Niestety planów nie mam a zdjęcia są na grupie Warsztatowej https://www.facebook.com/groups/Warszta ... 116149132/
SPRZEDAM >> *click*
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: gabens29 »

Polecam insert od Pana Golfang , wydrukowany na drukarce 3D
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:02 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: azazelmo »

gadzetONE pisze: 01 lut 2022, 16:40
Pytanie do osób co mają dodatki: czy warto je kupić (mamona jest) dwa na raz czy osobno, jeśli osobno to, który pierwszy albo wybrać tylko 1?
Ja kupiłem tylko pierwszy „Opowieści”, ale żałuję. Korzystam tak na prawdę tylko z modułu „kanały”, taka wyprawa w ciągu dnia, ale też rzadko. Scenariuszy nigdy mi się nie chce ustawiać. Dla mnie nie warto - zawsze gram standardowa wersję gry, nie scenariusze, i zawsze wychodzi z tego inna historia. Fajne byłyby jakieś dodatkowe przedmioty czy nowe karty (przeszukiwanie/los/wydarzenia)
Ale inni mogą mieć więcej cierpliwości do setup’u i może polecą. Chętnie dowiem się więcej o „Oblężeniu”.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Rafal1970 »

Z uwagi na to, że chyba ferie zimowe raczej spędzimy w domu (kwarantanna) planuje zakup This War of Mine. Pytanie, czy jest sens polować na wersję KS (oczywiście używaną), czy też lepiej kupić wersję sklepową gry i ewentualnie później jakieś dodatki ? Innymi słowy, czy wersja ks oferuje coś znacznie więcej niż wersja sklepowa gry ? Kto może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie ?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Drugi dodatek leży jeszcze nieruszony, a co do pierwszego mam mieszane uczucia.
Kanały dla mnie są super, bo dodają jeszcze jedną wyprawę, co dla mnie jest chyba najciekawszym elementem gry.
Scenariusze są zróżnicowane. Podobali mi się sąsiedzi i ten o uciekinierach, których ukrywamy w naszej siedzibie przed ścigającymi ich bandami. I do tych scenariuszy wrócę. Pozostałe były dla mnie - niestety - pomyłką. Często sprawiały wrażenie zrobionych na kolanie.
Moduł Rolnicy - na ile ja dobrze rozumiem zasady - bez home rules nie ma sensu.

Natomiast ja TWoM generalnie uwielbiam i dla takich osób pierwszy dodatek jednak coś wnosi.
Podsumowując: brałbym chyba najpierw podstawkę, a jak się spodoba (a może się nie spodobać, bo to bardzo specyficzna, losowa gra), to wtedy oba dodatki.

Co do wersji KS, to wiele osób już tu pisało, że wersja retail jest nawet wzbogacona o nowe rzeczy, w stosunku do KSowej. Z istotnych rzeczy nie ma chyba tylko taktycznej walki, która byłą w KS. Bierz wersję sklepową.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Rafal1970 »

Dzięki za wyjaśnienia. Dobrze posłuchać doświadczonej osoby. Zasugerowałem się dodatkowymi figurkami w pudełku z SG oraz dodatkowymi kartami.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Spoko.
Był chyba jeszcze delikatny problem z kompatybilnością obu wersji, coś z retailu (z dodatków) nie pasowało do wersji KS. Kupując retail IMHO masz pewność, że także ewentualne kolejne dodatki (a widziałbym przestrzeń na jeszcze jeden) będą pasować do podstawki.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Matti_C »

Rafal1970 pisze: 02 lut 2022, 08:26 czy jest sens polować na wersję KS (oczywiście używaną), czy też lepiej kupić wersję sklepową gry i ewentualnie później jakieś dodatki ?
Rafal1970 pisze: 02 lut 2022, 11:01 Zasugerowałem się dodatkowymi figurkami w pudełku z SG oraz dodatkowymi kartami.
Raczej nie brać KS chyba że trafisz bardzo tanio lub będzie z dodatkowo płatnymi elementami (addons) nie powtórzonymi w retailu np kostką gruzową. Dokładny opis co zyskasz masz w moim poście na 98 stronie tego wątku ;) autor: Matti_C » ndz, 09 sie 2020, 23:35
Nie tracisz żadnych figurek poza pomnikiem Anioła który jest tylko dla klimatu.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Beskid »

Ktoś podpowie po ile najtaniej bywały dodatki?

Opowieści ze zniszczonego miasta - dolna granica cenowa?
Czas Oblężenia - dolna granica cenowa?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Gromb »

Beskid pisze: 10 lut 2022, 19:23 Ktoś podpowie po ile najtaniej bywały dodatki?

Opowieści ze zniszczonego miasta - dolna granica cenowa?
Czas Oblężenia - dolna granica cenowa?
Zaloguj się do Ceneo. Tam masz wykres z historią cen
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ