Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: mineralen »

To chyba co człowiek to inne doświadczenia, bo akurat ja nie widzę różnicy pomiędzy grupkami planszowymi na fejsie a tym forum - w obu zdarzają się chamskie wypowiedzi.

Co do pani Magdy, może i jej styl wypowiedzi jest bardziej bezpośredni niż taki jaki zazwyczaj stosują pracownicy planszowych wydawnictw, ale ja nie uważam tego za nic zdrożnego. Słowo „zajebiście” jest powszechnie stosowane i to tylko kwestia czasu kiedy przestanie być uznawane za wulgaryzm.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: garg »

mineralen pisze: 10 sie 2021, 23:34 Co do pani Magdy, może i jej styl wypowiedzi jest bardziej bezpośredni niż taki jaki zazwyczaj stosują pracownicy planszowych wydawnictw, ale ja nie uważam tego za nic zdrożnego. Słowo „zajebiście” jest powszechnie stosowane i to tylko kwestia czasu kiedy przestanie być uznawane za wulgaryzm.
Słowo klucz - "kwestia czasu".
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Chyba bardziej kwestia społeczeństwa - jak się przestanie staczać i być wobec siebie tak wulgarne i chamskie, to nie będzie potrzebować tak niskopoziomowego słownictwa. Szczerze to mnie nawet dziwi, pamiętam pierwsze kontakty z planszówkami na konwentach i wtedy myślałem, ze grają w nie ludzie którzy potrafią się z językiem obchodzić - no ale się mocno myliłem :)
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: mineralen »

Przepraszam bardzo, ale chama nie czyni to jakiego słownictwa używa tylko w jakim celu go używa. Wulgaryzmów używają poeci, pisarze, poloniści, ludzie kultury. Prawdziwy człowiek kultury wykorzystuje pełen przekrój językowego piękna a wulgaryzmów można używać ze smakiem.

Wydaje mi się, że wątek zboczył mocno ze swego tematu, bo z dyskusji o działaniach wydawnictwa stał się jazdą po prywatnej osobnie jaką jest pani Magda i ekstrapolowanie raz użytego przez nią słowa na całe społeczeństwo, które się jakoby „stacza”. Jeżeli gdzieś rzeczywiście jest tu chamstwo to ja je widzę w takim podejściu.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PawelWAW »

Czy ktoś z zamawiających wczoraj ze strony albi dostał potwierdzenie nadania przesyłki albo chociaż wydrukowania etykiety?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Podobno paczki idą z Czech, więc nie wiem czy tam ktoś nie pośredniczy i pewnie dopiero jak na magazyn w PL wlecą paczki to wydrukują etykiety.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: sin »

PawelWAW pisze: 11 sie 2021, 09:44 Czy ktoś z zamawiających wczoraj ze strony albi dostał potwierdzenie nadania przesyłki albo chociaż wydrukowania etykiety?
Zamawiałem wczoraj od nich, etykieta wygenerowana w zasadzie od razu i wg trackingu wczoraj paczka ruszyła w drogę.
gnysek pisze: 11 sie 2021, 09:47 Podobno paczki idą z Czech, więc nie wiem czy tam ktoś nie pośredniczy i pewnie dopiero jak na magazyn w PL wlecą paczki to wydrukują etykiety.
Potwierdzam, idą z Czech, ale już po tamtej stronie można śledzić paczkę.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Zamawiałem w przedsprzedaży i dokładnie tak to u mnie wyglądało:
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PawelWAW »

gnysek pisze: 11 sie 2021, 10:50 Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
Pięknych czasów przyszło nam dożyć :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: eveni »

gnysek pisze: 11 sie 2021, 10:50 Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
Na allegro wczoraj były po 340 zł, dziś rano już po 400 zł lub 500 zł :shock:

Edit: już jest tylko po 500 zł :?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 11:09 przez eveni, łącznie zmieniany 1 raz.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kozz84 »

eveni pisze: 11 sie 2021, 11:00
gnysek pisze: 11 sie 2021, 10:50 Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
Na allegro wczoraj były po 340 zł, dziś rano już po 400 zł lub 500 zł :shock:
Teraz zostało tylko za 500 pln, czyli tyle ile kosztuje podstawowy Gloomhaven. :shock:

Podejrzewam, że po weekendzie będzie można kupić za bardziej normalną cenę, ponieważ części nie podejdzie i będą chcieli się szybko pozbyć. Jak coś to trzeba czekać do października. Na PS5 czekałem wytrwale to i poczekam na gloomhaven.

PS. A wersja angielska siedzi smutna za 200 zł i nikt jej nie chce :)

PPS. Na olx można jeszcze złapać za ~350 zł
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: MgK1989 »

Jak natychmiastowa chęć posiadania dobra luksusowego winduje ceny na rynku^^ przyjdzie mi poczekać do października
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Dokładnie, w tym czasie i tak wychodzi sporo fajnych gier które mają całkiem przystępne ceny :) Warto się przy nich odprężyć do czasu aż opadnie kurz :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Irr3versible »

gnysek pisze: 11 sie 2021, 10:50 Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
Czy na jakieś szczytne cele planują przeznaczyć zysk czy tylko promując fomo?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aduko »

Irr3versible pisze: 11 sie 2021, 11:42
gnysek pisze: 11 sie 2021, 10:50 Aleplanszówki dziś licytują na swojej grupie na facebooku, w tej chwili najwyższa cena to 280zł, ale licytacja trwa do północy. Tak sie porobiło.
Czy na jakieś szczytne cele planują przeznaczyć zysk czy tylko promując fomo?
Popularna akcja sklepów, licytacja uszkodzonych egzemplarzy. Startowali od 5 zł.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: RUNner »

RUNner pisze: 10 sie 2021, 10:46 Podziwiam, że wam się chce grać w tę specyficzną rozgrywkę polegającą na zakupie gry :)
Reasumując, rozgrywka tutaj wygląda następująco:
Faza 1: klikanie i odświeżanie strony i-szop, ceneo i niektórych sklepów oraz tego tematu, bo może ktoś da cynka.
Faza 2: jeśli gra jest na stanie, należy szybko ją dodać do koszyka i natychmiast zatwierdzić zamówienie.
Faza 3: oczekiwanie na anulowanie lub wysłanie zamówienia.
Faza 4: odebranie paczki i sprawdzenie, czy elementy gry nie są posklejane ;)
Faza 5 (opcjonalna): po co ja to w ogóle kupiłem?? Przecież to nadal Gloomhaven, kobyła na wiele godzin grania ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomekmani3k »

RUNner pisze: 11 sie 2021, 13:16
RUNner pisze: 10 sie 2021, 10:46 Podziwiam, że wam się chce grać w tę specyficzną rozgrywkę polegającą na zakupie gry :)
Reasumując, rozgrywka tutaj wygląda następująco:
Faza 1: klikanie i odświeżanie strony i-szop, ceneo i niektórych sklepów oraz tego tematu, bo może ktoś da cynka.
Faza 2: jeśli gra jest na stanie, należy szybko ją dodać do koszyka i natychmiast zatwierdzić zamówienie.
Faza 3: oczekiwanie na anulowanie lub wysłanie zamówienia.
Faza 4: odebranie paczki i sprawdzenie, czy elementy gry nie są posklejane ;)
Faza 5 (opcjonalna): po co ja to w ogóle kupiłem?? Przecież to nadal Gloomhaven, kobyła na wiele godzin grania ;)
Faza 4B: sprzedanie gry za 400 zł :twisted:
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: MgK1989 »

tomekmani3k pisze: 11 sie 2021, 14:27
RUNner pisze: 11 sie 2021, 13:16
RUNner pisze: 10 sie 2021, 10:46 Podziwiam, że wam się chce grać w tę specyficzną rozgrywkę polegającą na zakupie gry :)
Reasumując, rozgrywka tutaj wygląda następująco:
Faza 1: klikanie i odświeżanie strony i-szop, ceneo i niektórych sklepów oraz tego tematu, bo może ktoś da cynka.
Faza 2: jeśli gra jest na stanie, należy szybko ją dodać do koszyka i natychmiast zatwierdzić zamówienie.
Faza 3: oczekiwanie na anulowanie lub wysłanie zamówienia.
Faza 4: odebranie paczki i sprawdzenie, czy elementy gry nie są posklejane ;)
Faza 5 (opcjonalna): po co ja to w ogóle kupiłem?? Przecież to nadal Gloomhaven, kobyła na wiele godzin grania ;)
Faza 4B: sprzedanie gry za 400 zł :twisted:
Pierwsze 4 fazy to już swoisty rodzaj gry:) tyle radości!
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Asurmar »

Ja tu tylko napiszę, że kompletnie nie mam pretensji do Albi o zaistniałą sytuację ze zbyt małym nakładem. Prawdopodobnie nawet jeśli wiedzieli, że wyprzeda się w całości - to przecież musieli wyłożyć kilkaset tys. zł na wydrukowanie tej gry, a poza Rebelem to nie ma na naszym rynku wydawnictwa, które miało by nadmiar kasy. Poza tym przy pierwszym druku doliczyli sobie koszty tłumaczenia, przygotowania, promocji. A teraz przy kolejnych dodrukach będą mogli zejść z ceną (wszyscy widzieli, że edycję angielską można było dostać za 150 - 200 zł). Więc myślę, że nie ma się co obrażać na Albi i trzeba po prostu poczekać do jesieni (albo i dłużej).
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: garg »

Asurmar pisze: 11 sie 2021, 15:47 Ja tu tylko napiszę, że kompletnie nie mam pretensji do Albi o zaistniałą sytuację ze zbyt małym nakładem. Prawdopodobnie nawet jeśli wiedzieli, że wyprzeda się w całości - to przecież musieli wyłożyć kilkaset tys. zł na wydrukowanie tej gry, a poza Rebelem to nie ma na naszym rynku wydawnictwa, które miało by nadmiar kasy. Poza tym przy pierwszym druku doliczyli sobie koszty tłumaczenia, przygotowania, promocji. A teraz przy kolejnych dodrukach będą mogli zejść z ceną (wszyscy widzieli, że edycję angielską można było dostać za 150 - 200 zł). Więc myślę, że nie ma się co obrażać na Albi i trzeba po prostu poczekać do jesieni (albo i dłużej).
Wydaje mi się mnie chodzi tutaj o zbyt mały nakład, a bardziej o dziwną politykę informacyjną i kilka falstartów z wysyłką i przedsprzedażą.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Oczywiście, za niedoszacowanie (lub właśnie brak budżetu) nie można mieć żalu, ale za te problemy z preorderami (w tym po ich stronie, gdzie niektórym wysłali grę tydzień przed czasem, albo, że nie potrafią jej dodać do swojego sklepu internetowego, tak, żeby była widoczna jako niedostępna), a reszta żalu jest już do sklepów, że też odwaliły jakieś dziwne rzeczy (ignorowanie daty startu preorderów, zakładanie, że dostaną wiecej niż im obiecano, zawyżanie ceny ponad SCD).

@Edit: o właśnie, tak jak garg pisze. To, że zabrakło, to ostatnio akurat norma, ale to i dobrze, bo firmy topią mniej kasy (trochę gorzej, jak trzeciego nakładu nie robią...).
Asmodemus
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2021, 22:51
Has thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Asmodemus »

Cześć! Mam pytanie dotyczące resetowania Gloomhaven Szczęki Lwa, czy po zakończeniu kampanii można grę zresetować i przekazać komuś innemu, aby mógł się cieszyć rozgrywką tak jak pierwszy właściciel? Dostępne są zestawy usuwalnych naklejek, czy należałoby zakupić taki zestaw? Szczerze to nie uśmiecha mi się dopłacać do gry na starcie, wolałbym, aby to osoba która grę przejmie po mnie, kupiła sobie te naklejki z mapą i grała od nowa :)
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

Asmodemus pisze: 11 sie 2021, 16:13 Cześć! Mam pytanie dotyczące resetowania Gloomhaven Szczęki Lwa, czy po zakończeniu kampanii można grę zresetować i przekazać komuś innemu, aby mógł się cieszyć rozgrywką tak jak pierwszy właściciel? Dostępne są zestawy usuwalnych naklejek, czy należałoby zakupić taki zestaw? Szczerze to nie uśmiecha mi się dopłacać do gry na starcie, wolałbym, aby to osoba która grę przejmie po mnie, kupiła sobie te naklejki z mapą i grała od nowa :)
naklejki są osobnym produktem i Albi nie ma jeszcze licencji, żeby zrobić ich polską wersję. Kiedyś będą. Osobiście uważam, że naklejki w Szczękach Lwa nie są w ogóle potrzebne i polecam ich po prostu nie używać, jeśli planuje się sprzedaż po przejściu kampanii
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Asmodemus pisze: 11 sie 2021, 16:13 Cześć! Mam pytanie dotyczące resetowania Gloomhaven Szczęki Lwa, czy po zakończeniu kampanii można grę zresetować i przekazać komuś innemu, aby mógł się cieszyć rozgrywką tak jak pierwszy właściciel? Dostępne są zestawy usuwalnych naklejek, czy należałoby zakupić taki zestaw? Szczerze to nie uśmiecha mi się dopłacać do gry na starcie, wolałbym, aby to osoba która grę przejmie po mnie, kupiła sobie te naklejki z mapą i grała od nowa :)
To chyba nie to forum (ale gra dobra). Grę można zresetować, jeśli zamiast używać naklejek będziesz sobie notował co i jak, bo zestaw naklejek nie ma niestety mapy, tylko po prostu naklejki są zrobione tak, że można je odklejać (a normalnych nie). Więc, jeśli chcesz sprzedać grę - musisz jej nie modyfikować fizycznie.
Zablokowany