Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

A to nie są tylko żetony? Możesz podać link do tego filmiku?
Podbipięta
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Podbipięta »

tomekmani3k pisze: 11 cze 2021, 20:01 A to nie są tylko żetony? Możesz podać link do tego filmiku?
https://youtu.be/fxGrS_lZees
Stoją przy figurkach Twierdz
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Figurki kamieni skraju można zobaczyć na zdjęciach w którejś aktualizacji. Natomiast nie były one częścią kampanii. Chłopaki mieli prototypowe wydruki które miały zastąpić żetony, tak jak w przypadku twierdz. Chwilowo pomysł jest zarzucony, być może pojawią się w przyszłości przy okazji nowej kampanii lub jakiegoś dodatku.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: japanczyk »

Jest szansa na kolejną kampanię skoro drogi Dominika i Przemka się rozeszły?
Podbipięta
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Podbipięta »

Paskuder pisze: 13 cze 2021, 01:58 Figurki kamieni skraju można zobaczyć na zdjęciach w którejś aktualizacji. Natomiast nie były one częścią kampanii. Chłopaki mieli prototypowe wydruki które miały zastąpić żetony, tak jak w przypadku twierdz. Chwilowo pomysł jest zarzucony, być może pojawią się w przyszłości przy okazji nowej kampanii lub jakiegoś dodatku.
Dziękuję za rozwianie wątpliwości :)
Pozdrawiam serdecznie
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

japanczyk pisze: 13 cze 2021, 07:51 Jest szansa na kolejną kampanię skoro drogi Dominika i Przemka się rozeszły?
Kto to wie...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: czebartek »

Paskuder pisze: 13 cze 2021, 09:50
japanczyk pisze: 13 cze 2021, 07:51 Jest szansa na kolejną kampanię skoro drogi Dominika i Przemka się rozeszły?
Kto to wie...
Oj, ja chętnie widział bym tutaj jakieś dodatki fabularne, może też nowa plansza - brałbym od razu :D.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

A ja chętnie zobaczyłbym karty do figurek z dodatków i poprawioną instrukcje. To są dodatki fabularne, obecnie zamrożone.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Gromb pisze: 13 cze 2021, 11:39 A ja chętnie zobaczyłbym karty do figurek z dodatków i poprawioną instrukcje. To są dodatki fabularne, obecnie zamrożone.
Przecież jest poprawiona instrukcja
https://drive.google.com/file/d/1h0g8JM ... p=drivesdk
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

Przecież, to wciąż Beta. Dlatego czekam na finalną wersję.
Mam obsługiwać laptopa i grać jednocześnie? Nie dziękuję. Poczekam, aż Koliba ogarnie lub nie temat do końca.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Jakiś czas temu skorzystałem z pustego domu i ograłem 2 ostatnich "pułkowników". Nie żeby za długo nimi byli, ale fakt jest faktem.

Otóż jednym z tych tytułów była "alinka" Zerywii od KolibaGames. Powiem tak... o Wielki Swietowidzie, ależ to jest wyśmienita pozycja!
Ja wiem, że opinia o - sic! - instrukcjach jest jaka jest. Wiem że w filmikach na YT od Dominika jest masa błędów, ale... no to zwyczajnie jest wyśmienita pozycja.
Mechanika walki i samo zarządzanie kośćmi i ilość możliwych rozwiązań to czysta rewelacja. Historie są super klimatyczne. Możliwość przenoszenia poziomów i ekwipunku pomiędzy misjami jest super. Tryb pojedynczych misji, kampanii (1x4) i Eposu (4x4) to strzał w dyszkę. Powiązanie mechaniki z tematyką = 5 z +. Jakość komponentów? Złego słowa nie powiem. Modulowosc całej gry? Obecna. Ciekawa, niespotykana tematyka gry? Na posterunku. System Sag? No kurkełe, bomba!
Serio. Nie żałuję nawet minutki spędzonej na zapoznawaniu się z prawidłami gry i powiem szczerze że po pierwszej misji zapoznawczej w 90/95% jestem pewny że gram poprawnie i zgodnie z zasadami.
Nie obawiajcie się tej gry... wręcz przeciwnie. To rewelacyjna pozycja, warta każdej wydanej zlotoweczki. Ma zła legendę i wymaga poświęcenia ex ante, ale kurcze! Warto!!
Postaram się o relacje z gier za jakieś czas, pewnikiem sobie nie podaruje tej przyjemności.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: lintu »

Przekopałem się przez cały temat, zaostrzyłem sobie apetyt i mam parę pytań:
- mam na oku wersję Witung z wspieram.to, rozumiem że jest ona biedniejsza od wersji KS o strech goale?
- czy obecnie, z poprawioną instrukcją w wersji beta jest to już grywalne?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

lintu pisze: 25 cze 2021, 12:43 Przekopałem się przez cały temat, zaostrzyłem sobie apetyt i mam parę pytań:
- mam na oku wersję Witung z wspieram.to, rozumiem że jest ona biedniejsza od wersji KS o strech goale?
- czy obecnie, z poprawioną instrukcją w wersji beta jest to już grywalne?
ad1 - wersja wspieram.to była opóźniona m.in. dlatego, że aplikowali do niej SG z KS. Będziesz miał wszystko
ad2 - jest
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 25 cze 2021, 13:27
lintu pisze: 25 cze 2021, 12:43 Przekopałem się przez cały temat, zaostrzyłem sobie apetyt i mam parę pytań:
- mam na oku wersję Witung z wspieram.to, rozumiem że jest ona biedniejsza od wersji KS o strech goale?
- czy obecnie, z poprawioną instrukcją w wersji beta jest to już grywalne?
ad1 - wersja wspieram.to była opóźniona m.in. dlatego, że aplikowali do niej SG z KS. Będziesz miał wszystko
ad2 - jest
A ja mam pytanie w drugą stronę, edycja z KS miała być taka sama jak ze wspieram.to, miały SG być łączone? Bo tak patrze i widzę, że na przykład nie ma drewnianych standów bohaterów w zestawie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 25 cze 2021, 14:04
Yuri pisze: 25 cze 2021, 13:27
lintu pisze: 25 cze 2021, 12:43 Przekopałem się przez cały temat, zaostrzyłem sobie apetyt i mam parę pytań:
- mam na oku wersję Witung z wspieram.to, rozumiem że jest ona biedniejsza od wersji KS o strech goale?
- czy obecnie, z poprawioną instrukcją w wersji beta jest to już grywalne?
ad1 - wersja wspieram.to była opóźniona m.in. dlatego, że aplikowali do niej SG z KS. Będziesz miał wszystko
ad2 - jest
A ja mam pytanie w drugą stronę, edycja z KS miała być taka sama jak ze wspieram.to, miały SG być łączone? Bo tak patrze i widzę, że na przykład nie ma drewnianych standów bohaterów w zestawie.
A tego to już nie wiem, przyznam szczerze :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Scenariusze odblokowane w trakcie kampanii: "Czerpiąc ze Wspólnych Korzeni" oraz "Jądro Ciemności" to się w ogóle pojawiły? Czy może mają zmienioną nazwę?

Tak samo dodatkowe cele patronów medialnych: "Saga o bitwie pod Ślężą", "Saga o obronie Carodunu", "4Troliszcza i Kamienna Głowa", "4 Popielice i Diablica".

Ja takich kart w spisie nie znajduję.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

W trakcie oczekiwania na brakujące karty robię zakładeczki do własnego insertu samoróbki. Mogę też przerobić je do wymiarów insertu/skrzynki z kampanii, o ile jakaś dobra dusza dokładnie wymierzy mi wymiary "korytek na karty" (wewnętrzna szer. i wys.). Dobrze jakby było też zdjęcie z góry, żebym miał pogląd jaki jest układ. Robię je pod potwory, bohaterów, sagi, legendy, kampanie itp.
Byliby chętni na coś takiego?
Spoiler:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: dwaduzepe »

strid3rr pisze: 01 lip 2021, 16:53 W trakcie oczekiwania na brakujące karty robię zakładeczki do własnego insertu samoróbki.
pol zartem, pol serio - ta gra nie zasluguje na dopieszczenie insertem :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

dwaduzepe pisze: 01 lip 2021, 17:03 pol zartem, pol serio - ta gra nie zasluguje na dopieszczenie insertem :)
Oddzielając emocje (w kwestii wywiązania się przez Kolibę ze swoich zobowiązań wobec nas) od merytoryki (ocena aspektów samej gry), mylisz się i to bardzo. To wyśmienity tytuł w swojej kategorii.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: dwaduzepe »

Yuri pisze: 01 lip 2021, 17:24
dwaduzepe pisze: 01 lip 2021, 17:03 pol zartem, pol serio - ta gra nie zasluguje na dopieszczenie insertem :)
Oddzielając emocje (w kwestii wywiązania się przez Kolibę ze swoich zobowiązań wobec nas) od merytoryki (ocena aspektów samej gry), mylisz się i to bardzo. To wyśmienity tytuł w swojej kategorii.
mialem to:) kaszanka:)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

dwaduzepe pisze: 01 lip 2021, 19:38
mialem to:) kaszanka:)
Można tak powiedzieć o każdej grze, każdy ma swój gust.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: dwaduzepe »

strid3rr pisze: 01 lip 2021, 21:50
dwaduzepe pisze: 01 lip 2021, 19:38
mialem to:) kaszanka:)
Można tak powiedzieć o każdej grze, każdy ma swój gust.
ale to temat o Zerywii, wiec pisalem o Zerywii:)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: playerator »

dwaduzepe pisze: 02 lip 2021, 00:33
strid3rr pisze: 01 lip 2021, 21:50
dwaduzepe pisze: 01 lip 2021, 19:38
mialem to:) kaszanka:)
Można tak powiedzieć o każdej grze, każdy ma swój gust.
ale to temat o Zerywii, wiec pisalem o Zerywii:)
Chodzi o manierę pisania "opinii" bez słowa uzasadnienia. Możesz zostawić takiego posta w temacie dowolnej gry. Korzyści z jego przeczytania będzie dokładnie tyle samo.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Wracam z tematem zakładek.
Jak ktoś ma możliwość wydrukowania, wycięcia i przymierzenia w drewnianym kufrze/insercie, jak wymiarowo się wpasowują zakładki, to pod linkiem macie plik.
Prosiłbym o info zwrotne, może ze zdjęciem czy pasują. Wtedy przygotuję całość do druku.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Michal.s »

Zagrałem drugi raz w Zerywię i niestety będzie to prawdopodobnie ostatni. Nie rozumiem naprawdę pozytywnych opinii. Gra jest tragicznie nudna, przechodzimy z lokacji do lokacji, zbieramy żetony i walczymy od czasu do czasu. Walka jest średnia, polega głównie na rzucaniu kością z mniejszą lub większą ilością różnych przerzutów plus okazjonalnie dogrywamy kartę. Karty eksploracji raz po raz się powtarzają, często czytamy więc te same opisy, które są bardzo generyczne i nie budują moim zdaniem w ogóle klimatu. Rozkładanie gry jest bardzo długie, a luk w zasadach masa, co rusz dochodziliśmy do sytuacji nie przewidzianej przez autorów (albo przynajmniej głęboko schowanej w instrukcji- a ta poprawiona ma 81(!!!) stron) . Zasady scenriuszy również są mało intuicyjne i nie wiadomo z jakiej paki rozłożone między kilka kart i księgę scenariuszy. Nazewnictwo to jakaś tragedia: żertwy, kiry, stworza, sotnie - nazw własnych, które zupełnie z niczym się nie kojarzą jest od zatrzęsienia, co jeszcze wzmaga chaotyczność całego doświadczenia. Emocji w grze było dla mnie jak na lekarstwo, a interakcja między graczami podczas dwóch zagranych gier była szczątkowa - każdy startuje w innej części świata i sam sobie rzepkę skrobię. Na plus mogę jedynie zaliczyć wykonanie - piękne ilustracje i bardzo ładne figurki. Grywalnośc natomiast według mnie leży i kwiczy.
ODPOWIEDZ