Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Ardel12 »

garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Masz rację interesują ich(nas) tylko poważne ilustracje przedstawiające codzienną szarą rzeczywistość, mroczne fantasy itd... Może do Ciebie one nie przemawiają, ale ja akurat wyrastałem na bajkach disneya i prędzej zagram w wersję z bohaterami z niego niż generycznymi wilkołakami czy innym badziewiem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: garg »

Ardel12 pisze: 09 sie 2021, 18:35
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Masz rację interesują ich(nas) tylko poważne ilustracje przedstawiające codzienną szarą rzeczywistość, mroczne fantasy itd... Może do Ciebie one nie przemawiają, ale ja akurat wyrastałem na bajkach disneya i prędzej zagram w wersję z bohaterami z niego niż generycznymi wilkołakami czy innym badziewiem.
Zakładasz, że:

a) przeciwieństwem ilustracji Disneya są ilustracje poważne.
b) do mnie nie przemawiają ilustracje Disneya.

Oba założenia są błędne :) .

Innymi słowy, dopowiedziałeś sobie coś do mojego posta i teraz z tym dyskutujesz. A ja odpowiadam, tylko za to, co napisałem, a nie za to, co Ty zrozumiałeś :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Ardel12 »

garg pisze: 09 sie 2021, 20:17 Innymi słowy, dopowiedziałeś sobie coś do mojego posta i teraz z tym dyskutujesz. A ja odpowiadam, tylko za to, co napisałem, a nie za to, co Ty zrozumiałeś .
Czyli nie odpowiadałeś tak na prawdę z własnej stopy, ale obrałeś się za przedstawiciela grupy nastolatków(albo dorosłych):
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya
No to uwaga, uwaga, nikt Cię na takiego nie wybrał :)

A to co dalej ja sądzę, że jest przeciwieństwem i wymieniam jako przykłady, to ponownie, tylko przykłady. Równie dobrze wrzuć tam Marvela, DC, czy kucyki Pony.

Musiałem podjąć podobną narrację jako wybraniec tychże grup ;]
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: garg »

Ardel12 pisze: 09 sie 2021, 20:29
garg pisze: 09 sie 2021, 20:17 Innymi słowy, dopowiedziałeś sobie coś do mojego posta i teraz z tym dyskutujesz. A ja odpowiadam, tylko za to, co napisałem, a nie za to, co Ty zrozumiałeś .
Czyli nie odpowiadałeś tak na prawdę z własnej stopy, ale obrałeś się za przedstawiciela grupy nastolatków(albo dorosłych):
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya
No to uwaga, uwaga, nikt Cię na takiego nie wybrał :)
[...]
Serio? :shock:

Gdzie w moim poście prezentowałem się jako przedstawiciel nastolatków (albo dorosłych)? Wyraziłem wątpliwość, czy nastolatki (albo dorośli) tego szukają. Gdzie tu przedstawicielstwo?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Lothrain »

garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Garg, tez się ostatnio zastanawiałem jak zobaczyłem grę z ilustracjami Disneya u kumpla dobrze po 30, a bez dzieci. Kupił dla siebie, bo jest fanem kreskówek i zna disneyowskie postaci na wyrywki. Dla mnie to było odkrycie, że tak jest, bo w życiu bym nie podejrzewał. Wychodzi na to, że my jesteśmy za stare zgredy i nie rozumiemy, że na tę grę jest target większy, niż nam się wydaje.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: garg »

Lothrain pisze: 09 sie 2021, 21:43
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Garg, tez się ostatnio zastanawiałem jak zobaczyłem grę z ilustracjami Disneya u kumpla dobrze po 30, a bez dzieci. Kupił dla siebie, bo jest fanem kreskówek i zna disneyowskie postaci na wyrywki. Dla mnie to było odkrycie, że tak jest, bo w życiu bym nie podejrzewał. Wychodzi na to, że my jesteśmy za stare zgredy i nie rozumiemy, że na tę grę jest target większy, niż nam się wydaje.
Z tego wynikałoby, że klientem są young adults. Może gdybym nim był, łatwiej byłoby mi to sobie wyobrazić :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Lothrain »

garg pisze: 09 sie 2021, 22:26
Lothrain pisze: 09 sie 2021, 21:43
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Garg, tez się ostatnio zastanawiałem jak zobaczyłem grę z ilustracjami Disneya u kumpla dobrze po 30, a bez dzieci. Kupił dla siebie, bo jest fanem kreskówek i zna disneyowskie postaci na wyrywki. Dla mnie to było odkrycie, że tak jest, bo w życiu bym nie podejrzewał. Wychodzi na to, że my jesteśmy za stare zgredy i nie rozumiemy, że na tę grę jest target większy, niż nam się wydaje.
Z tego wynikałoby, że klientem są young adults. Może gdybym nim był, łatwiej byłoby mi to sobie wyobrazić :lol: .
Do tego to trzeba mieć nie tylko mniej lat, ale jeszcze telewizor ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: mmag »

Bo paradoksalnie do bajek czasem trzeba (ponownie) dorosnąć;) C.S. Lewis ładnie to ujął w swojej dedykacji, otwierającej Opowieści z Narnii:
"Moja Droga Lucy,
Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, że dziewczynki rosną szybciej niż książki. W rezultacie jesteś już za stara na te bajki, a kiedy tę książkę wydrukują i oprawią, będziesz jeszcze starsza. Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić. Możesz wtedy zdjąć tą książkę z jakiejś wysokiej półki, odkurzyć i powiedzieć mi, co o niej myślisz. Prawdopodobnie będę wtedy tak głuchy, że nie będę nic słyszał, i tak stary, że nie będę niczego rozumiał, ale na pewno będę wciąż twoim kochającym ojcem chrzestnym, C.S. Lewis"
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Vester »

garg pisze: 09 sie 2021, 22:26
Lothrain pisze: 09 sie 2021, 21:43
garg pisze: 09 sie 2021, 13:36 Mam wątpliwości, czy nastolatki (albo dorośli) szukają gry z ilustracjami Disneya :lol: . Ale rozumiem, że taka jest informacja oficjalna - dzięki :) .
Garg, tez się ostatnio zastanawiałem jak zobaczyłem grę z ilustracjami Disneya u kumpla dobrze po 30, a bez dzieci. Kupił dla siebie, bo jest fanem kreskówek i zna disneyowskie postaci na wyrywki. Dla mnie to było odkrycie, że tak jest, bo w życiu bym nie podejrzewał. Wychodzi na to, że my jesteśmy za stare zgredy i nie rozumiemy, że na tę grę jest target większy, niż nam się wydaje.
Z tego wynikałoby, że klientem są young adults. Może gdybym nim był, łatwiej byłoby mi to sobie wyobrazić :lol: .
Gargu, uciekaj lepiej z tego posta, bo zaraz ugryzie Cię w zadziec cytat z Pablo Coehlo i zarzut, że jesteś zbyt prosty na Disneya i nie dostrzegasz głębi jego symboliki.
Ja ostatnio czytałem młodemu „Dzieci z Bullerbyn” i coś we mnie drgnęło. Ale szybko zgasło, więc muszę przeczytać jeszcze raz. Chyba dojrzewam.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Curiosity »

REBEL.pl pisze: 24 cze 2021, 23:02
Fantastyczne Światy (nowa okładka)

Dodruk Fantastycznych Światów to nie do końća informacja do wątku wydawniczego, ale w tym wypadku dostały one w polskim wydaniu nową okładkę, spójniejszą z tym co prezentuje dodatek, a ten zostanie wydany nakładem wydawnictwa Rebel.

Planowana data premiery: IV kwartał 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna:
Fantastyczne Światy - 59,95 zł

Drogi Rebelu, może jeszcze nie jest za późno, żeby poprawić tę kartę? W języku polskim pisze się "z rzędu" a nie "pod rząd". Z góry dziękuję
.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Curiosity pisze: 10 sie 2021, 15:32
REBEL.pl pisze: 24 cze 2021, 23:02
Fantastyczne Światy (nowa okładka) (...)
Drogi Rebelu, może jeszcze nie jest za późno, żeby poprawić tę kartę? W języku polskim pisze się "z rzędu" a nie "pod rząd". Z góry dziękuję.
Spoiler:
Pliki już oddane, ale wydawnictwo zgłasza że na proofie z fabryki jest w porządku, więc zostało to poprawione. Co prawda uzusowo "pod rząd" jest akceptowalne, ale zawsze lepiej poprawić.

Dziękujemy za zgłoszenie :)

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Pan_K »

mmag pisze: 09 sie 2021, 22:57 Bo paradoksalnie do bajek czasem trzeba (ponownie) dorosnąć;) C.S. Lewis ładnie to ujął w swojej dedykacji, otwierającej Opowieści z Narnii:
"Moja Droga Lucy,
Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, że dziewczynki rosną szybciej niż książki. W rezultacie jesteś już za stara na te bajki, a kiedy tę książkę wydrukują i oprawią, będziesz jeszcze starsza. Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić. Możesz wtedy zdjąć tą książkę z jakiejś wysokiej półki, odkurzyć i powiedzieć mi, co o niej myślisz. Prawdopodobnie będę wtedy tak głuchy, że nie będę nic słyszał, i tak stary, że nie będę niczego rozumiał, ale na pewno będę wciąż twoim kochającym ojcem chrzestnym, C.S. Lewis"
Tylko, widzisz, jest różnica klasy - albo i kilkunastu klas - pomiędzy Lewisem, a Disneyem, który jest zwyczajnie kiczowaty. 8)
(Tak, wiem, o gustach się nie dyskutuje itp. Jednak fakt, to fakt. Z nim się również nie dyskutuje ;P )
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------

Mascarade (edycja polska)

Obrazek

Mascarade to nowa edycja popularnej gry imprezowej, w której każdy skrywa prawdziwą twarz, a my musimy wydedukować, kto mówi prawdę, a kto blefuje. Celem gry jest zebranie żetonów monet o wartości 13 punktów. Aby je zgromadzić, będziemy korzystali ze zdolności kart postaci: niekoniecznie tych, które mamy przed sobą.

Szacowana data premiery: IV kwartał 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 89,95 zł


-------------------------------------
ARTYKUŁY:
-------------------------------------

Obrazek
Bohaterowie z Descent: Legendy Mroku



Obrazek
Złoczyńcy z Descent: Legendy Mroku
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Raffik_San
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Raffik_San »

Czy do sprzedaży powrócą koszulki 63,5x88 classic card?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Raffik_San pisze: 19 sie 2021, 23:44 Czy do sprzedaży powrócą koszulki 63,5x88 classic card?
Tak, druga partia produkcyjna jest jeszcze na morzu. Dopłyną za około miesiąc z lekkim hakiem.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Irr3versible »

Rebelu, przesunięcie Descenta na wrzesień to logistyka czy jakieś błędy i poprawki (w grze czy aplikacji) na szybko?
PS. Można prosić o listę sklepów partnerskich, powiązanych z Waszym nowym programem (aka znowu pytam o mini dodatek do Descenta)?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Irr3versible pisze: 20 sie 2021, 15:20 Rebelu, przesunięcie Descenta na wrzesień to logistyka czy jakieś błędy i poprawki (w grze czy aplikacji) na szybko?
PS. Można prosić o listę sklepów partnerskich, powiązanych z Waszym nowym programem (aka znowu pytam o mini dodatek do Descenta)?
Przesunięcie z powodu logistyki, nawet nie tyle w transporcie co w produkcji. Kilka nakładów europejskich "zeszło z maszyn" później, a że trafiły zarówno na problemy na wyjściu jak i opóźnienia w trasie to niestety nawet asekuracyjny termin musieliśmy przesunąć.

Lista sklepów powinna być dostępna w poniedziałek/wtorek (23-24 sierpnia).
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: SickMind »

Siema Rebelu.
Czy znacie już może przybliżiną datę wydania dodatku RES ARCANA: PERLAE IMPERII.
Pytam bo mam duże zamówienie i brakuje mi tylko tej pozycji, a w śród zamówionych mam dwa prezenty na wrzesień.
Jeżeli by się nie pojawiła do 17. 09 to dajcie znać.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Death4ever »

Rebelu, może jakieś info w sprawie Tyrants of the Underdark? Coś się zmieniło albo doprecyzowało...? :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Witchma »

Coś wiadomo w kwestii Glen More II?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: piton »

Panie Rebelu, fajnie wygląda nowa wersja Galaxy Truckera, prawda? :)
Macie może w planie latanie statkami po liftingu z rejestracją PL? ;)
Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2008, 17:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Ukasz »

Witam,

Czy jest planowane wydanie D&D Essentials Kit w polskiej wersji językowej?
Łukasz S.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: xilk »

Ukasz pisze: 24 sie 2021, 16:51 Czy jest planowane wydanie D&D Essentials Kit w polskiej wersji językowej?
Ja na razie nie jest to w planach. Do tej pory Rebel nie wie, czy Wizards of the Coast przedłużą im licencję na dalsze wydawanie D&D 5e w Polsce po 2021 roku. Na razie jedyne co jest pewne, to wydanie w tym jeszcze roku podręcznika Xanathara. Oby tylko nie był to ostatni podręcznik z tej linii wydawniczej...
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Tringa »

REBEL.pl pisze: 08 lip 2021, 11:55 -------------------------------------
Tringa pisze: 05 lip 2021, 14:27 Cześć Rebel,

A ja mam do Was 3 pytanka:

1) Wiadomo już coś odnośnie dodatków do Odjechanych Jednorożców?

2) Macie w planach sprowadzić oficjalne dodatki do To Ja Go Tnę (koszulki + kostki, są na stronie oryginalnego wydawcy)? + Od razu pytanie o Expansion Pack: Warriors & Druids: będzie po PL?

3) Wydacie grę "Wrong Party"? (gra twórców Odjechanych Jednorożców i To Ja Go Tnę)
1. Będą :) Celujemy w IV kwartał.
2. Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte.
3. Trochę za szybko na deklaracje, gra jest jeszcze w preorderze. Jak dostaniemy na nią ofertę, może będziemy mogli powiedzieć coś więcej.
Hej, podbijam temat.

1. Wiadomo coś bliżej terminu dodatków do Odjechanych Jednorożców (i/lub dodruku podstawki)? Może chociaż miesiąc?
2. Podjęliście już jakieś decyzje? Widzę, że oryginalny wydawca wrzucił promkę 40% i nie wiem, czy zamawiać :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Aras »

Widzę, że Tyrants of the Underdark już przesunięte na III/IV kwartał. Ciekawe czy Tyrants i Glen More w ogóle tym roku będzie wydany przez Rebel.
ODPOWIEDZ