Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: esztfke »

Mr_Fisq pisze: 26 cze 2021, 14:46
Evokenx pisze: 26 cze 2021, 14:21 A jak ktoś będzie kupować rozszerzenia i kupi nową podstawkę to nie będzie poszkodowany widząc że w niektórych dodatkach dostaje karty które już posiada? :D
A skąd przekonanie, że do podstawki trafią karty obecne w dodatkach?
Z zapowiedzi Galakty/FFG:
Nawet karty są z grubsza te same, choć zdecydowaliśmy się na dodatnie kilku bardziej przydatnych, zawartych we wcześniejszych rozszerzeniach, by dać graczom więcej możliwości gdy przyjdzie do wydawania ciężko zarobionych punktów doświadczenia. Lecz mimo tego, są to karty, które są już obecne w grze, więcej jeżeli posiadacie pełną kolekcję Horroru w Arkham LCG, nie znajdziecie tutaj niczego, czego już byście nie mieli.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Stąd :)
Cytuje z oficjalnego newsa
Nawet karty są z grubsza te same, choć zdecydowaliśmy się na dodatnie kilku bardziej przydatnych, zawartych we wcześniejszych rozszerzeniach, by dać graczom więcej możliwości gdy przyjdzie do wydawania ciężko zarobionych punktów doświadczenia. Lecz mimo tego, są to karty, które są już obecne w grze, więcej jeżeli posiadacie pełną kolekcję Horroru w Arkham LCG, nie znajdziecie tutaj niczego, czego już byście nie mieli.
edit: Kolega wyżej mnie uprzedził ^^

Według mnie to trochę słabo będzie zacząć od odświeżonej podstawki po to, aby w następnym rozszerzeniu które się zakupi ujrzeć kilka kart które już się posiada.
Z drugiej strony zastanawiam się czy w tej odświeżonej podstawce dadzą po dwie kopie każdej karty, tak abyś nie musiał kupować drugiej. Z tego bym się bardzo ucieszył ^^
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Evokenx pisze: 26 cze 2021, 15:03Z drugiej strony zastanawiam się czy w tej odświeżonej podstawce dadzą po dwie kopie każdej karty, tak abyś nie musiał kupować drugiej. Z tego bym się bardzo ucieszył ^^
To jest chyba potwierdzone. Nie trzeba kupować już dodatkowych podstawek.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dzięki za info, byłem przekonany, że będzie co najwyżej więcej kopii kart z podstawki + ew. nowe.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

Powrót do... Arkham Horror LCG

Kiedyś miałem podstawkę i trzy pierwsze pełne cykle (plus kilka dodatków) a wszystko to w ładnym kuferku od Warboxa. Potem sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży wszystkiego... Teraz, gdy się polepszyła i patrząc jak ulubiony tytuł się rozwija, jakie są perspektywy, dodruki starych i zapowiedzi nowych kampanii zakupiłem CS plus całe DD. Czy to dobry moment na (ponowne) wejście w temat? Chyba nie ma lepszego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

Mr. X pisze: 28 cze 2021, 11:20 Powrót do... Arkham Horror LCG

Kiedyś miałem podstawkę i trzy pierwsze pełne cykle (plus kilka dodatków) a wszystko to w ładnym kuferku od Warboxa. Potem sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży wszystkiego... Teraz, gdy się polepszyła i patrząc jak ulubiony tytuł się rozwija, jakie są perspektywy, dodruki starych i zapowiedzi nowych kampanii zakupiłem CS plus całe DD. Czy to dobry moment na (ponowne) wejście w temat? Chyba nie ma lepszego. Pozdrawiam.
Aktualnie możliwe do kupienia są 4 pierwsze cykle, aczkolwiek nie kupisz raczej wszystkiego w jednym sklepie tylko trzeba poskakać. Warto zaglądać na sklep Galakty celem sprawdzenia dostępności. Obecnie możemy się dowiedzieć że już jeden z mythosów z Zapomnianej Ery zniknął. Po sklepach też jest z tym cyklem różnie więc może zaraz go brakować. Dodruk był nie tak całkiem dawno więc jak się nie załapiesz to możliwe że będzie trzeba poczekać.
Dodatkowo aktualnie dostępne są też talie startowe badaczy więc to warto złapać.
Jedyne co przemawia przeciwko wejściu w tym konkretnie momencie to to, że zapowiedziano nową podstawkę, która będzie miała dość kart żeby mogło grać do 4 osób. teraz jesteś raczej skazany na zakup dwóch podstawek.
Podsumowując, jak masz kaskę to wchodź, nie wiem czy kiedykolwiek było na rynku dostępne tyle kątętu do tej gry.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2021, 15:11 przez Zaan84, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

Nerki nie sprzedam :wink: ale chętnie ponownie wejdę w to hobby. Pierwsze trzy cykle były świetne. Kolejnej trójki nie dane mi było (jeszcze) poznać. Jak je ocenicie na ich tle pod względem atrakcyjności/trudności?

Kolejny, antarktyczny cykl został właśnie zapowiedziany. Wraz ze zmianą filozofii wydawania dodatków. To sugeruje (moim zdaniem) półmetek. Jak wyczerpią się "kanoniczni" Badacze, wymyślą nowych. Będzie jeszcze przynajmniej sześć kampanii, a patrząc na to, co wyszło do EH czy AH 2/3 nietrudno się domyślić jacy Przedwieczni/miejsca będą jeszcze do eksploracji.

No jest w co inwestować...
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dhel »

Czyli jednak nerka poszła na rekonstrukcję kolekcji :wink:
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 300 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Tak niskokosztowo: koszulki - Sloyca standard, pudełko na karty - kuferek prezentowy na wino (3 komorowy), kapsle - dowolne 26mm, ale najlepsze takie bez rantu.
A jak chcesz sprzedać kolejną nerkę to zapraszamy do grupy FB. Pomogliśmy tam zbankrutować już kilku kultystom :twisted:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SuCHaR »

Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Kufer kup w ReDrewno. Ja mam już dwa i są w pyte. Zamiast kapsli kup żetony z ReDrewno lepsze i wygodniejsze.
Pzdr
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mluckner »

SuCHaR pisze: 02 lip 2021, 12:37
Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Kufer kup w ReDrewno. Ja mam już dwa i są w pyte. Zamiast kapsli kup żetony z ReDrewno lepsze i wygodniejsze.
Pzdr
Z tymi żetonami z ReDrewno to ostrożnie, bo w kolejnych cyklach dochodzą nowe typy żetonów, których zestaw z ReDrewno nie obejmuje. Ja kupowałem kapsle do monet 26mm, bardzo dobrze pasują.
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

Dhel pisze: 02 lip 2021, 10:59 Czyli jednak nerka poszła na rekonstrukcję kolekcji :wink:
Jeszcze nie, ale patrząc na to co szykuje się dalej... :wink:

Dzięki za wszystkie rady co do koszulek, kuferków i kapsli. W weekend planuję grę z małżonką. Może się wciągnie i udzieli poparcia dla rozbudowy kolekcji. Bo, że dzieciarnia jak podrośnie, to nie wątpię. Dom, który to wszystko pomieści w budowie :lol:
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

mluckner pisze: 02 lip 2021, 13:04
Z tymi żetonami z ReDrewno to ostrożnie, bo w kolejnych cyklach dochodzą nowe typy żetonów, których zestaw z ReDrewno nie obejmuje. Ja kupowałem kapsle do monet 26mm, bardzo dobrze pasują.

Zdaje się, że są tam bless i cursed tokeny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

A czy tych grawerowanych żetonów od ReDrewno nie idzie przypadkiem wyczuć po dotyku, jak losuje się z worka?
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Hej, czy jest jakaś najświeższa informacja dotycząca dodruku cyklu Pożeracza Snów?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

Gribbler pisze: 03 lip 2021, 01:29 A czy tych grawerowanych żetonów od ReDrewno nie idzie przypadkiem wyczuć po dotyku, jak losuje się z worka?
Mam takie, ja nie czuję. Pewnie kwestia indywidualna.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

Witam,
postanowiłem wejść w HwA i zakupiłem na rynku wtórnym zestaw podstawka + Dunwich (rozszerzenie i 6 zestawów mitów).
Niemal udało mi się już dojść do ładu i przeliczyć, posortować i poukładać te wszystkie karty, ale mam mały kłopot.
Kilka kart mi się powtarza, np lokomotywy i wagony z Essex County Express mam w dwóch kopiach każdą, podobnie ścieżki z "Gdzie czeka zagłada" i sale wystawowe z "Muzeum".
Sprawdzałem numerację i liczyłem - na pewno dostałem podwójnie te karty. Porównywałem treść - nie znalazłem różnic w tekście. Jedyne czym się różnią to biała kropka w lewym górnym rogu rewersu:
Spoiler:
Czy pomożecie mi zidentyfikować te karty?
Które mam zachować do gry, a których się pozbyć?
Ice^S5
Posty: 101
Rejestracja: 27 paź 2007, 14:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 20 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ice^S5 »

Majzownik pisze: 26 lip 2021, 17:27 Czy pomożecie mi zidentyfikować te karty?
Które mam zachować do gry, a których się pozbyć?
Wydaje mi się że karty o których piszesz są poprawionymi kartami które Galakta dodawała bodajże do Powrotu do Dunwich.
Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://galakta.pl/download/AHC-poprawione_karty.pdf
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

W tym pliku nie ma moich zdublowanych kart, więc to nie te... Czy na waszych kartach są te puste białe koła w narożnikach rewersów?
Ice^S5
Posty: 101
Rejestracja: 27 paź 2007, 14:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 20 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ice^S5 »

Zerknij na jedną z wcześniejszych stron tego wątku, temat wspomnianych kart jest tam omawiany. viewtopic.php?t=43420&start=3825
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

Umknął mi ten post w trakcie przeszukiwania tematu. Dziękuję bardzo za pomoc.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Ktoś coś wie o Powrocie do Kręgu? Jakieś wieści z frontu?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Ponieważ w wątku z zasadami od ponad tygodnia nie ma odpowiedzi to zapytam tutaj:
"Jeśli chcę wymknąć się wrogowi z cechą Rojowisko X i ma on np 2 karty roju, to czy wymykam się każdej karcie w roju (czyli 2 + żywiciel)? Czy może wystarczy wymknąć się tylko żywicielowi (i jestem już całkowicie wolny)?
Stawiam na pierwszą opcję ale chcę się upewnić"
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jander »

Jeden udany test wyczerpuje wszystkich.
"The host enemy and all of its swam cards move, engage and exhaust as a single entity. (For example, if a host enemy or any of its swarm cards are evaded, all of them exhaust and become disengaged.)" (str. 2 Campaign Guide Dream-Eaters)
ODPOWIEDZ