Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Kajak pisze: 21 maja 2021, 08:06 Zmierzyłem i wyszło mi: 43,2mm x 65,9mm.
Wycofali się z produkcji? A to łobuzy , czyli jakbym chciał zakoszulkować grę i dodatek na nowo to jest prawie 1000 sztuk! Makabra....
Już jakiś czas temu zarzucili produkcję, było w wątku. Teraz oficjalnie polecają do swoich gier produkty Gamegenic, ale żeby nie było wątpliowści – te koszulki nie są ze sobą kompatybilne. Po prostu nie chcieli mieć pewnie w swojej stajni dwóch firm produkujących te same rzeczy.

A wracając do koszulek. Jakoś dziwnie krótkie te FFG – zmierzyłem 3 różne raki jakie miałem na stanie i wszystkie są dłuższe – Arcane Tinmen 66,5 mm, Ultra-Pro 67 mm, Gamegenic pomiędzy nimi, ale bliżej 67 mm. Na szerokość są praktycznie identyczne 43,5 mm, generalnie niewyczuwalna różnica.
Chyba trzeba by się wybrać do sklepu z koszulką FFG i sprawdzić organoleptycznie. Z CCG jest tak, że są identyczne wymiarowo, bo mam te i te, ale z Mini American już widać, że inaczej. Jak jesteś z Warszawy to możemy się ustawić i sobie porównasz z tym co mam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kajak »

Dzięki za zainteresowanie. Jestem z Krakowa czyli od nowej Stolicy kawałek ;) Jakoś będę radził we własnym zakresie.
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kpr »

ktoś wie o co chodzi z niedostępnością koszulek rebela utrzymującą się już od jakiegoś czasu? fabryki już pracują pełną parą i wkrótce będą?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

kpr pisze: 10 cze 2021, 12:20 ktoś wie o co chodzi z niedostępnością koszulek rebela utrzymującą się już od jakiegoś czasu? fabryki już pracują pełną parą i wkrótce będą?
W pytaniach do wydawcy jest szansa na odpowiedź. Parę lat temu jak były braki to odpisali, kiedy się można ich spodziewać.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Galatolol »

Czy karty Standard American (np. klasyczne karty FFG) pasują do koszulek Stoyca Standard American (56 x 87)? Pytam, bo geeklista z rozmiarami koszulek proponuje Sloyca Universal Card (58 x 88) zamiast nich (przynajmniej dla Cosmic Encounter).

Jestem też ciekawy, ile luzu (po bokach i od góry) ma karta CCG w koszulce Sloyca Stadard CCG (63,5 x 88)
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rrudy102 »

Hero Realms w Sloyca Standard CCG
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Moonday »

Szukam koszulek z nieprzezroczystym tyłem, które pasowałyby do Podwodnych Miast. Najlepiej z dostępem w kilku kolorach. Niestety niczego nie potrafię znaleźć w tym rozmiarze. Może ktoś miał więcej szczęścia?
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: grabol »

Jaki rozmiar koszulek do Pax Ren 2. ed i co polecacie?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Torquemada666 »

Ktoś wie jakie rozmiary koszulek do Waste Knights?
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: niwlak »

grabol pisze: 21 cze 2021, 14:16 Jaki rozmiar koszulek do Pax Ren 2. ed i co polecacie?
U mnie sprawdzają się sleeves kings standard USA chimera 57,5x89. Do kwadratowych kart też pasują, wystarczy przyciąć górę koszulki.

Spoiler:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Do Diuna Imperium pasujące koszulki to CCG i miniEuropean?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Jeśli chodzi o rozmiary kart polecam:
https://www.sleeveyourgames.com/
https://bgc.moscow/bgg/
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Alucard1982 »

Jakie koszulki będą pasowały do Glory: Droga do chwały?
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: lintu »

Jakie koszulki do Zerywii?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Może jestem dziwny ale zamiast zadać pytanie jakie koszukli do... i czekać na odpowiedź nie wiadomo jak długo, wolałbym zmierzyć karty i poszukać pasujących koszulek choćby na mepel.pl. Mają tam duże możliwości filtrowania (producent, szerokość, wysokość itp.).
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomekmani3k »

lintu pisze: 28 cze 2021, 14:36 Jakie koszulki do Zerywii?
Ccg.

Co do zapytań to czasami tematy są proste a czasami to trzeba albo dostać odpowiedź od kogoś kto miał podobny problem albo przeszukać kilka stron. Ostatnio szukałem głupiego wsiąść do pociagu dla znajomej. Nawet na stronie sklepu rebela są różne rozmiary w zależności od dodatku a karty są takie same.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: lintu »

Spoiler:
Pewnie bym tak zrobił, ale gra dopiero w drodze, a koszulki chciałbym kupić już :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

No tak, o tym nie pomyślałem :) Można na BGG sprawdzić: w sekcji GeekLists with This Game zazwyczaj jest link do odpowiedniego wpisu w wątku: Card Sleeve Sizes for Games.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bruno »

Czy ktoś z Was wie, jak dopasowane są koszulki Paladin do kart Mage Knighta? (zapewne model Percival)

I co takiego fajnego jest w tych koszulkach? :wink:

Przeszukałem ten wątek i widzę, że niektórzy pisali o tym, że Paladiny potrafiły pękać, inni, że są nieco mleczne (to chyba nie zaleta?). Zatem, co takiego powoduje, że na zbiórkach grupowych ludzie kupują opakowania tych koszulek dziesiątkami? :D

Obecnie używam do MK koszulek Sloyca Premium i podoba mi się ich sztywność oraz dość ścisłe dopasowanie do rozmiaru kart. Niestety stosunkowo szybko ich powierzchnie się trochę przetarły (zmatowiały), co nie wygląda ładnie.
Czy koszulki Paladin (albo jakieś inne) będą miały porównywalne zalety, przy większej wytrzymałości na matowienie powierzchni?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Bruno pisze: 29 cze 2021, 12:44 Czy ktoś z Was wie, jak dopasowane są koszulki Paladin do kart Mage Knighta? (zapewne model Percival)
Po lewej Rebel Premium, po prawej Paladin.
Spoiler:
Przeszukałem ten wątek i widzę, że niektórzy pisali o tym, że Paladiny potrafiły pękać, inni, że są nieco mleczne (to chyba nie zaleta?). Zatem, co takiego powoduje, że na zbiórkach grupowych ludzie kupują opakowania tych koszulek dziesiątkami? :D
Nie wiem czy nie mylisz producentów. Na mleczność ostatnio narzekał Gizmoo i dotyczyło to koszulek Gamegenic. Pękały koszulki Ultra-Pro, ale to było raczej dawno. Kiedy zmienili hologram, zmienili trochę technologię i od kilku lat nie mam z tym problemu.
Ale może o czymś nie wiem i faktycznie jakieś przypadki były, więc niech mnie ktoś poprawi.
Obecnie używam do MK koszulek Sloyca Premium i podoba mi się ich sztywność oraz dość ścisłe dopasowanie do rozmiaru kart. Niestety stosunkowo szybko ich powierzchnie się trochę przetarły (zmatowiały), co nie wygląda ładnie.
Czy koszulki Paladin (albo jakieś inne) będą miały porównywalne zalety, przy większej wytrzymałości na matowienie powierzchni?
WIadomo, że jest tak, że gusta są różne i każdy ma swoje preferencje. Sloyki mam raptem na jakichś dwóch grach, ale jakoś mnie nie zachwyciły. Na pewno mają dobrą relację ceny do jakości, ale u mnie bez zachwytu. na pewno są lepsze od Rebel. których mam nadzieję, już nigdy nie kupić.
Obecnie koszulkuję w Paladin, Ultra-pro i Arcane Tinmen. Zakupy na grupówkach mają tę zaletę, że kupując więcej dostajesz dobrą cenę, więc przy zakupie 300 opakowań schodzisz do jakichś 5 zł za paczkę. Osobiście nie chce mi się bawić w kupowanie koszulek na zapas, bo ja gry kupuję dość impulsywnie, a koszulki lubię kupować w miarę potrzeb. Mam też przerób wtórny, bo przy popularnych rozmiarach wolę ściągnąć koszulki niż dorzucać do gry za grosze.
Same Paladin to solidne, dobre koszulki. Żadna mi nie pękła, mają dobre wykończenie, dobrze się tasują, nie kleją się. Żona która jest w temacie koszulek totalnym laikiem zauważa kiedy gra jest w Paladinach i komentuje – o, to te fajne koszulki. Mylę, że najlepiej przetestować samemu. Może uznasz, że wcale nie są warte swej ceny – choć ostatnio kupowalem Percivale za 7 zł za paczkę. I chyba wszystkie koszulki z czasem będą się matowić i rysować od tasowania – w końcu lepiej one, niż karty.

Nie wiem czy poniższe zdjęcia coś pokażą. Obie gry w Paladinach.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bruno »

Jiloo pisze: 29 cze 2021, 14:13 Po lewej Rebel Premium, po prawej Paladin.
(...)
Same Paladin to solidne, dobre koszulki. Żadna mi nie pękła, mają dobre wykończenie, dobrze się tasują, nie kleją się. Żona która jest w temacie koszulek totalnym laikiem zauważa kiedy gra jest w Paladinach i komentuje – o, to te fajne koszulki. Mylę, że najlepiej przetestować samemu. (...) I chyba wszystkie koszulki z czasem będą się matowić i rysować od tasowania – w końcu lepiej one, niż karty.

Nie wiem czy poniższe zdjęcia coś pokażą. Obie gry w Paladinach.
Bardzo Ci dziękuję za fachową, wyczerpującą i świetnie udokumentowaną odpowiedź! :D
Jeśli chodzi o dopasowanie do kart z MK, to wygląda bardzo dobrze - dzięki za fotki! Stopień wytarcia oczywiście trudno ocenić na podstawie zdjęcia, ale przyjmuję Twoje uwagi, że pewnie wszystkie koszulki temu zjawisku podlegają.

MK to mój planszówkowy Graal i chciałbym, żeby prezentował się godnie, stąd myśl o zmianie koszulek na jeszcze lepsze i ładniejsze :D

Być może ktoś jeszcze będzie umiał polecić inną, jeszcze lepszą wg niego/niej markę?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Bruno pisze: 29 cze 2021, 14:46 Jeśli chodzi o dopasowanie do kart z MK, to wygląda bardzo dobrze - dzięki za fotki! Stopień wytarcia oczywiście trudno ocenić na podstawie zdjęcia, ale przyjmuję Twoje uwagi, że pewnie wszystkie koszulki temu zjawisku podlegają.
Zapomniałem dodać, że jak na razie nie widzę większego zużycia tych koszulek.

Natomiast jeśli poszukujesz świętego grała koszulek to może Dragon Shield od Arcane Tinmen? Albo jakieś inne topowe koszulki do CCG? Akurat o tyle dobrze, że Mage Knight ma odpowiedni rozmiar kart więc, jest z czego wybierać.

Dragon Shield to uznane przez wielu znakomite koszulki do CCG. Akurat tu w recenzji jest wersja matte (ja nie przepadam za matowymi frontami), ale chodzi o ogół jaką jakość prezentują te koszulki.
https://youtu.be/IFq_PcFDWrg?t=669

Wiem, że generalnie magicowcy grają z kolorowymi tyłami, ale można wybrać wersję clear, która ma przezroczysty tył.
Osobiście używam tych koszulek tylko do gier samoróbek, bo fajnie wspomagają gry drukowane w domu na papierze 300 gm2.

Jak wcześniej, po lewej Rebel, po prawej DS. Akurat moje mają mocną strukturę na plecach, ale są też wersję z bardziej gładką powierzchnią, bardziej jak matowe.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Jiloo pisze: 29 cze 2021, 14:13
Pękały koszulki Ultra-Pro, ale to było raczej dawno. Kiedy zmienili hologram, zmienili trochę technologię i od kilku lat nie mam z tym problemu.
Ultra-Pro Standard Pro-fit kupowałem ostatnio w zeszłym roku do Nemesis i niestety pękają (wchodzą dość ciasno).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Shodan pisze: 29 cze 2021, 18:45 Ultra-Pro Standard Pro-fit kupowałem ostatnio w zeszłym roku do Nemesis i niestety pękają (wchodzą dość ciasno).
Pro-fit to są koszulki wewnętrzne, do podwójnego koszulkowania. Wiem, ze niektórzy lubią ich używać jak koszulek zewnętrzych, ale nie rozpatruje ich w takiej kategorii.
Swojego czasu Ultra-Pro Deck Protector miały problem z pękaniem na szwach. Ale tak jak mówię, od zmiany hologramu koszulki przestały mi się rozpadać w ręku :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DaaV »

Czołem,

jestem tutaj nowy i z plansyówkami stawiam dopiero pierwsze kroki :) Dostałem od znajomych SW: Rebelia i zastanawiam się jak ją zabezpieczyć, bo ilość elementów jest niesamowita. :D

Dla kart myślałem nad koszulkami, czy możecie mi doradzić jakie kupić i jakie będą pasować do SW: Rebelia?

Z góry dzięki!

Pozdro,
D.
ODPOWIEDZ