Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Pewnie asystował orzy developerce albo tworzył mechanike z Shinnalem

Co do dodatkow to tylko 2 sa przewidziane na retsil jeśli dobrze pamietam - Forsaken Cainhurst oraz Hunters Dream, Forbidden Woods miało limited print run co oznacza ze poki co jest w sklepach, ale jak zniknie to na dobre
sasquach
Posty: 1828
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: sasquach »

Był "Director of Game Design" więc maczał palce w większości gier. W bloodborne widać zresztą jego podejście do projektowanie - proste zasady, duża głębia.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 04 wrz 2021, 20:45 Pewnie asystował orzy developerce albo tworzył mechanike z Shinnalem

Co do dodatkow to tylko 2 sa przewidziane na retsil jeśli dobrze pamietam - Forsaken Cainhurst oraz Hunters Dream, Forbidden Woods miało limited print run co oznacza ze poki co jest w sklepach, ale jak zniknie to na dobre
Liczę na to że Portal wyda Forbiden woods w polskim Limited Run ;-) przegapiłem w meplu za 190zl i może uda się kupić w dobrej cenie PL.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Musze powiedzieć że ta cena to doslownie steal, w kampanii byl za 60$, Rebel ma za 240
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Rafal1970 »

No tak nie załapałem się na KS, więc teraz kompletuje poszczególne dodatki.
Na podstawkę czekam w polskim wydaniu. Dotychczas nabyłem: Blood Moon Box, Forbidden Woods, Mergo’s Loft. Zakładam, że w/w nie ukażą się w retailu. Co jeszcze obecnie warto nabyć z dodatków?
Z czym był sprzedawany łowca Reiterpallasch Hunter ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Rafal1970 pisze: 06 wrz 2021, 17:03 Z czym był sprzedawany łowca Reiterpallasch Hunter ?
Z Forsaken Cainhurst Castle
Cóż... kazdy dodatek warto miec :P
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Lossentur »

Ostatnio pojawiły się plotki o nowym dodatku The Old Hunters, a wszystko za sprawą twittu Michael Shinall. Nadzieja umiera ostatnia, ale liczę, że zrobią kampanię w której dorzucą możliwość dokupienia dodatków KSE z pierwszej wspieraczki tak jak zrobili to w przypadku Marvel United :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Mi brakuje jednego bossa Amygdali, chce ogromna figurke pod ktora wejdą łowcy i będą tłukli ja po jajach jak w grze;-D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 06 wrz 2021, 20:29 Mi brakuje jednego bossa Amygdali, chce ogromna figurke pod ktora wejdą łowcy i będą tłukli ja po jajach jak w grze;-D
ja chce te figurkę, by móc ją fizycznie zdeptać - tak dla odmiany w odwecie xD
A co do dodatku/drugiej podstawki - jestem przekonany, ze prędzej czy później go dostaniemy. Zbyt wielu przeciwników się nie pojawiło na tym KS i nie wygląda to na przypadek.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gribbler »

japanczyk pisze: 06 wrz 2021, 20:29 Mi brakuje jednego bossa Amygdali, chce ogromna figurke pod ktora wejdą łowcy i będą tłukli ja po jajach jak w grze;-D
A mi brakuje Darkbeast Paarla. Najfajniej wyglądający boss.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: cezner »

Czy ta podstawka to taki wstępik, który tak naprawdę po paru grach wymaga dodatków? Czy mimo wszystko jest to pełnoprawna gra, która nie wymaga dodatków żeby grać. Powiedzmy jak Gloomhaven:Szczęki Lwa gdzie mamy 25 scenariuszy ( no ok, powiedzmy 20 pełnoprawnych i 5 szkoleniowych).
Bo mam pewne obawy jak patrzę jak wygląda pełne wsparcie z KS. Ta podstawka ginie wśród tych wszystkich dodatkowych pudełeczek.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Scamander »

Mam podobną zagwozdkę co cezner. Zastanawiam się ile zabawy da sam core box. Do Szczęk Lwa to raczej nie ma co porównywać, Gloomhaven i jego mniejszy brat są rewelacyjnie wycenione patrząc na ilość treści w tych grach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Jeśli nie bedziecie homerulowac, to Bloodborne starczy wam na mniej wiecej tyle co Szczęki Lwa

sama podstawka zawiera 4 bossów i 3 kampanie, kampanie wygrywa sie tylko w momencie przejscia z sukcesem wszystkich 3 scenariuszy - ja póki co ukończyłem jedną kampanie bez zadnej porazki
Z czego pierwsza kampania jest najslabsza, a kolejne coraz lepsze
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dhel »

Wg mnie nie ma co porównywać do Gloomhaven, przyznaję, że ta jest bardzo dobrze wyceniona i jak komuś siądzie, to ma grania na miesiące/lata.
Bloodborne to z kolei parę scenariuszy i nikt nie ukrywa, że zwiększenie regrywalności to kupienie kolejnych paczek - Horror w Arkham trzecia edycja ma przecież podobnie, core ma zawartość, ale i tak każdy czeka na dodatki, które tą zawartość rozbudują, tak jak tutaj.

Wg mnie jest wystarczająco dużo regrywalności, każdy scenariusz można przejść innym łowcą, kafelki mapy są losowe, przez co ten sam scenariusz trochę inaczej się rozgrywa, no ale ja jestem osobą, która Łowców AD 2114 pewnie z 3/4 razy przejdzie, gdzie inny gracz po jednym przejściu powie że gra nie jest regrywalna, bo większość z zawartości widział.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Hmmmm....a ja się poważnie zastanawiam czy jednak nie zrezygnowac pomimo pierwotnego zachwytu nad nią kiedy Portal ją ogłosił.

1) Mam Zombiecide i kostkowy los mi kompletnie nie przeszkadza.
2) Mam Langowe The Others z dodatkami (jeszcze nie rozegrane)
3) Będę miał Wiedznina (a tu i tu walka nieco mi właśnie Wieśka przypomina)
4) Cena....300pln to naprawdę dużo
5) Nie wiem czy nie wykruszą mi sie gracze do tego typu gier.
6) Z tego co widzę gra "okrojona" z masą dodatków które cyklicznie będą pustoszyły moją kieszeń bo niczym Pokemony będą do mnie krzyczeć "złap je wszystkie!".

Jednak z punktu widzenia kolekcjonera jakby nie patrzeć to kolejny Lang i Portal (miałbym zapewne okazję znowu do nich napisać i porozmawiać na temat błędów i instrukcji ), dodatkowo osadzony w świecie którego jeszcze nie posiadam. Najbardziej zbliżone to co mam to chyba właśnie Zombiaki i Othersi.
No i chyba przyjemniej się w to będzie grało solo a niżeli w Zombiaki gdzie trzeba prowadzić 6 postaci.

Czy jest "coś" co powinno mnie jednak przekonać do tego abym to miał w kolekcji? Jakaś prognoza na białego kruka za 5lat itd?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: karawanken »

Ja jestem raczej zdecydowany na zakup. Pozbyłem się The Others oraz Gears of War, Zombicide nie przypadł mi do gustu, Machina Arcana również. Tu mechanicznie wszystko wygląda ok. Ze wszystkich figurkowców ten chyba jest najciekawszy, mimo że nie grałem nigdy w wersję na konsole.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gogovsky »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49
A z której strony Bloodborne jest podobny do zombisrajda i the others? Bo nie kumam? Czy dla Was eldritch horror jest podobny do gloomhaven, bo są bohaterowi/plansza/potwory ?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
sasquach
Posty: 1828
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: sasquach »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49 6) Z tego co widzę gra "okrojona" z masą dodatków które cyklicznie będą pustoszyły moją kieszeń bo niczym Pokemony będą do mnie krzyczeć "złap je wszystkie!".
Tym bym się nie przejmował. Większość dodatków jest KSE, więc jeśli nie chcesz wydać fortuny to w ratailu wyjdą chyba tylko trzy dodatki, z czego jeden w ograniczonym zakresie (pytanie czy będzie PL).
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Irr3versible »

gogovsky pisze: 08 wrz 2021, 11:34
BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49
A z której strony Bloodborne jest podobny do zombisrajda i the others? Bo nie kumam? Czy dla Was eldritch horror jest podobny do gloomhaven, bo są bohaterowi/plansza/potwory ?
Clue to czy będzie biały kruk, przecież to nie jest do grania ;)

Bollo, nie. Nie kupuj na półkę.
Mechanicznie gra jest lepsza od Zombiecide pod każdym względem, ale ciężko porównywać gdy poprzeczka nisko. Wiele zostało powiedziane w temacie jak działa Bloodborne, jakie ma plusy oraz minusy. Podsumowując, większość osób jest zadowolona ale te osoby wiedziały co kupują. Moja rada nie kupuj, chyba że poświęcisz chwilę by przeczytać wspomniane posty i decyzja będzie świadoma - a nie w oparciu o fomo czy potencjał na białego kruka.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

gogovsky pisze: 08 wrz 2021, 11:34
BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49
A z której strony Bloodborne jest podobny do zombisrajda i the others? Bo nie kumam? Czy dla Was eldritch horror jest podobny do gloomhaven, bo są bohaterowi/plansza/potwory ?
Figurki,teren z kafli, chodzisz i naparzasz potwory, robisz misje/scenariusze,widok z lotu ptaka,uzywasz /zdobywasz przedmioty,walczysz bronią,masz drużynę,rosną ci skille,podobna cena......cos jeszcze się zapewne znajdzie, o np wielkość kart minieuropen :mrgreen:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 12:07
gogovsky pisze: 08 wrz 2021, 11:34
BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49
A z której strony Bloodborne jest podobny do zombisrajda i the others? Bo nie kumam? Czy dla Was eldritch horror jest podobny do gloomhaven, bo są bohaterowi/plansza/potwory ?
Figurki,teren z kafli, chodzisz i naparzasz potwory, robisz misje/scenariusze,widok z lotu ptaka,uzywasz /zdobywasz przedmioty,walczysz bronią,masz drużynę,rosną ci skille,podobna cena......cos jeszcze się zapewne znajdzie, o np wielkość kart minieuropen :mrgreen:
Drużynę? Łowcy w Bloodborne walczą w pojedynkę, ale ja grałem na konsoli, co ja tam wiem :mrgreen:
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Lossentur »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 10:49
Spoiler:
Zanim skończyłem swój post widzę, że zarówno gogovsky jak i Irr3versible napisali to co ja chciałem ująć w ten lub inny sposób więc dodam tylko jedno.

To nie jest kolejny Lang, a to, że Portal uznał promowanie jej jako tej od Langa bez wymieniania drugiego autora uważam za krzywdzące. Na pudełku jak byk widnieje
"A Game By Michael Shinall and Eric M. Lang" i ciekawe czemu Lang jest wymieniony jako drugi.

Nie wiem czym Cię gra zachwyciła bo czytając twoje posty mam wrażenie, że poza tym, że dowiedziałeś się o niej na streamie Portalu więcej researchu nie robiłeś.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

O przepraszam obejrzałem recenzje na GramTadam i nawet zmęczyłem jedną po angielsku. A Lang jest wymieniony zapewne za to ze jego karcianka była pierwsza i użyczał swoich pomysłów do figurkowca.
https://boardgamegeek.com/boardgame/195 ... -card-game
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gogovsky »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 12:49 O przepraszam obejrzałem recenzje na GramTadam i nawet zmęczyłem jedną po angielsku. A Lang jest wymieniony zapewne za to ze jego karcianka była pierwsza i użyczał swoich pomysłów do figurkowca.
https://boardgamegeek.com/boardgame/195 ... -card-game
Zombiecide i Bloodborne, to trochę jak warcaby i szachy, niby plansza te sama coś niby podobnego, ale rozgrywka jak i wrażenia z niej zupełnie co innego.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Deem »

BOLLO pisze: 08 wrz 2021, 12:49 O przepraszam obejrzałem recenzje na GramTadam i nawet zmęczyłem jedną po angielsku. A Lang jest wymieniony zapewne za to ze jego karcianka była pierwsza i użyczał swoich pomysłów do figurkowca.
https://boardgamegeek.com/boardgame/195 ... -card-game
Na szczęście jeśli czegokolwiek użyczał, to nie były to pomysły z karcianki. Planszówka mocno nawiązuje do konsolowego pierwowzoru i ma ciekawą mechanikę, karcianka to skok na kasę przez doklejenie IP do mechaniki, która mogłaby być o wszystkim (wiem, że lekko przesadzam, ale naprawdę lekko).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ