Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Beskid »

Hardkor pisze: 30 sie 2021, 22:17 Jest polska wersja tego dodatku, więc nie wiem jak by miały być niezgodne. No chyba, ze chcesz mieszać polską podstawkę z angielską wersją dodatku to nie wiem.
podlinkuj gdzie widzisz dostępną polską wersję dodatku bo chciałbym nabyć
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Hardkor »

Beskid pisze: 30 sie 2021, 22:37
Hardkor pisze: 30 sie 2021, 22:17 Jest polska wersja tego dodatku, więc nie wiem jak by miały być niezgodne. No chyba, ze chcesz mieszać polską podstawkę z angielską wersją dodatku to nie wiem.
podlinkuj gdzie widzisz dostępną polską wersję dodatku bo chciałbym nabyć
Nigdzie nie napisałem, że jest dostępna. Co chwila były na nią promocje, na grupach czy forum również co chwila ludzie sprzedają.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Beskid »

dobra, nie sprawdziłeś...

a teraz wracam do pytania, ktoś próbował łączyć podstawkę PL z dodatkiem EN? bo tylko taki jest obecnie w krajowej dystrybucji
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Tringa »

Mam wrażenie, że ta gra jest mega niedoceniona. My graliśmy raz, ale grało się bardzo przyjemnie. Nawet rozważałam zakup kolejnych dodatków, ale jednak poszła na sprzedaż. Za dużo DB w kolekcji :)

@Beskid, karty wymiarowo powinny być takie same. Myślę, że jeśli zorganizujesz sobie koszulki z nieprzezroczystym tyłem to będziesz mógł połączyć wersje PL i ENG. A jeśli chcesz mieć PL dodatek to przemyśl to, co pisaliśmy na priv. Podstawkę sobie zawsze możesz sprzedać. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: ernin »

Tringa pisze: 31 sie 2021, 10:03 [...] karty wymiarowo powinny być takie same. Myślę, że jeśli zorganizujesz sobie koszulki z nieprzezroczystym tyłem to będziesz mógł połączyć wersje PL i ENG [...]
A polska i angielską wersja nie mają takich samych reversów?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Tringa »

A nie wiem, może mają. Mam tylko PL. Jeśli mają te same rewersy to już w ogóle nie ma tematu.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Arcziwald »

Gra jest w porządku ale bardzo mnie boli ograniczona możliwość odrzucania kart z deck'u.
konrad88
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: konrad88 »

mam podstawkę i dodatek PL i wydaje mi się, że w samej podstawce karty mają delikatnie różny odcień (chyba, że mam trefną wersję :) ), więc jeśli dodatek ENG będzie miał karty z tym samym rewersem rozmiarowo i "graficznie", to mała zmiana odcienia będzie nieistotna.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Beskid »

Tringa pisze: 31 sie 2021, 10:03 A jeśli chcesz mieć PL dodatek to przemyśl to, co pisaliśmy na priv. Podstawkę sobie zawsze możesz sprzedać. :)
Dziękuję za przypomnienie :)
Gra nie jest aż tak szałowa abym podwajał jej wartość ;)

Jak trafię dodatek w dobrej cenie to może ją zostawię. Jak nie trafię to wypchnę z kolekcji.

Zastanawia mnie czy sprzedawała się aż tak kiepsko, że nikt nie chce przejąć tego universum porzuconego przez GF :?:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Tringa »

Dosyć długo była na sporych wyprzedażach, więc może dlatego. No i na rynku jest dużo DB
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: EsperanzaDMV »

Beskid pisze: 31 sie 2021, 17:25 Jak trafię dodatek w dobrej cenie to może ją zostawię. Jak nie trafię to wypchnę z kolekcji.
Jeśli masz kogoś w UK, to polecam zamówić dodatki na angielskim eBayu. Ja kupiłem tam 'Ragnarok' i 'It's a kind of magic' za pięć funtów za dodatek. W przypadku wysyłki do Polski, cena wysyłki jest większa niż cena produktu ;) Nie było ich polskiej wersji, tak jak to miało miejsce w przypadku Master of Elements.

Osobiście darzę tę grę pewnym sentymentem i nie planuję jej usuwać z kolekcji, mimo iż nigdy nie zagrałem z dodatkami - te dwa powyżej jeszcze zafoliowane leżą na półce :lol: W sumie to myślę, że mógłbym sprzedać dodatki i zostawić sobie samą podstawkę - jakbyś był zainteresowany, odezwij się na PW.
Awatar użytkownika
trollasek
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:03
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: trollasek »

Czy jest gdzieś dostępna instrukcja Vikings Gone Wild Masters of Elements w języku polskim? A może ktoś ma i zechciałby się podzielić.
W drodze jest angielski dodatek, ale fajnie byłoby przeczytać po polsku wcześniej.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Hh453 »

Hej czy ja mam tylko takie wrażenie czy ta gra ma skopaną mechanikę? I czy dodatek poprawia błędy?
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: MichalCh132 »

Hh453 pisze: 23 wrz 2022, 21:32 Hej czy ja mam tylko takie wrażenie czy ta gra ma skopaną mechanikę? I czy dodatek poprawia błędy?
Co masz na myśli przez skopana mechanikę ?
ODPOWIEDZ