18xx

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: 18xx

Post autor: j_g »

kamilpr pisze: 11 lip 2021, 07:40 Jestem osoba zaawansowana nie straszne mi ciężkie tytuły :)
Jak się da to, mimo wszystko, kombinuj partię z kimś trochę ogranym - mocno polecam. Dojście samemu do 18myków może trochę czasu zużyć. Alternatywnie chyba w necie widziałem kiedyś jakiś opis patentów - po poznaniu zasad warto się zapoznać co z tych zasad wynika dla efektywnej gry.
PS. 'Dżentelmeni przy stole' zapowiadają chyba jakiś odcinek dla początkujących zakupowiczów (i mają też wcześniejsze podkasty).
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: 18xx

Post autor: Palmer »

kamilpr pisze: 11 lip 2021, 07:40 Na planszostrefie dostępne są 1848 midwest i 1846 Australia. Czy znacie jeszcze jakieś 18xx dostępne w polskich sklepach? Która z nich będzie najlepsza dla osoby co nigdy nie grała w 18xx?

Jestem osoba zaawansowana nie straszne mi ciężkie tytuły :)
Na polskim amazonie jest 1830 za ok. 240 z darmowa wysyłka, przychodzi na drugi dzień.
W dziale handlowym jest też 82 w przystępnej cenie, jeśli używki wchodzą w grę.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: 18xx

Post autor: kamilpr »

To brać 1846: The Race to the Midwest czy 1830? Grał ktoś w obie ? Która jest lepsza ?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: 18xx

Post autor: cezner »

To trudne pytanie. Bo to są przedstawiciele dwóch różnych rodzajów 18-stek. Gier bardziej operacyjnych(1846) i bardziej zorientowanych na giełdę(1830).
Jedni wolą bardziej operacyjne inni giełdowe.
Mi leży bardziej 1846 i uważam ja za jedną z lepszych 18xx (oczywiście z tych, które grałem). Ale znajdziesz na pewno osoby, które powiedzą coś zupełnie odwrotnego. Ale 1830 to też bardzo dobra gra. Moim zdaniem warto mieć obie.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: 18xx

Post autor: shaggy92 »

Witam,

Troszeczkę powielę poprzednie pytanie, jestem nowy w 18xx ale nie straszne mi i moim współgraczą gry kalibru Brass, Barage itp.
Chciałbym wdrożyć siebie i znajomych w 18xx i teraz pytanie co wziąć, pod uwagę biorę 4 tytuły podzielone na dwie podgrupy:
1. Te łatwiejsze:
- 18Chesapeake - przedstawiana jako wstępniak i to jest plus ale boję się że wydam na nią 400 zł a potem szybko się ogra i będzie trzeba kupować coś kolejnego (?)
- 18MS - tutaj to już w ogóle czytałem że dużo prostsza?
2. Te trudniejsze ale na dłużej:
- 1830 - dostępna na amazonie w przystępnej cenie więc duży plus, dodatkowo z tego co czytałem dużo gier bazuje właśnie na niej,
- 1849 - plusem jest to że jest tańsza u producenta nawet od 18Chesapeake no i z tego co sobie przeglądałem na 18xx.games ma ciekawszy mechanizm startowania korporacji + niepełna kapitalizacja.

Tak jak wspomniałem, przeglądałem kilka gierek na 18xx.games ale nie daje mi to poglądu, chciałbym od was przeczytać opinie na czym wam się łatwiej ludzi wdrażało.
Idealnym kompomisem jest łatwość wdrożenia + potencjał na wiele rozgrywek oczywiście :)
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 55 times
Been thanked: 65 times

Re: 18xx

Post autor: pasza_sadyka »

18MS odpuść od razu. To jest gra na dwie-trzy rozgrywki a później będzie powtarzalna do bólu. Jedyna ciekawa rzecz w tym tytule /dla mnie/ to z góry ustalona ilość rund. Z tytułów które wskazałeś to na pewno 1830 /przy niewielkim nakładzie pracy własnej możesz ją wzbogacić o kilka wariantów/ i 1849. Czisapik trzeci w kolejce. Ale gdybym mial wybierać między Czisapikiem a 1882 to bez dwóch zdań 1882.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: 18xx

Post autor: shaggy92 »

Dodam jeszcze istotną rzecz: w stałej grupie mamy 4 osoby.

W takim wypadku z tego co zrozumiałem to najlepiej na start 1830 a potem w miarę możliwości/chęci przeskoczyć na 1882.
Jest jakiś zestaw żetonów pokerowych które można "na raz" kupić i będą spoko - czy zgodnie z danymi na stronie 27 owej konwersacji kupować "na sztuki" ??
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: 18xx

Post autor: Koziełło »

shaggy92 pisze: 11 lip 2021, 20:34 Dodam jeszcze istotną rzecz: w stałej grupie mamy 4 osoby.

W takim wypadku z tego co zrozumiałem to najlepiej na start 1830 a potem w miarę możliwości/chęci przeskoczyć na 1882.
Jest jakiś zestaw żetonów pokerowych które można "na raz" kupić i będą spoko - czy zgodnie z danymi na stronie 27 owej konwersacji kupować "na sztuki" ??
4 osoby to bardzo dobry skład do większości pozycji. Natomiast tak sobie myślę, że zanim poczynisz spore inwestycje (ani gry, ani żetony do najtańszych gadżetów nie należą) spróbujcie znaleźć w swojej okolicy kogoś, kto posiada egzemplarz gry i zagrajcie z nim kilka razy. 18xx to dość specyficzne gry i nie każdemu muszą siąść. Do tego doświadczony gracz pokaże wam aspekty, które trudno wyczytać z instrukcji.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: 18xx

Post autor: shaggy92 »

1830 już do mnie jedzie ;)

Chciałbym jeszcze ogarnąć jakieś żetony żeby klimat był ;) jak macie jakieś sprawdzone zestawy to podeślijcie plz.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: 18xx

Post autor: Abizaas »

A jak to jest z 18xx dla dwóch graczy, warto w ogóle? Wiem że w 1830, 18CZ można zagrać w dwie osoby, ale nie wiem czy warto. Do tego 1846 ma nieoficjalny tryb dwuosobowy. Do tego jeszcze mało popularne 1836jr o którym nie wiem zbyt wiele. Warto się w to pchać? Żetony już mam, bo kupiłem do innych gier, więc pozostałby tylko koszt samej gry.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Elemele »

piton pisze: 07 lip 2021, 19:29 czekam na analizę instrukcji by Elemele ;)

Pozdro dla Kolejarzy!
Będzie dzisiaj na blogu, jeszcze tylko ostatnie poprawki naniosę.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Elemele »

Elemele pisze: 13 lip 2021, 10:12
piton pisze: 07 lip 2021, 19:29 czekam na analizę instrukcji by Elemele ;)

Pozdro dla Kolejarzy!
Będzie dzisiaj na blogu, jeszcze tylko ostatnie poprawki naniosę.
Zapraszam do lektury:
https://www.railsonboards.com/2021/07/1 ... pressions/
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: 18xx

Post autor: Marks »

Wygląda ciekawie, jest szansa, że trafi to do normalnej sprzedaży po kampanii?
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: 18xx

Post autor: kisiel365 »

Abizaas pisze: 13 lip 2021, 09:51 A jak to jest z 18xx dla dwóch graczy, warto w ogóle? Wiem że w 1830, 18CZ można zagrać w dwie osoby, ale nie wiem czy warto. Do tego 1846 ma nieoficjalny tryb dwuosobowy. Do tego jeszcze mało popularne 1836jr o którym nie wiem zbyt wiele. Warto się w to pchać? Żetony już mam, bo kupiłem do innych gier, więc pozostałby tylko koszt samej gry.
Na 2 os. o ile tytuł pozwala, to dość dobrze testuje się pierwszy raz, aby poczuć mapę, dostępne kafelki i prywatne, ale raczej nie ma mowy o poważnej grze na 2 osoby. Sam bardzo chciałem tak grać, ale porzuciłem ten koncept. CZ z Wacławem to zdecydowanie nie na początek, bo są merge i burdel z pociągami, ale średnio-zaawansowany osiemnastkowicz ogarnie. Pytanie tylko czy będzie zadowolony. Ja osobiście nie jestem fanem CZ. Wariant 2os 1846 jest taki nieosiemnastkowy. 30% prezydenckiego sprawia, że można grać cały czas bezpiecznie i trudno komuś oddać trupa, więc w midgame nie ma dylematu jak zagospodarować dostępną gotówkę i się przypadkiem nie schylić po mydełko. Trzeba grać trochę giełdowo, ale ta giełdowa strona 1846 jest taka subtelna, więc docenią chyba ją bardziej doświadczeni. 1836jr na 2 jest z kolei bardzo szachowe i ma dość schematyczne otwarcia na 2 ze względu na nieprzydatność niektórych spółek w SR1. Wiem, że do tego tytułu nie siądę już we 2 z pewnym współgraczem :D Dość przyjemnie gra się w standardowe proste tytuły pokroju 1889 i 1882, chociaż jest odrobinę za luźno.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: 18xx

Post autor: Koziełło »

Wczoraj zdarzyło mi się po raz drugi w mojej karierze, że gra skończyła się przez rozbicie banku jeszcze w zielonej fazie.
Pierwszy raz było to w 18Ireland i mam złe wspomnienia z tamtej rozgrywki. Wczorajsza historia to 18CO (do którego zachęcałem parę postów wyżej i słowa zachęty podtrzymuję) i tym razem nie uważam, że to z grą było coś nie tak. Tytułem wstępu małe wprowadzenie. Pociągi w 18CO są zorganizowane w dość szczególny sposób. Na początku mamy standardowo 2T, 3T i 4T, które schodzą jak zwykle. Po zejściu ostatniej "czwórki" pojawiają się dwa pociągi 5T, które uruchamiają brązową fazę, ale nie są jeszcze permanentne oraz trzy permanentne, bardzo silne pociągi 4D (podwójna wartość czterech miast), które można kupować już po zejściu pierwszej piątki. Do tego wcale nie są dużo droższe od 5T (jeśli dobrze pamiętam 500 / 650), a firmy na tym etapie gry na ogół mają sporo gotówki. Można sobie wyobrazić jak silny jest efekt "zatrutej piątki". Do tego, żeby można było kupować kolejne pociągi (6T i 5D) muszą zejść obie piątki. We wczorajszej rozgrywce (gra na 3 osoby) pociągi 2-4 zeszły nam bardzo szybko. I zaczął się efekt zatrutej piątki. Jeden z graczy miał możliwość kupienia 5T + 4D (więcej nie mógł ze względu na limit), ale otwierało to drogę pozostałym dwóm graczom do zakupu po sztuce 4D, więc nie chciał tego zrobić. Pozostałe dwie osoby mogły kupić tylko 5T (limit) i 4D by już dla nich wtedy nie wystarczyło, więc tym bardziej nie były zainteresowane. Ostatecznie udało mi się otworzyć w SR firmę, która miała odetkać moją podstawową firmę z limitu (mógłbym wtedy kupić 5T i dwa razy 4D) i już witałem się z gąską licząc wysokość przyszłych tłustych przychodów, gdy okazało się, że tuż przed moimi zakupami w banku zabrakło około $100 :( :( :(
Wygląda to może jakby coś z grą było nie tak, ale nie odnoszę takiego wrażenia. W sumie gdybym miał podsumować tą konkretną rozgrywkę jednym słowem, byłoby to słowo "zabawna", a chęć na poznawanie tytułu po tej grze jeszcze wzrosła.
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 55 times
Been thanked: 65 times

Re: 18xx

Post autor: pasza_sadyka »

Spoiler:
Grałeś na żywo czy on line? Jeśli na żywo to graliście na plikach autora? Wydają się być ładne ale słabo czytelne, zastanawiam się nad zrobieniem tego tytułu w tradycyjnym dizajnie.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: 18xx

Post autor: Koziełło »

pasza_sadyka pisze: 15 lip 2021, 18:37 Grałeś na żywo czy on line? Jeśli na żywo to graliście na plikach autora? Wydają się być ładne ale słabo czytelne, zastanawiam się nad zrobieniem tego tytułu w tradycyjnym dizajnie.
Grywam póki co on-line na .games. Pliki udostępnione przez autora są bardzo dopracowane graficznie, ale jak pisałem wcześniej wydają mi się mało grywalne, więc powoli tworzę swój egzemplarz w jak to ująłeś "tradycyjnym dizajnie". Póki co mam wstępną mapę ;)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Apos »

Hej!

Po długim drążeniu tematu 18XX, przybył pierwszy przedstawiciel tego gatunku - 1830, czyli klasyk i zasili on naszą biblioteczkę gier :D
Spoiler:
Jako drugi tytuł, wybrałem 1846 z racji tego, że jest on bardziej operacyjny oraz przystępniejszy eurograczom, którzy stanowią zdecydowaną większość naszej grupy planszówkowej.

Ponieważ temat "Osiemnastek", wzbudza coraz większe zainteresowanie, to postanowiliśmy zorganizować specjalne wydanie naszego cotygodniowego spotkania planszowego. Dnia 27 Sierpnia nasze stowarzyszenie gier planszowych, wraz z kolegami i ekspertami z RailsOnBoards, organizuje prezentację gier 18XX w Sosnowcu. Chcemy przybliżyć ten wyjątkowy gatunek gier planszowych szerszemu gronu, sami nabrać doświadczenia w tym temacie i wpisać go na stałe do naszej listy gier.
Może ktoś się waha, chce się dowiedzieć co to takiego te "18XX" oraz rozpocząć z nimi swoją przygodę :). Doświadczeni gracze również mile widziani :wink:

Kiedy? 27.07 o 19:00
Gdzie? Sosnowiec Centrum, 3 Maja 7, Pub Cesarska (2 minuty piechotą od Dworca PKP)

Po więcej informacji oraz dyskusji nt. wydarzenia zapraszam do tematu forum oraz naszego FB
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: 18xx

Post autor: kisiel365 »

1846: Już się z gąską witałem (PRR), miałem bezpieczną trasę E-W i wizję zakupu 4/6T za $450 z lekkim dofinansowaniem z własnego portfela, tymczasem współmiłośnicy wbijania noży w plecy w OR 3.1 (!) wykupili wszystkie 4/6T, a na 6T za $800 juz nie wystarczyło. Takiego ostrego train rusha się nie spodziewałem.

Obrazek
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Apos »

Hej!

mieliśmy pierwsze spotkanie z grami 18XX i mogę powiedzieć, że zakończyło się ono pełnym sukcesem!
W sumie rozgrywka taka jaka się spodziewałem po lekturze oraz przygotowywaniach do pierwszej partyjki, ale nie sądziłem jak dobrze to będzie śmigać i ile wywoła: emocji, zmian sytuacji, zdrowej rywalizacji nad planszą oraz śmiechów, których nie brakowało. Najlepszym tego dowodem może być fakt, że gracze oraz zgromadzeni widzowie po skończonej rozgrywce, od razu dopytali kiedy znowu pojawią się gry 18XX na naszych spotkaniach 😉.

Spoiler:
W tym miejscu muszę zaznaczyć, że całość nie odbyłaby się tak sprawnie, gdyby nie pomoc kolegi magole z Rails On Boards, który odwiedził nas i wyłożył kawę na ławę! Wiele wiedzy na temat gier 18XX, oprócz serwisów zagranicznych, odnalazłem u dżentelmenów przy planszy.

O tym czym są 18XX, jakie mają cechy, czym się różnią od innych gatunków gier planszowych oraz dla kogo są, pisałem na naszej stronie FB - postarałem się ułożyć to w krótkiej i przystępnej formie, aby dotrzeć do "przeciętnego zjadacza planszy" i zaciekawić tematem jak największe grono.

Teraz, po pierwszej rozgrywce oraz przemyśleniach chciałbym się jeszcze podzielić spostrzeżeniami, w sprawie obaw jakie miałem oraz z zarzutami z jakimi się spotkałem odnośnie tego gatunku gier.

Spoiler:
Kilka rzeczy, które warto wyprostować:
👉 te gry są trudne!
Grałem w wiele tytułów, przy których 18Chesapeake (tytuł, który wylądował wczoraj na stole), to intuicyjna i łatwa do zrozumienia gra. Przypomina mi poziomem trudności (do wytłumaczenia) np. Bonfire. O tym, że gry 18XX, są tytułami dla każdego, może świadczyć fakt, że grał z nami m.in. ogarnięty czternastolatek, który nie dość że w pełni skumał całą grę, to jeszcze wygrał. Ta gra jest tak trudna, jak dobrzy są w nią gracze, ponieważ opiera się ona na interakcji między nimi na wielu płaszczyznach i wiele gier może takich akcji jakie tutaj się dzieją pozazdrościć :D. Trudność też może wynikać z tego, że to inny gatunek gier. Gdy pierwszy raz przyjdzie nam np grać w bitewniaka albo RPG P&P (bez pomocy osoby ogranej już), to też nie jest to hop siup.

👉 te gry są długie
Pierwsza zapoznawcza partyjka na 5 osób w wraz z tłumaczeniem oraz dopytywaniem zajęła nam faktycznie "długo", bo 3,5 godziny z przerwami. Kolejna rozgrywka, na 5 osób, sądzę że powinna wynosić od 2-3 godzin - zależnie jak agresywnie gracze będą działać. Tu czasami pada, że te gry trwają po 6 godzin - mogą, jak gracze nie mają pomysłu na rozwinięcie spółek oraz nie ruszają technologii. Ta gra to sandbox w pewnym sensie i daje ona graczom ogromne możliwości decyzyjne - od nich zależy jak dynamiczna będzie rozgrywka.

👉 te gry są nudne!
Osoba, która przygląda się zza pleców, może tak pomyśleć (aczkolwiek mieliśmy przez pewien czas małą publikę, która się przyglądała co robimy).
My, grający - jak pisałem świetnie się bawiliśmy, a co najważniejsze - te 3 godziny gry, śmignęły niczym w ułamku sekundy. Przy tak dużej dynamice jaka jest w tej grze oraz najważniejsze - interakcjach na wielu poziomach między graczami - trudno się nudzić. Poza tym, tury w tych grach lecą bardzo szybko - można zerknąć na minutę na telefon, to nie dość, że sytuacja w Twojej spółce może się zmienić o 180 stopni, to już zbliża się kolejna kolejka. W/g mnie to największe nieporozumienie i zarzut co do tego gatunku. 18XX można nazwać bitewniakami ekonomicznymi.

👉 te gry są brzydkie!
Kiedyś, gdy tworzono wersje P&P to wszystko zależało od umiejętności artystycznych autora lub osoby, która to drukowała. W czasach dzisiejszych te gry, gdy wychodzą od dużych wydawców albo lądują na kickstarterze, to są bardzo estetyczne i ładne. Na wczorajszym spotkaniu mieliśmy na innych stolikach np. nowe wydanie Zamków Burgundii czy Caylusa, to 18Chesapeake wyglądał najbardziej elegancko i stylowo z wymienionych. Na żywo 18Chesapeake prezentuje się bardzo dobrze, a dla mnie najważniejsze - pomimo, że podczas gry na planszy ogrom rzeczy się zmienia (akcje, linie, wartości spółek, bank, etc) to gołym okiem wszystko widać. Taki Barrage mógłby wziąć przykład :wink: .

Spoiler:
Pośród wszystkich nowych grających, każdy był ogromnie zadowolony z rozgrywki i wrażenia były nader pozytywne. Ekipa umawia się już na kolejne partyjki "osiemnastek", a ja rozumiem też dlaczego można grać tylko w 18XX.

Jeszcze raz dzięki za pomoc w wejściu do "Świata 18XX" :wink:.

ps. właśnie zamówiłem żetony pokerowe...
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: 18xx

Post autor: Lukić »

Orientuje się ktoś czy to 1830 dostępne na amazom.pl to wersja angielska czy niemiecka?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: 18xx

Post autor: foxikos »

Lukić pisze: 02 sie 2021, 17:56 Orientuje się ktoś czy to 1830 dostępne na amazom.pl to wersja angielska czy niemiecka?
Sprzedający jest z UK.
Nie pamietam mojej wersji 1830 czy na pudełku są napisy niemieckie czy angielskie, ale są instrukcje na BGG dostępne po angielsku, polsku wiec nie widzę problemów.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Apos »

Lukić pisze: 02 sie 2021, 17:56 Orientuje się ktoś czy to 1830 dostępne na amazom.pl to wersja angielska czy niemiecka?
Zamawiałem 1830 z amazon.pl i przyszła niemiecka wersja (instrukcja, pudełko). Komponenty, (np tekst na bilonie) są angielskie.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: 18xx

Post autor: Lukić »

Apos pisze: 02 sie 2021, 18:48
Lukić pisze: 02 sie 2021, 17:56 Orientuje się ktoś czy to 1830 dostępne na amazom.pl to wersja angielska czy niemiecka?
Zamawiałem 1830 z amazon.pl i przyszła niemiecka wersja (instrukcja, pudełko). Komponenty, (np tekst na bilonie) są angielskie.
A tekst na planszy oraz na prywatnych?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: Apos »

Lukić pisze: 02 sie 2021, 21:30
Apos pisze: 02 sie 2021, 18:48
Lukić pisze: 02 sie 2021, 17:56 Orientuje się ktoś czy to 1830 dostępne na amazom.pl to wersja angielska czy niemiecka?
Zamawiałem 1830 z amazon.pl i przyszła niemiecka wersja (instrukcja, pudełko). Komponenty, (np tekst na bilonie) są angielskie.
A tekst na planszy oraz na prywatnych?
Sprecyzuję - tekst na wszystkich komponentach tj. kartach (prywatne, pociągi, priority deal, akcje spółek), mapie, gotówce, planszach spółek są po angielsku. Tylko instrukcja i pudełko są po niemiecku.
ODPOWIEDZ