(Oficjalny) Ogry Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

anitroche pisze: 09 cze 2021, 21:11
OgryGames pisze: 09 cze 2021, 20:00
Swirek pisze: 08 kwie 2021, 12:33 Pytanie do Ogry Games:

Czy jako wydawca Nieustraszeni: Normandia planujecie może polską wersję Imperium: Classic oraz Legends od Osprey (Premiera wersji angielskiej z końcem maja)?
Cześć, mamy na testach :)
No to teraz żeście mnie zaskoczyli. Niby czekam aż pojawi się gra w 3trollach (z planszomani w przedsprzedaży zeszła zanim zamówiłam) i chciałabym kupić, no ale jak jest możliwość wersji PL, to chyba jeszcze się wstrzymam :).

Tylko dajcie znać proszę od razu, jak podejmiecie decyzję, a nie że będziecie czekać z ogłoszeniem na nowy rok ;). Jak nie będziecie chcieli oficjalnie ogłaszać, to wrzućcie chociaż jakieś mrugnięcie oczkiem tutaj w komentarzach, tak jako tajemny znak ;).
Ok :)
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 332
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Ogry Games

Post autor: Wehr »

Copercore pisze: 09 cze 2021, 18:42 Wiadomo kiedy można spodziewać się Unmatched?
Dołączam do pytania - kiedy pociąg dojedzie?
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

Wehr pisze: 10 cze 2021, 11:10
Copercore pisze: 09 cze 2021, 18:42 Wiadomo kiedy można spodziewać się Unmatched?
Dołączam do pytania - kiedy pociąg dojedzie?
Za FB:
Cześć!
Mamy niestety niezbyt dobre wieści z Chin. Otrzymaliśmy właśnie informację od naszego przewoźnika, że załadunek Unmatched z powodu ogromnego tłoku na stacji opóźni się o kolejne 3-4 dni.
Przepraszamy wszystkich, którzy oczekują na swoje zamówienia i prosimy o uzbrojenie się w jeszcze trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Ogry Games

Post autor: Beowulfik »

OgryGames pisze: 09 cze 2021, 22:24
anitroche pisze: 09 cze 2021, 21:11
OgryGames pisze: 09 cze 2021, 20:00
Cześć, mamy na testach :)
No to teraz żeście mnie zaskoczyli. Niby czekam aż pojawi się gra w 3trollach (z planszomani w przedsprzedaży zeszła zanim zamówiłam) i chciałabym kupić, no ale jak jest możliwość wersji PL, to chyba jeszcze się wstrzymam :).

Tylko dajcie znać proszę od razu, jak podejmiecie decyzję, a nie że będziecie czekać z ogłoszeniem na nowy rok ;). Jak nie będziecie chcieli oficjalnie ogłaszać, to wrzućcie chociaż jakieś mrugnięcie oczkiem tutaj w komentarzach, tak jako tajemny znak ;).
Ok :)
Drogie Ogry, wspaniała wiadomość! Ja też poluję na tę grę i miałem nawet sprowadzać z UK, ale jeśli będzie info, że pojawi się wersja polska, na pewno na nią poczekam. Dajcie tylko znać, czy decyzja zostanie podjęta jakoś niedługo, czy to raczej dłuższy proces i kalkulacja?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Kwestor pisze: 10 cze 2021, 13:01
Wehr pisze: 10 cze 2021, 11:10
Copercore pisze: 09 cze 2021, 18:42 Wiadomo kiedy można spodziewać się Unmatched?
Dołączam do pytania - kiedy pociąg dojedzie?
Za FB:
Cześć!
Mamy niestety niezbyt dobre wieści z Chin. Otrzymaliśmy właśnie informację od naszego przewoźnika, że załadunek Unmatched z powodu ogromnego tłoku na stacji opóźni się o kolejne 3-4 dni.
Przepraszamy wszystkich, którzy oczekują na swoje zamówienia i prosimy o uzbrojenie się w jeszcze trochę cierpliwości.
Tak... Niestety sytuacja w Chinach jest dramatyczna...
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Beowulfik pisze: 10 cze 2021, 15:53
OgryGames pisze: 09 cze 2021, 22:24
anitroche pisze: 09 cze 2021, 21:11

No to teraz żeście mnie zaskoczyli. Niby czekam aż pojawi się gra w 3trollach (z planszomani w przedsprzedaży zeszła zanim zamówiłam) i chciałabym kupić, no ale jak jest możliwość wersji PL, to chyba jeszcze się wstrzymam :).

Tylko dajcie znać proszę od razu, jak podejmiecie decyzję, a nie że będziecie czekać z ogłoszeniem na nowy rok ;). Jak nie będziecie chcieli oficjalnie ogłaszać, to wrzućcie chociaż jakieś mrugnięcie oczkiem tutaj w komentarzach, tak jako tajemny znak ;).
Ok :)
Drogie Ogry, wspaniała wiadomość! Ja też poluję na tę grę i miałem nawet sprowadzać z UK, ale jeśli będzie info, że pojawi się wersja polska, na pewno na nią poczekam. Dajcie tylko znać, czy decyzja zostanie podjęta jakoś niedługo, czy to raczej dłuższy proces i kalkulacja?
Z naszej strony decyzja raczej będzie szybko, ale pewnie nie tylko my testujemy ;)
Damy znać jak będą konkretne ustalenia.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Ogry Games

Post autor: Beowulfik »

OgryGames pisze: 10 cze 2021, 16:10
Beowulfik pisze: 10 cze 2021, 15:53
OgryGames pisze: 09 cze 2021, 22:24

Ok :)
Drogie Ogry, wspaniała wiadomość! Ja też poluję na tę grę i miałem nawet sprowadzać z UK, ale jeśli będzie info, że pojawi się wersja polska, na pewno na nią poczekam. Dajcie tylko znać, czy decyzja zostanie podjęta jakoś niedługo, czy to raczej dłuższy proces i kalkulacja?
Z naszej strony decyzja raczej będzie szybko, ale pewnie nie tylko my testujemy ;)
Damy znać jak będą konkretne ustalenia.
Coś wiadomo? :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Beowulfik pisze: 21 cze 2021, 18:04
OgryGames pisze: 10 cze 2021, 16:10
Beowulfik pisze: 10 cze 2021, 15:53

Drogie Ogry, wspaniała wiadomość! Ja też poluję na tę grę i miałem nawet sprowadzać z UK, ale jeśli będzie info, że pojawi się wersja polska, na pewno na nią poczekam. Dajcie tylko znać, czy decyzja zostanie podjęta jakoś niedługo, czy to raczej dłuższy proces i kalkulacja?
Z naszej strony decyzja raczej będzie szybko, ale pewnie nie tylko my testujemy ;)
Damy znać jak będą konkretne ustalenia.
Coś wiadomo? :)
Nam się podoba :)
W pierwszych tygodniach lipca wszystko powinno być jasne.
Swirek
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ogry Games

Post autor: Swirek »

OgryGames pisze: 22 cze 2021, 15:36 Nam się podoba :)
W pierwszych tygodniach lipca wszystko powinno być jasne.
Jak tylko się zdecydujecie to zadbajcie aby:

Insert jednak mieścił karty w koszulkach bez potrzeby pracy nożyczkami
Lepszej jakości karty bo te co są w angielskiej edycji są średnie
Erraty były uwzględnione
No i wiadomo, bez błędów w tłumaczeniu :)

Wtedy kupuje pomimo tego że mam już angielską wersję :)
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Ogry Games

Post autor: omas »

Uprzejmie przypominam, że jesteśmy bardzo ciekawi a propos pociągu, który już był w Małaszowicach :)
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Ogry Games

Post autor: bourbon »

omas pisze: 06 lip 2021, 12:30 Uprzejmie przypominam, że jesteśmy bardzo ciekawi a propos pociągu, który już był w Małaszowicach :)
dzisiaj na fb napisali ze jutro wysylaja
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Ogry Games

Post autor: rogal »

a nowi kartografowie i dodatki to kiedy beda ?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Ogry Games

Post autor: tomp »

ja podbije temat z zapytaniem o lockup. drogie ogry macie estymatę premiery ?
o ile dobrze pamiętam pierwotna data premiery miała być bodajże w okolicach kwietnia.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Ogry Games

Post autor: elpormyko »

Jaki status Unmatched?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Ogry Games

Post autor: krwlng »

elpormyko pisze: 15 lip 2021, 00:07 Jaki status Unmatched?
Na apce inpostu wisi mi przygotowana paczka od Ogrów, a tylko to od nich zamawiałem więc sądzę że dzisiaj, tj. w 15.07 rozpoczną wysyłki (tak jak zapowiadali na fb) :)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Ogry Games

Post autor: ShapooBah »

paczki z unmatched już powinny być w drodze, albo wręcz oczekiwać odbioru. Chłopaki szybkie są.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kal-El83 »

Unmatched Wam wszedł jak zły chyba =)
A ja mam pyanie czy są szanse na dodruk Roll Playera ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam ! =)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Azazelek pisze: 24 sie 2021, 12:25 Unmatched Wam wszedł jak zły chyba =)
A ja mam pyanie czy są szanse na dodruk Roll Playera ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam ! =)
Cześć, tak, pracujemy nad tym, ale na tę chwilę nie rzucimy żadnego terminu.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Ogry Games

Post autor: bartekb8 »

Hej Ogry Games, piszę tutaj a nie w wątku gry bo tu pewnie przeczytacie: jest błąd w tekście jednej z kart minidodatku Kulbak pack do gry Lockup. Oryginał: "Fitness Manual - after gaining a power cube, gain an additional power cube." Tłumaczenie PL: "Pompki i brzuszki -gdy zdobędziesz gwiazdkę reputacji, zdobywasz dodatkową gwiazdkę reputacji". Błąd wykryłem tylko dlatego że zasada z tej karty księgi w Waszym tłumaczeniu nie ma żadnego sensu: niewykorzystane karty ksiąg na koniec gry i tak dają 1 gwiazdkę reputacji. Natomiast "power cube" to zapewne kostka siły, a nie gwiazdka reputacji. Mam nadzieję że więcej błędów nie ma. Tak poza tym gra jest świetna, tłumaczenie lekkie i z humorem, więc cieszę się że ją wydaliście no i liczę też na premierę Lockup:Breakout w przyszłym roku. I na wypuszczenie plastikowych żetonów zastępujących te kartonowe, dostępnych jeszcze na KS. Jak myślicie, będzie szansa na te plastiki czy to raczej exclusive kickstarterowy i zamawiać w late pledge'u?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

bartekb8 pisze: 16 wrz 2021, 23:49 Hej Ogry Games, piszę tutaj a nie w wątku gry bo tu pewnie przeczytacie: jest błąd w tekście jednej z kart minidodatku Kulbak pack do gry Lockup. Oryginał: "Fitness Manual - after gaining a power cube, gain an additional power cube." Tłumaczenie PL: "Pompki i brzuszki -gdy zdobędziesz gwiazdkę reputacji, zdobywasz dodatkową gwiazdkę reputacji". Błąd wykryłem tylko dlatego że zasada z tej karty księgi w Waszym tłumaczeniu nie ma żadnego sensu: niewykorzystane karty ksiąg na koniec gry i tak dają 1 gwiazdkę reputacji. Natomiast "power cube" to zapewne kostka siły, a nie gwiazdka reputacji. Mam nadzieję że więcej błędów nie ma. Tak poza tym gra jest świetna, tłumaczenie lekkie i z humorem, więc cieszę się że ją wydaliście no i liczę też na premierę Lockup:Breakout w przyszłym roku. I na wypuszczenie plastikowych żetonów zastępujących te kartonowe, dostępnych jeszcze na KS. Jak myślicie, będzie szansa na te plastiki czy to raczej exclusive kickstarterowy i zamawiać w late pledge'u?
Hej, tak, niestety chochlik wkradł się na tę jedną kartę, coś może na to zaradzimy. Ten mini dodatek w ogóle był pechowy z różnych względów, na przykład dlatego, że w fabryce zapakowano go do pudełka zamiast przesłać go osobno :/
Wielkie dzięki za docenienie tłumaczenia, bo nie zawsze gracze zwracają na to publicznie uwagę :)
O dodatku już wstępnie rozmawiamy i pewnie w przyszłym roku się ukaże. Bajery też postaramy się dodać :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Obrazek
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ogry Games

Post autor: mineralen »

Drogie Ogry czy znacie już datę premiery dodatku i big boxa do Roll Player?
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Ogry Games

Post autor: gath »

Czy w okolicach premiery (lub wcześniej) Herosów można się spodziewać dodruku "Kartografowie: Nowe Odkrycia".
Czy będzie możliwość dokupienia samych notesów z mapkami do dodatków, czy dublować zestawy za 100 zł?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

A co z wymianą kart z podstawki, które mają niepasujący kolor?
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Ogry Games

Post autor: gath »

EVOCATVS pisze: 30 wrz 2021, 20:37 A co z wymianą kart z podstawki, które mają niepasujący kolor?
Tak jak wcześniej zapowiadali prześlij dowód zakupu lub numer zamówienia ze swojego sklepu. Dodatkową talię dołączą do zamówienia.
ODPOWIEDZ