Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: kdsz »

Piosenek o whisky nie słychać na trzeźwo (głucha cisza w głośnikach/słuchawkach). "Chłopów" bez alkoholowego odurzenia przeczytać nie sposób.
Tak zgaduję.
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Michbudz »

kdsz pisze: 25 sie 2021, 09:19 Piosenek o whisky nie słychać na trzeźwo (głucha cisza w głośnikach/słuchawkach). "Chłopów" bez alkoholowego odurzenia przeczytać nie sposób.
Tak zgaduję.
Mówimy o promowaniu alkoholu.
Słowa wielu utworów promują alkohol zdecydowanie bardziej niż taka imprezowa gierka, wydaje mi się, że to oburzenie prezentowane tutaj prowadzi do pewnych kuriozalnych sytuacji.
Po prostu, jakoś tak uważam, że święta inkwizycja i taka prewencja to nie do końca dobre rozwiązanie.
Zakładajmy mimo wszystko, że ludzie wiedzą co robią.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: kdsz »

Michbudz pisze: 25 sie 2021, 09:30 Mówimy o promowaniu alkoholu.
Słowa wielu utworów promują alkohol zdecydowanie bardziej niż taka imprezowa gierka, wydaje mi się, że to oburzenie prezentowane tutaj prowadzi do pewnych kuriozalnych sytuacji.
Po prostu, jakoś tak uważam, że święta inkwizycja i taka prewencja to nie do końca dobre rozwiązanie.
Zakładajmy mimo wszystko, że ludzie wiedzą co robią.
Nie wiem czy czytałeś/czytałaś ten wątek. Nie chodzi o alkoholowy temat gry.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Curiosity »

Ciekawe, że ilekroć ktokolwiek w tym temacie nie zgadza się z postawioną w tytule tezą, to używa do jej zdyskredytowania hiperboli. Jak gdyby jedynym pomysłem było ośmieszenie. Napisz to samo ale bez patosu w stylu "oburzenie", "święta inkwizycja" i bez innych bzdur typu "zakazać utworów literackich". Tak, bo przecież trzeba być skrajnym radykałem, żeby nie popierać postępującej alkoholizacji.

Dyskutuj na odpowiednim poziomie, to chętnie z Tobą porozmawiam. Kontynuuj jak wyżej, to jedynie wzruszę ramionami i spuszczę wodę. Trudno brać Cię na poważnie, jeśli tak chcesz rozmawiać. A, i proponuję przeczytać całość, bo opisywałem już niejednokrotnie mój punkt widzenia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Michbudz »

Spoiler:
Nie wiem czy czytałeś/czytałaś ten wątek. Nie chodzi o alkoholowy temat gry.
Czytałem.
I przewija się tu kwestia tego przymuszania do picia podczas gry. I co mają począć niepijacy (z wyboru, lub konieczności) No i...
Ja mam lęk przestrzeni więc nie wspinam się po skałkach. Mimo, że niektórzy moi znajomi to robią.
Tak samo, nie zabiorę kogoś na kajak, wiedząc, że boi się otwartych akwenów wodnych.
Jest pewna analogia? Jeśli moi znajomi zmuszali by mnie do czegoś, czego robić nie chcę, to nie jest to problem tej czynności, tylko znajomych.
Ale jeśli ktoś chce tak się bawić, to dlaczego nie?
Kojarzy mi się ta krucjata z zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych (tak, wiem, że ustawa brzmi trochę inaczej)- która jest moim zdaniem totalną głupotą, bo menty i element aspołeczny będzie nadal chlał na ulicy, natomiast ja zostałem pozbawiony możliwości napicia się jednego zimnego cyderku na ławce w parku podczas spaceru z psem w upalny dzień...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Curiosity »

O, widzę, że nie odpuszczasz, po "świętej inkwizycji" teraz jest "krucjata". Nie jest to dla ciebie odrobinę... żenujące? Piszesz coś, w co sam nie wierzysz (mam taką nadzieję).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Michbudz »

Curiosity pisze: 25 sie 2021, 09:49 O, widzę, że nie odpuszczasz, po "świętej inkwizycji" teraz jest "krucjata". Nie jest to dla ciebie odrobinę... żenujące? Piszesz coś, w co sam nie wierzysz (mam taką nadzieję).
A ad meritum? Wybacz, ale prośbę o nie używanie tego typu słów przeczytałem dopiero po opublikowaniu posta. Ale mogę Ci zagwarantować, że się do prośby dostosuję.
Nie zgadzam się z tą postępującą alkoholizacją... Wszystko jest bardziej dostępne... Od telefonów, przez chińskie podróbki LEGO, aż po alkohol.
A ilość napojów piwnych bezalkoholwych jest największą od kiedy pamiętam. Moim skromnym zdaniem w tej chwili raczej jest moda na właśnie napoje noalko
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: suibeom »

Michbudz pisze: 25 sie 2021, 09:54 A ilość napojów piwnych bezalkoholwych jest największą od kiedy pamiętam. Moim skromnym zdaniem w tej chwili raczej jest moda na właśnie napoje noalko
patrząc na pełne bary "smakoszy" na moim osiedlu i bawiącą się dziennie młodzież, to ta moda na Śląsk jeszcze nie dotarła. Za to konsekwencje jej braku obserwuję bez mała od 40 lat i to u coraz młodszych.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Curiosity »

Michbudz pisze: 25 sie 2021, 09:54 Nie zgadzam się z tą postępującą alkoholizacją... Wszystko jest bardziej dostępne... Od telefonów, przez chińskie podróbki LEGO, aż po alkohol.
A ilość napojów piwnych bezalkoholwych jest największą od kiedy pamiętam. Moim skromnym zdaniem w tej chwili raczej jest moda na właśnie napoje noalko
Nie mam zamiaru nikomu niczego zabraniać, w sensie ograniczania wolności. Możesz się legalnie napić i masz ochotę? To pij, nic mi do tego, wszystko jest dla ludzi. Nie podoba mi się po prostu przedstawianie picia alkoholu jako pomysłu na fajną zabawę, sposobu na spędzanie wolnego czasu, relaksu z alkoholem na pierwszym miejscu. Wiesz, coś w rodzaju: "nie masz co robić, nudzisz się, jesteś zestresowany - wypij pół litra, będzie fajnie, poczujesz się lepiej, to jest rozrywka, jakiej potrzebujesz". I w moim odczuciu ta gra właśnie taka jest.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Michbudz »

suibeom pisze: 25 sie 2021, 10:02
Spoiler:
patrząc na pełne bary "smakoszy" na moim osiedlu i bawiącą się dziennie młodzież, to ta moda na Śląsk jeszcze nie dotarła. Za to konsekwencje jej braku obserwuję bez mała od 40 lat i to u coraz młodszych.
Przyznaję szczerze, że w temat statystyk się nie zagłębiałem i moje opinie są stricte subiektywne.
Wydaje mi się jednak, że mówisz o pewnym ekhm, przedziale naszego społeczeństwa, który zawsze będzie gustował w produktach alkoholowych.
Naprawdę wątpię, że do wizyty w piwnych barach nakłoniła ich reklama alkoholu, gra w której tematem przewodnim (lub mechaniką) jest alkohol itp., itd. Raczej szukałabym tu społecznych uwarunkowań.
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Michbudz »

Curiosity pisze: 25 sie 2021, 10:21
Spoiler:
Nie mam zamiaru nikomu niczego zabraniać, w sensie ograniczania wolności. Możesz się legalnie napić i masz ochotę? To pij, nic mi do tego, wszystko jest dla ludzi. Nie podoba mi się po prostu przedstawianie picia alkoholu jako pomysłu na fajną zabawę, sposobu na spędzanie wolnego czasu, relaksu z alkoholem na pierwszym miejscu. Wiesz, coś w rodzaju: "nie masz co robić, nudzisz się, jesteś zestresowany - wypij pół litra, będzie fajnie, poczujesz się lepiej, to jest rozrywka, jakiej potrzebujesz". I w moim odczuciu ta gra właśnie taka jest.
Ale... Tak właśnie jest.
W gigantycznym uproszczeniu. Pozwól, że posłużę się jednak pewnego rodzaju hiperbolą, przenośnią, zwał jak zwał... Ale ja jestem pewien, że w pierwszym momencie, to ten pierwotny człowiek któremu te owoce sfermentowały to wcale zadowolony nie był. Natomiast zaraz potem było mu już wszystko jedno... A następnym razem to specjalnie już poczekał aż sfermentują...
Alkohol rozluźnia i jest do tego stosowany. Problemem jest, gdy zaczyna być jedyną metodą na odstresowanie, albo nadużywany.
Zresztą, zwróć uwagę, że to nie jest tak do końca z tym przedstawianiem alkoholu jako jedynego i najważniejszego w spędzaniu wolnego czasu. Chyba najdurniejsza reklama piwa, czyli Łomży mówi najpierw o działaczce, grillu i koleżkach...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: hipcio_stg »

Zakładam z tonów wypowiedzi, że Curiosity ubolewa, że temat poniekąd znany całemu dorosłemu społeczeństwu został zaimplementowany do gry planszowej, która w prosty sposób kojarzy się głownie z dziećmi. Ktokolwiek spoza grona nowoczesnych gier planszowych ma w głowie tylko warcaby, chińczyka, młynek i na grzyby, a tutaj gra w picie alkoholu. Dla dzieci??? Wiadomo, że kto w pewnym wieku spożywa alkohol ma świadomość jego oddziaływania na organizm, oraz skutki jego spożywania. To jak z piciem wymieszanej śmietany z mascarpone. Chcesz to spożywać, ale nie chcesz się budzić następnego dnia. To trochę jak przypowieść o winie miodowo-lipowym. Jak pijesz jest miód, rano jest lipa :o
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: rastula »

Michbudz pisze: 25 sie 2021, 08:57 Tak z ciekawości zapytam oburzonych tą grą, czy może zamierzają zakazać publikacji utworu "Whisky moja żono" Dżemu, tudzież "whisky in The jar" Thin Lizzy.
Idąc dalej proponuje wykreślenie z listy lektur "Chłopów" Reymonta, bo wszyscy wiemy jak on skończył...
W "Wojaku Szwejku" przez cały czas przewija się wątek piwa w wyszynku po zakończeniu wojny. Też zakazać!
O wszystkich poradnikach domowego wyrobu wina, piwa i innych takich to już lepiej nie pisać, bo to co najmniej krzesło elektryczne...
zabraniać a stwierdzić, że głupie... nie rozróżniasz?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: MichalStajszczak »

Michbudz pisze: 25 sie 2021, 09:30 Mówimy o promowaniu alkoholu.
Słowa wielu utworów promują alkohol zdecydowanie bardziej niż taka imprezowa gierka,
Np. Maria Konopnicka, pisząc o Janku Wędrowniczku, zainspirowała się marką Johnny Walker. :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: detrytusek »

Tu poszli o krok dalej... jeśli by sam alko nie pomógł to zawsze można dorzucić drugiego pewniaczka.
https://shopgracz.pl/gry-planszowki/190 ... 74896.html
Chciałem uprzedzić, że oczywiście to jest perfidna promocja z mojej strony gdyż mam akcje tej firmy. Ew. zysk przepiję.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Curiosity »

Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: garg »

Curiosity pisze: 01 wrz 2021, 09:22
Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
Jak widać, alkohol da Ci to wszystko i jeszcze więcej. A my tu narzekamy na promowanie picia :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: detrytusek »

Curiosity pisze: 01 wrz 2021, 09:22
Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
Ale wciąż nie erotyczna.
Legacy to chyba będzie tłuczenie kieliszków?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: MichalStajszczak »

Legacy to raczej trzeźwa :lol: ocena, że nikt drugi raz w to nie zagra.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 300 times
Been thanked: 63 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Aadaan »

Curiosity pisze: 01 wrz 2021, 09:22
Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
Ale z tym fantasy to akurat prawda. Nabywcy tej gry fantazjują, że ktoś z nimi w to zagra :mrgreen:
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Cyel »

Curiosity pisze: 01 wrz 2021, 09:22
Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
To pewno kategorie w których twórcy zamierzają zgłosić grę do nagrody Gry Roku.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: trance-atlantic »

To i tak pół biedy, gorzej gdyby wylądowała w kategorii LCG - co miesiąc nowy scenariusz i paczka kieliszków, pardon, kart. :wink:
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: adam_k27 »

Curiosity pisze: 01 wrz 2021, 09:22
Typ Gry strategiczna, imprezowa, legacy, przygodowa, abstrakcyjna, fantasy, towarzyska
Whaaaaaaat? :shock:
Ale nie napisali najważniejszego - czy ten rozbierany alkochińczyk to jest euro czy ameritrash :wink:
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: kdsz »

Moim zdaniem hybryda gatunków.

Czas rozgrywki 30 minut może być wymagający nawet dla największych miłośników gatunku. Ponadto zaskakuje brak wariantu solo z automą.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: garg »

Ciekawe, jak trudno byłoby taką automę po/b/pić :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ