Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tsodo »

pcyzm pisze: 21 lip 2021, 21:03
tomp pisze: 21 lip 2021, 20:20 Dorzucę trochę dziegciu... I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów.
Tja, jakoś przeczą temu fakty. Wiesz, że jeden z odcinków Planszówki TV miał temat "Skąd błędy w grach Portalu? "?

Akurat ostatnio mocno śledzę kanały planszówkowe i jak są jakieś zgłoszenia błędów na 'lajfach' Portalu to nie ma negacji tylko prośba by pisać na adres działu reklamacji.
Mam wrażenie, że wszyscy tutaj się odnoszą do jednego z odcinków, w którym Ignacy opowiadał, że w przeliczeniu na strony tekstu i ilość tłumaczonych kart to tak naprawdę ostatnio popełnili bardzo mało błędów. A według forumowiczów każda gra portalu jest z błędem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

Bo... jest

Kazda z ich ostatnio wydanych gier ma mniejsze lub większe problemy wydawnicze (nie tylko translacyjne)

Łącznik, Mezo, Smartphone, Aquatica, Wicehrabiowie, Mage Knight... no slabo, nie?

God of War chyba nie mial zadnego błędu, nie pamiętam co tam jeszcze ostatnio wyszło
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

Wątek ma juz ponad 20stron, srednio co 5 pojawia sie podsumowanie "a dlaczego? a komu to potrzebne?", bo Rebel i Galakta tak samo itp itd.
Tak ze podsumowujac: Było!

Ja mgliscie pamietam jakas wypowiedz Trzewika z cyklu 20lat Portalu, wspominal tam o jakims f*ckupie, ktory im sie przytrafil. Wtedy wzieli to na klate, przyznali sie do bledu, posypali glowe popiolem i... wylalo sie na nich wiadro pomyj i szamba. Mam wrazenie, ze Prezes zapamietal bardzo dobrze tamta lekcje i przez kilka kolejnych lat gral karta Portal nie robi bledow, aby nie dawac szansy na kolejny lincz. Obecnie rzeczywiscie spuszcza z tonu i ponownie potrafi o tym rozmawiac.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 21 lip 2021, 21:36 Bo... jest

Łącznik, Mezo, Smartphone, Aquatica, Wicehrabiowie, Mage Knight... no slabo, nie?
Akurat mam dwie gry z tej listy i na tym przykładzie widzę jakie to jest 'bicie w bębenek'. O Wiedeńskim sam się wypowiadałem, przy czym konkluzja i tak raczej dobra dla Portalu. Jak na objętość gry lista punktów z erraty niewiele dłuższa niż w dużo prostszym New York Zoo...

Smartphone INC, rozumiem, że chodzi o część partii gdzie były wadliwe plansze, po pierwsze to problem znany z wersji globalnej (polska wersja poszła z tej samej fabryki), nie wydaję się by Portal miał tu sam bezpośrednio coś do gadania, po drugie, czy komuś odrzucono reklamację? Dodam, że moja wersja bez zarzutu (a oczywiście była pompa na forach, że cały nakład zły...).

Z innych tytułów mam Coatla, nie słyszałem o błędzie.

Nie wiem jak wygląda z innymi tytułami z listy, ale ciągle nie rozumiem, z czego wynika to uporczywe upominanie Portalu, szczególnie obserwując jakie erraty wychodzą do gier ostatnio bez względu na wydawnictwo (choćby błędy do Diuny Imperium od Kaczek).
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tsodo »

japanczyk pisze: 21 lip 2021, 21:36 Bo... jest

Kazda z ich ostatnio wydanych gier ma mniejsze lub większe problemy wydawnicze (nie tylko translacyjne)

Łącznik, Mezo, Smartphone, Aquatica, Wicehrabiowie, Mage Knight... no slabo, nie?

God of War chyba nie mial zadnego błędu, nie pamiętam co tam jeszcze ostatnio wyszło
A, która z tych gier miała błędy, za które bezpośrednio odpowiedzialny jest Portal ?
Oczywiście poza Wiedeńskim Łącznikiem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

No noe wiem... za tłumaczenie Mezo to pewnie Kolossal odpowiadał
Za błędy w instrukcji Wicehrsbiow to pewnie sam Shem Phillips;)

No i sorry, ale jeśli Smartphone czy Aquatica maja uszkodzone elementy (i Aquatica oczywiście blad w instrukcji) to jednak QC nawala (albo go nie ma)

Ja nie wiem gdzie wy pracujecie, ale to nie jest tak, ze mozna komuś zlecić jakas robote i powiedzieć zrob to dobrze i oczekiwać ze zostanie zrobione dobrze, a później robić suprised pikachu gifa jak coś pojdzie nie tak

A Portal robi to nagminnie

W Coatl to mieli instrukcje do przetłumaczenia tylko, wiec tym razem podolali! Hurrah ;)

Gdzies juz to pisałem, ale zaznacze - kupuje co drugi tytul Portalu, moze nawet częściej- denerwuje mnie bylejakosc i wszechobecne bledy w każdym tytule, czy na nie trafiam czy nie
Tak nie powinna funkcjonować firma, jeden z większych wydawców w Polsce.

W ostatnim roku składałem u nich 4 reklamacje, wszystkie rozpatrzone pozytywnie poza tym ze nie dosłali mi znacznika pierwszego gracza z Coatl, wiec przepłaciłem w ich sklepie za nic... ale to tyle
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 21 lip 2021, 22:03 No noe wiem... za tłumaczenie Mezo to pewnie Kolossal odpowiadał
Za błędy w instrukcji Wicehrsbiow to pewnie sam Shem Phillips;)

(...)

W Coatl to mieli instrukcje do przetłumaczenia tylko, wiec tym razem podolali! Hurrah ;)
Czekaj, bo jest tu jakaś niekonsekwencja. Akurat przy tych tytułach gdzie Portal wydaje gry na licencji to odpowiada nawet przede wszystkim za dobre tłumaczenie (bo na fizyczne komponenty to umówmy się, że już nie bardzo). To nie jest więc 'tylko' i tutaj wbrew pozorom co rusz któreś wydawnictwo się wykłada.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

japanczyk pisze: 21 lip 2021, 22:03 Ja nie wiem gdzie wy pracujecie, ale to nie jest tak, ze mozna komuś zlecić jakas robote i powiedzieć zrob to dobrze i oczekiwać ze zostanie zrobione dobrze, a później robić suprised pikachu gifa jak coś pojdzie nie tak
Zaslyszane w TV:
Maja tam w Portalu wewnetrzy system kontroli jakosci tekstu polegajacy na tym, ze kazdy pracownik, gdy sie nudzi na kibelku, to moze czytac instrukcje do zapowiedzianych nowych gier i jak wylapie blad to dostanie ciastko od Prezesa*.

Niby pomyslowe i chwalebne, ale nagroda za znalezienie kluczowych defektow powinna byc na tyle atrakcyjna, aby testerzy chcieli je znajdowac. Dodatkowo do tej roboty trzeba miec dryg, zeby nie powiedziec DAR 8) Losowe osoby mielace material to nie QA. No i w ten sposob nie wykryje sie roznic miedzy kartami oryginalnymi, a PL (patrz Terrors of London, MKUE itp). Do tego potrzeba duzego stolu, czujnego oka i pelnego etatu z godziwym wynagrodzeniem, aby byly efekty. Wprowadzono natomiast jakies kompromisowe rozwiazanie, ktore sprawia, ze gry sie sprzedaja, a firma dziala i zarabia.

*to o ciastku zmyslilem, reszta ponoc prawdziwa.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

pcyzm pisze: 21 lip 2021, 22:13 Czekaj, bo jest tu jakaś niekonsekwencja. Akurat przy tych tytułach gdzie Portal wydaje gry na licencji to odpowiada nawet przede wszystkim za dobre tłumaczenie (bo na fizyczne komponenty to umówmy się, że już nie bardzo). To nie jest więc 'tylko' i tutaj wbrew pozorom co rusz któreś wydawnictwo się wykłada.
Nie. To jest jakis fiolek logiczny

Portal odpowiada za wydanie CAŁEJ gry. Nie tylko za tłumaczenie.

Czy gra jest produkowana dla Portalu? Tak
Portal wiec w ten czy inny sposób jest odpowiedzialny za weryfikacji calosci produkcji, a nie tylko swojego kawałka tortu

Dlaczego na Rebel spadły takie baty za fuckup przy produkcji Nemesis pomimo, że to gra AR i korzystali z tych samych procesów produkcyjnych? Ano dlatego, ze olali proces jako całość i stwierdzili, że skoro coś działało za pierwszym razem to zadziała drugi raz. Nie wyszło.

Portal, tak jak wcześniej chociażby AR popelnia te same błędy. Branza planszowkowa ma wyjatkowa specyfikę. Bo nie będzie tak, ze ktos inny wyda lepiej te sama gre - sa licencje itp.
W związku z tym jesteśmy skazani na bylejakosc bo kupujemy oczami olewając jakosc ostatecznego produktu
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

Przy grach "zewnętrznych" wydawcy chyba lubią się wypierać odpowiedzialności za bylejakość wydania. Np. Phalanx i śmieciowej jakości plastiki w Tortudze, albo Rebel, który na moje pytanie o niedoróbki w dodatkach do Everdell, stwierdził tylko, że nie mają na to wpływu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

EVOCATVS pisze: 22 lip 2021, 00:12 Przy grach "zewnętrznych" wydawcy chyba lubią się wypierać odpowiedzialności za bylejakość wydania. Np. Phalanx i śmieciowej jakości plastiki w Tortudze, albo Rebel, który na moje pytanie o niedoróbki w dodatkach do Everdell, stwierdził tylko, że nie mają na to wpływu.
Wiem, czasem nawet ich broniłem (nawet Portalu w kwestii plansz do Smartphone), ALE... to Portal/Rebel/Galakta/PHALANX sprzedają mi gry na terenie Polski, a nie przykładowo Cosmodrome Games, Starling Games, FFG czy Grey Fox Games, więc to oni są odpowiedzialni za jakość ostatecznego produktu

Tak długo jak nie zmienią tego podejścia, tak długo nie zmieni się nic na polskim rynku i podejściu do klienta. Doskonale pokazuje to przykład z planszami do Toskani, które PHALANX przedrukował w biedasposób i myślał, że wszystko będzie grało. Taką samą mentalność z lat 90. przejawia Portal.

Co nie zmienia faktu, że nadal ich wspieram i będę wspierał niestety, bo wydają dobre gry w polskiej wersji, ale jak sobie pomyślę ile blędów można zrobić w Clash of Cultures i, że będzie to wydawało WizzKids...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: jax »

Kwestor pisze: 21 lip 2021, 16:19 Jakby ktoś chciał posłuchać, to linkuję do fragmentu, który kolega z góry pewnie źle usłyszał:

https://youtu.be/qa1EaBip9hs?t=702

"Gra przygodowa, jesteście rebeliantami, walczycie z Harkonnenami (...) pomagali rodowi Atrydów w walce z Harkonnenami"
Dziękuję za troskę o mój słuch, ale nie o ten film chodzi.
Chodzi o filmik po angielsku, na którym Trzewiczek z ogólnym fatalnym angielskim akcentem, intonacją i wymową mówi o HAROKENACH.

Jak ja uwielbiam takie bezpodstawne insynuacje że 'zapewne' coś źle usłyszałem. Nie, nie usłyszałem źle.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

japanczyk pisze: 22 lip 2021, 00:18
Nie chciałem usprawiedliwiać żadnego z tych wydawnictw, ani traktować tego jako normalność, bo mnie też to podejście dość mocno denerwuje. W hobby nie siedzę bardzo długo i, tak jak na początku swojej "kariery", starałem się brać nasze wersje gier, tak teraz coraz częściej decyduję się na oryginalne wydania. Drażni mnie taka spychologia, olewanie swoich błędów, dziwne przekonanie o własnej nieomylności i niestosowne wypowiedzi na poziomie starej Czachy od, wydawałoby się, profesjonalnych i dużych wydawnictw.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: jax »

tsodo pisze: 21 lip 2021, 17:18
jax pisze: 21 lip 2021, 00:08 Trzewiczek reklamuje grę, w której jak twierdzi, jest ród HAROKEN.
Wow.
To przebija sporo wyczynów Portalu.
Twoje czepianie się wymowy, przebija czepialstwo wszystkich na tym forum.
A jeżeli odnosisz się do filmiku, który już kolega wyżej podlinkował, to może popracuj najpierw nad sobą a później dopiero krytykuj innych.
Nie, no pewnie, wymowa nie ma znaczenia (szczególnie w materiałach promocyjnych).
No i w piśmie też pewnie nie znaczenia czy Haroken czy jakiś tam Harkonnen. Głupie parę literek, co za różnica?

I nie, nie odnoszę się do podlinkowanego filmiku i dziękuję za rady nad 'popracowaniem'. Może sam najpierw popracuj nad niewysuwaniem pochopnych insynuacji i przestrzelonym pouczaniem. A dopiero później dawaj swoje 'złote rady'.

Albo załóż sobie temat w offtopicu 'Bezczelne krytykanctwo na forum'. Albo 'Spuszczamy zasłonę milczenia na błędu Portalu'. Albo 'Rebelu i Phalanxie Ogarnijcie Się!!!'.

Whatever.

Cokolwiek da upust twojej frustracji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

EVOCATVS pisze: 22 lip 2021, 00:45 W hobby nie siedzę bardzo długo i, tak jak na początku swojej "kariery", starałem się brać nasze wersje gier, tak teraz coraz częściej decyduję się na oryginalne wydania.
Ale oryginalne wydania i ich wydawcy miewają podobne problemy (no może z wyjątkiem tych wynikających z translacji na j. polski).
japanczyk pisze: 22 lip 2021, 00:18 Doskonale pokazuje to przykład z planszami do Toskani, które PHALANX przedrukował w biedasposób i myślał, że wszystko będzie grało. Taką samą mentalność z lat 90. przejawia Portal.
Ale dlaczego zakładasz złą wolę tych wydawnictw? Na etapie produkcji może tyle rzeczy się wywalić, że chyba ostatnią rzeczą, którą bym tutaj zakładał to jakieś zwyczajne 'januszostwo'.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 01:14
EVOCATVS pisze: 22 lip 2021, 00:45 W hobby nie siedzę bardzo długo i, tak jak na początku swojej "kariery", starałem się brać nasze wersje gier, tak teraz coraz częściej decyduję się na oryginalne wydania.
Ale oryginalne wydania i ich wydawcy miewają podobne problemy (no może z wyjątkiem tych wynikających z translacji na j. polski).
No też nie są idealne, ale odpada wspomniane przez Ciebie tłumaczenie na PL i dziadowskie podejście do klienta.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tsodo »

jax pisze: 22 lip 2021, 00:48
tsodo pisze: 21 lip 2021, 17:18
jax pisze: 21 lip 2021, 00:08 Trzewiczek reklamuje grę, w której jak twierdzi, jest ród HAROKEN.
Wow.
To przebija sporo wyczynów Portalu.
Twoje czepianie się wymowy, przebija czepialstwo wszystkich na tym forum.
A jeżeli odnosisz się do filmiku, który już kolega wyżej podlinkował, to może popracuj najpierw nad sobą a później dopiero krytykuj innych.
Nie, no pewnie, wymowa nie ma znaczenia (szczególnie w materiałach promocyjnych).
No i w piśmie też pewnie nie znaczenia czy Haroken czy jakiś tam Harkonnen. Głupie parę literek, co za różnica?

I nie, nie odnoszę się do podlinkowanego filmiku i dziękuję za rady nad 'popracowaniem'. Może sam najpierw popracuj nad niewysuwaniem pochopnych insynuacji i przestrzelonym pouczaniem. A dopiero później dawaj swoje 'złote rady'.

Albo załóż sobie temat w offtopicu 'Bezczelne krytykanctwo na forum'. Albo 'Spuszczamy zasłonę milczenia na błędu Portalu'. Albo 'Rebelu i Phalanxie Ogarnijcie Się!!!'.

Whatever.

Cokolwiek da upust twojej frustracji.
To może wrzuć link do rzeczonego filmu/materiału promocyjnego.
I od razu napisz, jakiż to wpływ na grę i na Ciebie ma to, że Trzewik w jakimś filmiku źle lub niewyraźnie wypowiedział nazwę jednego z rodów ?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: litk »

tsodo pisze: 22 lip 2021, 07:10 I od razu napisz, jakiż to wpływ na grę i na Ciebie ma to, że Trzewik w jakimś filmiku źle lub niewyraźnie wypowiedział nazwę jednego z rodów ?
Idąc tym tokiem rozumowania to nie długo trzeba będzie przymykać oko na takie rzeczy:
https://twitter.com/beatasiewicz/status ... 7580973056
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

pcyzm pisze: 21 lip 2021, 21:03
tomp pisze: 21 lip 2021, 20:20 Dorzucę trochę dziegciu... I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów.
Tja, jakoś przeczą temu fakty. Wiesz, że jeden z odcinków Planszówki TV miał temat "Skąd błędy w grach Portalu? "?

Akurat ostatnio mocno śledzę kanały planszówkowe i jak są jakieś zgłoszenia błędów na 'lajfach' Portalu to nie ma negacji tylko prośba by pisać na adres działu reklamacji.
raczej fakty mówią, że zależnie jak wiatr powieje taki będzie przekaz. Nigdzie nie napisałem, że nie potrafią przeczyć sobie :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

tomp pisze: 22 lip 2021, 11:03 raczej fakty mówią, że zależnie jak wiatr powieje taki będzie przekaz. Nigdzie nie napisałem, że nie potrafią przeczyć sobie :)
Ale poddaję w wątpliwość Twoje słowa: "I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów". Gdzie można znaleźć ten przekaz?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 11:27 Ale poddaję w wątpliwość Twoje słowa: "I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów". Gdzie można znaleźć ten przekaz?
https://www.youtube.com/watch?v=95zUKHHXYtI

Nie chce mi sie znowu ogladac, ale jesli sie niee myle, to w tym odcinku Prezes podkreślał, że Portal błędów nie popełnia.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 84 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Swawolny_Pionek »

W odcinku o błędach Nemesis, też się Pan Bucik chełpił, jak i w co 3 na YT. :lol:
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 22 lip 2021, 11:34 Nie chce mi sie znowu ogladac, ale jesli sie niee myle, to w tym odcinku Prezes podkreślał, że Portal błędów nie popełnia.
Tja, to jest materiał, który sam przytaczałem, losowo trafiłem na fragment: "Portal rzeczywiście nawywijał z produkcją INIS (...) " 16:10
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

japanczyk pisze: 22 lip 2021, 11:34
pcyzm pisze: 22 lip 2021, 11:27 Ale poddaję w wątpliwość Twoje słowa: "I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów". Gdzie można znaleźć ten przekaz?
https://www.youtube.com/watch?v=95zUKHHXYtI

Nie chce mi sie znowu ogladac, ale jesli sie niee myle, to w tym odcinku Prezes podkreślał, że Portal błędów nie popełnia.
Ale obejrzyj cały materiał jak sie Trzewik wypowiada -
355 stron ile tam było błędów - 0! Jestes pewny? Tak. [...] Wiem, że mamy poślizg na poziomie korektorskim, że w instrukcji do Robinsona jest powtórzone zdanie [...] Nie ma zadnego merytorycznego błędy. Wyobrażam sobie jak różne trolle internetowe czekały na wydanie Mage Knighta, zeby można było po Portalu jechać [...] Na 355 stronach reguła, za regułą, za regułą jest 0 błędów [...] Dzisiaj mówimy o faktach [...] W tej całej stercie 2500 kart [...] walneliśmy się na 2 kartach [...]
Itd... Nie ma błędów... tylko że są... takie są fakty. Inis, Mage Knight, The Others... problem w tym, że Portal robi błędy rzeczowe - zła zasada w instrukcji, zła karta pomocy, źle przetłumaczona zdolność karty - na literówki nikt nie zwraca uwagi.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Swawolny_Pionek pisze: 22 lip 2021, 11:36 W odcinku o błędach Nemesis, też się Pan Bucik chełpił, jak i w co 3 na YT. :lol:
To był jeden z popularniejszych odcinków i tutaj Trzewik świadomie pojechał po bandzie, przy czym merytorycznie. Oczywiście mógł wybrać tytuł ze swojej stajni, ale to by już tak nie polaryzowało.
Zablokowany