Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Fiacik »

Patrząć na obecne ceny czy jest sens kupować podwójnie zestawy konwertujące dla każdej frakcji, aby zmaksymalizować liczbę kart ulepszeń? Mam około 60 modeli z 1ed w tym kilka duplikatów.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Warto, gdyby cena była inna to bym się zastanawial. W chwili obecnej - nie ma nad czym. Jak masz wziąć jeden to lepiej od razu dwa - nawet jak Ci się kartonik zaleje czy karta zniszczy - masz duplikat za 5 PLN.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

kruker pisze: 17 sie 2021, 12:20 A czy mając te zestawy konwertujące mogę kupić podstawkę pierwszej edycji zamiast drugiej?
I tak będziesz musiał kupić talie obrażeń , w 2.0 jest inna. Chyba że kupisz z rynku wtórnego - wtedy w sumie nie. Co prawda wzorniki manewrów się różnią (te z 2.0 mają kreskę wzdłuż osi co pomaga przy ustawianiu statków po bumpie, plus przydaje się do beczek) ale da się używać tych z poprzedniej edycji. Aaa, w kicie nie masz wszystkich pilotów z podstawki , jak masz możliwość kupić tanio podstawkę 2.0 to bierz.
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Heiken »

miras23 pisze: 17 sie 2021, 14:05 Ktoś znalazł tanio podstawkę 2?
Tano nie ma i nie będzie bo się wyprzedały. Teraz nowi gracze się rzucili na resztki, bo bez niej nie pograsz. Polecam brać za normalne ceny o ile sie znajdzie. Ta sama zasada tu wejdzie co z lcg galakty gdzie dodatki grosze a podstawki ceny x2.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Fiacik »

miras23 pisze: 17 sie 2021, 14:05 Ktoś znalazł tanio podstawkę 2?
Przed chwilą zamówiłem. Indar dzięki za info o damage decku.

https://www.planszoweczka.pl/product-po ... dycja.html
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Heiken pisze: 17 sie 2021, 14:25
miras23 pisze: 17 sie 2021, 14:05 Ktoś znalazł tanio podstawkę 2?
Tano nie ma i nie będzie bo się wyprzedały. Teraz nowi gracze się rzucili na resztki, bo bez niej nie pograsz. Polecam brać za normalne ceny o ile sie znajdzie. Ta sama zasada tu wejdzie co z lcg galakty gdzie dodatki grosze a podstawki ceny x2.
Podstawki dalej będą , tylko po eng. i w normalnych cenach. Także jak jest możliwość tanio kupić to brać. Podkreślam że to nie zamknięcie systemu tylko wyprzedaż edycji PL z uwagi na koniec wydawania w naszym języku .
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

kruker pisze: 17 sie 2021, 10:19 Ja w szale zakupów wziąłem wszystko co jeszcze było dostępne tzn.
(...)
Pozwoliłem sobie porozbijać na frakcje, tak prościej się odnieść :)
Spoiler:
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

Indar pisze: 17 sie 2021, 14:02 I tak będziesz musiał kupić talie obrażeń , w 2.0 jest inna.
A czym się różnią talie obrażeń z 1 i 2 edycji?
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Heiken »

Indar pisze: 17 sie 2021, 15:45
Heiken pisze: 17 sie 2021, 14:25
miras23 pisze: 17 sie 2021, 14:05 Ktoś znalazł tanio podstawkę 2?
Tano nie ma i nie będzie bo się wyprzedały. Teraz nowi gracze się rzucili na resztki, bo bez niej nie pograsz. Polecam brać za normalne ceny o ile sie znajdzie. Ta sama zasada tu wejdzie co z lcg galakty gdzie dodatki grosze a podstawki ceny x2.
Podstawki dalej będą , tylko po eng. i w normalnych cenach. Także jak jest możliwość tanio kupić to brać. Podkreślam że to nie zamknięcie systemu tylko wyprzedaż edycji PL z uwagi na koniec wydawania w naszym języku .
Mieszanie wersji językowych jest tym co gracze lubią najbardziej.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

mordajeza pisze: 17 sie 2021, 18:07
Indar pisze: 17 sie 2021, 14:02 I tak będziesz musiał kupić talie obrażeń , w 2.0 jest inna.
A czym się różnią talie obrażeń z 1 i 2 edycji?
Inne kryty, odnoszące się do zasad 2 ed.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

Czy ta wyprzedaż wersji PL to była taka cicha promocja, czy jednak dostaliście jakieś info na e-maila, że Rebel organizuje takie coś?
Zorientowałem się przez przypadek, bo miałem zamawiać kilka statków do mojej kolekcji i załapałem się na samą końcówkę tej "zabawy" :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Informacji jako takiej nie było, ale na Pyrkonie Rebel zrobił ostra wyprzedaż wersji PL- w sumie nawet atrakcyjniejsza niż tą internetową. Można się było spodziewać że będą kontynuować promocje na swojej stronie.
W przeciągu kilku godzin od tego jak poszło info po ludziach praktycznie niczego już nie było. Kilka pozycji praktycznie wyparowało mi z koszyka zanim przeszedłem cała procedurę zamówienia, takie było zainteresowanie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Indar pisze: 17 sie 2021, 15:45
Heiken pisze: 17 sie 2021, 14:25
miras23 pisze: 17 sie 2021, 14:05 Ktoś znalazł tanio podstawkę 2?
Tano nie ma i nie będzie bo się wyprzedały. Teraz nowi gracze się rzucili na resztki, bo bez niej nie pograsz. Polecam brać za normalne ceny o ile sie znajdzie. Ta sama zasada tu wejdzie co z lcg galakty gdzie dodatki grosze a podstawki ceny x2.
Podstawki dalej będą , tylko po eng. i w normalnych cenach. Także jak jest możliwość tanio kupić to brać. Podkreślam że to nie zamknięcie systemu tylko wyprzedaż edycji PL z uwagi na koniec wydawania w naszym języku .
Faktycznie powymywało podstawki ze sklepów z tego co patrzyłem to są jeszcze w cenach 120-150pln...ale to się chyba nie kalkuluje. Czy posiadając wersje 1.0 i wszystkie konwersje do 2.0 brakuje mi tylko talii obrażeń by grać "legalnie" w wersje 2.0? Podstawka jest obowiązkowa?
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: myszons »

A podstawki w sklepie Galakty, to 1 czy 2 edycja? Bo cena to niecałe 50 zł.
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Corabb »

W sklepie Galakty - podstawki są z 1 ed.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

BOLLO pisze: 18 sie 2021, 01:11
Faktycznie powymywało podstawki ze sklepów z tego co patrzyłem to są jeszcze w cenach 120-150pln...ale to się chyba nie kalkuluje. Czy posiadając wersje 1.0 i wszystkie konwersje do 2.0 brakuje mi tylko talii obrażeń by grać "legalnie" w wersje 2.0? Podstawka jest obowiązkowa?
Nie jest konieczna, ale przydatna. Kości, asteroidy i miarki ( w przypadku miarek różnica jest z kreskami na osi - ale da się to ogarnąć) możesz wykorzystać z poprzedniej edycji - najważniejsza jest talia obrażeń która jest zdecydowanie inna.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

to chyba będzie trzeba sobie ten damage deck drunkąć.

a są też takie dd frakcyjne, one są jakieś specjalne czy tylko estetyczne różnice?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Raz że są większe, (standard zdaje się), no i mają grafiki frakcyjne.
Takie obrażeń chodzą na rynku wtórnym za niewielkie pieniadze. Te frakcyjne są chyba po 20 PLN.
slimfatso
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:37
Has thanked: 5 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: slimfatso »

Czy do casualowego grania jest sens kupowac 2 podstawki?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Wystarczy Ci jedna, ale wydała żeby obaj gracze mieli swoją talie obrażeń .
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Indar pisze: 18 sie 2021, 16:26 Wystarczy Ci jedna, ale wypada żeby obaj gracze mieli swoją talie obrażeń .
Eee? A w jakim celu? Przecież nie ma opcji by jedna talia się skończyła.
To już prędzej bym powiedział, że druga podstawka może się przydać dla dodatkowych kości - czasem są sytuacje, że rzuca się 4-5 kośćmi i wtedy faktycznie druga podstawka ma sens. Ale dla talii obrażeń? Nie.

tl;dr slimfatso jeśli nie przeszkadza Ci rzucanie 'na dwa razy', to jedna podstawka w zupełności wystarczy.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Sam Decek ma 12 hp - wystarczy że latacie rozpiskami z dużą ilością HP i może zaraz zabraknąć. Poza tym jak jeden z Was dostanie np 3 Direct hity to wiadomo że ryzyko pojawienia się kolejnego jest mniejsze. Można na jeden, ale to nie jest najlepszy pomysł.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Indar pisze: 18 sie 2021, 17:10 Sam Decek ma 12 hp - wystarczy że latacie rozpiskami z dużą ilością HP i może zaraz zabraknąć. Poza tym jak jeden z Was dostanie np 3 Direct hity to wiadomo że ryzyko pojawienia się kolejnego jest mniejsze. Można na jeden, ale to nie jest najlepszy pomysł.
W decku są 33 karty. Decymator, najwytrzymalsza jednostka, powiedzmy że przyjmie tych 12 kart. Zostanie 21 kart - nie znam takiej rozpiski na 200pkt, która sprawi, że wszystkie karty zostaną użyte, to raz. Dwa, karty uszkodzeń ze zniszczonych statków można dać z powrotem na dół talii (mówię tu o tych zakrytych), można też je przetasować razem, trwa to kilka sekund, nie trzeba ich trzymać na zniszczonych statkach (a nie jest praktycznie możliwe, by naraz w grze było tyle tak poważnie uszkodzonych statków). Trzy, jeśli weszły jakieś direct hity, to też to może wpływać na taktykę i po prostu trzeba to śledzić i traktować to jako element gry i kalkulowania szans. Także podtrzymuję, że dużo bardziej przydatny niż druga talia obrażeń jest dodatkowy zestaw kości.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Indar pisze: 18 sie 2021, 13:58 Raz że są większe, (standard zdaje się), no i mają grafiki frakcyjne.
Takie obrażeń chodzą na rynku wtórnym za niewielkie pieniadze. Te frakcyjne są chyba po 20 PLN.
Hmmm szukalem po sieci samych talii obrazen pl wersja i jakos nie znalazlem. Mozesz wskazac jakies linki?
Kurcze nie usmiecha mi sie wybulac 130pln za podstawke z ktorej uzyje tylko DD bo reszte mam z wersji 1.0. Cos jeszcze oprucz dd i linijek jest w podstawce 2.0 bez czego sie nie da grac majac podstawki z 1.0? Poza insteukcja oczywiscie bo te mozna scagnac z neta i wydrukowac.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Dedykowane talie obrażeń znajdziesz jeszcze na dragoneye:
https://dragoneye.pl/gry-figurkowe-star ... 78_99.html

Ogólnie są takie same, różnia się tylko grafikami - bo są spersonalizowane graficznie pod konkretne frakcje. Z informacji od przedstawiciela Rebela wynika że będą coś myśleć w temacie dodrukowania talii obrażeń.

Ale polecam grupę handlową pod iksa, tam znajdziesz wszystko co Ci potrzebne:
https://m.facebook.com/groups/150183531 ... rce=result

Więcej nic Ci nie jest potrzebne, nie trzeba kupować na sile podstawki.

Edycja - przepraszam, podlinkowalem w j. angielskim . Nie ma faktycznie już po dostępnych.
ODPOWIEDZ