Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: mecenas »

Najnowszy tytuł od Level99 Games.

Obrazek
Strona BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/307305/bullet

Opis BGG:
Spoiler:
Recenzja Dice Tower: https://www.youtube.com/watch?v=ZS-U3vl ... eDiceTower
One stop co-op shop (boss battle): https://www.youtube.com/watch?v=s0Ajirw ... pCo-opShop


Muszę powiedzieć, że tytuł głównie kupiłem pod Solo, więc póki co ograłem Boss Battle Mode, więc o innych jeszcze się nie wypowiem (choć partia w zwykły Battle Royale już jest w planach :) ). A teraz o samej grze...

Tytuł pomimo mocnych grafik zainspirowanych anime, jest grą abstrakcyjną, w której w każdej turze wyciągamy żetony, które trafiają na naszą plansze i poruszają się o odpowiednią ilość pól (zależnie od wartości). Naszym zadaniem zawsze jest ustawienie dzięki naszym zdolnościom tych żetonów w taki sposób by uzyskać wzór ze swoich kart zdolności. I tak na prawdę to jest już większośc opisu gry.

Normalnie tłuczemy się pomiędzy graczami - każdy żeton, który zniknie z naszej planszy, przekazujemy graczowi po naszej lewej. W Boss Battle, musimy uzyskać odpowiednią ilość żetonów w każdej turze by móc zniszczyć tarczę boss'a. Jeżeli zniszczyy mu wszystkie tarcze jednocześnie nie ginąc - wygrywamy.

Gra ma sporą regrywalnośc - jest 9 postaci - każda z postaci na odworcie ma kartę boss'a, więc kombinacji jest dość sporo na różne rozgrywki. Dodatkowo 4 różne tryby gry, również dają trochę opcji różnorodności. Kolejnym atutem jest również czas gry - walka z boss'em trwa koło 15 minut. Podobnie ponoć wygląda długość partii w wersji multiplayer.

Ciekawy tytuł - wybitny na pewno nie, lecz ze względu na mechanikę oraz czas trwania rozgrywki zdecydowanie wart zainteresowania się nim.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: Dhel »

Dzięki za post, miałem sam umieścić coś o tej gierce, ale jakoś czasu nie było.

A sama gra? Jejuśku, jakie to fajne, przywołuje mi wspomnienia z gierki z PC Puzzle Quest, tylko tutaj mocniej trzeba główką ruszyć. Grałem tylko solo na bossa, jest trudno, czasem bardzo, ale jest to tak przyjemna i szybka łamigłówka że nie obrażam się tylko próbuje jeszcze i jeszcze. Losowość jest tutaj duża, ale właśnie przez szybkość rozgrywki to nie przeszkadza, przy tej gierce czas ucieka.

Ważna rzecz, są 2 wersje, tańsza, gdzie „bullety’ są kartonowe i droższa, gdzie są drewniane. Mając wersję kartonową polecam te drewniane pomimo wyższej ceny, odczucia z gry są o wiele lepsze ( aczkolwiek nie wiem czy w tym momencie jest ona dostępna w sklepach czy byl to tylko druk pod kickstartera)

Tak czy siak gierka przednia :D
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: MsbS »

Zainteresowałeś mnie :-) Widzę, że jest oznaczona na BGG jako real-time, co u mnie z reguły dyskwalifikuje tytuł, jak to wygląda w solo?
Kartonowe znaczniki można może w kapselki numizmatyczne włożyć?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: mecenas »

MsbS pisze: 10 lip 2021, 11:39 Zainteresowałeś mnie :-) Widzę, że jest oznaczona na BGG jako real-time, co u mnie z reguły dyskwalifikuje tytuł, jak to wygląda w solo?
Kartonowe znaczniki można może w kapselki numizmatyczne włożyć?
Real time jest wskazany tylko przy trybie Multiplayer. Przy solo nie używamy timera.

Można włożyć w krążki numizmatyczne aczkolwiek w tej grze ludzie niesamowicie sobie cenią właśnie jakość drewnianych dysków z wersji Deluxe na Kickstarter.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: MsbS »

Jasne, chodziło mi o kapsle jako namiastkę, jeśli faktycznie drewniane kółka były KS-exclusive. Ewentualnie może ktoś (GeekUp?) wyprodukuje akrylowy 'upgrade'.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: khuba »

Drewniane pociski będą jeszcze do zamówienia jak ktoś przegapił, z newslettera:
Speaking of Bullet—in August, you'll have your first opportunity to pre-order Bullet★ via Launch 99. You can order it alongside a reprint of Bullet♥︎ and/or the Deluxe Wooden Bullets if you missed them during the Bullet♥︎ Kickstarter.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: siepu »

Pograłem trochę więcej, bardzo mi się podoba. I jako filler do spokojnego postrzelania się i jako zaskakująco ciężki coop / zagadka solo. Bardzo dużo mięsistej gry za niewielkie pieniądze, polecam.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: mecenas »

W oryginalnym sklepie wydawcy można zamawiać drewniane pociski do gry w trybie przedsprzedaży z okazji pojawienia się Bullet (Star). Trzeba się jednak liczyć z tym że paczka idzie że Stanów więc przesyłka i podatek dojdą do tego, ale wciąż niektórych to może zainteresować:

https://www.level99store.com/
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: khuba »

To jest zdaje się w ramach Launch 99 preorder - więc teoretycznie z EU wyjdzie. Pewnie do tego trzeba będzie podatki dorzucić.


edit: opis launch 99
https://www.level99store.com/pages/what-is-launch-99
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: mecenas »

khuba pisze: 05 paź 2021, 18:44 To jest zdaje się w ramach Launch 99 preorder - więc teoretycznie z EU wyjdzie. Pewnie do tego trzeba będzie podatki dorzucić.


edit: opis launch 99
https://www.level99store.com/pages/what-is-launch-99
Jak patrzyłem ile mnie to wyniesie to przy checkout automatycznie dorzuca podatek do zapłacenia więc raczej nie ominie się tego :)
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: okienko1234 »

Wiadomo czy jakiś sklep będzie importował bullet + tokeny + dodatek? w paru sklepach widziałem samą podstawkę kiedyś ale bez drewnianych żetonów to trochee bieda, a zamawianie tego samemu z ameryki to ponad 500zł :shock:
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: khuba »

Z ameryki wysyłaja tylko jesli dobierzesz coś spoza launch 99, sprawdzilem ile zaplacilbym za wersje z gwiazdka + pociski, wyszlo:
Subtotal $64.98
Shipping $12.77
Taxes $17.89
Total USD $95.64

Najlepiej byłoby spytać bezpośrednio w sklepach które miały podstawkę, może da radę trochę oszczędzić.

Btw maja jakiegos buga w sklepie, dopiero jak mój adres był zapisany i ponownie przeszedłem checkout to podało mi prawidłowe kwoty (wcześniej zawyżało składowe)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: PiLi »

khuba pisze: 06 paź 2021, 22:29 Z ameryki wysyłaja tylko jesli dobierzesz coś spoza launch 99, sprawdzilem ile zaplacilbym za wersje z gwiazdka + pociski, wyszlo:
Subtotal $64.98
Shipping $12.77
Taxes $17.89
Total USD $95.64

Najlepiej byłoby spytać bezpośrednio w sklepach które miały podstawkę, może da radę trochę oszczędzić.

Btw maja jakiegos buga w sklepie, dopiero jak mój adres był zapisany i ponownie przeszedłem checkout to podało mi prawidłowe kwoty (wcześniej zawyżało składowe)
W sklepie można użyć kodu WELCOMETO99 na pierwsze zamówienie. Po obniżce za kod wyszło mi 76,72 USD za zestaw gry z drewnianymi pociskami.
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: okienko1234 »

Spoiler:

Niby już trochę lepiej ale to wciąż niemal 300zł.
Planszostrefa odpisała mi że L99 nie współprace ze sklepami a sami mogą tylko zamówić podstawowa wersje grę bez żetonów.
Dostępność gier L99 w europie to straszna bieda :(
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: Dhel »

Tak jak mi się ta gra podoba tak cenowo nie za bardzo mi to już leży, dla mnie to jest gra uzupełniająca między dużymi tytułami. Teraz jak bym domówił bullet star i te drewniane żetony to wyjdzie wraz z moim bullet serce prawie 500 złotych. Mam jakiś wewnętrzny dylemat by wydawać na grę, która zajmuje 20 min 500 złotych, to już jest trochę za dużo :(
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: SnoWho »

Ja sam posiadam podstawke + żetony umieszczone w kapslach na monety - pasują idealnie i całkiem fajnie to wygląda. Na bgg są też zdjęcia z takim rozwiązaniem.

Zastanówcie się czy to nie lepsze rozwiązanie od drewnianych komponentów z dosyć spora ceną, biorąc pod uwagę wysyłkę.

Koszt kapsli to ok 60 zł.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: siepu »

Dzięki za informację, zamówiłem - podstawka jest fantastyczna i jest tam bardzo dużo gry, te 280 złotych za drugie tyle + dużo lepsze pociski to nie taka zła cena.
pawlik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2015, 15:54
Been thanked: 2 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: pawlik »

Czy może jest tu na forum ktoś kto wsparł KS bullet universe
Niestety się spóźniłem, a chętnie bym dołączył!
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: Liarus »

Szkoda że tak cicho o tym było. Nieźle te dodatki wyglądają
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: japanczyk »

Ja czekam na retail, kompletnie się na KSie nie opłacało trgo wspierać
pawlik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2015, 15:54
Been thanked: 2 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: pawlik »

O, jeśli będzie retail to super :) dzięki za info
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: Liarus »

Jak już temat odkopany, to macie dodatk orange? Jest sens kupować? Na bgg zdania są dość podzielone przez wzgląd na stosunek zawartości do ceny i raczej bardzo proste skille postaci.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Bullet♥︎ (Joshua Van Laningham)

Post autor: japanczyk »

Liarus pisze: 02 sty 2024, 11:34 Jak już temat odkopany, to macie dodatk orange? Jest sens kupować? Na bgg zdania są dość podzielone przez wzgląd na stosunek zawartości do ceny i raczej bardzo proste skille postaci.
Jak odbiore z planszomanii to dam znac :P
ODPOWIEDZ