Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

W przypływie emocji nabyłem EH + wszystkie małe dodatki bo była okazja. Jakoś tak wyszło, że będzie to 3 podejście do gry, ale teraz nie będę się pierdzielił i od razu polecę na 4 badaczy zamiast 2 plus mythos companion z ustawieniami: easy 50% , mid 30%, hard 20%. Testowałem apkę z tym wariantem z 50 razy na sucho i pięknie się rozkłada podział pogłosek. Przeważnie zestaw - easy / easy lub easy / mid plus ze 4 karty hard w mitach coby nieco nabroić. Jest też jakaś tam opcja na pogłoskę hard, ale minimalna. I tu widzę sens grania ponownie w EH bo jak dostaje dwie buły typu 2 pogłoski hard na dzień dobry to już się zastanawiam, czy pakować grę czy odpalać nową. I tu pytanie: warto inwestować jeszcze w duże dodatki? Na razie są dostępne góry, ale ma być dodruk piramid i snów. Maski są w zaporowej cenie ale pomijając cenę nie widzę sensu ich brania nawet jako zwieńczenia serii. Wg. mnie nic już nie wnoszą znaczącego a przy posiadaniu całej reszty tylko jeszcze rozbuchają niepotrzebnie grę. Podoba mi się preludium armia ciemności plus karta piły - klimat ash kontra martwe zło, ale za te pieniądze i tylko dla tego motywu nie ma sensu brania masek. W cenie 290 ziko można mieć prawie 2 duże dodatki. Kurczę, w EH jest tyle dobra, że szkoda odpuścić te duże dodatki a z drugiej strony z kompletem małych też można swobodnie grać i grać. Sęk w tym, że lubię jak w tego typu grach mam wszystkiego dużo...
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: sliff »

Imho jeden duży warto mieć aby raz poraz sobie zagrać z dodatkową planszą.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Onishin »

KOSHI pisze: 13 cze 2021, 14:27 W przypływie emocji nabyłem EH + wszystkie małe dodatki bo była okazja. Jakoś tak wyszło, że będzie to 3 podejście do gry, ale teraz nie będę się pierdzielił i od razu polecę na 4 badaczy zamiast 2 plus mythos companion z ustawieniami: easy 50% , mid 30%, hard 20%. Testowałem apkę z tym wariantem z 50 razy na sucho i pięknie się rozkłada podział pogłosek. Przeważnie zestaw - easy / easy lub easy / mid plus ze 4 karty hard w mitach coby nieco nabroić. Jest też jakaś tam opcja na pogłoskę hard, ale minimalna. I tu widzę sens grania ponownie w EH bo jak dostaje dwie buły typu 2 pogłoski hard na dzień dobry to już się zastanawiam, czy pakować grę czy odpalać nową. I tu pytanie: warto inwestować jeszcze w duże dodatki? Na razie są dostępne góry, ale ma być dodruk piramid i snów. Maski są w zaporowej cenie ale pomijając cenę nie widzę sensu ich brania nawet jako zwieńczenia serii. Wg. mnie nic już nie wnoszą znaczącego a przy posiadaniu całej reszty tylko jeszcze rozbuchają niepotrzebnie grę. Podoba mi się preludium armia ciemności plus karta piły - klimat ash kontra martwe zło, ale za te pieniądze i tylko dla tego motywu nie ma sensu brania masek. W cenie 290 ziko można mieć prawie 2 duże dodatki. Kurczę, w EH jest tyle dobra, że szkoda odpuścić te duże dodatki a z drugiej strony z kompletem małych też można swobodnie grać i grać. Sęk w tym, że lubię jak w tego typu grach mam wszystkiego dużo...
Dziękuję Ci! Nie wiedziałem, że ktoś stworzył taką apkę do Eldritcha! Od dawna nosiłem się z zamiarem napisania dokładnie takiej! Twórca udostępnił kod źródłowy nawet. Niedługo postaram się stworzyć polską wersję.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: farmer »

steemm pisze: 02 cze 2021, 13:15 Nie wiem czy widzieliście ale w czerwcu ma się pojawić dodruk dodatku krainy snów.
Świetne wieści!

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Bumtararara
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2021, 22:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bumtararara »

E-raptor organizuje kampanie na Kickstarter polegająca na przygotowaniu akrylowych żetonów do gier planszowych. Wśród zestawów jest zestaw potworów do podstawki Eldritcha (40Euro) oraz zestaw pozostałych żetonów do podstawki (202 żetony mi.in bramy itp) w cenie 20 Euro. Na razie jest wersja angielska, ale w komentarzach potencjalni klienci dopytują się o inne języki i o zestawy potworów i żetonów z dodatków do Eldritcha. Trochę drogo, ale może ktoś będzie zainteresowany.

https://www.kickstarter.com/projects/e- ... components
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Miałem napisać że bez sensu, po co to, na co to komu. Ale najpierw wszedłem w link z ciekawości żeby zobaczyć co to. No i wychodzi na to że jednak nic nie napiszę :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Niven »

Ilustracje potworów w Eldritchu są słabe ale gra ma ponad 8 lat i to FFG , które jedzie tymi samymi grafikami 10 lat . Ale te akrylowe to już całkiem porażka, choc pomysł niegłupi.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Usul »

Sam bym chętnie takie coś przytulił, trzeba ich zaatakować o wersję polską, wysyłkę lokalną itp. :)
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Z tego co rozumiem na te chwile nie ma polskiej wersji jezykowej, a zetony sa wylacznie do podstawki? Mnie interesowalyby bramy i potwory do kompletu wraz z podstawkami. Grafiki srednio udane. Wolalbym jednak oryginalne.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: dwaduzepe »

Bludgeon pisze: 17 cze 2021, 16:13 Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
Hmm moze po prostu zapytaj w tym sklepie:)
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Forcemaster »

Bludgeon pisze: 17 cze 2021, 16:13 Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
Na FB Galakta juz rozpakowywała więc może mają
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Forcemaster pisze: 17 cze 2021, 17:21
Bludgeon pisze: 17 cze 2021, 16:13 Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
Na FB Galakta juz rozpakowywała więc może mają
W sklepie galakty nie ma.
dwaduzepe pisze: 17 cze 2021, 16:20 Hmm moze po prostu zapytaj w tym sklepie:)
Zrobiłem tak, na razie bez odpowiedzi. Byłem ciekawy czy ktoś tu coś wie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wst121121 »

Bludgeon pisze: 17 cze 2021, 16:13 Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
W aleplanszowkach dostępne już w przedsprzedaży
zamówiłem i komplecik jest. :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

wst121121 pisze: 18 cze 2021, 22:06
Bludgeon pisze: 17 cze 2021, 16:13 Czy ktoś się orientuje czy Krainy Snów są już dostępne? Niby są w jednym sklepie ale nie wiem czy to prawda czy sklep ma bałagan, bo nigdzie indziej nie znalazłem.
W aleplanszowkach dostępne już w przedsprzedaży
zamówiłem i komplecik jest. :)
Chciałem wziąć od nich bo mam blisko ale się spóźnili z ofertą, Niby mógłbym anulować tamto zamówienie ale nie chce mi się w to bawić dla 15 złotych i szybszej dostawy o 1 dzień.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Mandor
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2010, 10:53
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Mandor »

Parę słów o mixie starych i nowych (dodrukowanych) wersji dodatków. Informacja może być przydatna dla osób, które tak jak ja kompletują Eldritcha nieco "w kratkę".
W sobotę dotarły do mnie Góry Szaleństwa. Galakta mocno zaskoczyła mnie swoją polityką wydawniczą - okazało się że dodruk Gór Szaleństwa nie zawiera już poprawionych kart "Zgłębianie pustki" i "Rubin z R'lyeh" i nie jest to pomyłka, ale świadome działanie ze strony wydawnictwa. Wyjaśnienie jest nastepujące: dodruk podstawki i Zakazanej Wiedzy ma poprawione błędy na kartach, więc dodruk Gór Szaleństwa ich nie potrzebował. Niestety w moim przypadku połączenie starej podstawki i Zakazanej Wiedzy z nowymi Górami Szaleństwa spowodował, że zamiast elegancko podmienić błędne karty będę drukował erratę i wsuwał w koszulki :/
Jeśli chodzi o informowanie o tym graczy nie mam Galakcie nic do zarzucenia, podejście mają spójne - nie informowali, że pierwszy druk Gór ma poprawione karty i konsekwentnie również nie poinformowali, że dodruk ich nie zawiera. Pan z działu reklamacji, z któym rozmawiałem, wydawał się nieco zażenowany całą sytuacją, ale niewiele mógł zrobić poza wyrażeniem ubolewania. Kart nie podeślą, bo ich nie mają. I co nam pan zrobisz...
Pewnie powinna być jakaś puenta, ale poza umiarkowaną irytacją z mojej strony nic mądrego nie przychodzi mi do głowy.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Mandor pisze: 21 cze 2021, 09:22 Parę słów o mixie starych i nowych (dodrukowanych) wersji dodatków. Informacja może być przydatna dla osób, które tak jak ja kompletują Eldritcha nieco "w kratkę".
W sobotę dotarły do mnie Góry Szaleństwa. Galakta mocno zaskoczyła mnie swoją polityką wydawniczą - okazało się że dodruk Gór Szaleństwa nie zawiera już poprawionych kart "Zgłębianie pustki" i "Rubin z R'lyeh" i nie jest to pomyłka, ale świadome działanie ze strony wydawnictwa. Wyjaśnienie jest nastepujące: dodruk podstawki i Zakazanej Wiedzy ma poprawione błędy na kartach, więc dodruk Gór Szaleństwa ich nie potrzebował. Niestety w moim przypadku połączenie starej podstawki i Zakazanej Wiedzy z nowymi Górami Szaleństwa spowodował, że zamiast elegancko podmienić błędne karty będę drukował erratę i wsuwał w koszulki :/
Spoiler:
A wiesz może kiedy był dodruk podstawki? Kupowałem w 2018 roku, a w sumie nic nie wiedziałem o żadnych poprawionych kartach i tak się właśnie zastanawiam czy je posiadam czy też nie :)
Mandor
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2010, 10:53
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Mandor »

Nie mam pojecia, ale byc moze jestes w stanie sprawdzic to sam. Na spodzie pudelka pod kodem kreskowym powinna byc data. Np Gory Szalenstwa (dodruk) maja 05/2019. Moja podstawka nie ma daty, wiec (tu troche zgaduje) moze byc tak ze pierwsze wydania nie byly w ten sposob datowane, jedynie dodruki. Inny sposob to sprawdzic tekst na karcie. Jesli specjalna umiejetnosc dodawania akcji przez Charliego Kane ma warunek, ze postac musi byc na tym samym polu, to masz wersje z bledem. To samo z Rubinem z R'lyeh - bledna karta aktywuje zdolnosc z karty w fazie spotkan, poprawna w fazie akcji. Sa jeszcze literowki na "Zglebianiu pustki" ale akurat te karty mam poprawne (tylko te z podstawki, nie z dodatku Zakazana Wiedza - it's complicated, moj egzemplarz jest wyjatkowy bo to taki potwor Frankensteina z drugiej reki, skladany przez kogos kto wlozyl czesc poprawnych kart, a czesc nie. .. no dluga historia ;) ) wiec nie powiem jaka to literowka bo nie pamietam dokladnie.
Tu masz link do pdfa z errata
http://galakta.pl/download/Eldritch_Hor ... ta_FAQ.pdf
I tam jest opisane jak powinny wygladac poprawne teksty na kartach.
Zebys sie nie pogubil, wg tego co wiem tak wyglada lista bledow i poprawek:
Podstawka - bledny Charlie Kane, Rubin z R'lyeh oraz tekst na froncie obu kart "Zglebianie pustki".
Zakazana wiedza - poprawione karty 1 i 2 "Zglebianie pustki" z podstawki. Bledne nowe karty 3, 4 "zglebianie pustki" (tekst z tylu karty zduplikowany z tym z 1 i 2 z podstawki, a powinny byc inne efekty zalezne od ilosci sukcesow).
Gory Szalenstwa - poprawione karty "zglebianie pustki" z Zakazanej Wiedzy i "Rubin z R'lyeh" z podstawki.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Krainy Snów już się rozeszły w sklepach? Tylko takie droższe widzę...
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wst121121 »

MrAtrion pisze: 04 lip 2021, 10:26 Krainy Snów już się rozeszły w sklepach? Tylko takie droższe widzę...

Sprawdź w ishopie jeszcze jest dostepny w normalnych cenach chociazby hulahop czy am76 ale po tym jak zniknęło w najpopularniejszych sklepach to nakład nie był za duży :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

MrAtrion pisze: 04 lip 2021, 10:26 Krainy Snów już się rozeszły w sklepach? Tylko takie droższe widzę...
Wg iszopa znalazłem dostępne w 8 sklepach. Więc raczej się nie rozeszły.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Hej,
próbuje rozgrywki solo na 4 badaczy, ale ciężko mi się w to gra, trudno mi ogarniać i pamiętać wszystkie rzeczy które trzeba przy tych 4 postaciach robić więc pomyślałem sobie żeby grać jedną postacią, ale zwiększyć liczbę akcji jaką można nią robić, czyli np. 2 dodatkowe akcje za bohatera, czyli w sumie 8 akcji i wszelkie efekty rozpatruję tak jak przy rozgrywce na 4 badaczy. Jak myślicie sprawdziło by się to?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

litk pisze: 03 wrz 2021, 19:55 Hej,
próbuje rozgrywki solo na 4 badaczy, ale ciężko mi się w to gra, trudno mi ogarniać i pamiętać wszystkie rzeczy które trzeba przy tych 4 postaciach robić więc pomyślałem sobie żeby grać jedną postacią, ale zwiększyć liczbę akcji jaką można nią robić, czyli np. 2 dodatkowe akcje za bohatera, czyli w sumie 8 akcji i wszelkie efekty rozpatruję tak jak przy rozgrywce na 4 badaczy. Jak myślicie sprawdziło by się to?
Jeśli nikt tego nie próbował to skąd ma wiedzieć czy to się sprawdzi ;)
Zagraj i daj nam znać jak poszło.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Wazanaczole »

dla mnie ta gra sprawdzała się jedynie na
- dwóch graczy kontrolujących po dwóch badaczy
- trzech graczy kontrolujących po jednym - najlepsza opcja

raz dla sportu spróbowałem solo. gra raczej polega na optymalizacji ograniczonych akcji, z których i tak w większości przypadków korzysta się trzech, z dostępnych siedmiu czy ośmiu.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Wydaje mi się, że trochę kapa bo niektóre akcje można wykonywać tylko raz, poza tym jest taka możliwość że w jednej turze potwory cię utłuką bo będzie ich jak na 4 graczy i kim będziesz wtedy grał? :D Może spróbuj 2 bohaterami z ilością akcji po 4
ODPOWIEDZ