Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Yooreck
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 29 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Yooreck »

Czytając o różnicach w tyłach kart pomiędzy pierwszym drukiem a dodatkiem, chcę kupić podstawkę z dodruku. Czy da się po czymś poznać czy który druk kupuję?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: aspo »

Pytanie do posiadaczy nowych edycji Na Skrzydłach:
Na pudełku widnieje notka "zawiera także rozszerzenie Szybki Start". Podobna informacja o włączeniu tego dodatku do egzemplarzy z dodruku jest na bgg. Tymczasem w pudełku nie znalazłem tych elementów - należało szukać osobnego woreczka z 10 kartami, czy to tylko jakiś chwyt reklamowy?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 361
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Grellenort »

Jeśli dobrze kojarzę, to szybki start to nie tylko garść nowych ptasiorów, ale też cztery arkusze ~A4 z vademecum pierwszych pięciu rund dla każdego z graczy. Nie sposób przeoczyć w pudełku. Jeśli więc miało być, a nie ma, to kontaktowałbym się z wydawcą celem wyjaśnienia :wink:
Awatar użytkownika
samadam
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2015, 18:37
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: samadam »

aspo pisze: 22 sie 2021, 13:38 Pytanie do posiadaczy nowych edycji Na Skrzydłach:
Na pudełku widnieje notka "zawiera także rozszerzenie Szybki Start". Podobna informacja o włączeniu tego dodatku do egzemplarzy z dodruku jest na bgg. Tymczasem w pudełku nie znalazłem tych elementów - należało szukać osobnego woreczka z 10 kartami, czy to tylko jakiś chwyt reklamowy?
W moim nowym egzemplarzu też nie znalazłem, więc to raczej nie jest odosobniony przypadek. Wysłałem zapytanie do Rebela, zobaczymy co powiedzą.
Magu
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2021, 07:11
Has thanked: 5 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Magu »

samadam pisze: 25 sie 2021, 02:03 W moim nowym egzemplarzu też nie znalazłem, więc to raczej nie jest odosobniony przypadek. Wysłałem zapytanie do Rebela, zobaczymy co powiedzą.
Hej. Otrzymałeś jakąś odpowiedź od Rebela? Gdyż u mnie niestety podobna sytuacja. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
samadam
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2015, 18:37
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: samadam »

Magu pisze: 30 sie 2021, 18:58
samadam pisze: 25 sie 2021, 02:03 W moim nowym egzemplarzu też nie znalazłem, więc to raczej nie jest odosobniony przypadek. Wysłałem zapytanie do Rebela, zobaczymy co powiedzą.
Hej. Otrzymałeś jakąś odpowiedź od Rebela? Gdyż u mnie niestety podobna sytuacja. Pozdrawiam
Cześć, jeszcze mi nic nie odpisali. Dzwoniłem na infolinię i kazali pisać reklamację (co też uczyniłem). Na infolinii nie ustosunkowali się jednoznacznie do problemu.
Zauważyłem, że tydzień temu ktoś zadał podobne pytanie na stronie dodatku w sklepie Rebela i też wisi bez odpowiedzi.

Co ciekawe na stronie podstawki w ich sklepie też jest podobne pytanie, tylko, że zadane w lipcu 2020, na które odpowiedzieli, że polska wersja tego dodatku nie posiada. Nie wiem jednak czy wtedy była już drukowana wersja z taką informacja na pudełku.
Wygląda na to, że tego dodatku nie ma tam celowo i przy tłumaczeniu przeoczony został fakt, że taka informacja znajduje się na opakowaniu.
marceli
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2020, 23:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: marceli »

Mam pytanie do osób ogranych w Na skrzydłach. Mam właśnie okazję kupić nową grę po niższej cenie. Czy posiadając Everdell, Zaginioną Wyspę Arnak oraz Łąkę jest sens kupować Na skrzydłach? Gram głównie z dzieciakami. Poczytałem trochę recenzji i mam mętlik w głowie. Czy posiadając w/w gry, Na skrzydłach ma coś do zaoferowania czego nie mają tamte gry? Z góry dzięki za odpowiedzi.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: omas »

Tak ma. Funkcje poznawcza z zakresu ornitologii. Poza tym jest śliczna dla dzieciaków. Kupuj.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dwaduzepe »

marceli pisze: 06 wrz 2021, 00:51 Mam pytanie do osób ogranych w Na skrzydłach. Mam właśnie okazję kupić nową grę po niższej cenie. Czy posiadając Everdell, Zaginioną Wyspę Arnak oraz Łąkę jest sens kupować Na skrzydłach? Gram głównie z dzieciakami. Poczytałem trochę recenzji i mam mętlik w głowie. Czy posiadając w/w gry, Na skrzydłach ma coś do zaoferowania czego nie mają tamte gry? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Raczej nie - gameplayowo Na Skrzydlach nie ma nic ciekawego/innowacyjnego do zaoferowania, a do tego tematyka ptakow raczej dzieci nie bedzie interesowac.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: omas »

Oczywiście. Nie zainteresuje gdy są na maxa ograne w inne tytuły. W moim (wymagającym :)) gronie dzieciaków 8-13 dziewczynki np oszalaly ze szczęścia tyle było ptaszków. Swoją drogą jak odgadłeś co się przyjmie w tamtym gronie a co nie ?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: aspo »

Magu pisze: 30 sie 2021, 18:58
samadam pisze: 25 sie 2021, 02:03 W moim nowym egzemplarzu też nie znalazłem, więc to raczej nie jest odosobniony przypadek. Wysłałem zapytanie do Rebela, zobaczymy co powiedzą.
Hej. Otrzymałeś jakąś odpowiedź od Rebela? Gdyż u mnie niestety podobna sytuacja. Pozdrawiam
Wspomnę tylko, że wydawnictwo uwzględniło reklamację i dosłało mi dodatek Szybki Start. Podejrzewam błąd w kompletowaniu pudełka (może nawet całej serii?), bo raczej by nie głosili nieprawdy na opakowaniu...
Awatar użytkownika
samadam
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2015, 18:37
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: samadam »

aspo pisze: 09 wrz 2021, 15:07
Magu pisze: 30 sie 2021, 18:58
samadam pisze: 25 sie 2021, 02:03 W moim nowym egzemplarzu też nie znalazłem, więc to raczej nie jest odosobniony przypadek. Wysłałem zapytanie do Rebela, zobaczymy co powiedzą.
Hej. Otrzymałeś jakąś odpowiedź od Rebela? Gdyż u mnie niestety podobna sytuacja. Pozdrawiam
Wspomnę tylko, że wydawnictwo uwzględniło reklamację i dosłało mi dodatek Szybki Start. Podejrzewam błąd w kompletowaniu pudełka (może nawet całej serii?), bo raczej by nie głosili nieprawdy na opakowaniu...
Dzisiaj moja reklamacja też została rozpatrzona pozytywnie i doślą mi ten dodatek. Chyba cała seria ma problem. Plus dla wydawcy, że nie robi problemu.
gabens29
Posty: 454
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: gabens29 »

Zrobicie może zdjęcie gdzie jest info o dodatku szybko start?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 41
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: VonBarnaky »

Są jakieś plotki o nowym dodatku z tej serii? :roll:
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 361
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Grellenort »

Na razie tylko tyle, że ma on wyjść w pudle zdolnym poupychać wszystkie pozostałe (i być może następne?) rozszerzenia. Co do wyboru kolejnego kontynentu lub nowych mechanik, to na razie cisza.
Awatar użytkownika
samadam
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2015, 18:37
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: samadam »

gabens29 pisze: 14 wrz 2021, 17:52 Zrobicie może zdjęcie gdzie jest info o dodatku szybko start?
Pozdrawiam
Bezpośrednio z tyłu pudełka:

Obrazek
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: pjentaszeq »

Przygotowałem znaczniki 3d do podstawki. Co sądzicie o takich znacznikach ?
Spoiler:
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
samadam
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2015, 18:37
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: samadam »

pjentaszeq pisze: 10 paź 2021, 19:14 Przygotowałem znaczniki 3d do podstawki. Co sądzicie o takich znacznikach ?
Spoiler:
Kłosy mi się najbardziej podobają :) A te domki to zamiast kostek akcji? Bo mi się liczba nie zgadza :)
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: pjentaszeq »

Tak, domki zamiast kostek, na zdjęcia wrzuciłem po 6 szt A powinno być 8szt ;)
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 229 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Beskid »

Magu pisze: 30 sie 2021, 18:58 Hej. Otrzymałeś jakąś odpowiedź od Rebela? Gdyż u mnie niestety podobna sytuacja. Pozdrawiam
U mnie po około dwóch dniach była pozytywna odpowiedź, a po niespełna dwóch tygodniach przyszedł Szybki Start poleconym. Brawo REBEL
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: SoloGram »

Hej!
Jakby ktoś jeszcze nie widział i był ciekawy, jak działa automa w "Na skrzydłach", to na kanale prezentuję pełną rozgrywkę solo z dodatkiem "Ptaki Europy".
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: rdbeni0 »

sleyoo pisze: 31 mar 2019, 15:41 (...)
Po kilkunastu rozgrywkach 2 osobowych mam 2 zastrzeżenia:
-gra jest bardzo losowa, może to zniwelować draftem albo zwiększona ilością karty na początku.
-praktycznie w każdej rozgrywce ostatnia runda to wyścig kto zbierze najwięcej jajek, jak ktoś tego nie zrobi to na 99% przegrał.
(...)

witam wszystkich, od jutra zaczynamy ogrywać Wingspan, a dziś czytaliśmy instrukcję. Przeglądam cały ten topic, a ten pogląd, że "ostatnia runda to wyścig kto zbierze najwięcej jajek" pojawia się wielokrotnie na bgg.
Będziemy grali tylko w podstawkę, czyli bez dodatków Europa i Oceania (nie chcę inwestować w dodatki, skoro nie jest wiadome, czy gra nam się spodoba).

Czy pozostali gracze, mający powiedzmy 10gier+++, również podzielają pogląd, że ostatnia runda to jest bezmyślne zbieranie jaj - i wygrywa ten kto tych jaj więcej nagromadzi? bo to brzmi trochę jakby ta gra była jednak zepsuta. Źle to brzmi. Sam jeszcze nie mam zdania w tym zakresie (do 2 tyg sobie zdanie wyrobię, bo teraz chyba będziemy ogrywać Wingspana).
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dwaduzepe »

No ja mialem w to rozegrane okolo 8-10 gier i zawsze ostatnie ruchy to robienie jajek kto wiecej. Potem gra poszla na sprzedaz, ale ogolnie mi nie siadla, nie tylko przez te jajka.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: lacki2000 »

rdbeni0 pisze: 24 paź 2021, 00:32 Czy pozostali gracze, mający powiedzmy 10gier+++, również podzielają pogląd, że ostatnia runda to jest bezmyślne zbieranie jaj - i wygrywa ten kto tych jaj więcej nagromadzi? bo to brzmi trochę jakby ta gra była jednak zepsuta. Źle to brzmi. Sam jeszcze nie mam zdania w tym zakresie (do 2 tyg sobie zdanie wyrobię, bo teraz chyba będziemy ogrywać Wingspana).
Hmm nie mam takiego wrażenia - w ostatniej rundzie nie zbiera się jaj "bezmyślnie" tylko w celu uzyskania jak największej liczby punktów :P I chodzi w tym o to, że na koniec jest to często jedyna sensowna akcja, ale nie zawsze. Ktoś tam na YT testował strategię jajeczną, i wyszło, że jednak ważniejszy jest silniczek z ptakami dającymi dodatkowe akcje (zbierania jedzenia, dociągu kart, itp.), więc nie ma co panikować.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Copercore »

rdbeni0 pisze: 24 paź 2021, 00:32 witam wszystkich, od jutra zaczynamy ogrywać Wingspan, a dziś czytaliśmy instrukcję. Przeglądam cały ten topic, a ten pogląd, że "ostatnia runda to wyścig kto zbierze najwięcej jajek

Mam 32 gry w wingspana, głównie na 2 osoby. Losowość można kontrolować dzięki wodnym ptakom i to dosyć prosto. Poza tym rozwinięcie fajnego silniczka na wodzie to chyba mój ulubiony sposób na granie w tą grę. (Oczywiście czasami karty dla jednej osoby będą bardziej łaskawe jak w każdej grze z kartami, ale nie jest to problem uniemożliwiający przyjemną rozgrywkę)

Co do jajeczek na koniec. Zdarza się to, ALE, nie zawsze, bo może okazać się że aktywując inny rząd dostaniesz więcej punktów (bardzo rzadko), lub masz na ręce ptaka którego bardziej opłaca się zagrać niż składać jaja.

No i jeszcze dochodzi kwestia tego jaki kto silnik zbudował na jajka w trakcie gry. Bo ja mogę mieć 4 ptaki na łące i po aktywacji złożyć 4 jajka i to tyle. A mój przeciwnik może złożyć bazowo 4 jajka + bonusowe +wsunąć jakieś karty i nagle z tej samej akcji on ma 8 a ja 4 punkty.
ODPOWIEDZ