Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Dziękuję Wam bardzo! JilooMyślę że więcej fotek nie będzie potrzebne ale mega dzięki za pomoc :-) zwłaszcza za wyjaśnienie różnic w opakowaniach bo na pewno bym się z tym zamotał i nie wiedzial czemu paczki maja różny wygląd :D
Bardzo się napalilem bo różnica w tych ultra pro a rebelach jest jak między koniem a kucykiem :D Jak się raz poczuje tę jakość wndłoniach to człowiek wie co tracil do tej pory.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

paracelsus444 pisze: 16 sie 2021, 10:57 (...) na pewno bym się z tym zamotał i nie wiedzial czemu paczki maja różny wygląd :D
Co więcej, czasem sklepy mają nie uaktualnione zdjęcia na stronach, a produkty na stanie mają nowe. Więc zamawiać online nastawiałbyś się na inne opakowanie i zonk. Zwróć tylko uwagę na to, żeby kupić tez zwykłe, żeby pasowały do tego co masz na kartach w Osadnikach. Ale polecam też sprawdzić tę wersję z jedną stroną matową. Stos kart się lepiej trzyma, tutaj jest recenzja wersji kolorowej, ale to te same koszulki. Osobiście nie lubię matowych koszulek na frontach, mimo że niwelują refleksy, ale z matową stroną na tyłach już nie mam problemu.

Kiedyś wrzucałem tutaj porównanie, więc wygrzebałem tylko stare foty.
Masz tutaj porównanie Pro-Gloss vs Pro-matte, zwróć też uwagę, że nowy hologram jest dużo mniej inwazyjny.
Spoiler:
Bardzo się napalilem bo różnica w tych ultra pro a rebelach jest jak między koniem a kucykiem :D Jak się raz poczuje tę jakość wndłoniach to człowiek wie co tracil do tej pory.
Niestety, różnica jest też odczuwalna w cenie. Rebel to są spoko koszulki w rozsądnej cenie. Ja po wstępnym zachwycie unikam, bo za dużo z nimi miałem wpadek. Ale to już wszystko kwestia preferencji i oczekiwań. Niektórzy koszulkują w cienkie, tanie koszulki, inni oczekują czegoś więcej – i dobrze – dla każdego się coś znajdzie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Faktycznie hologram jest prawie niewidoczny, na pewno jest to na plus bo w pierwszej chwili zaskoczylem się co to za naklejka na koszulkach niczym na pomidorze w biedronce.
Jiloo pisze: 16 sie 2021, 11:29 Niestety, różnica jest też odczuwalna w cenie. Rebel to są spoko koszulki w rozsądnej cenie. Ja po wstępnym zachwycie unikam, bo za dużo z nimi miałem wpadek. Ale to już wszystko kwestia preferencji i oczekiwań. Niektórzy koszulkują w cienkie, tanie koszulki, inni oczekują czegoś więcej – i dobrze – dla każdego się coś znajdzie.
Na pewno jak będzie okazja to kupię sobie paczkę polecanych często przez Ciebie arcane tinmen i zobaczę jak się zachowują w praktyce w porównaniu z tymi ultra pro, cenowo są mniej bolesne ale w boju mogą nam nie podpasować.
Dobrze że trafił mi się egzemplarz osadników z ultra pro, żona też się zachwyciła po pierwszej rozgrywce koszulkami, może łatwiej da się namówić na zakupy :-D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

paracelsus444 pisze: 16 sie 2021, 11:45 Na pewno jak będzie okazja to kupię sobie paczkę polecanych często przez Ciebie arcane tinmen i zobaczę jak się zachowują w praktyce w porównaniu z tymi ultra pro, cenowo są mniej bolesne ale w boju mogą nam nie podpasować.
AT są ewidentnie większe, więc musicie sprawdzić czy Wam to nie będzie przeszkadzać. Ja oczywiście nadal ich używam, mam na wielu grach. Ale tak jak wspomniałem, ostatnio najczęściej na nowe gry wybieram Paladin. Choć u mnie wszystko zależy od gry, liczby kart, stanu zapasów w szufladzie. W zaszłym tygodniu kupiłem używane Unbroken i zapakowałem karty w Ultra-Pro (Gloss).
Dobrze że trafił mi się egzemplarz osadników z ultra pro, żona też się zachwyciła po pierwszej rozgrywce koszulkami (...)
Jakiś czas temu, po 50 rozgrywkach zmieniłem koszulki w London (ulubiona gra żony) z Arcane Tinmen na Paladin. Nawet nie dlatego, że wymagały, ale byłem na etapie testowania Paladynów, a Londyn jest u nas często grany. Od czasu zmiany, za każdym razem jak odpalamy Londyn, żona się zachwyca, że „super te koszulki”, także wiesz... :mrgreen:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Szczerze odradzam Ultra Pro. Te koszulki cierpią na słabe szwy i bardzo często pękają od moshowania. Zdecydowanie bardziej polecam Arcany lub jak dostaniesz FFS.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Szczerze odradzam Ultra Pro. Te koszulki cierpią na słabe szwy i bardzo często pękają od moshowania. Zdecydowanie bardziej polecam Arcany lub jak dostaniesz FFS.
Wszystkie moje gry koszulkuję w UltraPro i nigdy żadna się nie rozerwała.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 17 sie 2021, 21:45 Szczerze odradzam Ultra Pro. Te koszulki cierpią na słabe szwy i bardzo często pękają od moshowania. Zdecydowanie bardziej polecam Arcany lub jak dostaniesz FFS.
Faktycznie, starsze UP – te ze starym hologramem tak miały. Odkąd zmienili hologram zmienili też chyba technologię, bo żadna mi nie puściła na szwie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Jiloo pisze: 17 sie 2021, 22:19
hipcio_stg pisze: 17 sie 2021, 21:45 Szczerze odradzam Ultra Pro. Te koszulki cierpią na słabe szwy i bardzo często pękają od moshowania. Zdecydowanie bardziej polecam Arcany lub jak dostaniesz FFS.
Faktycznie, starsze UP – te ze starym hologramem tak miały. Odkąd zmienili hologram zmienili też chyba technologię, bo żadna mi nie puściła na szwie.
Dla mnie linia koszulek UP z hologramem przestała istnieć. Mam jednak wrażenie, że UP produkuje/produkowało serię Dragon Shield. Kiedyś też były na nich hologramy. To nie są ani mercedesy, ani Ferrari to są Rolsy, lub Maybachy wśród konkurencji.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 18 sie 2021, 01:10 (…) UP produkuje/produkowało serię Dragon Shield.
Dragon Shield to linia koszulek produkowanych przez Arcane Tinmen.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Dla osób szukających alternatywy dla zmienionychUltrapro pro-fit spieszę z informacją, że Gameganic inner są w identycznym rozmiarze jak stare profity i wydają się być w tej samej jakości. Do tego stopnia, że mając setki kart Marvel Champions LCG w profitach doszedłem do wniosku, że mogę mieszać z nimi karty schowane w gamegenenic. Nie widać różnicy w stosie i przy tasowaniu (identyczny rozmiar).

Przy okazji porównywałem też Rebel premium 64x88 (90 micronów) ze Sloyca standard. (70 micronów). Sloyca są ok 1 mm szersze. Szukałem najlepszych koszulek dla kart z Unmatched i tu lepiej dopasowane na wymiar są Rebel ale z kolei odrobinę nie mieszczą się na wysokość w organizer z uwagi na grubość. Wizualnie na karcie lepiej wyglądają rebele z powodu dopasowania ale Sloyca są również ok.
Muncher
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2018, 20:05

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muncher »

Czy wiadomo coś, co się stało z koszulkami Rebel Classic Card Game Light (tanie, cienkie i klejące się :D ), że znikły z rynku? Czy je wycofano, czy jeszcze powrócą?
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Chizu »

Przytrafiła mi się ostatnio dziwna rzecz. Zakoszulkowałam karty do Muru Hadriana, włożyłam je do pudełka tak, że leżały na notesie z kartkami do gry (to są zadrukowane kartki papieru po których się pisze: obrazek z bgg). Gra przeleżała może 4 dni, chciałam ponownie zagrać i podczas rozkładania okazało się, że koszulki które przylegały do kartki papieru są zdeformowane (konkretnie to pofalowane):
Spoiler:
Deformacja dotyczy tylko tej strony koszulki, która leżała na kartce. Wygląda to tak, jakby powierzchnia tej strony koszulki się zwiększyła.

Pierwszą moją myślą było, że może te kartki są zawilgotniałe, ale przecież na plastik nie powinno mieć to wpływu, więc może jakaś reakcja chemiczna? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną? Dodam, że koszulki to Sloyca (nie premium).
Vofoofofoj
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2021, 23:33

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Vofoofofoj »

Witam
Zakupiłem wszystkie części Boss Monster - jak szaleć to szaleć :D W oczekiwaniu na przesyłkę zastanawiam się nad zabezpieczeniem kart :)
Z racji tego, że jestem zielony w temacie koszulek - czy może ktoś polecić (najlepiej dopasowane) koszulki konkretnej firmy?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Curiosity »

Vofoofofoj pisze: 18 wrz 2021, 23:55 Boss Monster (...) czy może ktoś polecić (najlepiej dopasowane) koszulki konkretnej firmy?
Dowolne 63,5x88mm, najlepiej premium.
Na tynku są różne wariacje tych koszulek: 63,5/64 x 88/89mm - wszystkie powinny pasować bez problemu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Xoltro »

Poleci ktoś coś do najeźdzców ze scytii + wicehrabiów? Karty mają dość niestandardowy rozmiar, chyba w PL nie za bardoz da się kupić w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej zakup na allegro ze smartem.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: vincentblack »

Xoltro pisze: 20 wrz 2021, 09:14 Poleci ktoś coś do najeźdzców ze scytii + wicehrabiów? Karty mają dość niestandardowy rozmiar, chyba w PL nie za bardoz da się kupić w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej zakup na allegro ze smartem.
Ja do Architektów i Najeźdźców z Północy używałem Rebel Standard American Premium (56 x 87 mm) i byłem zadowolony, a podejrzewam że to ten sam rozmiar kart od Garphill
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Xoltro pisze: 20 wrz 2021, 09:14 Poleci ktoś coś do najeźdzców ze scytii + wicehrabiów? Karty mają dość niestandardowy rozmiar, chyba w PL nie za bardoz da się kupić w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej zakup na allegro ze smartem.
Zerkając na info na BGG:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem7769055

Z tego osobiście polecam Paladyny, Swan PanAsia nie lubię, a cienkie to już straszny badziew. Sleeve Kings są ok, ale nie wiem jak z dostępnością. Wrzucam link do planszostrefy, dostępność w innych miejscach musisz sobie sprawdzić.
https://planszostrefa.pl/pl/p/Koszulki- ... szt./11250
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Shodan »

Vofoofofoj pisze: 18 wrz 2021, 23:55 Z racji tego, że jestem zielony w temacie koszulek - czy może ktoś polecić (najlepiej dopasowane) koszulki konkretnej firmy?
Osobiście polecam Paladin Percival, jako tańsza alternatywa mogą być Rebel Classic Card Game.
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: morthi »

Jaki sklep sprzedaje koszulki w rozmiarze 47 x 70 mam (Swan Panasia 'Manoeuvre' Size Board Game Sleeves Clear 47 x 70mm SWN-009) i nie jest zlokalizowany w Australii albo w USA?
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

morthi pisze: 21 wrz 2021, 16:42 Jaki sklep sprzedaje koszulki w rozmiarze 47 x 70 mam (Swan Panasia 'Manoeuvre' Size Board Game Sleeves Clear 47 x 70mm SWN-009) i nie jest zlokalizowany w Australii albo w USA?
Te koszulki ma w ofercie mepel.pl, teraz są niedostępne, ale proponuje kontakt z nimi, może będą w stanie podać jakiś termin dostępności.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

morthi pisze: 21 wrz 2021, 16:42 Jaki sklep sprzedaje koszulki w rozmiarze 47 x 70 mam (Swan Panasia 'Manoeuvre' Size Board Game Sleeves Clear 47 x 70mm SWN-009) i nie jest zlokalizowany w Australii albo w USA?
Lub zamiennik typu rebel fenix czy coś w ten deseń :wink:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

W związku ze zniknięciem koszulek FFS pierwszy raz zdecydowałem się na zakup koszulek AT jako najlepszy zamiennik FFS-ów. Co za badziew! Koszulki szmatki. Odradzam. Zdecydowanie lepsze są już rozstrzelone w rozmiarach rebele premium, lub nielubiane przeze mnie Ultra Pro przez słaby szew. Na pewno nie wrócę do tych "koszuleczek". Jak ktoś lubi porządne zabezpieczenie to proszę o omijanie AT.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 22 wrz 2021, 09:52 (...) koszulek AT jako najlepszy zamiennik FFS-ów.
Tu chodzi głownie o to, że AT są identyczne rozmiarami do FFS (przynajmniej CCG). At są chyba 20-30 μm cieńsze.

Sleeve Kings wypuściło linię koszulek, które mają być identyczne jak FFS pod względem rozmiarów i grubości. Nie testoowałem.
https://hallofheroeslcg.com/2021/02/18/ ... lacements/
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

To powiem szczerze, że te 20-30 mikronów to dla mnie jak pół centymetra. Na prawdę koszulki są szmatławe. Na szczęście tylko na dwie paczki się naciąłem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

No zobacz jak wszystko jest względne. Mam koszulki FFG, UltraPro, AT, Rebel Premium, Sloyca, Mayday Standard i Premium i jeszcze jakieś inne bardziej niszowe marki i dla mnie pod względem cena/jakość wygrywają AT. FFG były za grube i zdecydowanie za drogie. Mam chyba tylko w dwu grach. Więcej nie kupowałem bo odkryłem AT. Mam ich pewnie kilka tysięcy i wciąż będę kupował ;) Natomiast nie kupię Rebeli Premium (o zwykłych szmatkach nie wspomnę).

Edyta:
Masz Dragon Shield od AT - te są grubaśne, chyba nawet grubsze niż FFG.
ODPOWIEDZ