Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: SwistakCZC »

Udało mi się przejść w końcu podstawową kampanię Kości Arnoru. Czy też uważacie, że tytuły to niepotrzebne rozwadnianie talii i jeśli to ma być nagroda za wykonane zadanie poboczne to lepiej ich nie robić? Niektóre są ewentualnie ok, ale część najchętniej bym wyrzucił, choć niestety chyba gra nie daje możliwości zarządzania tytułami.

Druga sprawa czy Legolasem zabija się za łatwo w stosunku do innych bohaterów? Do tego mam wrażenie że Beravora Tropiciel daje taką mobilność że mapy się wydają małe. Więcej w spoilerze. Rozkminiałem już postacie z cienistych ścieżek i też jest sporo mocnych połączeń, zwłaszcza jak się pozmienia im ekwipunek, ale nie wiem czy aż tak mocnych.

Muszę spróbować zagrać innymi postaciami, albo zwiększyć poziom trudności bo:
Spoiler:
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: VivoBrezo »

SwistakCZC pisze: 06 lut 2021, 21:07 Udało mi się przejść w końcu podstawową kampanię Kości Arnoru. Czy też uważacie, że tytuły to niepotrzebne rozwadnianie talii i jeśli to ma być nagroda za wykonane zadanie poboczne to lepiej ich nie robić? Niektóre są ewentualnie ok, ale część najchętniej bym wyrzucił, choć niestety chyba gra nie daje możliwości zarządzania tytułami.

Druga sprawa czy Legolasem zabija się za łatwo w stosunku do innych bohaterów? Do tego mam wrażenie że Beravora Tropiciel daje taką mobilność że mapy się wydają małe. Więcej w spoilerze. Rozkminiałem już postacie z cienistych ścieżek i też jest sporo mocnych połączeń, zwłaszcza jak się pozmienia im ekwipunek, ale nie wiem czy aż tak mocnych.

Muszę spróbować zagrać innymi postaciami, albo zwiększyć poziom trudności bo:
Spoiler:
Graliśmy jakiś czas już, więc napiszę ogólnie, ale fakt jak dobrze pokminisz z kartami i przedmiotami, to od połowy nie mieliśmy żadnych problemów z misją. Graliśmy na średnim poziomie, następną kampanię chyba zrobimy na trudnym ;)

Co do tytułów to czasem z nich korzystaliśmy, potem liczy się już tylko jak najwięcej sukcesów w talii. Tym niemniej misje poboczne robiliśmy, bo nigdy nie wiesz czy tam jakiś przedmiot nie czeka, a przedmioty akurat dają całkiem sporo.
Spoiler:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Crowmaster »

Irr3versible pisze: 28 sty 2021, 00:45 Nie widzę przecieków na temat dodatku 2021, wrzucam zatem w spoiler (nie tłumaczyłem, wrzutka za BGG).
Informację wyciągnięte podobno z aplikacji na steam.
Spoiler:
o Panie, zrobiłeś mi dzień :) super się zapowiada
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: SwistakCZC »

VivoBrezo pisze: 07 lut 2021, 17:37
SwistakCZC pisze: 06 lut 2021, 21:07 Udało mi się przejść w końcu podstawową kampanię Kości Arnoru. Czy też uważacie, że tytuły to niepotrzebne rozwadnianie talii i jeśli to ma być nagroda za wykonane zadanie poboczne to lepiej ich nie robić? Niektóre są ewentualnie ok, ale część najchętniej bym wyrzucił, choć niestety chyba gra nie daje możliwości zarządzania tytułami.

Druga sprawa czy Legolasem zabija się za łatwo w stosunku do innych bohaterów? Do tego mam wrażenie że Beravora Tropiciel daje taką mobilność że mapy się wydają małe. Więcej w spoilerze. Rozkminiałem już postacie z cienistych ścieżek i też jest sporo mocnych połączeń, zwłaszcza jak się pozmienia im ekwipunek, ale nie wiem czy aż tak mocnych.

Muszę spróbować zagrać innymi postaciami, albo zwiększyć poziom trudności bo:
Spoiler:
Graliśmy jakiś czas już, więc napiszę ogólnie, ale fakt jak dobrze pokminisz z kartami i przedmiotami, to od połowy nie mieliśmy żadnych problemów z misją. Graliśmy na średnim poziomie, następną kampanię chyba zrobimy na trudnym ;)

Co do tytułów to czasem z nich korzystaliśmy, potem liczy się już tylko jak najwięcej sukcesów w talii. Tym niemniej misje poboczne robiliśmy, bo nigdy nie wiesz czy tam jakiś przedmiot nie czeka, a przedmioty akurat dają całkiem sporo.
Spoiler:
Też robię misje poboczne, bo lubię, zbiera się wiedza tajemna i mogą wypaść spoko przedmioty, a na tytuły mam home rule, że możemy się nimi dzielić, bo doszło do tego że miałem pięć a współgracz 0 :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: niwgnip »

SwistakCZC pisze: 11 lut 2021, 22:42
Spoiler:
Legolasem grałem pierwszą kampanie. Strasznie dla mnie nudna postać. Przepakowany, ale brakowało mi jakiegoś większego rozkminiania.
Na drugą kampanie (DLC) wziąłem Bilbo Włamywacza. Matko, jak ja uwielbiam tę postać :D
Spoiler:
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Bilbo jest najlepszy, też nim grałem i dawał dużo radochy :) Nie wiem tylko czemu u współgraczy wzbudzał antypatie i nikt inny nie chciał go wybrać.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
JKM
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2021, 09:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: JKM »

SwistakCZC pisze: 06 lut 2021, 21:07 Druga sprawa czy Legolasem zabija się za łatwo w stosunku do innych bohaterów?
PS do tego w spoilerze :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Yuri »

Chyba szykuje się nowy, duży dodatek z jakąś ciekawą mechaniką:

Obrazek
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: VivoBrezo »

Wieża oblężnicza przepiękna :D

Kurde, ogrywam właśnie 2 kampanię. Ta gra jest tak średnia, mimo to tak ją lubię, więc niestety, ale znowu wydam pieniądze :D

Szybki google translator i wychodzi że tytuł dodatku to Wiatry (wichry?) Wojny.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: jediwolf »

Kurde chciałem kupić tę grę, bo wygląda super, ale dużo czytałem, że gra jest zbyt prosta. A ja lubię wymagające gry. I chyba ostatecznie wejdę w Sword and Sorcery.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: pan_satyros »

jediwolf pisze: 26 cze 2021, 19:40 Kurde chciałem kupić tę grę, bo wygląda super, ale dużo czytałem, że gra jest zbyt prosta. A ja lubię wymagające gry. I chyba ostatecznie wejdę w Sword and Sorcery.
W S&S więcej turlania i obsługi gry, niż czegokolwiek co można by nazwać wymagającym ;) nie żeby była jakoś słaba, ale to czystej krwi ameri.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Haloon »

jediwolf pisze: 26 cze 2021, 19:40 Kurde chciałem kupić tę grę, bo wygląda super, ale dużo czytałem, że gra jest zbyt prosta. A ja lubię wymagające gry. I chyba ostatecznie wejdę w Sword and Sorcery.
Z jednego bagienka wskakujesz w inne. Innymi słowy jak chcesz coś wymagającego to odpuść sobie S&S. 😉
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

Haloon pisze: 26 cze 2021, 21:12
jediwolf pisze: 26 cze 2021, 19:40 Kurde chciałem kupić tę grę, bo wygląda super, ale dużo czytałem, że gra jest zbyt prosta. A ja lubię wymagające gry. I chyba ostatecznie wejdę w Sword and Sorcery.
Z jednego bagienka wskakujesz w inne. Innymi słowy jak chcesz coś wymagającego to odpuść sobie S&S. 😉
Ja też podtrzymuje tę opinię. Szczególnie, że polska edycja jest tak opieszale wydawana, że już dziesiątki razy można było ograć i ukończyć angielską pierwszą i drugą część...
Poza tym w Nieśmiertelnych duszach (nie wiem jak w drugiej części, ale pewnie podobnie), jest od groma mikro zarządzania, które w połączeniu z taką sobie fabułą finalnie daję średni efekt.
Ja byłem też napalony na tę grę, ale jak pograłem i przeszedłem to zmieniłem o niej zdanie. Szału ni ma, tyłka nie urywa.

Co do Podróży, to nie wiem jak można dowalić wieżę oblężniczą większą od mumakila...
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: VivoBrezo »

Jakby ktoś był jeszcze sceptyczny, co do prawdziwości tego przecieku, to na facebooku Andrzej z Rebela napisał, że będą trzymali się oficjalnej daty premiery, a ta ma nadejść całkiem niedługo :).

Coś czuję, że Hiszpański wydawca ma teraz trochę ciepło pod tyłkami :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

Hej,

W razie co jest oficjalna zapowiedź nowego dodatku, ruszyła przedsprzedaż:
https://www.wydawnictworebel.pl/games/w ... -5117.html
Wygląda bardzo ciekawie, liczę na trochę mniej wyścigu z grą, a więcej taktyki/wyborów/klimatu.

EDIT: Czy tylko mi Beorn w formie niedźwiedzia przypomina dziką świnie?
EDIT 2: Podpytałem ekipę Rebela odnośnie stwierdzenia "Finałowe starcie" i dostałem odpowiedź od Aftara: "Na razie nie ma w planach kolejnych dużych dodatków." Co oczywiście niczego pewnie nie przesądza, ale może będzie to ostatni duży dodatek.
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: M_T »

strid3rr pisze: 26 cze 2021, 22:14 [Co do Podróży, to nie wiem jak można dowalić wieżę oblężniczą większą od mumakila...
A czemu miałoby być inaczej? Jakaś mikro-wieża?
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: SwistakCZC »

Wygląda bardzo ciekawie, ale ja chyba pass i swoje egzemplarze odsprzedam. Gra jest całkiem fajna, ale gdzieś w połowie trzeciej kampanii zaczęła nużyć- fabuła nie jest zbyt głęboka, wyborów nie ma wiele, czuć trochę powtarzalność. Do tego kafle terenu są tak bardzo nijakie (zwłaszcza w porównaniu do Posiadłości), zlewają się ze sobą, mapy potyczki to też tylko dwie opcje, bardzo mi się przez to ta gra opatrzyła co wpływa na znudzenie nią. Do tego mam wrażenie, że postacie są dość nierówne i pewnych w ogóle nie biorę pod uwagę i też zaczęły mi się kończyć w miarę fajne opcje.

Nie chcę nikogo zniechęcać, ale jak dla mnie te 3 kampanie to max (dokupiłem DLC) i na 4tą nie mam ochoty. Generalnie jak dla mnie podstawka + 1 dodatek jest bardzo spoko i polecam bo się dobrze bawiłem, a ten nowy wygląda na to że ma potencjał, ale granie którejś pod rząd kampanii mnie już nie bawi więc chyba sprzedaję. Co ciekawe partyjki w Posiadłość nie odmówię i chętnie dokupię kolejny dodatek, nie do końca wiem z czego to wynika, być może jest lepiej fabularnie i większa różnorodność, chociaż np system walki w Podróżach jest bardziej elegancki, bez kości, nie trzeba się wczytywać w opisy, żeby wiedzieć co testować, jest prosto, wpisuje się sukcesy i hej.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Crowmaster »

Jakoś stream przeszedł bez echa :)

https://www.youtube.com/watch?v=PuzRlxbp2yk

Generalnie z najciekawszych rzeczy to fakt, że owszem, jest to ostatni duży dodatek, ale mają jeszcze w planach jakiś content do tej gry. Figurki prezentują się lepiej niż na renderach, co mnie cieszy, bo niedźwiedź mi dziwnie wyglądał, ale jak go zobaczyłem z innej perspektywy to już jest lepiej.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: steemm »

dwa duże dodatki i koniec? Troszkę słabo.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sqb1978 »

Strzelam, że już nie będą pojawiać się kolejne kafle planszy, których jest dość dużo i dostaniemy tylko karty i figurki. Poza tym klasycznie podział na mniejsze części, które można wydawać częściej i drożej. Do tego płatne DLC.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Ja to bym chciał jednak dostać nowe kafle potyczki. Te z podstawki są nudne jak flaki z olejem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

takie są plany, ale wiecie.... za rok uderzy serial, trzymajmy tylko kciuku i niech będzie dobry. :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gribbler »

W grze przytrafiło mi się coś takiego:
Spoiler:
"Zawiesiłem" planszówkę? :shock:
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: aeiou871 »

Gribbler pisze: 26 sie 2021, 15:47 W grze przytrafiło mi się coś takiego:
Spoiler:
"Zawiesiłem" planszówkę? :shock:
Raczej nie. Rozpatrując "Udręczonego" odkrywasz losowo kartę obrażeń i od razu ją rozpatrujesz. Jeśli odkrytą kartą obrażeń jest "Wstrząśnięty", odkrywasz kartę strachu - jeśli nie masz innej karty strachu niż "Udręczony", nie robisz nic - i zakrywasz "Wstrząśniętego", po czym wracasz do "Udręczonego" i zakrywasz także tę kartę.

Z FAQ:
Rules Reference, page 11, Damage and Fear: Section 22.8
should read, “When a game effect instructs a hero to flip one
or more damage () or fear () faceup, that hero selects those
cards at random from among all of their facedown damage or
fear cards. Then, that hero flips each of those cards faceup and
resolves its ability.
When flipping multiple damage and fear, the hero flips each
damage and fear one at a time, flipping and resolving one card
completely before flipping and resolving the next card.”
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Dla czekających na polską edycję "Zarzewia wojny" informacja:

Premiera odbędzie się 28.01.2022, wysyłka startuje w środę 26.01.2022.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ODPOWIEDZ