Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: piwko »

czebartek pisze: 24 kwie 2021, 10:18 Jak dla mnie to kompletnie bez sensu żeby się pakowali w drugą edycję. Mamy ogrom materiału i grania jest na lata (zbierania też :P). Jeżeli mają wejść w kolejnego coop LCG to wolałbym nowe mechaniki i kolejne jakieś inne uniwersum (cyberpunk ? :D). W sumie HwA wyznaczył wydaje mi się dobrą ścieżkę jeśli chodzi o gameplay i opowiadanie historii i to była by dobra baza na coś nowego...
O, cyberpunk LCG! Ale bym grał!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

czebartek pisze: 24 kwie 2021, 10:18 Jak dla mnie to kompletnie bez sensu żeby się pakowali w drugą edycję. Mamy ogrom materiału i grania jest na lata (zbierania też :P). Jeżeli mają wejść w kolejnego coop LCG to wolałbym nowe mechaniki i kolejne jakieś inne uniwersum (cyberpunk ? :D). W sumie HwA wyznaczył wydaje mi się dobrą ścieżkę jeśli chodzi o gameplay i opowiadanie historii i to była by dobra baza na coś nowego...
Cyberpunk? Łykałbym od razu! Natomiast mechanicznie nie chciałbym tego na silniku HwA, bo to upośledzony szkielet, który daje mało gry w grze. Gracz jest tam ograniczony z każdej strony. Limit kart na ręce, limit przedmiotów, limit akcji. Całe szczęście zasobów można mieć bez ograniczeń, ale co z tego skoro zagranie karty zazwyczaj zużywa cenną akcję. Za mało przestrzeni do gry, dosyć oczywiste decyzje do podjęcia. Dyskusyjny tryb solo też mnie odrzucił, bo zasadniczo trzeba grać na dwie ręce. Jedna postać dostaje od gry wciry, aż się odechciewa. Owszem są takie postacie, które można odpowiednio dopakować kartami i dadzą radę ale to raczej wyjątek niż reguła. HwA fabularnie jest świetny, ale przez to mało regrywalny. Gdy poznałem historię, to nie chciało mi się po raz trzeci iść przez Dunwich. Musiałbym z rok odczekać, ale chyba nie o to chodzi w grach. Kończąc dygresję, Cyberpunk jak najbardziej, ale nie jako HwA 2.0 :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Ffg games center kupione..ciekawe kiedy beda szczegoly:
Gamezenter has expanded into the world of e-commerce and will soon be offering a varied collection of rare games from the strange and murky past of FFG.
SoloPlayer
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

RUNner pisze: Format LCG potrafi być irytujący, bo ta masa kart może przytłoczyć, a z drugiej strony ciężko się wycofać, lub kupować wybiórczo
No właśnie Marvela LCG bardzo łatwo kupować wybiórczo. Pytanie tylko czy MC to nowy standard czy wyjątek od reguły.
Cyberpunk? Łykałbym od razu! Natomiast mechanicznie nie chciałbym tego na silniku HwA, bo to upośledzony szkielet, który daje mało gry w grze.[/quote

+1 Też bym z chęcią zobaczył coś w klimatach cyberpunkowych, ale znowu - coś nowego. Fajnie jakby się postarali o kooperacyjne podejście do mechaniki z Netrunnera, czyli coś bardziej abstrakcyjnego niż kolejne "spotykam wroga to łubudubu" :wink:
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Z wielką przyjemnością pragnę ogłosić, iż prace nad tłumaczeniem fanowskiego dodatku Dzieci Eorla (Children of Eorl) dobiegły końca!

Pliki i instrukcje druku możecie znaleźć na stronie A Long-extended Party: https://www.alongextendedparty.com/2021 ... lable.html
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sqb1978 »

Hej, zapraszam początkujących do przeczytania do kolejnego wpisu. Tym razem dotyczącego scenariusza Władca Pierścieni LCG - "Podróż w Dół Anduiny".

Jednocześnie dodam, że dalsze powiadomienia będę umieszczał w dedykowanym wątku. Wydaje mi się to mniej inwazyjne dla głównego wątku gry.
Od czasu do czasu (np co cykl) jednak się tu przypomnę ;)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2021, 22:39 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

Baloosh pisze: 05 maja 2021, 00:27 Z wielką przyjemnością pragnę ogłosić, iż prace nad tłumaczeniem fanowskiego dodatku Dzieci Eorla (Children of Eorl) dobiegły końca!

Pliki i instrukcje druku możecie znaleźć na stronie A Long-extended Party: https://www.alongextendedparty.com/2021 ... lable.html
Kapitalna robota! Fajnie, że takie dodatki powstają (że się komuś chce to robić ;) ).
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

To dopiero początek :)

Plany są szeroko zakrojone, w następnej kolejności na warsztat wchodzą:
- cykl "Przysięga Rohirrimów", który jest kontynuacją Dzieci Eorla - pierwszy zestaw przygodowy "Spisek w Aldburgu" już wkrótce
- Światło na Wschodzie (A Light in the East)
- Kronika Lat (The Tale of Years) w finalnej postaci
- co jeszcze wpadnie w ręce ;)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2021, 23:49 przez Baloosh, łącznie zmieniany 1 raz.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

Baloosh pisze: 10 maja 2021, 10:24 To dopiero początek :)

Plany są szeroko zakrojone, w następnej kolejności na warsztat wchodzą:
- cykl "Przysięga Rohhirimów", który jest kontynuacją Dzieci Eorla - pierwszy zestaw przygodowy "Spisek w Aldburgu" już wkrótce
- Światło na Wschodzie (A Light in the East)
- Kronika Lat (The Tale of Years) w finalnej postaci
- co jeszcze wpadnie w ręce ;)
Tak przy okazji - czy jest jakaś strona, gdzie można znaleźć w jednym miejscu wszystkie wartościowe dodatki po polsku?

Mam ninjadorg, First Age i Dzieci Eorla - coś jeszcze polecasz? :)
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: spiosek »

Właśnie ukończyłem ostatni scenariusz z cyklu Cienie Mrocznej Puszczy. Przez cały cykl deck opierał się na duchu i wiedzy (Eowyna, Eleanora, Beravora). Założenie : niskie zagrożenie + duży dociąg + kontrola lokacji + karty reakcji. Ekonomia oparta na pieśniach (dające Eowinie ikonę przywództwa i wiedzy) + Namiestniku Gondoru. Oczywiście deck był słabszy w walce, ale niskie bazowe zagrożenie dawało cenny czas na przygotowania do starcia z silnymi wrogami (Beorn + Stań i walcz, Gandalf + Nieoczekiwana odwaga, Leśna pułapka). Brakowało mi też typowego „mięsa armatniego”. Talia dała mi bardzo ciekawe wrażenia z gry ; zupełnie inne od tych z podstawki ( mono oraz Duch+Taktyka i Wiedza + Przywództwo). Scenariusze 1,4,5 pokonane za pierwszym podejściem natomiast 2,3,6 za trzecim. Po porażkach oczywiście następowały drobne modyfikacje kiedy już poznałem założenia scenariusza (ewentualne nowe karty dodawałem w chwili ogrywania danego zestawu przygodowego).
Była to moja 40 rozgrywka w Lotr lcg. Pierwsza miała miejsce 1,5 miesiąca temu. Jak widać gra mnie wciągnęła. Przypomniała mi również początek hobby gdy posiadałem jedynie Agricolę, Cywilizację Poprzez Wieki 2ed. , Twilight Struggle oraz starego Brassa, a w każdą z powyższych zagrałem wtedy ponad 100x na żywo.
Czas na kolejne partie i budowę nowego decku . Tym razem pod konkretne cechy - patrzę na was krasnoludy ;)
Na koniec przydługiego wpisu laurka za powiązanie klimatu z mechaniką. Po pierwszej rozgrywce w drugi scenariusz z podstawki wiedziałem, że ma przed sobą wyjątkową grę.
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: asymetri »

Dobry wieczór.
Jako świeżak przeczytałem zalecany tu blog odnośnie od czego zacząć przygodę z grą. Właśnie jadą do mnie dwie podstawki na dobry początek. W poradniku jest odniesienie, aby po drugiej misji z podstawki zagrać w scenariusze użytkownika ninjadorg. Wiem, że są dostępne po angielsku na BGG. Natomiast chciałem zapytać, czy ktoś nie poratowałby mnie ich polską wersją. Link z poradnika do polskich plików na dropboxie już niestety nie działa. Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Tomzaq »

Ja po polsku znalazłem na forum Galakty dedykowanemu grze.
Who is John Galt?
Posiadam
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

asymetri pisze: 23 maja 2021, 23:04 Dobry wieczór.
Jako świeżak przeczytałem zalecany tu blog odnośnie od czego zacząć przygodę z grą. Właśnie jadą do mnie dwie podstawki na dobry początek. W poradniku jest odniesienie, aby po drugiej misji z podstawki zagrać w scenariusze użytkownika ninjadorg. Wiem, że są dostępne po angielsku na BGG. Natomiast chciałem zapytać, czy ktoś nie poratowałby mnie ich polską wersją. Link z poradnika do polskich plików na dropboxie już niestety nie działa. Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jak jesteś na facebooku to dołącz do grupy "Autorskie Dodatki Władca Pierścieni LCG" - tam wszystko (i więcej) jest. Jak nie, to pisz na priv.
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: asymetri »

Serdecznie dziękuję za pomoc i wskazówki. Przyznam, że niestety nie mam facebooka, więc poniekąd nie istnieję, ale znalazłem link na stronie z fanowskimi dodatkami na forum galakty. Dla innych w potrzebie pozwalam sobie wkleić, żeby było łatwiej znaleźć. Mam nadzieję, że nie sprawię tym kłopotu właścicielowi konta na dropboxie.
https://www.dropbox.com/sh/ybreuxl2ap91 ... jS2Ha?dl=0
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Mam olbrzymią radość ogłosić Wam, że dostępny jest już najnowszy zestaw przygodowy "Spisek w Aldburgu" z cyklu "Przysięga Rohirrimów" w języku polskim!

https://www.alongextendedparty.com/2021 ... lable.html
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

Witam, mam pytanko czy jest w ogole jakaś szansa skompletować cokolwiek z tej gry by było w miarę sporo kombinowania z kartami itp :) ? Widzę, ze jeszcze trochę dużych dodatków jest, ale np małych widzę już mało, i nie koniecznie orientuje się które małe można łączyć z dużymi.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Void »

Natrakh pisze: 23 lip 2021, 17:50 Witam, mam pytanko czy jest w ogole jakaś szansa skompletować cokolwiek z tej gry by było w miarę sporo kombinowania z kartami itp :) ? Widzę, ze jeszcze trochę dużych dodatków jest, ale np małych widzę już mało, i nie koniecznie orientuje się które małe można łączyć z dużymi.
Zależy czy zależy nam na języku polskim (w którym coraz trudniej cokolwiek dorwać a dodruków nie będzie) czy w języku angielskim (w którym od czasu do czasu jest rzut różnych dodatków w sklepach w UE bądź Brytanii).

Generalnie w Lotr LCG jest podstawka, duże dodatki cyklu, małe dodatki cyklu i 2 sagi + różne scenariusze. Każdy duży dodatek (oraz podstawka) jest bazą do cyklu i zawiera karty konieczne do zagrania małych dodatków z tego samego cyklu. Czyli duży dodatek + 6 małych tworzą kompletny cykl (bądź podstawka + 6 małych w przypadku 1 cyklu). Sagi można albo grać pojedynczo scenariusze albo w formie "kampanii" jeśli posiada się komplet (albo 2 Hobbickie albo 6 Lotr). Każdy dodatek z cyklu bądź sagi dorzuca mam różne karty gracza powiększając pulę kart do kombinowania. Zazwyczaj karty z danego cyklu są utrzymane w danej tematyce umożliwiając tworzenie różnych combosów. Więcej szczegółów (kolejność cykli itp) można znaleźć w internetach np na stronie bgg.

A co do samego zbierania polecam zacząć od podstawki i jeśli się spodoba dokupić kilka paczek z 1 cyklu. Jeśli dalej będzie się podobać to polować na używane kolekcje, często można dorwać w dobrych cenach tutaj albo na grupach FB bądź portalach sprzedażowych. Przy czym niektóre dodatki (szczególnie w języku polskim) stają się rarytasami niedostępnymi i trzeba szykować pękate sakwy monet ;)
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

Najbardziej interesuje mnie wersja pl, ale obawiam się, ze mi się spodoba, a ja lubię mieć dużo dodatków i obawiam się ze mogą być nie realne do zdobycia :/ myślałem tez nad gra o tron ale to chyba Versusi tez ledwo dostępny.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Void »

Natrakh pisze: 23 lip 2021, 19:05 Najbardziej interesuje mnie wersja pl, ale obawiam się, ze mi się spodoba, a ja lubię mieć dużo dodatków i obawiam się ze mogą być nie realne do zdobycia :/ myślałem tez nad gra o tron ale to chyba Versusi tez ledwo dostępny.
Niektórych z nowszych nie wydano w języku polskim ( cały najnowszy cykl i nie jestem pewien czy dodatki do dziczy rhovianu zostały wydane). A resztę da się dostać tylko cena tych mniej dostępnych dodatków x2 to tak minimum (np. saga czarnych jeźdźców) :P
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Hazegiant »

Natrakh pisze: 23 lip 2021, 19:05 Najbardziej interesuje mnie wersja pl, ale obawiam się, ze mi się spodoba, a ja lubię mieć dużo dodatków i obawiam się ze mogą być nie realne do zdobycia :/ myślałem tez nad gra o tron ale to chyba Versusi tez ledwo dostępny.
Moje porady:

- dołącz do grypy LOTR LCG na fb, tam najczęściej pojawiają się duże oferty (w tamtym roku sam skorzystałem i widziałem jeszcze jednego cżłowieka który kupił całość od początku serii), ale...
- jeżeli chcesz mieć dużo dodatków, albo wszystko a do tego w PL to przygotuj się na spory wydatek. LCG same w sobie są drogie, a tutaj mam dobrych kilkanaście lat wydawania i koniec dodruków. Ja mam całość i kupiłem wszystko co wyszło po polsku poza nightmare deckami za 4200zł
- dwóch ostatnich cykli nie ma w wersji polskiej i są trudno dostępne, ja kompletowałem 8 miesięcy wszystko
- uzbrój się w cierpliwość
- jak już kupisz, nie daj boże same podstawki, albo jeszcze gorzej 1 podstawkę to się nie zniechęcaj. Ta gra nabiera rumieńców dopiero w pierwszym cyklu i jak masz jakieś możliwości deckbuildingu :)

Sam polecam mocno, nie żałuję wydanej kasy :)
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

Natrakh pisze: 23 lip 2021, 19:05 Najbardziej interesuje mnie wersja pl, ale obawiam się, ze mi się spodoba, a ja lubię mieć dużo dodatków i obawiam się ze mogą być nie realne do zdobycia :/ myślałem tez nad gra o tron ale to chyba Versusi tez ledwo dostępny.
Ja pozostanę przy zdaniu sprzed kilku miesięcy - obecnie nie ma sensu wchodzić w WP LCG. Wybór nowych w wersji PL jest bardzo słaby, ENG coraz słabszy, z używanymi też jest słabo. Natomiast ceny potrafią być kosmiczne.

Jak chcesz spróbować czy podejdzie to kup jakąś używaną podstawkę i sprawdź. Do tego wydrukuj fanowskie scenariusze od NinjaDorg i Foenixa i będziesz miał naprawdę sporo zabawy.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

No to pozostaje szukać czegoś w tym typie, albo poczekać na jakieś nowości.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: szafaaaa »

Jak chcesz wchodzić w wersję PL - bez sensu chyba że
a) wystarczy ci podstawka i parę deluxów na krzyż które są jeszcze dostępne - licz ok 400 zł i masz dużo grania (dodatkowo grupa na FB tłumacząca/drukująca fanowskie dodatki)
b) odkupisz od kogoś kolekcję - dość często na grupie FB pojawiają się ogłoszenia, ale kwoty są, no, dość spore.

Jak chcesz wchodzić w wersję ENG - wg mnie nie ma problemu, bo praktycznie wszystko można dostać w sklepach, gra jest dodrukowywana. Mi się w ciągu pół roku udało uzupełnić praktycznie całą kolekcję w dobrej cenie, dużo niższej niż to co pojawia się w Polsce na rynku wtórnym (nawet wliczając przesyłki).

Jeżeli angielski jest problemem, a w Arkham Horror nie chcesz wchodzić to bym poczekał na rozwój wydarzeń, chociaż myślę że nikt w Polsce się już nie weźmie za wydawanie w naszym języku kolejnego LCGa.

A odnośnie samego Lotra co myślicie o scenariuszach Custom Scenario Kit? Gra sama w sobie jest niesamowicie regrywalna, ale po połączeniu tych scenariuszy to można grać i grać i grać. W sumie zawsze jak skończę jakiś cykl i nie chce mi się zaczynać kolejnego, albo mam jakiś deck do przetestowania to odpalam jeden w tych scenariuszy.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

szafaaaa pisze: 26 lip 2021, 20:58 ...
A odnośnie samego Lotra co myślicie o scenariuszach Custom Scenario Kit? Gra sama w sobie jest niesamowicie regrywalna, ale po połączeniu tych scenariuszy to można grać i grać i grać. W sumie zawsze jak skończę jakiś cykl i nie chce mi się zaczynać kolejnego, albo mam jakiś deck do przetestowania to odpalam jeden w tych scenariuszy.
Chodzi o Wizard's Quest, itp? Ogólnie jest to remake ze znanych cyklów z recyklingiem grafik i w sporej części efektów. Trudność scenariuszy wydaje się być na poziomie średnim. Mają one ograniczenia przy budowaniu i nie da się ich zbyt mocno podpakować. Ogólnie są fajne do pogrania na luzie. Pozytywnie też odbieram możliwość samodzielnego budowania wrogiej talii i tutaj niestety ale żeby się pobawić w deckbuilding pasuje mieć karty w trzech kopiach.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

szafaaaa pisze: 26 lip 2021, 20:58 Jak chcesz wchodzić w wersję PL - bez sensu chyba że
a) wystarczy ci podstawka i parę deluxów na krzyż które są jeszcze dostępne - licz ok 400 zł i masz dużo grania (dodatkowo grupa na FB tłumacząca/drukująca fanowskie dodatki)
Nie grałem w to w ogóle. Do podstawki co polecasz wziąć małego, żeby przetestować grę?
DZIĘKI
ODPOWIEDZ