Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

karawanken pisze: 21 wrz 2021, 10:06
wilecki pisze: 21 wrz 2021, 09:30
karawanken pisze: 21 wrz 2021, 09:14 Trudno czyli pozostaje zakup odświeżonego Arkham LCG
To są, wbrew pozorom, dwie bardzo różniące się od siebie gry.
Jasne ale wybrał bym i tak jedna bo miejsca i czasu nie starczy na obie a wolę karcianki z dużą ilością tekstu kupić po polsku.
Lotr w wersji angielskiej się broni. Tekstu nie ma dużo, a jeśli już to głównie prosty mechaniczny. Fabularne wstawki są krótkie i generalnie nieistotne. Lotr to mechanika, gameplay a nie fabuła.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Baloosh pisze: 21 wrz 2021, 19:50 Już zapytałem i Rebel obiecał zbadać sprawę :)
Ale że co? Wyda po polsku w razie czego? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Void
Posty: 226
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 88 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Void »

RUNner pisze: 24 wrz 2021, 13:46
Baloosh pisze: 21 wrz 2021, 19:50 Już zapytałem i Rebel obiecał zbadać sprawę :)
Ale że co? Wyda po polsku w razie czego? ;)
Raczej że angielskiego do nas sprowadzi ;)
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Heiken »

Evokenx pisze: 21 wrz 2021, 18:08 Myślicie, że będzie w Polsce całkiem dobra możliwość kupowania całego Lotra LCG w nowej edycji po angielsku? Myślicie, że dużo tego będzie do nas sprowadzane? Bo ja bym chętnie w to wszedł nawet jeśli byłoby w ANG języku :)

Tu nie ma nowej edycji. To będzie tylko nowa podstawka z częścią nowych artów i kart oraz dodruk kilku cykli (ale nie wszystkiego jak pisali) w dwóch pudłach zamiast w sześciu pudełkach. Dostępność pewnie jak teraz czyli ludzie muszą sprowadzać bo nasze sklepy mają tego mało i nie atrakcyjnie cenowo.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ardel12 »

Void pisze: 24 wrz 2021, 22:15
RUNner pisze: 24 wrz 2021, 13:46
Baloosh pisze: 21 wrz 2021, 19:50 Już zapytałem i Rebel obiecał zbadać sprawę :)
Ale że co? Wyda po polsku w razie czego? ;)
Raczej że angielskiego do nas sprowadzi ;)
W wątku Rebela odpowiedź niestety negatywna:
Nie jesteśmy zainteresowani wydaniem odświeżonej wersji Lord of the Rings LCG.
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Heiken »

RUNner pisze: 24 wrz 2021, 13:46
Baloosh pisze: 21 wrz 2021, 19:50 Już zapytałem i Rebel obiecał zbadać sprawę :)
Ale że co? Wyda po polsku w razie czego? ;)
Rebel na fb odesłał do Galakty w sprawie polskiej edycji. Galakta ma prawa i ona z kolei odpisała, że polskiej edycji już nie będzie drukować. Nie ma co się łudzić to już było setki razy mówione. No i rebel nie tłumaczy lcg - marvel ma x10 sprzedaż władcy i nie weszli w to. Obecna polityka ffg to duże minima produkcyjne więc nikt we władcę nie wejdzie znowu.
Awatar użytkownika
Breakfan
Posty: 47
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:08
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 27 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Breakfan »

Ech, no trudno. Oby dało się w rozsądnej cenie dostać sprowadzoną edycję angielską.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sol »

Wiecie może czy gdzieś w polskim sklepie dostanę Mountain of Fire Saga? Czy macie jakieś sprawdzone zagraniczne sklepy?
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

W razie braku w europie widze ze na fb grupie wspominaja o gamezenter.com, z komentarzy wynika ze wysylaja do EU, niestety nie testowalem
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Z UK widze ze ZATU ma na stanie, kupowalem tam ...ale we wrzesniu dostalem strzal na poczcie w postaci 23% doplaty :D, przy dodawaniu do koszyka cena spada bo odejmuja vat ukejowski
SoloPlayer
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Teraz lepiej cisnąć nasze sklepy żeby sprowadzały LotRa. Jest jakaś nowa opłata/cło/haracz. Ostatnio za części zamienne do gry, które wydawca wysłał za free (spoza UE) zapłaciłem 12 zł.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: flowerus »

Jakiś czas temu udało mi się dostać w Podstawkę + Khazad-Dum. Po pierwszym scenariuszu solo podoba mi się, najwięcej pewnie będę grał w parze z synem. Syn jest fanem elfów i krasnoludów, aczkolwiek łyka wszystko co jest związane z LOTR (książki, filmy, gry). Z racji wieku syna (10 lat), raczej tylko wersja PL. Z tego co widzę, obecnie dostępne są jeszcze tylko następujące duże dodatki (cykle przygodowe raczej są poza zasięgiem):
- Góra Ognia
- Szara Przystań
- Dzicz Rhovanionu
- Piaski Haradu
- Spadkobiercy Numenoru
Obawiam się, że za jakiś czas będzie jeszcze mniejszy wybór. Pytanie w co warto zainwestować, co dobrze współgra z moim zestawem, ewentualnie na które dodatki z drugiej ręki warto polować. Wiem, że temat pewnie był poruszany. nawet próbowałem przekopać się przez te ponad 200 stron, ale to karkołomne zadanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Heiken »

flowerus pisze: 26 wrz 2021, 13:09 Jakiś czas temu udało mi się dostać w Podstawkę + Khazad-Dum. Po pierwszym scenariuszu solo podoba mi się, najwięcej pewnie będę grał w parze z synem. Syn jest fanem elfów i krasnoludów, aczkolwiek łyka wszystko co jest związane z LOTR (książki, filmy, gry). Z racji wieku syna (10 lat), raczej tylko wersja PL. Z tego co widzę, obecnie dostępne są jeszcze tylko następujące duże dodatki (cykle przygodowe raczej są poza zasięgiem):
- Góra Ognia
- Szara Przystań
- Dzicz Rhovanionu
- Piaski Haradu
- Spadkobiercy Numenoru
Obawiam się, że za jakiś czas będzie jeszcze mniejszy wybór. Pytanie w co warto zainwestować, co dobrze współgra z moim zestawem, ewentualnie na które dodatki z drugiej ręki warto polować. Wiem, że temat pewnie był poruszany. nawet próbowałem przekopać się przez te ponad 200 stron, ale to karkołomne zadanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
Oczywiście najlepszy jest zestaw sagi bo to znamy i lubimy, ale wersja pl wychodzi drogo z drugiej ręki z racji braku dostępności. Inna sprawa, że cena nie spadnie więc warto i przepłacić by sobie pograć po czym puścić dalej. Jakbym nie miał wszystkiego i miał ograniczony budżet to brałbym w pierwszej kolejności każdy duży dodatek co jest w sklepie bo ich zniknięcie to kwestia czasu. Dragoneye.pl - tu są najlepsze ceny teraz. Z drugiej strony najopłacalniej szukać jednak zestawu z drugiej ręki przeglądając regularnie olx, allegro, fb. Tyle, że tu wiadomo im więcej kupujemy tym zwykle lepiej wychodzi. Pytanie jaki budżet. Ogólnie warto brać wszystko o ile cena nie jest przesadna. Ważne też by nie brać pojedynczych dodatków (małych) tylko całe cykle.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sol »

c08mk pisze: 26 wrz 2021, 11:41 Teraz lepiej cisnąć nasze sklepy żeby sprowadzały LotRa. Jest jakaś nowa opłata/cło/haracz. Ostatnio za części zamienne do gry, które wydawca wysłał za free (spoza UE) zapłaciłem 12 zł.
Ale sklepy to chyba głównie bazują na polskich dostawcach i na kickstarterach.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Sol pisze: 26 wrz 2021, 15:33
c08mk pisze: 26 wrz 2021, 11:41 Teraz lepiej cisnąć nasze sklepy żeby sprowadzały LotRa. Jest jakaś nowa opłata/cło/haracz. Ostatnio za części zamienne do gry, które wydawca wysłał za free (spoza UE) zapłaciłem 12 zł.
Ale sklepy to chyba głównie bazują na polskich dostawcach i na kickstarterach.
Akurat dużo sklepów u nas bazuje na niemieckich hurtowniach.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
lemon_curry
Posty: 278
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 53 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

Przepraszam, ale ja zielony w tym temacie.
Dodruki tej gry były niedawno, tak?
Ceny są dobre.
Awatar użytkownika
Breakfan
Posty: 47
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:08
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 27 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Breakfan »

lemon_curry pisze: 04 paź 2021, 12:35 Przepraszam, ale ja zielony w tym temacie.
Dodruki tej gry były niedawno, tak?
Ceny są dobre.
Podstawka jest dostępna i w dobrej cenie bo była chyba jako ostatnia dodrukowywana, ale z dodatkami wieloma jest krucho. Galakta wycofała się z tej gry z racji słabnącej sprzedaży w ostatnich latach. Nie obserwowałem wtedy tej gry, ale część ludzi mówiła że był duży problem z dostępnością dodatków już wcześniej. No i ten model wydawniczy w którym ludzie kupowali po 2-3 podstawki z racji małej ilości kart w jednej... Te dodatki które wciąż są dostępne zalegają bo mało kto chce wchodzić w umierającą w Polsce grę nie mogąc zdobyć kompletu. Nie wszystko też zostało wydane(no ale zdecydowana większość). Trochę szkoda, teraz w końcu oryginalny wydawca poszedł po rozum do głowy i ta nowa podstawka ma wystarczyć na początek. Plus niektóre cykle będą przepakowane po dwa duże pudełka, a nie kilka mniejszych. Szkoda że od początku tak nie było, bo to dużo atrakcyjniejsze dla kupującego niż takie rozdrabnianie się.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 501
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 327 times
Been thanked: 154 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

Trochę więcej informacji o nadchodzącej odświeżonej podstawce: link.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
lemon_curry
Posty: 278
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 53 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

wilecki pisze: 07 paź 2021, 18:28 Trochę więcej informacji o nadchodzącej odświeżonej podstawce: link.
Fajne, czy jest szansa na język polski?
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 282
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 302 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

lemon_curry pisze: 07 paź 2021, 19:38
wilecki pisze: 07 paź 2021, 18:28 Trochę więcej informacji o nadchodzącej odświeżonej podstawce: link.
Fajne, czy jest szansa na język polski?
Już wielokrotnie było pisane - nie.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ardel12 »

Świetne info dla tych co już podstawkę mają, gdyż nowa kampania będzie dostępna jak print&play. Ja akurat zapoluję na nową edycję, gdyż swojego egzemplarza nie posiadam i wybitnie mnie cieszy, że zapowiedzieli to dopiero na początek 2022 roku. W tym już jestem spłukany :D
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Mam olbrzymią radość ogłosić, że polskie tłumaczenie scenariusza Porządki w Shire nareszcie zostało opublikowane! Wszelkie pliki do druku są dostępne na stronie https://alongextendedparty.com/2021/08/ ... -and-play/
Spoiler:
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 282
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 302 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

Baloosh pisze: 02 lis 2021, 10:46 Mam olbrzymią radość ogłosić, że polskie tłumaczenie scenariusza Porządki w Shire nareszcie zostało opublikowane! Wszelkie pliki do druku są dostępne na stronie https://alongextendedparty.com/2021/08/ ... -and-play/
Spoiler:
Planowane jest wspólne zamówienie w drukarni?
Świt Rebelii... ]:->
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Tony23 »

Mam wrażenie że obecnie nie byłoby problemu ze skompletowaniem wszystkiego (no może poza saga) w wersji PL. Co jakiś czas na grupie WP LCg na FB ktoś sprzedaje swoją kolekcję.
Ceny też nie są obecnie jakos wygórowane, poza sagą.

Gdybym wchodził od nowa w wplcg to raczej polowalbym mimo wszystko na wersję pl
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ardel12 »

Tony23 pisze: 05 lis 2021, 20:49 Gdybym wchodził od nowa w wplcg to raczej polowalbym mimo wszystko na wersję pl
A pomijając już cenę, to nie mamy tutaj też problemu, że Galakta przestała wydawać w pewnym momencie kolejne cykle i części po polsku nigdy nie wydano? Dla tych, którzy chcieliby skompletować to w sumie spory minus.
ODPOWIEDZ