Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Jinx1337 »

Zamówiłem grę (jest obecnie w ładnej przecenie) od Underworld Kingdom - polecam ich podejście do klienta - specjalnie dla mnie wydrukowali nawet ekskluzywne karty z kampanii KS!
Ogromny bonus i polecam ich na przyszłość!

Wczoraj zabrałem się za koszulkowanie kart i oporządzanie żetonów; jedna dziwna rzecz - chyba przypadkiem wydrukowali mi trzy zestawy tacek najemników.

Dwa razy w grubszej, kartonowej szerokości, raz w cienkiej, papierowej formie.
Też tak mieliście? xD Mam w sumie 39 tacek.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Kretilla »

Jinx1337 pisze: 13 sie 2021, 15:50 Zamówiłem grę (jest obecnie w ładnej przecenie) od Underworld Kingdom - polecam ich podejście do klienta - specjalnie dla mnie wydrukowali nawet ekskluzywne karty z kampanii KS!
Ogromny bonus i polecam ich na przyszłość!
Taki offtop, ale ja całkowicie nie polecam dla przeciwwagi ich podejścia, nie chciałbym ich tu publicznie wyzywać od zł..., pa... itp. Ale mi nie dostarczyli np. ww. kart promocyjnych ze wspieram.to poprawnie wydrukowanych. Kontakt na w.to urwał się już dobre parę miesięcy. Nie odpowiadają na maile... Końcówka kampanii to było zrzucanie winy na wszystkich. Winne były drukarnie, oryginalny wydawca, nawet wspierający... a oni cali na biało na koniu ratowali świat. Kasa na koncie się zgadzała za wsparcia, a resztę mieli głęboko w d...

Gra swoją drogą bardzo przyjemna... Dla każdego fana JA, szkoda tylko, że w Polsce wzięła się za jej wydawanie taka firma...
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Gab »

Kretilla pisze: 13 sie 2021, 16:00
Jinx1337 pisze: 13 sie 2021, 15:50 Zamówiłem grę (jest obecnie w ładnej przecenie) od Underworld Kingdom - polecam ich podejście do klienta - specjalnie dla mnie wydrukowali nawet ekskluzywne karty z kampanii KS!
Ogromny bonus i polecam ich na przyszłość!
Taki offtop, ale ja całkowicie nie polecam dla przeciwwagi ich podejścia, nie chciałbym ich tu publicznie wyzywać od zł..., pa... itp. Ale mi nie dostarczyli np. ww. kart promocyjnych ze wspieram.to poprawnie wydrukowanych. Kontakt na w.to urwał się już dobre parę miesięcy. Nie odpowiadają na maile... Końcówka kampanii to było zrzucanie winy na wszystkich. Winne były drukarnie, oryginalny wydawca, nawet wspierający... a oni cali na biało na koniu ratowali świat. Kasa na koncie się zgadzała za wsparcia, a resztę mieli głęboko w d...

Gra swoją drogą bardzo przyjemna... Dla każdego fana JA, szkoda tylko, że w Polsce wzięła się za jej wydawanie taka firma...
Peeeeełna zgoda, partacze do potegi u mnie była sytuacja gdzie zamówiłem dodatkowe figurki najemników w maju. Po czy zero odzewu itp, dopiero jak brzydko mówiąc postraszyłem, że sprawę zgłoszę dalej, nastapił kontakt. Pod koniec lipca dostałem zwrot pieniędzy bo już nie chciałem ich g...nianych figurek. Powiedziałem nigdy więcej nie chce mieć do czynienia z tymi ludźmi. ODRADZAM

Gra jest niezła, posiada natomiast spory element losowości w postaci kostek, które ewidentnie mnie nie lubią :)
Gracko
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2020, 13:08
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Gracko »

@Kretilla jeśli nie dostałeś poprawionych kart ekwipunku tych dodatkowych z wspieram i naklejek na 3 żetony to spróbuj napisać do nich na FB tylko na profil z gry Stworze bo na swoim wydawniczym nie odpowiadają. Tylko poproś aby nadali listem poleconym albo paczkomatem. Bo do mnie 2 razy wysyłali, pierwsza podobno na poczcie zaginęła bo była wysyłana zwykłym listem.


@Jinx1337 tak plansze najemników są zdublowane. cienkie i grube.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: awawa »

Dajcie spokój ... do mnie też niby wysłali, tyle że Inpost o tym nie wiedział. Gra ze wpieram.to, ale później figurki zamówione ze sklepu i tylko dzięki temu przyszły dodatkowe karty razem z nimi...figurki super zabezpieczone to plus, ale samych kart było już nie 10 tylko 7. Podobny problem miało też kilka innych osób. I tutaj kontakt się urwał do dziś.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Gab »

Zastanawiająca sytuacja, polonizację ogarnęli wg mnie co najmniej dobrze ale dalej to już schody, nie wiem kto się u nich zajmuje sprzedażą/obsługą zamówień/kontaktem z klientem ale wychodzi, że to ta osoba/dział jest do zmiany.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: ArnhemHorror »

Gab pisze: 13 sie 2021, 17:20 Zastanawiająca sytuacja, polonizację ogarnęli wg mnie co najmniej dobrze ale dalej to już schody, nie wiem kto się u nich zajmuje sprzedażą/obsługą zamówień/kontaktem z klientem ale wychodzi, że to ta osoba/dział jest do zmiany.
Ekhm, takie kwiatki jak "chełm" jako nakrycie głowy najemnika, czy notorycznie stosowana "ilość" w stosunku do rzeczowników policzalnych, to nie jest profesjonalna polonizacja.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Gab »

wilecki pisze: 13 sie 2021, 17:32
Gab pisze: 13 sie 2021, 17:20 Zastanawiająca sytuacja, polonizację ogarnęli wg mnie co najmniej dobrze ale dalej to już schody, nie wiem kto się u nich zajmuje sprzedażą/obsługą zamówień/kontaktem z klientem ale wychodzi, że to ta osoba/dział jest do zmiany.
Ekhm, takie kwiatki jak "chełm" jako nakrycie głowy najemnika, czy notorycznie stosowana "ilość" w stosunku do rzeczowników policzalnych, to nie jest profesjonalna polonizacja.
Dlatego napisałem dobrze a nie celująco :)
Mam naprawdę dużą tolerancję, jeśli chodzi o błędy językowe. Znacznie bardziej denerwują mnie źle wydrukowane karty, źle dobrana czcionka czy błędy w stosunku do pierwowzoru np w instrukcji. Co też się niestety zdarza :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: strid3rr »

To ja zacytuję sam siebie tylko z wątku na wspieram.to
strid3rr pisze: 22 lut 2021, 14:33 Heh przyszły mi dzisiaj reklamowane elementy... I pasowałoby te nowe też zareklamować...
Z tych elementów:
Spoiler:
Na dobrą sprawę to tylko kafle przyszły dobre, chociaż niektóre i tak mają ślady po kleju, ale już pal to licho... Natomiast pozostałe są tak samo wadliwe, bonusowe karty też nie przyszły w dobrym rozmiarze tylko dosłali te same źle wycięte :roll:

Strasznie coś poszło nie tak przy produkcji tej gry, a dzisiaj zobaczyłem, że na zagranicznych unboxingach pudła były mniejsze więc "insert" nie latał. Co tu się stanęło się...
Owczymon
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2020, 11:49

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Owczymon »

Jinx1337 pisze: 13 sie 2021, 15:50 Zamówiłem grę (jest obecnie w ładnej przecenie) od Underworld Kingdom - polecam ich podejście do klienta - specjalnie dla mnie wydrukowali nawet ekskluzywne karty z kampanii KS!
Ogromny bonus i polecam ich na przyszłość!

Wczoraj zabrałem się za koszulkowanie kart i oporządzanie żetonów; jedna dziwna rzecz - chyba przypadkiem wydrukowali mi trzy zestawy tacek najemników.

Dwa razy w grubszej, kartonowej szerokości, raz w cienkiej, papierowej formie.
Też tak mieliście? xD Mam w sumie 39 tacek.
Serwus. Ja wczoraj odpakowałem swoje Jagged Alliance i tez zastanawiam się o co chodzi :/ mam grubą tekturę i kartonowe, papierowych jak w Twoim przypadku brak. To normalne :o?
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Jinx1337 »

Na to wychodzi ;)

Ale niczego na szczęście nie brakuje.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Pynio »

Cześć, ogromna prośba:

Możecie przeliczyć i przesłać nazwy (np. na priv) kart zagrożeń z gry podstawowej? W instrukcji jest napisane, że ma ich być 18, ja kart zagrożeń mam 17 w trzech taliach. Nie wiem także czego może mi brakować.

Dzięki.

ps. gra kupiona na OLX, ale reszta stan idealny.
Awatar użytkownika
Lashinron
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Pabianice
Has thanked: 2 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Lashinron »

Część, mam pytanie wczoraj udało mi się odpakowac nówkę sztukę.
Niestety brakuje karty krwawych kotów, i wydaje mi się że jednej karty z talii wydarzeń.
W księdze scenariuszy jest odrzuć kartę wydarzeń "wylosuj nowa misję" tylko że ja tej karty nie mam.
Czy może ktoś podesłać skany tych kart ewentualnie zdjęcia jak one powinny wyglądać?
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 62
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: HissaH »

Lashinron pisze: 15 maja 2023, 17:12 W księdze scenariuszy jest odrzuć kartę wydarzeń "wylosuj nowa misję" tylko że ja tej karty nie mam.
Nie kojarzę takiej, poszukaj tutaj:
Spoiler:
U mnie brakowało jednej karty i dosłali.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: ArnhemHorror »

Lashinron pisze: 15 maja 2023, 17:12 Część, mam pytanie wczoraj udało mi się odpakowac nówkę sztukę.
Niestety brakuje karty krwawych kotów, i wydaje mi się że jednej karty z talii wydarzeń.
W księdze scenariuszy jest odrzuć kartę wydarzeń "wylosuj nowa misję" tylko że ja tej karty nie mam.
Czy może ktoś podesłać skany tych kart ewentualnie zdjęcia jak one powinny wyglądać?
Z tego co pamiętam, to musisz po prostu znaleźć wszystkie karty wydarzeń, które zawierają zdanie „wylosuj nową misję”, i usunąć je z talii na czas tego scenariusza. Jest ich bodajże 3 lub 4.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Lashinron
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Pabianice
Has thanked: 2 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Lashinron »

HissaH pisze: 15 maja 2023, 20:23
Lashinron pisze: 15 maja 2023, 17:12 W księdze scenariuszy jest odrzuć kartę wydarzeń "wylosuj nowa misję" tylko że ja tej karty nie mam.
Nie kojarzę takiej, poszukaj tutaj:
Spoiler:
U mnie brakowało jednej karty i dosłali.
Napisałem na maila do underworldkingdom, zobaczymy czy coś odpiszą.
Super dzieki za filmik.
Karty kotów niestety nie mam.
Natomiast już ogarnołem z jedna osoba z BGG że te karty misji mają inny opis wysłał mi nawet angielską wersję tej karty.


Obrazek
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 62
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: HissaH »

Awatar użytkownika
Lashinron
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Pabianice
Has thanked: 2 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Lashinron »

Szanowni, wielka prośba z mojej strony jeśli ktoś ma możliwość prosił bym o zeskanowanie "karty krwawych kotów" niestety próbowałem od dłuższego czasu porozumieć się z producentem, już miałem obiecaną wysyłkę karty ale kontakt nagle się urwał.
Dekoy
Posty: 159
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Dekoy »

Lashinron pisze: 01 sty 2024, 18:28 Szanowni, wielka prośba z mojej strony jeśli ktoś ma możliwość prosił bym o zeskanowanie "karty krwawych kotów" niestety próbowałem od dłuższego czasu porozumieć się z producentem, już miałem obiecaną wysyłkę karty ale kontakt nagle się urwał.
wysłałem wczoraj na pm
Awatar użytkownika
Lashinron
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Pabianice
Has thanked: 2 times

Re: Jagged Alliance: The Board Game (Marko Jelen, Jan Wagner)

Post autor: Lashinron »

Dekoy pisze: 02 sty 2024, 09:17
Lashinron pisze: 01 sty 2024, 18:28 Szanowni, wielka prośba z mojej strony jeśli ktoś ma możliwość prosił bym o zeskanowanie "karty krwawych kotów" niestety próbowałem od dłuższego czasu porozumieć się z producentem, już miałem obiecaną wysyłkę karty ale kontakt nagle się urwał.
wysłałem wczoraj na pm
Dzieki a czy ta karta jest też 2 stronna czy tylko 2 poziom jest kotów?
ODPOWIEDZ