Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: Brylantino »

Niezależnie co w tym pomyśle się zawrze, to niestety nie przeskoczysz jednej zmiennej a mianowicie ceny - coś co by było dla ciebie jakkolwiek atrakcyjne jako wynagrodzenie za swój czas nie przejdzie jako możliwa cena do zapłacenia.

Nikt nie wyda 100 zł za godzinę nauki gry w grę planszową, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach o to jest naprawdę nietrudno - mamy setki grup na fb, gdzie obcy ludzie mogą się umówić na granie w dany tytuł. Ktoś chce sobie coś obadać przed zakupem, bądź właśnie kupił grę i szuka współgraczy? Bum, ogłoszenie idzie w sieć i zainteresowani mogą sobie obadać tytuł i się go nauczyć za free. Dodatkowo bardzo często wszelkie knajpy planszówkowe robią cykliczne szkółki różnych tytułów, które proponują sami zainteresowani. Wszystko to dalej odbywa się całkowicie za darmo. Pomijam jeszcze masę tutoriali na YT, które też pojawiają się w coraz większych ilościach.

Pomysł z abonamentem też nie wypali bo w Polsce ludzie mają problem, aby płacić 50 zł za Netflixa miesięcznie (więc kombinują jakieś fałszywe rodziny ze znajomymi itp.), a tutaj by ktoś chciał dać pewnie większą kwotę za naukę 2-3 gier na miesiąc z obcym chłopem.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: jnowaczy »

Tu tez by mogli dzielić na 4. Po za tym te nawet 100 zł w pakiecie premium tonie dużo jeśli by ugotował, posprzątał i wytłumaczył zasady
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: Brylantino »

jnowaczy pisze: 12 lip 2021, 15:46 Tu tez by mogli dzielić na 4. Po za tym te nawet 100 zł w pakiecie premium tonie dużo jeśli by ugotował, posprzątał i wytłumaczył zasady
I serio myślisz, że znalazłby się ktoś, kto za 100 zł przyjedzie w ciągu miesiąca na własny koszt 2-3 razy i spędzi z obcymi osobami po parę godzin?

Tak jak pisałem wcześniej - koszt, który byłby w miarę znośny do płacenia ma się nijak, to tego żeby taki biznes w ogóle był jakkolwiek opłacalny.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: jnowaczy »

Brylantino pisze: 12 lip 2021, 15:59
jnowaczy pisze: 12 lip 2021, 15:46 Tu tez by mogli dzielić na 4. Po za tym te nawet 100 zł w pakiecie premium tonie dużo jeśli by ugotował, posprzątał i wytłumaczył zasady
I serio myślisz, że znalazłby się ktoś, kto za 100 zł przyjedzie w ciągu miesiąca na własny koszt 2-3 razy i spędzi z obcymi osobami po parę godzin?

Tak jak pisałem wcześniej - koszt, który byłby w miarę znośny do płacenia ma się nijak, to tego żeby taki biznes w ogóle był jakkolwiek opłacalny.
Ludzie kupują za grube tysiące papierki po lodach wiec po tym gatunku można się wszystkiego spodziewać. Jeśli uzbiera kilka osób to w ciągu dnia obskoczy 4 rodziny za 100zl każda, prześpi się u nich, przygotuje śniadanie i jedzie do następnych i teraz to pomnóż razy 25 dni :)
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: psia.kostka »

Brylantino pisze: 12 lip 2021, 15:59
jnowaczy pisze: 12 lip 2021, 15:46 Tu tez by mogli dzielić na 4. Po za tym te nawet 100 zł w pakiecie premium tonie dużo jeśli by ugotował, posprzątał i wytłumaczył zasady
I serio myślisz, że znalazłby się ktoś, kto za 100 zł przyjedzie w ciągu miesiąca na własny koszt 2-3 razy i spędzi z obcymi osobami po parę godzin?

Tak jak pisałem wcześniej - koszt, który byłby w miarę znośny do płacenia ma się nijak, to tego żeby taki biznes w ogóle był jakkolwiek opłacalny.
Ja mam duzo wolnego czasu, bialego, blaszanego vana i zapas snickersow. Czekam na zaproszenia! :lol:

Abonament to sprytny sposob na dojenie klientow (majstersztyk to abonament na silownie dla leniucha, co i tak tam nie chodzi). Ale zanim wprowadzi sie abonament, trzeba miec juz siec klientow i dzialajacy biznes.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: Brylantino »

jnowaczy pisze: 12 lip 2021, 16:06
Brylantino pisze: 12 lip 2021, 15:59
jnowaczy pisze: 12 lip 2021, 15:46 Tu tez by mogli dzielić na 4. Po za tym te nawet 100 zł w pakiecie premium tonie dużo jeśli by ugotował, posprzątał i wytłumaczył zasady
I serio myślisz, że znalazłby się ktoś, kto za 100 zł przyjedzie w ciągu miesiąca na własny koszt 2-3 razy i spędzi z obcymi osobami po parę godzin?

Tak jak pisałem wcześniej - koszt, który byłby w miarę znośny do płacenia ma się nijak, to tego żeby taki biznes w ogóle był jakkolwiek opłacalny.
Ludzie kupują za grube tysiące papierki po lodach wiec po tym gatunku można się wszystkiego spodziewać. Jeśli uzbiera kilka osób to w ciągu dnia obskoczy 4 rodziny za 100zl każda, prześpi się u nich, przygotuje śniadanie i jedzie do następnych i teraz to pomnóż razy 25 dni :)
Mhm, a potem obudzi się i będzie miał mokre prześcieradło.

Myślmy o czymś realnym, bo ja wiem że na papierze matematyka wygląda całkiem spoko, ale na papierze to i Root się wydawał fajną grą.

Porównywać to do kupowania lodów swojego idola jest też trochę średnie, bo jakby osoba udzielająca korepetycji była znanym celebrytą, to przypuszczam że pewnie chętnych byłoby sporo.

Ale nim nie jest i nie będzie...
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: tommyray »

Przykro komuś z ideą podcinać skrzydła ale... korepetycje/uczenie gier to jest absurdalna propozycja.

Jakieś 7-8 lat temu ze znajomym otwierającym szkółkę matematyczną prowadziłem zajęcia z Go w gliwickich przedszkolach i podstawówkach. Udało mi się nauczyć zasad podstawowych go oraz rozwiązywania prostych zadań goistycznych jakieś pól tysiąca dzieciaków. Przyjmowały to entuzjastycznie.Prowadziłem również zajęcia w ramach ferii w mieście podczas których dzieciaki uczyły się grać, rozwiązywać zadania a na końcu otrzymywały dyplomy. Każdy maluch dostawał ulotkę, szkoły i przedszkola dostawały namiary kontaktowe.
Efekt kilkumiesięcznej pracy był praktycznie zerowy.
Ani w szkółce matematycznej nie pojawiły się tłumy zainteresowanych rodziców, ani do mnie nie odzywali się rodzice aby zapisać dzieciaki na dodatkowe zajęcia z egzotycznej, bądź co bądź, gry go. Udało mi się prowadzić przez kilka miesięcy regularne zajęcia w jednym z przedszkoli - dzieciaki były zachwycone, ale finansowy zysk był mizerny, to prawie był wolontariat i ostatecznie ideę otwarcia szkółki goistycznej zweryfikowała rzeczywistość bardzo negatywnie.

A gry planszowe? Są darmowe spotkania w klubach planszówkowych, są serwisy internetowe, są fora, jest YT... W życiu nie przyjdzie na myśl "profanowi" aby płacić komuś za naukę gry w planszówkę...

Chociaż... Co innego środowisko biznesowe. Jest sporo firm, które są skłonne zapłacić solidny pieniądz za treningi swoich pracowników z użyciem gier. I to jest jedyna taka aplikacja gier, że daje się to jeszcze zmonetyzować. Problem jest taki, że są to specjalne gry dostosowane do dużych grup, do środowiska biznesowego, zaprojektowane i prowadzone z myślą uzyskania określonego efektu mile widzianego przez management firmy.

Po amatorsku to jest jakiś cień cienia szansy na monetyzację gdyby (choć w to wątpię) udało się przekonać kogoś kto organizuje duże imprezy dla firm, i aby w ramach tego typu wydarzeń znalazł się i games room. Ale szczerze wątpie aby na firmowej imprezie "z alko i kiełbasą" dla kilkuset osób ktokolwiek chciał usiąść do jakiejkolwiek gry wykraczającej poza ruletkę, jengę czy mafię.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: yrq »

Brylantino pisze: 12 lip 2021, 16:31 Ale nim nie jest i nie będzie...
Kto wie ;)

Dzięki wszystkim za trzeźwe spojrzenie, mam już sporo informacji zwrotnych.
Najbardziej realny wydaje się pomysł animatora / wodzireja w trakcie jakiś imprez zorganizowanych / domu kultury / klubu seniora. Jednocześnie najmniej by mi ten sposób leżał.
Pokombinuję może jeszcze z poradami online - taki planszowy telefon SOS. Przewaga nad tutorialami na YouTube musiałaby być w interakcji.
Pomysł osobistych odwiedzin jak na razie i tak nie ma racji bytu, a jak sytuacja się poprawi spróbuję wśród znajomych to sprawdzić.

A jak na razie pozostaje mi robić swoje ;)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: lukkk »

Nie lepiej zmienić profil przyszłej działalności z "pomogę nauczyć się gry" na "pomogę w realizacji/ stworzeniu twojej własnej gry planszowej" ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: BOLLO »

lukkk pisze: 12 lip 2021, 18:18 Nie lepiej zmienić profil przyszłej działalności z "pomogę nauczyć się gry" na "pomogę w realizacji/ stworzeniu twojej własnej gry planszowej" ?
No ale to są mega 2 różne sprawy. Nie każdy umie uczyć grać i nie każdy tym bardziej umie tworzyć gry....tym bardziej pomagać je tworzyć komuś. A Laboratorium gier już istnieje przecież.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: fitzroy »

Wybaczcie mocno pejoratywny wydźwięk mojej opinii ale jeśli chodzi o temat wątku to większej bzdury dawno nie słyszałem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: Mr_Fisq »

Ten temat chyba już zasługuje na zamknięcie...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2021, 22:16 Ten temat chyba już zasługuje na zamknięcie...
A to dlaczego? Bo się nie zgadzasz z autorem czy już sam lecisz do Urzędu zakładać firmę ? :mrgreen:
Wątek jest ok dopuki toczy się konstruktywna rozmowa. A takowa ona jest.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 13 lip 2021, 23:00 A to dlaczego? Bo się nie zgadzasz z autorem czy już sam lecisz do Urzędu zakładać firmę ? :mrgreen:
Wątek jest ok dopuki toczy się konstruktywna rozmowa. A takowa ona jest.
Nie nazwał bym powtarzania przez trzy strony:
"To nie ma sensu"
konstruktywną rozmową :roll:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2021, 23:02
BOLLO pisze: 13 lip 2021, 23:00 A to dlaczego? Bo się nie zgadzasz z autorem czy już sam lecisz do Urzędu zakładać firmę ? :mrgreen:
Wątek jest ok dopuki toczy się konstruktywna rozmowa. A takowa ona jest.
Nie nazwał bym powtarzania przez trzy strony:
"To nie ma sensu"
konstruktywną rozmową :roll:
Tył głowy też mi tak podpowiada ale serio żyje już trochę na tym świecie i przestałem się śmiać z czyiś pomysłów. Ja bym nie skorzystał ale może są w tym hobby samotne snoby którzy nie mają z kim grać i wynajmą taką osobę?
Spoiler:
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Pomysł na działalność - korepetycje z gier

Post autor: nienazwany »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2021, 23:02
Nie nazwał bym powtarzania przez trzy strony:
"To nie ma sensu"
konstruktywną rozmową :roll:
Chyba inny temat czytaliśmy ;) padło dużo konstruktywnych uwag, zarówno negatywnych jak i pozytywnych, które autor podsumował kilka postów wyżej.
tommyray pisze: 12 lip 2021, 18:04 Chociaż... Co innego środowisko biznesowe. Jest sporo firm, które są skłonne zapłacić solidny pieniądz za treningi swoich pracowników z użyciem gier. I to jest jedyna taka aplikacja gier, że daje się to jeszcze zmonetyzować. Problem jest taki, że są to specjalne gry dostosowane do dużych grup, do środowiska biznesowego, zaprojektowane i prowadzone z myślą uzyskania określonego efektu mile widzianego przez management firmy.
Tutaj wchodzimy już w bardzo specjalistyczną działkę psychologii biznesu/coachingu. Tak jak wspomniałeś - nie chodzi tutaj o naukę zwykłych gier, tylko "specjalne" gry/zabawy są wykorzystywane jako narzędzia. Czyli w sumie znowu taki animator, tylko znacznie bardziej wyspecjalizowany ;)
ODPOWIEDZ