Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1534
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Furan »

Ależ to paskudne. :o
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: pioter123 »

Duzo jeszcze tych dodatkow planuja? Zaraz sie okaze ze wypraska z edycji roku molocha bedzie niewystarczajaca i trzeba bedzie ja wywalic by zamienic na inna :mrgreen:
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

pioter123 pisze: 24 mar 2021, 00:17 Duzo jeszcze tych dodatkow planuja? Zaraz sie okaze ze wypraska z edycji roku molocha bedzie niewystarczajaca i trzeba bedzie ja wywalic by zamienic na inna :mrgreen:
ta edycja molocha to w ogóle idiotyzm. Bestie wychodzą miesiąc po niej i nie ma dla nich ani planszetki, ani znacznika. A te dwie rzeczy to główne atuty tej edycji. Czyli po miesiącu będzie niekompletna.
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: gotrek992 »

pioter123 pisze: 24 mar 2021, 00:17 Duzo jeszcze tych dodatkow planuja? Zaraz sie okaze ze wypraska z edycji roku molocha bedzie niewystarczajaca i trzeba bedzie ja wywalic by zamienic na inna :mrgreen:
Już wiadomo, że nie ma dedykowanego miejsca na dodatkowe armię, ale Prezes mówił, że pudło jest duże i zmieszczą się w woreczkach strunowych 😂.
ArkadS
Posty: 142
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:22
Has thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: ArkadS »

Hej

Może mi ktoś wyjaśnić jak się ma wydanie NH Rok Molocha 3.0 do armii wydawanych w normalnej edycji 3.0? Nie mam jeszcze tej gry, a zastanawiam się nad zakupem i nie bardzo wiem co i jak. W opisie NH RM jest ze są nowe grafiki ale w obu wydaniach wersja jest oznaczona 3.0. Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Czy będą nowe wydania armii z nowymi grafikami? Widziałem też na YT, że to wydanie NH RM jest trochę ulepszone wzorując się na Monolith Arena. Rozumiem, że są dodatkowe znaczniki ale czy w związku z tym kafle są również większe w NH RM w stosunku do zwykłej wersji?

Dzięki za info.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Grzess0 »

ArkadS pisze: 11 maja 2021, 17:28 Hej

Może mi ktoś wyjaśnić jak się ma wydanie NH Rok Molocha 3.0 do armii wydawanych w normalnej edycji 3.0?
Generalnie to jest to samo tylko w takiej kolekcjonerskiej edycji delux.
Różni się głównie:
Plastikowe znaczniki
wypraska
Tekturowe plansze pomocy gracza (spisy żetonów armii)
I te nowe grafiki

Poza tym rozmiar żetonów itp. Bez zmian
ArkadS
Posty: 142
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:22
Has thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: ArkadS »

Grzess0 pisze: 11 maja 2021, 18:27 Generalnie to jest to samo tylko w takiej kolekcjonerskiej edycji delux.
OK czyli wystarczy kupić Rok Molocha i potem to już same dodatki, armie itp. można dokupywać normalnie.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Matti_C »

ArkadS pisze: 11 maja 2021, 19:29 OK czyli wystarczy kupić Rok Molocha i potem to już same dodatki, armie itp. można dokupywać normalnie.
Tak, Rok Molocha zawiera tylko 4 podstawowe armie i resztę armii możesz sukcesywnie/jednorazowo dokupić.
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Czarnyx »

Zastanawiające jest dla mnie to jak bardzo odmienne są moje gusta w stosunku do większości osób na tym forum. Wczoraj wieczorem stwierdziłem, że w "Santiago de Cuba" lepiej mi się gra we 3 niż we 2 graczy, choć inni forumowicze twierdzili, że ta gra najlepiej działa na 2. Dzisiaj natomiast po raz pierwszy postanowiłem zagrać w NH na 3 graczy (w wariancie "każdy na każdego"), czego wcześniej nie robiłem z powodu opinii w tym temacie, że jest to gra najlepiej skrojona na 2. I o dziwo w tym przypadku rozgrywka we 3 również spodobała mi się o wiele bardziej niż dotychczasowe we 2. Mam z tego przynajmniej jedną nauczkę - najlepiej samemu wszystkiego spróbować :D
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 176 times
Been thanked: 139 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: woytas »

Czarnyx pisze: 26 cze 2021, 23:35 ...Dzisiaj natomiast po raz pierwszy postanowiłem zagrać w NH na 3 graczy (w wariancie "każdy na każdego"), czego wcześniej nie robiłem z powodu opinii w tym temacie, że jest to gra najlepiej skrojona na 2. I o dziwo w tym przypadku rozgrywka we 3 również spodobała mi się o wiele bardziej niż dotychczasowe we 2...
Też uważam, że NH fajnie działa na 3 graczy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

Fajnie tak, ale czy lepiej, niż na dwójkę?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Działać działa, fajna odmiana, ale na 2 osoby jest lepiej wg mnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 176 times
Been thanked: 139 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: woytas »

Zgadzam się, gra najlepiej działa na 2 graczy, ale w 3 osoby też grało mi się bardzo dobrze.
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Czarnyx »

Oczywiście szanuję wasz pogląd, że gra najlepiej działa na 2 osoby, mimo że go nie podzielam. :wink:

Dzisiaj natomiast przetestowałem wariant "gra wieloosobowa na punkty", również na 3 graczy. Muszę przyznać, że rozgrywka w tym wariancie również wygląda mega ciekawie. Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, że gracz A chronił sztab gracza B przed jednostką/-ami gracza C, po to by przeszkodzić temu ostatniemu w zdobyciu zbyt wielu punktów. Tym którzy jeszcze nie testowali tego wariantu gorąco polecam to zrobić! :mrgreen: Osobiście zamierzam ogrywać ten wariant, naprzemiennie z wariantem "każdy na każdego", ale najpierw mam w planach przetestowanie wariantów drużynowych.

Wydaje mi się, że teraz rzadko będę ogrywał tę grę we 2. :D
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 359
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Grellenort »

Częściej w NH grywam w składzie 3-4 niż we dwójkę, i choć bardzo sobie ją taką chwalę, to jednak uczciwie przyznaję, że w większym gronie (a już zwłaszcza trzyosobowym) boleśnie można doświadczyć efektu punktowej przewagi. Ktoś, komu poszło trochę zbyt dobrze, zostaje przez pozostałych srodze wybatożony niemal na śmierć, a jeśli przeżyje, to w ramach litości przez kilka następnych tur traktowany jest jak maskotka, a nie istotne zagrożenie. Jest to niemal standardowy scenariusz w takim składzie i ratuje przed nim tylko cichociemne trzymanie się peletonu. Tyle że w grze czysto taktycznej bez możliwości planowania działań daleko naprzód to przeważnie kiepski sposób na zwycięstwo :P
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Neuroshima zyskuje o milion procent przy grze turniejowej, dlatego ja osobiscie nie uznaje innego układu niż 1 vs 1. Dla 3 czy 4 osób traktuję jako wariant do zabawy, jak szachy trzy czy czetero osobowe :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Portal opublikował instrukcję do Bestii.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Poprawcie mnie jesli sie myle - czy w zapowiedziach nie bylo, ze insert edycji jubileuszowej bedzie posiadał miejsca na kolejne armie?
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: skiba »

japanczyk pisze: 27 sie 2021, 09:49 Poprawcie mnie jesli sie myle - czy w zapowiedziach nie bylo, ze insert edycji jubileuszowej bedzie posiadał miejsca na kolejne armie?
Mi też się takie coś o uszy obiło!
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Ktoś ma już egzemplarz tej edycji? Jest git? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

RUNner pisze: 02 wrz 2021, 11:59 Ktoś ma już egzemplarz tej edycji? Jest git? ;)
nie jest. wychodzi jednoczesnie z bestiami na które nie ma miejsca, znacznika, ani planszetki. Taki to big box nieaktualny w dniu premiery :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

No to niezła wtopa. Portal mógłby sobie darować te nowe armie, przynajmniej na jakiś czas, żeby to duże pudło miało sens. Albo powinien uwzględnić nowe armie, choć to już trochę trudniejszy temat.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

RUNner pisze: 02 wrz 2021, 12:33 No to niezła wtopa. Portal mógłby sobie darować te nowe armie, przynajmniej na jakiś czas, żeby to duże pudło miało sens. Albo powinien uwzględnić nowe armie, choć to już trochę trudniejszy temat.
no przynajmniej tą która wychodzi jednocześnie, to raczej nie było trudno ogarnąć... Ale widać, że u nich planowanie jest chyba na tydzień do przodu
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: gotrek992 »

Zostaje poczekać na dedykowany wkład do nowego pudła, co by wszystko dotychczas wydane pomieścił, a Portalową wypraskę do śmieci.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: _leigam_ »

Obrazek
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ