Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: stary gracz »

Wystarczy podstawka i scenariusze stworzone przez Ninjadorg do pobrania z BGG.

https://boardgamegeek.com/filepage/6665 ... -scenarios
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: karawanken »

Będzie "Revised Core Set" dla Wladcy Pierścieni. Dodatkowo planują niektóre cykle przepakować i wypuścić jako duże pudła podobnie jak w Arkham LCG
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

Jak myślicie jest szansa żeby wyszło to po naszemu ?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 195 times
Been thanked: 594 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Natrakh pisze: 16 wrz 2021, 07:40 Jak myślicie jest szansa żeby wyszło to po naszemu ?
Nie mówię, że wszystkie ale chociaż 8-9 cykl, które w ogóle się u nas nie pojawiły to by kurła mogli ;)

Mi brakuje w sumie aż 5 ostatnich cykli, to nie powiem po takiej przerwie, gdzie grubo od roku nie mam nic nowego - brałbym ;).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

I będą jeszcze scenariusze dostępne pierwotnie tylko w limited edition core secie ;).
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 195 times
Been thanked: 594 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

warlock pisze: 16 wrz 2021, 09:07 I będą jeszcze scenariusze dostępne pierwotnie tylko w limited edition starter secie ;).
A, a to przespałem, że były takie w ogóle :lol:
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

Mi brakowało motywacji zeby wesjc w te lcg, ale skoro robia nowa podstawke i licze na to, ze wyjda jakies polskie dodrugi to wtedy na bank wchodze w te lcg :D
azazelmo
Posty: 914
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 290 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: azazelmo »

Ja się zdecyduję tylko jeśli nie będzie trzeba kupować trzech podstawek.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: karawanken »

Mam nadzieję, że będzie po polsku. Chciałem kupić Arkham LCG ale żona prędzej zagra we Władcę
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

azazelmo pisze: 16 wrz 2021, 09:19 Ja się zdecyduję tylko jeśli nie będzie trzeba kupować trzech podstawek.
Nie trzeba będzie, zrobili tu taki model jak w Marvel Champions, czyli podstawka będzie obsługiwać czterech graczy i powinna mieć cały pakiet kart ;).
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 14:20 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

To teraz tylko czekac na zapowiedz pl+ jakies cykle i all in :D
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Heiken »

Natrakh pisze: 16 wrz 2021, 09:10 Mi brakowało motywacji zeby wesjc w te lcg, ale skoro robia nowa podstawke i licze na to, ze wyjda jakies polskie dodrugi to wtedy na bank wchodze w te lcg :D
Szanse są bardzo małe. Trzeba oczywiście uderzyć do galakty po info, ale na pierwszy rzut oka widać i sami o tym napisali, że o ile arkham się dobrze trzyma, o tyle władca szedł już po kosztach/ze stratami dla nich w druku na żądanie. Ostatnich cykli nikt już nie tłumaczył. Nie mówiąc o koszmarnych taliach, których latami nikt nie kupował. Pamiętam, że dodrukowali podstawki i pierwsze cykle by napędzić sprzedaż ale się nie udało.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

Heiken pisze: 16 wrz 2021, 09:40
Natrakh pisze: 16 wrz 2021, 09:10 Mi brakowało motywacji zeby wesjc w te lcg, ale skoro robia nowa podstawke i licze na to, ze wyjda jakies polskie dodrugi to wtedy na bank wchodze w te lcg :D
Szanse są bardzo małe. Trzeba oczywiście uderzyć do galakty po info, ale na pierwszy rzut oka widać i sami o tym napisali, że o ile arkham się dobrze trzyma, o tyle władca szedł już po kosztach/ze stratami dla nich w druku na żądanie. Ostatnich cykli nikt już nie tłumaczył. Nie mówiąc o koszmarnych taliach, których latami nikt nie kupował. Pamiętam, że dodrukowali podstawki i pierwsze cykle by napędzić sprzedaż ale się nie udało.
no to nie pocieszyłeś mnie :( ale no nic poczekamy może Galakta coś powie w niedlugim czasie.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

A te karty dodatkowe do wariantu kampanii to tylko dla coresetu czy dla cykli cykli maja być (jako print And play) ?
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Heiken »

Natrakh pisze: 16 wrz 2021, 09:45
Heiken pisze: 16 wrz 2021, 09:40
Natrakh pisze: 16 wrz 2021, 09:10 Mi brakowało motywacji zeby wesjc w te lcg, ale skoro robia nowa podstawke i licze na to, ze wyjda jakies polskie dodrugi to wtedy na bank wchodze w te lcg :D
Szanse są bardzo małe. Trzeba oczywiście uderzyć do galakty po info, ale na pierwszy rzut oka widać i sami o tym napisali, że o ile arkham się dobrze trzyma, o tyle władca szedł już po kosztach/ze stratami dla nich w druku na żądanie. Ostatnich cykli nikt już nie tłumaczył. Nie mówiąc o koszmarnych taliach, których latami nikt nie kupował. Pamiętam, że dodrukowali podstawki i pierwsze cykle by napędzić sprzedaż ale się nie udało.
no to nie pocieszyłeś mnie :( ale no nic poczekamy może Galakta coś powie w niedlugim czasie.
Wypowiedzi Galakty z ich forum z wątku z planami wydawniczymi 2020 (oczywiście sprzed roku bo przenieśli się na fb):

Władca Pierścieni LCG – Na 99% nie przewiduję aby odbył się normalny druk jakiegoś dodatku. Jeśli chodzi o DNZ to w tej chwili także nie mamy nic ustalonego i będzie nam ciężko cokolwiek przeprowadzić.
Władca Pierścieni LCG - Tak jak pisaliśmy już wcześniej, szansa na druk nowych dodatków w języku polskim jest bardzo mała.
Władcy Pierścieni LCG - tutaj w temacie nic się nie zmienia. Już o tym pisaliśmy, że jeśli chodzi o dodatki to zamawialiśmy minimum produkcyjne, które później zalegało nam na magazynie - przy wielu dodatkach zalegają dalej.
Władcy Pierścieni LCG - Aktywność fanów a sprzedaż to są trochę dwie różne rzeczy. W każdym razie wzrostu sprzedaży nie zanotowaliśmy. Szansa na dodruk jest bardzo mała.
Władca Pierścieni LCG – sytuacja z dodatkami w systemie DNZ jest tutaj powiązana w punktem wyżej o DNZ.

Czyli Druk na żądanie tego co jest może będzie, jeśli ffg druknie ale woli na zwykły druk tu nie widać. Podstawka władcy też jest dostępna i jakość nie zeszła przez kilka lat, więc po co im nowa? Rebel też nie wejdzie bo nawet marvela nie tłumaczą. Oczywiście to tylko teorie/przypuszczenia xd


Natomiast dla kontrastu wypowiedzi o arkhamie lcg:

Horror w Arkham LCG - Linia ma się dobrze. .... Skoro ten wyjątkowy LCG trzyma się bardzo dobrze i ma swoich wyznawców (Przedwieczni muszą maczać w tym swoje macki… ) wszystko jest możliwe. Dlatego nie rezygnujemy definitywnie z dodruków "Powrotów...". Ale tutaj być może będziemy stosować jakąś wersję przedsprzedaży aby wybadać rzeczywiste zainteresowanie.

Horror w Arkham: Gra karciana ... Generalnie odbiór tej gry jest bardzo pozytywny w naszym kraju co nas bardzo cieszy tym bardziej, że wydajemy wszystkie wychodzące dodatki. Zdajemy sobie sprawę z braków i dlatego podleliśmy działania w tej sprawie. Ale to wszystko wymaga czasu bo plany izamówienia realizuje się w cyklu wielomiesięcznym.
Horror w Arkham LCG: Nic się na razie nie zmieniło. Serię chcemy kontynuować i będą wydawane kolejne dodatki. Wkrótce pojawi się dodruk pierwszego cyklu i będziemy też myśleć o którymś kolejnym.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Najlepsze jest chyba to ze nowe karty beda dostepne do wydruku za free wiec tak naprawde jak ktos ma wersje „pierwszą” to mozna zorganizowac druk lub samemu dodrukowac…..ale chyba i tak kupie 🤪
SoloPlayer
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Najbardziej martwi mnie ewentualny mocny rebalans pewnych kart graczy (gdyby się na to zdecydowali), wtedy będę miał poczucie, że moja kolekcja jest jakaś taka wybrakowana :D.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 501
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 328 times
Been thanked: 154 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

Rebalans ponad to, co już zostało zmienione w F.A.Q. i jest dostępne w najnowszych dodrukach?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Tak ;). Zastanawiałem się, czy np. ktoś przy okazji takiego "miękkiego rebootu" nie nie zdecyduje się osłabić Namiestnika Gondoru albo wywalić/wzmocnić karty w stylu Moc Ziemi ;).
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Wydaje mi się, że polską edycją raczej zająłby się Rebel niż Galakta. W przypadku Arkham Horror LCG prawdopodobnie obowiązuje Galaktę stara umowa, która została zawarta przed przejęciem Rebela przez Asmodee. Natomiast wszystkie nowe produkty Asmodee wydaje już od paru lat w Polsce Rebel (np. Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie). Ciekawe jak z tłumaczeniem, czy Rebel musiałby ponownie zainwestować w tłumaczenie wszystkiego czy mogą wykorzystać istniejące materiały od Galakty.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rastula »

Zack pisze: 16 wrz 2021, 13:52 Wydaje mi się, że polską edycją raczej zająłby się Rebel niż Galakta. W przypadku Arkham Horror LCG prawdopodobnie obowiązuje Galaktę stara umowa, która została zawarta przed przejęciem Rebela przez Asmodee. Natomiast wszystkie nowe produkty Asmodee wydaje już od paru lat w Polsce Rebel (np. Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie). Ciekawe jak z tłumaczeniem, czy Rebel musiałby ponownie zainwestować w tłumaczenie wszystkiego czy mogą wykorzystać istniejące materiały od Galakty.
dokładnie - Galakta tego nie wyda na 99% , bo nikt im nie uwierzy , że będą to ciągnąć :)

Rebel po doświadsczeniach z X- wing - też wątpię - minima logistyczne dla dodatków , są absolutnie anty polskie ;)

Co do tłumaczenia - Rebel musiałby odkupić prawa autorskie do tłumaczenia - chyba , że umowa FFG - Galakta stanowi inaczej. Więc pewnie tłumaczyłby sam ...ale patrz wyżej
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: polwac »

Wydaje mi się, że Marvel Champions LCG dało jasny sygnał w jaki sposób Rebel będzie traktował gry LCG.
Nie liczyłbym na polską wersję językową Władcy Pierścieni :?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kal-El83 »

Przy wrsji pl biorę w ciemno, przy ang wezmę przy świetle =)
Choćby żeby sprawdzić o co tyle szumu z tą grą (a karcianki uwielbiam =) )
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: jediwolf »

polwac pisze: 16 wrz 2021, 13:58 Wydaje mi się, że Marvel Champions LCG dało jasny sygnał w jaki sposób Rebel będzie traktował gry LCG.
Nie liczyłbym na polską wersję językową Władcy Pierścieni :?
I to jest clue jeśli chodzi o wydanie polskiej wersji. Z tego co wiem Marvel bardzo dobrze się sprzedaje w Polsce, a nawet nikt nie pomyślał o wydaniu we wersji PL. Raczej nie ma co liczyć na to.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 14:59 przez jediwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Ojj, ile ja bym dał, żeby mieć tę karciankę w swojej kolekcji po polsku... Może gdybyśmy wszyscy wysłali nasze zapytania do Galakty czy Rebela to zobaczyliby że jednak jest zainteresowanie na Władcę LCG? Mi się wydaje, że sprzedaż tego LCG była tak słaba w ostatnich latach ponieważ ludzie bali się wejść w system który już upadał w Polsce, bo nie wszystko było wydawane w jęz. PL
ODPOWIEDZ