Draco Magi (Robert Burke, Richard Launius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Draco Magi (Robert Burke, Richard Launius)

Post autor: janekbossko »

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... draco-magi

od razu zaznacza mze gra jest w Kickstarterze :)
http://www.kickstarter.com/projects/478 ... draco-magi

Ciekawe 2 osobowa karcianka o walce smoków autorstwa Roberta Burke i...Richarda Launiusa.
Czy ktoś się tym interesował? gra z przesyłka do Polski to koszt 28$

Na pewno kojarzycie autorów, ja zastanawia msie czy nie kupić. Tansza opcja jest zakup pnp w zestawie z Battle for Souls :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Draco Magi

Post autor: Yavi »

Podbiję temat, bo z pojawieniem się polskiego wydania gry stał się w sumie aktualny.
No i zostawię recenzję polskiej wersji gry Drago Magi :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Draco Magi

Post autor: Gambit »

To ja też zostawię swoje przemyślenia, jakby ktoś, coś...
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Draco Magi

Post autor: kaimada »

Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Draco Magi

Post autor: hamish »

kaimada pisze:Jak każdy to każdy ;)
Recenzja Draco Magi na kaimada.znadplanszy.pl
Fajnie napisana recenzja. Powiem szczerze, że po zagraniu w grę kilka razy mogę się do niej przychylić. Losowość absolutnie mi nie przeszkadza. Liczę się z nią, jak w każdej grze z bezpośrednim dociągiem, który napędza rozgrywkę. Ataki dystansowe przy wystawianiu smoków może i nie są najwyższych lotów, ale można się przy ich okazji czegoś dowiedzieć o talii przeciwnika, a czasem nawet odsiać mu kilka kart, które skutecznie psułyby nam krew w trakcie walki w zwarciu. Oczywiście ataki dystansowe nie są konieczne, czasami nawet niemożliwe, a mona nawet tak poukładać smoki, żeby chronić słabsze przed strzałem, kładąc coś z niewrażliwością na górę. Tutaj już zaczyna się planowanie i mamy zalążek gry taktycznej. Dlatego zalążek, bo danie główne wchodzi z momentem rozpoczęcia walki w zwarciu. Jeśli prześpi się moment zagrywania smoków na pola bitew i nie upilnuje możliwości dobrania satysfakcjonującej ilości kart, to walka może być jednostronna. Jeśli jednak obaj gracze przyłożą się już w fazie wykładania smoków (Faza Dowodzenia), to potyczki w zwarciu dostarczą wielu emocji. Tutaj trzeba planować, przewidywać i grać z wyczuciem, często podpuszczając przeciwniki. Nie ma sensu granie "na pałę" i wywalanie wszystkich kart jako mega combo, bo może się zdarzyć, że przeciwnik uniknie ataku zagrywając jedną kartę, no i możemy sobie wtedy pluć w brodę. Jak już mamy odpowiednie karty, albo wiemy czego przeciwnik nie ma, można wtedy zastosować takiego dużego "finishera". Warto nadmienić, że smoki wchodzą w synergię z polami bitew, więc tu również jak najbardziej na plus, aczkolwiek trzeba pamiętać, że część smoków występuje w talii w jednym egzemplarzu, toteż warto się zastanowić, czy aby teraz go użyć, czy przetrzymać do następnej.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli komuś nie przeszkadza losowość, to warto grę mieć. Jest ładna, jest w miarę szybka i mimo wszystko, daje poczucie kontroli nad polem bitwy. I te emocje :) Ja swój egzemplarz kupiłem poniżej 80 złotych, ale kolejne 30 zeta musiałem zainwestować w koszulki. Kart jest niespełna 150, ale są tak kiepskiej jakości, że po pierwszej grze będą pozadzierane brzegi i rozwarstwienia. Jak na tak ładnie wydaną grę, szkoda tego ubytku na jakości.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Draco Magi

Post autor: Muad'Dib »

Odkopię temat jako i że odkopałem tego półkownika. Kiedyś kupione za ok 50zł, przeleżało dużo lat na półce i nigdy nie można było się za to zabrać, inne tytuły wydawały się ciekawsze. Wszedłem w etap odchudzania półek to i ciśnienie na półkowników jest większe, wczoraj z kumplem w 20minut ogarnęliśmy zasady. Miałem się zapoznać z grę i z czystym sumieniem ją sprzedać bo jednej partii ale chyba zostanie. Naprawdę dobrze się bawiłem, jak już się zna zasady to partia trwa 30minut i może być fajnym uzupełnieniem wieczoru. Oczywiście jest spora losowość w zadawaniu ran ale naprawdę można ją kontrolować dzięki odpowiedniej taktyce. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem a jednocześnie miłe zaskoczenie bo parę gier jednak się nie sprawdziło po pierwszej partii.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ