Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Dla zainteresowanych dodatkiem, jest już drugi designer diary, tym razem o kartach (pierwszy był o planszy).

Wygląda to całkiem nieźle. Ogólnie plansza zmienia dość sporo, bo nie ma pola wymiany przyprawy na kasę, więc strategie na szybkiego swordmastera będą musiały się trochę dostosować. Do tego technologie mogą też sporo namieszać nie będąc tak losowymi jak intrygi. W kartach wchodzi trochę nowych mechanik, głównie discard + efekty jak karta jest odrzucana/trashowana plus wisienka, czyli karty dające zawsze wejście do frakcji (niezatrzymywalny heighliner anyone? :wink: )
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

Fojtu pisze: 16 wrz 2021, 19:20 Dla zainteresowanych dodatkiem, jest już drugi designer diary, tym razem o kartach (pierwszy był o planszy).

Wygląda to całkiem nieźle. Ogólnie plansza zmienia dość sporo, bo nie ma pola wymiany przyprawy na kasę, więc strategie na szybkiego swordmastera będą musiały się trochę dostosować. Do tego technologie mogą też sporo namieszać nie będąc tak losowymi jak intrygi. W kartach wchodzi trochę nowych mechanik, głównie discard + efekty jak karta jest odrzucana/trashowana plus wisienka, czyli karty dające zawsze wejście do frakcji (niezatrzymywalny heighliner anyone? :wink: )
Zobaczymy. Podstawka jest zrobiona strasznie zachowawczo i aż prosi się o pociągnięcie tematu dodatkami. Diuna to taka wydmuszka, ale sama skorupka jest całkiem dobra, tylko trzeba ją wypełnić dobrym contentem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Z wczorajszego streamu Planszowych Newsów z Michałem z LDP:

Dodatek Rise of Ix wersja PL oraz pakiet de luxe prawdopodobnie dopiero I kwartał 2022

https://youtu.be/GSRi6C908lc od około 1:16:56
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: MichalCh132 »

Wiadomo kiedy jest przewidziana premiera wersji EN?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Widziałem pre ordery w zagranicznych sklepach z datą na listopad (teoretycznie, bo wiadomo transport z Chin, kontenery, itd.).
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Ranaghar »

Czy Deluxe Upgrade Pack będzie dostępny w polskich sklepach?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jacek_PL »

Ranaghar pisze: 11 paź 2021, 20:21 Czy Deluxe Upgrade Pack będzie dostępny w polskich sklepach?
Będzie, ale nie pytaj kiedy :D
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Ranaghar pisze: 11 paź 2021, 20:21 Czy Deluxe Upgrade Pack będzie dostępny w polskich sklepach?
Z tego co kojarzę ma trafić do nas wraz z dodatkiem w przyszłym roku, w Planszowych Newsach polski wydawca wspominał o opóźnieniu
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

spongePepp pisze: 11 paź 2021, 23:04
Ranaghar pisze: 11 paź 2021, 20:21 Czy Deluxe Upgrade Pack będzie dostępny w polskich sklepach?
Z tego co kojarzę ma trafić do nas wraz z dodatkiem w przyszłym roku, w Planszowych Newsach polski wydawca wspominał o opóźnieniu
Jako "nas" rozumiem sklepy. Bo obecna ETA EU na shipment deluxe boxów tym co zamawiali z premierowymi zamówieniami podstawki to 25.10
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Wazniejsze pytanie kiedy bedzie dodatek, chyba jakos w okolicach listopada?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: rastula »

Wosho pisze: 12 paź 2021, 09:52 Wazniejsze pytanie kiedy bedzie dodatek, chyba jakos w okolicach listopada?

Też przesunięty na "greckie kalendy" ... czyli będzie ale nie do końca wiadomo kiedy...
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jak na nie wiadomo kiedy? Na ostatnim live z PN była informacja, że Q1 2022
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Tringa pisze: 12 paź 2021, 12:54 Jak na nie wiadomo kiedy? Na ostatnim live z PN była informacja, że Q1 2022
Niektórych może interesować premiera dodatku w eng wersji, nie PL.


Edit : może być grubo, możliwe, że będzie z międzynarodowym - właśnie dostałem potwierdzenie że w kontenerze z Deluxe EU nie płynie dodatek.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na moją recenzję tej swietnej gry ;)

https://youtu.be/E96e0nE200I
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Bary »

Mendaks pisze: 16 paź 2021, 06:54 Zapraszam was na moją recenzję tej swietnej gry ;)
Spoiler? :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dwaduzepe »

Bary pisze: 20 paź 2021, 09:18
Mendaks pisze: 16 paź 2021, 06:54 Zapraszam was na moją recenzję tej swietnej gry ;)
Spoiler? :D
Ja jak widze cos takiego to nawet nie wlaczam, bo juz wszystko wiem :) Nie ma elementu zaskoczenia.
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: MichalCh132 »

Pojawiło się info w temacie Epic Mode z dodatku. Dla mnie bomba, gra na 4 osoby o 9 punktów zwykle kończyła się gdy ktoś zgarnął konflikt za 2 punkty - 7-8 runda.Jak dla mnie o ta rundę czy dwie za krótko bo nie można się nacieszyć zbudowanym deckiem. Dodatkowo dzięki karcie Control The Spice deckbuilding będzie bardziej zauważalny - mozliwosc skracania talii od początku gry.

https://direwolfdigital.com/news/design ... ise-of-ix/
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Control the Spice zapowiada się zacnie. Fajnie, że może sobie kartę sproxować i grać w tym trybie już teraz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: seki »

Świetna karta. Tego potrzeba. Gdyby ktoś wpadł na źródło z tą kartą do druku to podzielcie się informacją. Również chętnie wsadzę w koszulkę i zacznę z nią grać. Akurat dzisiaj grałem w Diunę na 3 graczy i już w pierwszej rundzie zakupiłem kartę umożliwiającą niszczenie kart, ale z jedną taką kartą w talii zbyt wiele się nie zdziała.
John_S_PJK

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:19 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Przejrzałem instrukcję dodatku, ogólnie chyba wszystko już pokazali w zapowiedziach wcześniej, niespodzianek nie było.

Jedyne co mnie trochę zdziwiło, to że w dodatku nie wyciągają tych dwóch punktujących kart intryg jeżeli podobne rzeczy wrzucili na karty technologii. Imo te dwie karty potrafią trochę zepsuć grę, miałem dwa razy sytuację kiedy miałem obie na ręce i dawało mi to wygraną na luzaku. średnie uczucie jak ktoś wygrywa wyścig a tu z kapelusza losowa karta mu odbiera to zwycięstwo.
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Bysztel »

Fojtu pisze: 13 lis 2021, 18:01 Jedyne co mnie trochę zdziwiło, to że w dodatku nie wyciągają tych dwóch punktujących kart intryg jeżeli podobne rzeczy wrzucili na karty technologii. Imo te dwie karty potrafią trochę zepsuć grę, miałem dwa razy sytuację kiedy miałem obie na ręce i dawało mi to wygraną na luzaku. średnie uczucie jak ktoś wygrywa wyścig a tu z kapelusza losowa karta mu odbiera to zwycięstwo.
Zazwyczaj da się to wyczytać po tym, że ktoś siedzi na tych kartach całą grę, więc trzeba się pilnować na finiszu. Mnie ostatnio wyrwał grę przeciwnik, który przed ostatnią rundą miał 5 punktów, ale sam byłem sobie winien (a wygraj sobie ten konflikt za 2 pkt, i tak mi nic nie zrobisz). Generalnie nigdy nie można nikogo lekceważyć i koniec końców to chyba plus gry, mimo że bywa to frustrujące.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Bysztel pisze: 13 lis 2021, 20:30
Fojtu pisze: 13 lis 2021, 18:01 Jedyne co mnie trochę zdziwiło, to że w dodatku nie wyciągają tych dwóch punktujących kart intryg jeżeli podobne rzeczy wrzucili na karty technologii. Imo te dwie karty potrafią trochę zepsuć grę, miałem dwa razy sytuację kiedy miałem obie na ręce i dawało mi to wygraną na luzaku. średnie uczucie jak ktoś wygrywa wyścig a tu z kapelusza losowa karta mu odbiera to zwycięstwo.
Zazwyczaj da się to wyczytać po tym, że ktoś siedzi na tych kartach całą grę, więc trzeba się pilnować na finiszu. Mnie ostatnio wyrwał grę przeciwnik, który przed ostatnią rundą miał 5 punktów, ale sam byłem sobie winien (a wygraj sobie ten konflikt za 2 pkt, i tak mi nic nie zrobisz). Generalnie nigdy nie można nikogo lekceważyć i koniec końców to chyba plus gry, mimo że bywa to frustrujące.
Ale co pilnować? :D Nic nie zrobisz że te karty ma, w zasadzie z każdej z nich 1 pkt można zrobić po prostu grając w grę bez większego wysiłku. U mnie przy stole konflikty za 2 pkty to już wojna na maksa, nie ma odpuszczania.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Chciałem tylko napisać, że po obejrzeniu filmu klimat w grze rośnie o 100%. Nagle zagrywanie kart zaczyna układać się w niesamowite historie :)
Dzisiaj grałem Richesami, a moi przeciwnicy Atrydami i Harkonenami. Długo nieznacznie prowadzili Atrydzi, ale w ostatniej rundzie Harkonneni zaatakowali z ostatniego miejsca, wygrali bitwę o Arrakis i dorównali swoim wrogom. Ale i tak wygrałem ja, bo przyprawa musi płynąć i zdobyłem przychylność (sojusz) imperatora padyszacha. ;-)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arachion »

Czytam, analizuje i zadaje pytanie-

Nigdy wcześniej żadne z naszej dwójki nie miało kontaktu z tym tematem diuny, nie jesteśmy fanami fantastyki - nie mieści nam się to w głowach ale nie mówimy "nie - planujemy jutro obejrzeć ten nowy film i jeżeli podejdzie temat filmu to gra diuna dla dwóch wymagajacych graczy będzie dobrym pomysłem?

Czytałem mieszane uczucia, że bot itp itd ale tak nakręcacie ze portfel sam się otwiera
Sucharzysta
ODPOWIEDZ