Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

yaro_ pisze: 27 kwie 2021, 23:31 Ja to bym chętniej zobaczył tę planszę na 2 graczy. Widziałem na bgg że Cranio coś pisało że mają taką w planach.
Bardzo czekałem na jakieś konkrety o planszy dla 2 graczy, ale jedyne co napisali, to że jej wydanie nastąpi prawdopodobnie w 2022 roku.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Lolas pisze: 28 kwie 2021, 00:06
yaro_ pisze: 27 kwie 2021, 23:31 Ja to bym chętniej zobaczył tę planszę na 2 graczy. Widziałem na bgg że Cranio coś pisało że mają taką w planach.
Bardzo czekałem na jakieś konkrety o planszy dla 2 graczy, ale jedyne co napisali, to że jej wydanie nastąpi prawdopodobnie w 2022 roku.
Właśnie jestem po wczorajszej pierwszej rozgrywce na 2 graczy. Miałem pewne obawy jak będzie Barrage chodził na 2 osoby, ale zupełnie niepotrzebnie. Interakcja była już od samego początku. Co prawda nie przy budowaniu, bo każdy tutaj poszedł w swoją stronę planszy, ale przy zajmowaniu pól dla inżynierów i podbieraniu kafelków. Potem trochę musiałem wjechać ze swoją tamą nad tamę kolegi, bo zrobił sobie za fajny, samonapędzający się system i finalnie skończyło się w punktach 115 do 111, więc bardzo blisko.
Co nie zmienia faktu, że dodatkowa mapa może grę tylko ulepszyć :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

lotheg pisze: 28 kwie 2021, 09:52
Lolas pisze: 28 kwie 2021, 00:06
yaro_ pisze: 27 kwie 2021, 23:31 Ja to bym chętniej zobaczył tę planszę na 2 graczy. Widziałem na bgg że Cranio coś pisało że mają taką w planach.
Bardzo czekałem na jakieś konkrety o planszy dla 2 graczy, ale jedyne co napisali, to że jej wydanie nastąpi prawdopodobnie w 2022 roku.
Właśnie jestem po wczorajszej pierwszej rozgrywce na 2 graczy. Miałem pewne obawy jak będzie Barrage chodził na 2 osoby, ale zupełnie niepotrzebnie. Interakcja była już od samego początku. Co prawda nie przy budowaniu, bo każdy tutaj poszedł w swoją stronę planszy, ale przy zajmowaniu pól dla inżynierów i podbieraniu kafelków. Potem trochę musiałem wjechać ze swoją tamą nad tamę kolegi, bo zrobił sobie za fajny, samonapędzający się system i finalnie skończyło się w punktach 115 do 111, więc bardzo blisko.
Co nie zmienia faktu, że dodatkowa mapa może grę tylko ulepszyć :)
najlepsze jest to ze u nas po xx rozgrywkach, nikt nawet nie mysli zeby budowac tame z standardowym miejscu. Kazdy zaklada w swojej stretegi ze tama= +3 kasy albo komu pierwszemu uda sie technologie kupic, do budowania za darmo.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Jup tamy w darmowym miejscu sa tylko pod rozbudowe pod bonusy, systemy zawsze budujemy na wyzszych polach jak sie gra na powaznie ;)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... %2As%2As-R

Dodatek na 5 osób został zapowiedziany. Liczę, że portal będzie go wydawać. Mecze ich odkąd wydali, a zobaczyłem że KS się udal! Kiedyś napisali mi, że odległy temat i będą prowadzić rozmowy przy dodruku. Czyżby bliżej niż dalej?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Atk pisze: 07 lip 2021, 17:22 https://m.facebook.com/story.php?story_ ... %2As%2As-R

Dodatek na 5 osób został zapowiedziany. Liczę, że portal będzie go wydawać. Mecze ich odkąd wydali, a zobaczyłem że KS się udal! Kiedyś napisali mi, że odległy temat i będą prowadzić rozmowy przy dodruku. Czyżby bliżej niż dalej?
Bliżej 8)
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Golin »

zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dwaduzepe »

Golin pisze: 25 wrz 2021, 09:44 zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
najlepiej samemu ocenic - zagrajcie raz tak, raz tak:)
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: JimmyPL »

Golin pisze: 25 wrz 2021, 09:44 zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
Automy nie ruszałem, ale wczoraj akurat testowałem na dwie osoby i chodzi dobrze, co prawda można raczej spokojnie wszystko zrobić co się miało w planach, czego nie uświadczysz w 4 osoby, ale jak się chce to na mapie dalej dużo interakcji i podbierania kropel.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Golin pisze: 25 wrz 2021, 09:44 zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
Z automa nie grałem.
Dużo osób narzeka na grę w 2 osoby. Ml osobiście gra się dobrze. Z nowymi osobami albo mniej ogranymi, gram pod typowego suchara, czyli każdy sobie godzies tam buduje i próbuje złapać jak najwięcej ptk. Inna sprawa jak gram z kimś ogranym, wtedy nie ma za dużo luzu. Najczęściej zaczyna to być brutalne euro ciągłym blokowaniem sobie spływu wody, pól do stawiania ludzików, pchaniem kanałów w połączenia przeciwnika, plansza zabudowana jest głównie w małym obszarze itd
W prawdzie bardzo rzadko gram w 2 osoby ale na moje jest spoko
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Golin pisze: 25 wrz 2021, 09:44 zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
Automa nie jest prosta w obsłudze i w pierwszych grach ten kto będzie ją obsługiwał się umęczy. Ale jak już się to opanuje to warto, bo ten 3 wirtualny gracz potrafi nieraz ładnie namieszać.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Golin pisze: 25 wrz 2021, 09:44 zakupiłem barrage, planuję grać głównie w dwójkę, lepiej wyjdzie grać z automą czy bez?
Grałem bez automy i jest naprawdę dobrze. Nawet w 2 osoby można ładnie skupić się na jednej stronie planszy i rywalizacja jest ostra :) Poza tym zgadzam się z przedmówcą, że automa nie jest prosta w obsłudze (grałem 2 razy solo z 2 automami) i na początek nie jest najlepszym pomysłem.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: zawias »

Przymierzam się do zakupu i mam pytanko. Z tego co czytałem, to obecnie w sklepach są już dodruki tej gry. Wie ktoś może, czy w dodruku poprawiono błędy z pierwszego druku ?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dwaduzepe »

zawias pisze: 07 paź 2021, 11:08 Przymierzam się do zakupu i mam pytanko. Z tego co czytałem, to obecnie w sklepach są już dodruki tej gry. Wie ktoś może, czy w dodruku poprawiono błędy z pierwszego druku ?
jak podasz jakie to byly bledy to ci sprawdze, bo mam wersje z dodruku
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: zawias »

dwaduzepe pisze: 07 paź 2021, 11:09
zawias pisze: 07 paź 2021, 11:08 Przymierzam się do zakupu i mam pytanko. Z tego co czytałem, to obecnie w sklepach są już dodruki tej gry. Wie ktoś może, czy w dodruku poprawiono błędy z pierwszego druku ?
jak podasz jakie to byly bledy to ci sprawdze, bo mam wersje z dodruku
"planszetka z dodatku Projekt Leegwathera: bodajże z 4 kanału Holandii na planszetce jest dochód 1 maszyny, a powinny być 2"
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Apos »

zawias pisze: 07 paź 2021, 11:12
dwaduzepe pisze: 07 paź 2021, 11:09
zawias pisze: 07 paź 2021, 11:08 Przymierzam się do zakupu i mam pytanko. Z tego co czytałem, to obecnie w sklepach są już dodruki tej gry. Wie ktoś może, czy w dodruku poprawiono błędy z pierwszego druku ?
jak podasz jakie to byly bledy to ci sprawdze, bo mam wersje z dodruku
"planszetka z dodatku Projekt Leegwathera: bodajże z 4 kanału Holandii na planszetce jest dochód 1 maszyny, a powinny być 2"
Tak, to zostało poprawione w drugim druku.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Są poprawione. Zgłosiłem im tamat po premierze, powiedzieli, że się przyjrzą, a ostatnio dostałem info, że w dodruku już wszystko ok

Epickich rozgrywek jak się zdecydujesz
luk673@wp.pl
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2019, 00:35
Lokalizacja: Fiji
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: luk673@wp.pl »

Informacja o nowej mapie w Barrage. Mapa dla dwóch graczy byłaby niezłym dopełnieniem do gry.

https://boardgamegeek.com/thread/273015 ... 22-barrage
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Dodatek na 5, dodatek na 2 tylko oby portal to wydał wszystko. No i kiedy bo dodatek na 5 coś wyjść nie może.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: IrasArgor »

Atk pisze: 10 paź 2021, 09:12 Dodatek na 5, dodatek na 2 tylko oby portal to wydał wszystko. No i kiedy bo dodatek na 5 coś wyjść nie może.
Póki co tylko dodatek na 2 graczy, już przy 4 robi się straszny downtime, ale faktycznie robi się tak ciasno, że gra wchodzi na zupełnie inny poziom. To jest zaletą jak i wada bo wyobrażam sobie gracza, który w połowie drugie tury wstaje od stolu i wychodzi :wink: .
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Nam czasami brakuje właśnie możliwości grania 5 gracza
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Mapa na 2 graczy wydaje się ciekawa, ale nie wiem czy będzie aż tak konieczna, bo dobrze się gra we dwójkę na standardowej mapie i mimo, że jest luźniej to nie oznacza to, że nie ma rywalizacji.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Chyba najlepiej by było, gdyby plansza była dwustronna i z jednej była mapa dla 5, a z drugiej dla 2 graczy. Brałbym 8)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Yavi »

Po 2-3 partiach z dodatkiem (Barrage: Projekt Leeghwatera) zagraliśmy ostatnio znowu bez niego i chyba sama podstawka bardziej mnie ciągnie. Rozszerzenie rozmywa trochę grę, dodaje kilka niby ciekawych opcji, ale akcji jest tyle samo, gra się nie wydłuża i mam uczucie, że nie chodzi już tylko o robienie energii. Dodatek też na tyle zmienia zabawę, że tracę feeling Barrage'a. Czy ktoś miał podobnie?
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Copercore »

Ja grałem już z dodatkiem kilkanaście razy i dla mnie to już w zasadzie część podstawki. Bardzo lubię tego typu dodatki które nie odwracają rozgrywki do góry nogami, tylko wprowadzają delikatnie nowe możliwości. A no i Barrage był dla mnie grą tylko o produkcji energii przez jakieś 2 gry, później się okazuje że to w ogóle nie jest najważniejsze.
ODPOWIEDZ