Glory: Droga do chwały - asady, pytania, wątpliwości.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Glory: Droga do chwały - asady, pytania, wątpliwości.

Post autor: Bart Henry »

Czołem, mam kilka pytań, może autorzy zobaczą temat. ;)

1. Skoro na targowisku nie ma kosztu awansu zbroi i wierzchowca na IV poziom, to rozumiem, że nie jest to możliwe w tym miejscu i jedyną opcją na to są karty wyzwań i targu, tak?

2. W grze jest 15 sojuszników specjalnych...
2a. Opis fazy odświeżania nie sugeruje, by ich co rundę dokładać, ale założyłem, że jednak zostało to niedopowiedziane i powinniśmy to robić. Czyli np. w grze dwuosobowej co rundę dodaję jednego sojusznika specjalnego. Słusznie?
2b. Zakładając, że powyżej mam rację, wyjdzie ich do gry 3 lub 6. Czemu zatem jest ich aż 15? Nieco mnie ta dysproporcja i bardzo wysoki stosik przy planszy niepokoi i sugeruje, że coś przeoczyłem.

3. Może przeoczyłem, ale dlaczego trzy karty turnieju mają liczbę graczy na czerwonym tle?

4. Dla upewnienia się - rozumiem, że w trybie Joust a plaisance rycerzami zgłaszającymi się uzupełniamy wszystkie wolne miejsca po zgłoszeniach graczy. Powinienem każde puste miejsce w dolnym rzędzie uzupełnić rycerzem typu zgłaszającego się, a więc dołożyć kilku rycerzy tego typu, tak?

5. Instrukcja lakonicznie w punkcie 13. każe umieścić wszystkie pozostałe żetony, karty i kości w zasięgu ręki obok planszy. Na ilustracji podglądowej są wyłożone 3 nagrody turniejowe, a w pudełku są cztery. Rozumiem, że nagrody turniejowe wykorzystujemy tylko w trybie Joust a plaisance (stąd trzy na ilustracji, po jednym na rundę), o ile nie sugerujemy się zapiskiem, by je pominąć w pierwszych grach, więc w Pas d'armes możemy je zostawić w pudełku.

6. Czemu dwa najciemniejsze kolory żetonów prestiżu są tak do siebie podobne? :(
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Droga do chwały

Post autor: wis »

Cześć!

ad.1 Tak
ad.2a Słusznie - "analogicznie jak podczas przygotowania do gry".
ad.2b Uroki Kickstartera - sporo doszło. Stąd też trzy analogiczne wydarzenia, dające dodatkowego pomocnika i trzeci poziom graczy dający jednego pomocnika na starcie. W teorii może być partia, w której zobaczymy aż 13-tu.
ad.3. To karty z promki - charakteryzują się cięższymi przeciwnikami. Niepolecane w partiach z debiutantami:).
ad.4. Tak
ad.5 Dokładnie tak.
ad.6 Uroki drukowania:(. Te same kolory na kartach wyszły tak, jak chcieliśmy, a na wyprasce zrobiły się zbyt podobne, zwłaszcza w słabym świetle.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
ODPOWIEDZ