Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: Szpanerski »

Hej!

Jestem zainteresowany kupnem karcianki. Najlepiej jakiejś rozwojowej. Tzn żeby było dużo możliwości budowy tali i tworzeniach ich na różne sposoby.

Póki co najbardziej rzuca mnie się w oczy Arkham Horror Lcg - widzę że z dodatkami jest ogrom postaci więc i decki można tworzyć na różnych ścieżkach.

Druga rzecz która widziałem to Aeons End.

Chciałbym żebyście zaproponowali inne karcianki które dadzą podobne możliwości.

Jak widzicie może to być coop, ale jeśli to będzie jakaś karcianka typowa do walki ze sobą jak mtg to również chętnie ją rozważę. Może to być budowanie tali przed gra lub w jej trakcie o ile będzie rozbudowane.

Czego bym nie chciał: wszelkich gier kolekcjonerskich jak Mtg. Ten typ odpada.

Nie szukam też prostych i szybkich karcianek jak Hero Realms. Lubię ale chcę coś wiecej :)

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: trance-atlantic »

Budowa talii? Tu zdecydowanie coś z LCG, bo skoro nie Medżik, to kolekcjonerskie odpadają (chociaż SW Przeznaczenie i tak bym polecił, zwłaszcza za tę cenę), tyle że podstawki zazwyczaj tylko pobudzają apetyt, więc pierwsze pytanie powinno brzmieć - jaki jest Twój apetyt? ;) Wchodzenie w grę z mnogością dodatków to nie tylko kwestia $$$, bo jeśli większość z nich jest niedostępna, to zbieranie tego co zostało na rynku trochę mija się z celem. AH wygląda na to, że trzyma się dzielnie, więc może to być dobry trop.

Z kolei Aeon's End ogranicza się do wyboru zestawu kart na daną grę (ja akurat lubię zdać się na los i próbuję wtedy ugrać tym, co mi wypadło). Dodatki zwiększają pulę bohaterów, wrogów oraz zaklęć/artefaktów/klejnotów i na dodatek wszystko się ze sobą zgrabnie łączy, tylko że - takie mam wrażenie - poszczególne Nemezis wymagają od nas najczęściej konkretnych kart, żeby można było z nimi nawiązać rywalizację. Dobrze się przy niej bawię, choć głównie solo lub max na dwie osoby.

Jeśli wymóg budowy talii nie musi być spełniony, to warto spojrzeć na KeyForge. Jest karcianka i jest rozwojowa, tyle że dostajesz gotowy zestaw kart, przy pomocy którego trzeba... a właśnie że nie ubić przeciwnika. ;) Dla mnie opcja dobra o tyle, że budowa talii to kompletnie nie mój klimat i nie przeszkadza mi fakt, że ktoś za mnie to zrobił. Nowe doświadczenia płyną z odkrywania nowych zestawów - obecnie jest ich pięć - oraz poszukiwania synergii między poszczególnymi frakcjami. Dlatego KeyForge nie, jeśli lubisz przygotowywać się do gry poprzez staranny dobór kart, którymi będziesz się mierzyć ze swoim rywalem. Ale jeśli nie przeszkadza wam, że siadacie do gry "z biegu" i odkrywacie, co oferują wam nowe decki - może być to dobry wybór. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: Szpanerski »

Niestety KF znam już i odpadł u mnie przez brak deckbuikdingu. Gierka fajna, ale lubię testować rozne możliwości tali itd.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: woytas »

Możesz spojrzeć na Legendary Encounter: An Alien Deck Building Game. Bardzo fajna karcianka z dużą regrywalnością. Ze swojej strony polecam.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: gafik »

Tutaj się troszkę rozpisałem:
viewtopic.php?p=1390817#p1390817
... i tutaj też:
viewtopic.php?p=1390581#p1390581
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: Emil_1 »

Ja bym spojrzał na 2 gry:
Mage wars i warhammer inwazja. Pierwszą można tanio znaleźć na olx, druga nieco gorzej ale można poczekać:)
W obu masa kombinowania:)
Miłego dnia! :)
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Karcianka z budową talii (rozwojowa)

Post autor: gameosx »

Ja ze swojej strony polecę Marvel Champions - możesz grać albo gotowymi taliami bohaterów albo dowolnie je układać przed grą. Możliwości tworzenia talii praktycznie nieograniczone ;P
ODPOWIEDZ