Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Elemenek pisze: 04 paź 2021, 18:56
Spoiler:
Ty oraz WojennikTV mowicie najbardziej z sensem i merytorycznie z tego co znam na PL YT.
Milo by bylo kiedys Was razem uslyszec :)
@Tomek - co Ty na to? Przekuwamy życzenie w czyn?
:)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

roadrunner pisze: 04 paź 2021, 18:27 @ VivoBrezo: Partyjka w Potwory w Tokio moze rozwiazac sytuacje ;) Przegrani zmieniaja branze na szydelkowanie albo hodowle jedwabnikow.
Marek świetnie radzi sobie z pszczelarstwem, za to ja jestem całkiem niezły w śpiewie gardłowym :D

Ok, trochę się podjarałem pomysłem Igrzysk Śmierci ludzi z internetu. Takich ogólnopolskich z profesjonalną realizacją, na żywo i w kolorze :D
Z fazą grupowa, a potem strefa pucharowa :lol:

Każdy etap to inna gra. Jakieś Dobble, Potwory w Tokio itp :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Leviathan pisze: 04 paź 2021, 22:16
@Tomek - co Ty na to? Przekuwamy życzenie w czyn?
:)
Z Tobą zawsze....czekaj, to źle zabrzmiało :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Spodziewałem się prędzej kooperacyjnego podcastu z Gradaniem, a tu takie zaskoczenie ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Mr_Fisq pisze: 05 paź 2021, 08:25 Spodziewałem się prędzej kooperacyjnego podcastu z Gradaniem, a tu takie zaskoczenie ;)
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Gambit pisze: 05 paź 2021, 08:35
Spoiler:
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Szczerze to myślałem o współpracy Gradania z Wojennikiem (razem grywają, to mogli by i razem coś nagrać), ale wspólnym nagraniem Twoim i Gradania też na pewno bym nie pogardził :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

"+" ode mnie :D nagrajcie coś razem, zróbcie fanom prezent pod choinkę :) :) :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

eveni pisze: 05 paź 2021, 08:44 "+" ode mnie :D nagrajcie coś razem, zróbcie fanom prezent pod choinkę :) :) :)
Poradnik gwiazdkowy to w sumie nie taki głupi pomysł...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Mr_Fisq pisze: 05 paź 2021, 08:41
Gambit pisze: 05 paź 2021, 08:35
Spoiler:
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Szczerze to myślałem o współpracy Gradania z Wojennikiem (razem grywają, to mogli by i razem coś nagrać), ale wspólnym nagraniem Twoim i Gradania też na pewno bym nie pogardził :mrgreen:
Ooops...znaczy wyrwałem się przed szereg :) Ale masz rację, przecież Michel i Gradanie co chwila w coś razem łupią. Aż dziwne, że nadal razem nic nie nagrali.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Gambit pisze: 05 paź 2021, 08:35
Mr_Fisq pisze: 05 paź 2021, 08:25 Spodziewałem się prędzej kooperacyjnego podcastu z Gradaniem, a tu takie zaskoczenie ;)
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Tylko musicie dać instrukcje jak tego słuchać. Tomek musi lecieć na przyspieszeniu x1.75, a Windziarz na x0.75, żeby mówili mniej więcej w tym samym tempie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

arturmarek pisze: 05 paź 2021, 09:47
Gambit pisze: 05 paź 2021, 08:35
Mr_Fisq pisze: 05 paź 2021, 08:25 Spodziewałem się prędzej kooperacyjnego podcastu z Gradaniem, a tu takie zaskoczenie ;)
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Tylko musicie dać instrukcje jak tego słuchać. Tomek musi lecieć na przyspieszeniu x1.75, a Windziarz na x0.75, żeby mówili mniej więcej w tym samym tempie.
Asia z On Table musi im miks nagrania zrobić jak nic! :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

arturmarek pisze: 05 paź 2021, 09:47
Gambit pisze: 05 paź 2021, 08:35
Mr_Fisq pisze: 05 paź 2021, 08:25 Spodziewałem się prędzej kooperacyjnego podcastu z Gradaniem, a tu takie zaskoczenie ;)
Jeśli chłopaki z Gradania będą chcieli ze mną pogadać, to też nie odmówię. Robienie materiałów z twórcami, których się podziwia (mam tu na myśli też Wojennika) to zawsze cos fajnego.
Tylko musicie dać instrukcje jak tego słuchać. Tomek musi lecieć na przyspieszeniu x1.75, a Windziarz na x0.75, żeby mówili mniej więcej w tym samym tempie.
Windziarz się dobrze napije okowitki przed nagraniem i będzie cacy. Ale nie ma dramatu ja Gradania też słucham na 1.5x i jest ok tylko ten windziarski hihot brzmi niczym złowrogi gremlin. :mrgreen:

EDIT:
Kto jest właśnie kim z Gradania? Poznaje tylko windziarza.
Spoiler:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

Górne zdjęcie od lewej: Kwiatosz, Windziarz, Ciuniek
Dolne zdjęcie od lewej: Ink, Windziarz, Suchar, Ulubiony Rosenberg Gradania, Niedostępny dodatek do niedostępnej gry, Ciuniek
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

yosz pisze: 05 paź 2021, 11:11 Górne zdjęcie od lewej: Kwiatosz, Windziarz, Ciuniek
Dolne zdjęcie od lewej: Ink, Windziarz, Suchar, Ulubiony Rosenberg Gradania, Niedostępny dodatek do niedostępnej gry, Ciuniek
Rozumiem, że Kwiatoszowi tuż po zrobieniu zdjęcia została natychmiast przeprowadzona transfuzja?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

detrytusek pisze: 05 paź 2021, 12:17 Rozumiem, że Kwiatoszowi tuż po zrobieniu zdjęcia została natychmiast przeprowadzona transfuzja?
To zdaje się zdjęcie do odcinka o odejściu Kwiatosza, dlatego taki zrobiony na szaro.
Trudny moment w historii podcastu. Trochę jak wtedy, gdy z Shut up & Sit Down odszedł Paul albo gdy Lennon opóścił Beatlesów.
Na szczęście chłopaki pozbierali się, otarli łzy i dokooptowali Inka, który też sobie dobrze radzi.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

yosz pisze: 05 paź 2021, 11:11 Górne zdjęcie od lewej: Kwiatosz, Windziarz, Ciuniek
Dolne zdjęcie od lewej: Ink, Windziarz, Suchar, Ulubiony Rosenberg Gradania, Niedostępny dodatek do niedostępnej gry, Ciuniek
Młody Windziarz jak Ed Sheeran :)
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bohr »

Co wy tak utyskujecie na prędkość rozmów recenzentów.....słucham chłopaków z Gradania i dla mnie nie ma żadnego problemu ani z szybkością ani ze zrozumieniem poszczególnych recenzentów. Tak więc nic nie zmieniajcie, jest git!!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Jak Gambit bedzie robil odcinek z Wojennikiem to czuje ze moglo by wyjsc smiesznie. Opanowany Leviathan i rozkojarzony Tomek :) Mega polaczenie, jak dwaj bracia, tylko kazdy z innej planety.

Moglibyscie zrobic odcinek np 5 gier stricte wojennych dla nowicjusza (Wojennik) i 5 gier a'la wojennych (euro/ameri) dla prawidziwego weterana bitew o ktorych czesto profesorowie nie slyszeli :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Elemenek pisze: 05 paź 2021, 21:28 Jak Gambit bedzie robil odcinek z Wojennikiem to czuje ze moglo by wyjsc smiesznie. Opanowany Leviathan i rozkojarzony Tomek :) Mega polaczenie, jak dwaj bracia, tylko kazdy z innej planety.

Moglibyscie zrobic odcinek np 5 gier stricte wojennych dla nowicjusza (Wojennik) i 5 gier a'la wojennych (euro/ameri) dla prawidziwego weterana bitew o ktorych czesto profesorowie nie slyszeli :)
Już jesteśmy umówieni na nagranie. Jest temat, jest wola. Nie mogę się doczekać i cieszę się na myśl o tym „spotkaniu” :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

W imieniu swoim oraz Tomka zapraszam do obejrzenia naszego wspólnego materiału. Postanowiliśmy nagrać coś na pograniczu naszych dwóch światów i porwaliśmy się na topkę:

Wojennik TV # 678: Top 10 - niewojenne gry, w których pojawia się temat wojny (PL)

To było bardzo sympatyczne doświadczenie! Dzięki Tomku i liczę na kolejne wspólne nagrania!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

1. Bardzo dobrze ze takowa topka byla zrobiona na kanale wojennika. Byc moze sporo osob pozna ze taki kanal instnieje.
2. Tomek nie lam sie ze nie znales kilku gier. Ja znalem z waszej listy i nawet mam jedynie TWoM.
3. Kazdy tytul opowiadany przez wasz byl tak ciekawie opowiedziany ze chetnie bym w kazdy zagral gdyby mi go ktos podal na tacy.
4. Jestescie tak inni ze fajnie sie tego sluchalo chociaz czuc bylo ze ro konik Michela a wiec plus dla niego. Czul sie bardzo swobodnie i opowiodal bardzo przekonywujaco.
5. Michel nie myslales zeby zaczac robic recenzje na temat popularnych gier? Bylbys w tym bardzo dobry uwazam.
6. Ogolnie wszystko bardzo na plus i oby kolejne filmiki tez sie kiedys pojawialy. Moze tym razem ty Michel wejdziesz na pole Gambita?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Przede wszystkim dziękuję za sympatyczny komentarz!
BOLLO pisze: 18 paź 2021, 17:45 5. Michel nie myslales zeby zaczac robic recenzje na temat popularnych gier? Bylbys w tym bardzo dobry uwazam.
Odnośnie do opowiadania o innych rodzajach gier, to już się dzieje. Na kanale pojawiają się także recenzje gier niewojennych. Kilka przykładów poniżej:

Wojennik TV # 613: Feudum - recenzja (PL)
Wojennik TV # 585: Bios: Genesis - recenzja (PL)
Wojennik TV # 625: Dominant Species - recenzja (PL)

Gram w bardzo różne gry i zawartość kanału to oddaje.
BOLLO pisze: 18 paź 2021, 17:45 6. Ogolnie wszystko bardzo na plus i oby kolejne filmiki tez sie kiedys pojawialy. Moze tym razem ty Michel wejdziesz na pole Gambita?
Jeżeli tylko Tomek będzie miał na to ochotę, to bardzo chętnie. To było bardzo sympatyczne doświadczenie.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Argue »

Zdarza mi się czasem wojennika obejrzeć w niewojennych grach i przy okazji gry miesiąca u Piotrka z GwCh i niewiele od strony merytorycznej można Ci zarzucić (może oprócz tego, że w przypadku Gry miesiąca normą jest, że pobierasz najwięcej czasu antenowego (Nawet Gambit się tam ogarnął! takżę C'mon :D))

Z ciekawości zapytam, czy Michel Sorbet to twoje imię i nazwisko, jeżeli tak, to ma to jakieś konotacje związane z pochodzeniem?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dannte »

Leviathan pisze: 17 paź 2021, 16:48 W imieniu swoim oraz Tomka zapraszam do obejrzenia naszego wspólnego materiału. Postanowiliśmy nagrać coś na pograniczu naszych dwóch światów i porwaliśmy się na topkę:

Wojennik TV # 678: Top 10 - niewojenne gry, w których pojawia się temat wojny (PL)

To było bardzo sympatyczne doświadczenie! Dzięki Tomku i liczę na kolejne wspólne nagrania!
Fajne! Sporo gier, o których nawet nie słyszałem... Zdziwiło mnie, że żaden z Was nie wspomniał o Wiarusach (The Grizzled). Nie uważacie jej za dobrą grę opowiadającą o wojnie? Pytam z ciekawości, czy w ogóle rozważaliście ją w kontekście tej topki, czy może umknęło :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

dannte pisze: 21 paź 2021, 08:25
Leviathan pisze: 17 paź 2021, 16:48 W imieniu swoim oraz Tomka zapraszam do obejrzenia naszego wspólnego materiału. Postanowiliśmy nagrać coś na pograniczu naszych dwóch światów i porwaliśmy się na topkę:

Wojennik TV # 678: Top 10 - niewojenne gry, w których pojawia się temat wojny (PL)

To było bardzo sympatyczne doświadczenie! Dzięki Tomku i liczę na kolejne wspólne nagrania!
Fajne! Sporo gier, o których nawet nie słyszałem... Zdziwiło mnie, że żaden z Was nie wspomniał o Wiarusach (The Grizzled). Nie uważacie jej za dobrą grę opowiadającą o wojnie? Pytam z ciekawości, czy w ogóle rozważaliście ją w kontekście tej topki, czy może umknęło :)
U mnie byli na shortliście.
ODPOWIEDZ