Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

Zgadzam się. Brzydka jest mega. Do tego stylizacja mało pasuje do tych z Dominiona. Tam raczej tacy z wyglądu łowcy zwinni. Tutaj zupełnie inaczej. Obstawiam, że będzie jakiś jeden bysior i kilku brzydupasow jako wsparcie. Jak przy zestawie z ogrem.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Biedna ta reklama 5 sezonu :/
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

5 sezon WU przenosi miejsce potyczek do morskich lochów ukrytych w krainie ULGU. W starterze mierzą się ze sobą Harrowdeep Kruleboyz orruks vs. Stormcast Eternals.
Po pierwszych zapowiedziach można oczekiwać:
- nowego rodzaju elementu na planszy, związanego z cieniem i mrokiem jaki panuje w odmętach morskich
- nowy format Rivals w których gra się gotowymi taliami ... ?
- pojawią się nowe karty neutralne, z których korzystać będzie można w zależności od Grand Alliance
- nowe żetony ... ?

Na plus póki co oprawa graficzna, błękitna stylistyka, pełnowymiarowe (w końcu) arty na kartach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Jeszcze 4ki nie kupilem a juz 5ką nęcą.... :mrgreen:
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Bohr »

Już mam ochotę kupić tą piątkę :P Dzisiaj w końcu rozegrałem dwie gierki na podstawce 4 i na razie bardzo mi się podoba :) Od razu pytanie do grających i kupujących wszystko albobardziej zorientowanych....Jakie warbandy dokupić ze Direchasm (z tego co widzę dwie bandy już w ogóle nie dostępne) albo Ewentualnie z Beastgrave aby było w miarę wyrównanie (chodzi mi o to żeby nie okazało się, że nowo zakupiony band zamiata wszystkich pod dywan bez względu jak dopalę inne decki:) Gramy tylko w warunkach domowych :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

Nie ma na to prostej odpowiedzi. W wygrywaniu w tę grę bardziej chodzi o to jaką talię złożysz a nie jaką bandę będziesz miał. Banda jest ważna bo pod nią budujesz talię, a nie banda jako taka.
Ja generalnie kupowałem dużo, ale właśnie dla kart. Żeby mieć więcej możliwości budowania.
Z zestawów, których nie dało sie kupić wydrukowałem karty z internetu włożyłem w koszulki, pod spód jakieś karty by usztywnić.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Bohr pisze: 18 wrz 2021, 22:23 Już mam ochotę kupić tą piątkę :P Dzisiaj w końcu rozegrałem dwie gierki na podstawce 4 i na razie bardzo mi się podoba :) Od razu pytanie do grających i kupujących wszystko albobardziej zorientowanych....Jakie warbandy dokupić ze Direchasm (z tego co widzę dwie bandy już w ogóle nie dostępne) albo Ewentualnie z Beastgrave aby było w miarę wyrównanie (chodzi mi o to żeby nie okazało się, że nowo zakupiony band zamiata wszystkich pod dywan bez względu jak dopalę inne decki:) Gramy tylko w warunkach domowych :)
Najlepszym rozwiązaniem jest obecnie zakup starter 5 sezonu + Essential Cards Pack. Zestaw ten zawiera uniwersalne katy z 1 i 2 sezonu, które obowiązują we wszystkich formatach również turniejowych.
Na Twoim miejscu nie kupowałbym band z poprzednich sezonów tylko skupił się na 5 . Jest on zaprojektowany jako spójna całość/historia. Wiele kart oddziałuje na siebie, a nawet niektóre są grywalne dopiero jak masz pełen pakiet z sezonu. Jeżeli nie chcesz kupować wszystkiego w 5 sezonie to z drugiej ręki kupuj karty - za około 25 zł. Jak zbierzesz karty z całego cyklu to można się bawić długimi miesiącami.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

Mnie ciekawi ten format Rivals z predefiniowanymi deckami. W domowym graniu, w moim wypadku, dużo łatwiej mieć gotowe decki niż bawić się w deckbuilding. Gdyby jeszcze wydali zestaw takich decków dla band z poprzednich sezonów (coś jak w X-Wingu zestawy konwertujące) to byłoby super. Ale to GW. Więc nie wydadzą. Nie mniej czekam jak to się rozwinie.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

GW właśnie opublikowało warscrolle dla band z 1 sezonu WU do ... WARCRY. Gotowe talie do nowego formatu (którego też jestem bardzo ciekawe) dla starych band nie są więc wykluczone. Ostatni ECP to też przedrukowane karty z 1 i 2 sezonu tylko z nowymi grafikami i poprawkami z erraty.
GW nadal sprzedaje głównie figurki, jednak w 5 sezonie po raz pierwszy jakość graficzna kart moim zdaniem trzyma poziom plastikowych dodatków.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

Rzecz gustu i zobaczymy jak to na żywo będzie.
Na plus rozciągnięcie artów na całą kartę.
Na +/- :Nie jestem przekonany co do tego żółtego koloru. Trochę mocny się wydaje.
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: LordVinek »

Nie wiem jak wy przyjaciele, ale to będzie mój pierwszy sezon Warhammera Underwolds, który sobie daruje. Cena sugerowana na stronie producenta 320zł to przegięcie.
Rozumiem inflację, problemy logistyczne, ale cena jak za zawartość pudełka wydaje mi się kosmiczna.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

LordVinek pisze: 12 paź 2021, 09:22 Nie wiem jak wy przyjaciele, ale to będzie mój pierwszy sezon Warhammera Underwolds, który sobie daruje. Cena sugerowana na stronie producenta 320zł to przegięcie.
Rozumiem inflację, problemy logistyczne, ale cena jak za zawartość pudełka wydaje mi się kosmiczna.

To popatrz na ceny band... 100 PLN za 3 figurki...dla proporcji zestawy "Start Collecting" ( mini armia w normalnym WH AoS -kilkanaście figurek (takich samych ja w UW) plus machina jakaś albo bos... zaczynają się od 200. UW to niestety mega zdzierstwo...nawet na tle innych produktów GW - no ale widać pelikany łykają skoro taka polityka...
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: LordVinek »

Sam byłem takim pelikanem :)

Tutaj filmik dodam co do cen:

https://www.youtube.com/watch?v=CHc4DN-rxq4
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

LordVinek pisze: 12 paź 2021, 10:06 Sam byłem takim pelikanem :)

Tutaj filmik dodam co do cen:

https://www.youtube.com/watch?v=CHc4DN-rxq4
Rynek planszówek syntetycznie :)...ciekawe ile mogą tak ciągnąć, tzn. ile "pelikany" jeszcze udźwigną?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Wzrost ceny core sety wynika z dodatkowej zawartości! W pudle jest dodatkowa talia kart. Poza tym zmienił się cykl wydawniczy. Raz na pół roku wychodzić będzie core set z 2 bandami planszami, taliami. A pomiędzy sezonem 2 dodatkowe bandy tylko z kartami dla nich! Dodatkowe karty dostępne będą w jednym dodatku, który jest gotowa talia i można nią grać starymi bandami w formacie Rivals.
Też miałem wątpliwości czy wchodzić w 5 sezon, ale jak zobaczył plan wydawniczy oraz to jak wzrosła jakość tego produktu to inwestuje bez zastanowienia. Ps. Będą piraci!!!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

Co pół roku base set? Trochę często. Ile można mieć kostek i żetonów? Chyba, że to bardziej takie podwójne dodatki będą?
Skąd macie info o wzroście ceny?
Szukałem karty produktu na stronie GW i nie znalazłem.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

https://www.warhammer-community.com/202 ... s-warband/

Zapowiedź kolejnej bandy. Ogr pirat i jego małpa.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

a czy ktoś może mi powiedzieć co do za dziwny starter jest? To jakaś okrojona wersja?
https://www.rebel.pl/bitewniaki/warhamm ... 04991.html
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: vcrproszek »

BOLLO pisze: 01 lut 2022, 14:25 a czy ktoś może mi powiedzieć co do za dziwny starter jest? To jakaś okrojona wersja?
https://www.rebel.pl/bitewniaki/warhamm ... 04991.html
TL;DR; to normalny starter. nie ma w nim dodatkowych kart uniwersalnych

Jest to pełno prawny "starter" czyli pudełko zawierające dwie dwustronne plansze, żetony, kostki i 2 bandy każda z 32 kartami.
Różnica pomiędzy tym starterem, a innymi jak Harrowdeep jest głownie w ilości kart. Ten startery nie zawiera dodatkowych karty uniwersalnych. Bandy z tego startera są jak najbardziej grywalne w formacie Champions i Rivals.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
tadek_kam
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:30
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: tadek_kam »

Warhammer Underworlds: Nethermaze - 6 sezon
https://www.warhammer-community.com/202 ... ethermaze/
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: sasquach »

Skaveny wracają!!!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

tadek_kam pisze: 16 kwie 2022, 19:48 Warhammer Underworlds: Nethermaze - 6 sezon
https://www.warhammer-community.com/202 ... ethermaze/
ehhh...edycje 4 i 5 odpuściłem a 6 mnie nęci...ale i tę odpuszcze raczej bo jeszcze w Shadespire nawet nie zagrałem ......priorytety :mrgreen:
Czy mechanicznie coś się zmienia w porównaniu do 4/5?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

BOLLO pisze: 19 kwie 2022, 12:59
tadek_kam pisze: 16 kwie 2022, 19:48 Warhammer Underworlds: Nethermaze - 6 sezon
https://www.warhammer-community.com/202 ... ethermaze/
ehhh...edycje 4 i 5 odpuściłem a 6 mnie nęci...ale i tę odpuszcze raczej bo jeszcze w Shadespire nawet nie zagrałem ......priorytety :mrgreen:
Czy mechanicznie coś się zmienia w porównaniu do 4/5?
To, że teraz sezony wychodzą co pół roku z w sumie ile - 4 bandami? :D Już komedią jest to, że ogłaszają pre order ostatniej bandy do 5 edycji w tym samym momencie co zaczynają 6 ogłaszać :D GW się konkretnie chyba pogubiło jak te grę wogóle prowadzić i chyba ekspresowo ją zaraz zajadą.

Tak na serio pewnie dodadzą znowu 1 mało istoto gimmick i wsio. Po zdjęciach nowego starteru raczej nie widać tam nic nadzwyczajnego. Myślę, że jeżeli komuś podoba się gra/figurki i chciałby w to wejść to polecałbym grać po prostu format Rivals, gdzie gra się tylko na kartach danej frakcji i/lub kartach z paczek Rivals. Nie trzeba się wtedy namyślać z jakiego sezonu jest banda, jak zbudować talie, jakie karty są zbanowane a jakie ograniczone i można zakupić dowolną bandę od sezonu 3 w górę i po prostu grać tym co jest w pudełku.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

No ale kartami i bandami z sezonu 1 i 2 prseciez tez casualowo mozna grac i nie powinno byc z tym problemu. Chyba ze 1 i 2ka sa poprostu i niebo slabsze (power levl kart) od trójki w górę.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

BOLLO pisze: 19 kwie 2022, 14:55 No ale kartami i bandami z sezonu 1 i 2 prseciez tez casualowo mozna grac i nie powinno byc z tym problemu. Chyba ze 1 i 2ka sa poprostu i niebo slabsze (power levl kart) od trójki w górę.
Tak, tak ogólnie jak masz kumpli do grania to można grać whatever. Natomiast w klubach najbardziej popularny jest format Championship (ten z rotacją kart co sezon i listą BAR) ale ostatnio też coraz więcej jest chętnych do grania w formacie Rivals bo jest coraz mniej ludzi chętnych kupować wszystko tylko dla samych kart.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ