Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: musicer »

Hej, Czy ktoś tu już może magnetyzował te p...ne różyczki? :)

Obrazek

https://www.facebook.com/groups/blackro ... 412610141/

Napisali, że 3x1 bardzo dobrze pasują. Myślę że w podstawce pewnie sprawdzają się świetnie.
Zastanawia mnie tylko czy klejenie do ściętych różyczek, za pomocą sugerowanego hot glue sprawdza się w praktyce na dłuższą metę. Magnesiki są kruche i czy połączenie plastik/niklowany magnes jest trwale... Macie jakieś inne pomysły?
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: ArtIO »

Czy warto kupować grę w przedsprzedaży od wydawcy? Jak wygląda polityka wydawcy jeżeli chodzi o przedsprzedaż pamiętam że kiedyś gry od tego wydawnictwa można było kupić dużo (czasami 1/2 ceny) taniej w sklepach niż bezpośrednio od wydawnictwa.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: karawanken »

ArtIO pisze: 11 cze 2021, 11:07 Czy warto kupować grę w przedsprzedaży od wydawcy? Jak wygląda polityka wydawcy jeżeli chodzi o przedsprzedaż pamiętam że kiedyś gry od tego wydawnictwa można było kupić dużo (czasami 1/2 ceny) taniej w sklepach niż bezpośrednio od wydawnictwa.
Albo będzie można, albo gra się szybko wyprzeda i będzie niedostępna. Każdy musi sam ocenić
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: addekk »

Wiadomo kiedy w końcu to czacha wyda ?
Weźże chodźże grać BGG
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: promykx »

Na ich stronie w karcie gry gry jest napisane że planowana wysyłka listopad 2021. Jednak nie widziałem na fb żeby były jakieś newsy czy chwalenie się tym terminem więc może być realny :)
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Nie było tematu.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, 11:05 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Mendaks »

addekk pisze: 17 paź 2021, 01:11 Wiadomo kiedy w końcu to czacha wyda ?
Podobno Luty przyszły rok :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Mendaks pisze: 22 lis 2021, 20:29
addekk pisze: 17 paź 2021, 01:11 Wiadomo kiedy w końcu to czacha wyda ?
Podobno Luty przyszły rok :)
Ani mnie to nie dziwi, ani mnie to nie boli. Aktualnie wszystko jest poprzesuwane w czasie więc byłem pewien że i to pudło się przesunie. Mam tylko nadzieję że nie wpłynie to na pogorszenie jakości ani na jakieś błędy w druku.
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: planszufka »

Czy ktos sie orientuje czy to wyjdzie wreszcie po polsku czy to bylo jakies oszustwo? Bo dawno zaplacone, a gry ani widu ani slychu.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: pawianlsm »

Podobno płynie już z Chin i pod koniec czerwca ma być w Polsce.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

pawianlsm pisze: 20 cze 2022, 06:24 Podobno płynie już z Chin i pod koniec czerwca ma być w Polsce.
Do Czachy gry chyba jeżdżą pociągami? W każdym razie dziś ma być aktualizacja statusu (trzy dni temu tak zapowiadali).
Boję się, że jednak będzie opóźnienie bo nie chwalili się jakoś, iż BRW już do nich jedzie.
W każdym razie aktualny harmonogram Czachy jest dostępny tutaj:
https://www.facebook.com/groups/4888880 ... xJn9MLpMrA
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Bardok »

Ja wiem, że pewnie nie jest to do końca wina Czachy, ale te opóźnienia BRW mnie mega wkurzają. To nie jest tytuł KSowy, tylko normalna retailowa gra, więc sorry, ale ciągnięcie tego prawie rok czasu to jakaś kpina...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Bardok pisze: 20 cze 2022, 12:37 Ja wiem, że pewnie nie jest to do końca wina Czachy, ale te opóźnienia BRW mnie mega wkurzają. To nie jest tytuł KSowy, tylko normalna retailowa gra, więc sorry, ale ciągnięcie tego prawie rok czasu to jakaś kpina...
Przypominam, ze Polska wersja dostanie wydanie KSowe, a nie retailowe
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Rykas »

japanczyk pisze: 20 cze 2022, 12:47 Przypominam, ze Polska wersja dostanie wydanie KSowe, a nie retailowe
Jakie są różnice?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Rykas pisze: 20 cze 2022, 13:22
japanczyk pisze: 20 cze 2022, 12:47 Przypominam, ze Polska wersja dostanie wydanie KSowe, a nie retailowe
Jakie są różnice?
Takie, że masz pudło wypchane plastikiem, a nie tylko 4 figurki magów ;-)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Bardok »

japanczyk pisze: 20 cze 2022, 12:47
Bardok pisze: 20 cze 2022, 12:37 Ja wiem, że pewnie nie jest to do końca wina Czachy, ale te opóźnienia BRW mnie mega wkurzają. To nie jest tytuł KSowy, tylko normalna retailowa gra, więc sorry, ale ciągnięcie tego prawie rok czasu to jakaś kpina...
Przypominam, ze Polska wersja dostanie wydanie KSowe, a nie retailowe
Wersja KSowa, to dodatkowe pudełko wypchane figurkami (Sator Box).
Wersja retail to wersja wydana przez Czachę. W wersji Retail masz to samo co w ENG retail. Skąd info, że tam jest cokolwiek więcej?

edit:
A ok, jest jeszcze wersja Core okrojona mocno do tylko tych 4 figurek. Ok, ale chodzi mi o to, że to kwestia wyprodukowania gry która już została wydana. Mają moldy do figurek, itp. Na KS zwykle się ponad rok czeka, a tutaj prawie tyle to zajęło, gdzie wkładem jedynym jest polskie tłumaczenie - więc jedynie papierowe elementy.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Bardok pisze: 20 cze 2022, 15:08 Ok, ale chodzi mi o to, że to kwestia wyprodukowania gry która już została wydana. Mają moldy do figurek, itp. Na KS zwykle się ponad rok czeka, a tutaj prawie tyle to zajęło, gdzie wkładem jedynym jest polskie tłumaczenie - więc jedynie papierowe elementy.
Zobacz co ile teraz są dodruki gier sklepowych i ile się na nie czeka
Sagrady nie było w sklepach ponad pol roku (a dodruk rpzeciez był zamówiony wczesniej), Everdella było próżno szukać na półkach przez kilka miesięcy, o dodrukach Brzdęka przecież latają memy
+ moldy się zużywają - mogli je miec, a jest tez duze prawdopodobieństwo, ze musieli cyknąć nowe + mamy zamkniecia fabryk w Szanghaju, COVIDy w Chinach, sample, które szły dluzej niz powinny itp.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Bardok »

Jasne, dlatego jak pisałem - to nie tak, że mam jakieś pretensje do czachy, a generalnie wkurza mnie po prostu to czekanie generalnie na to. Człowiek bierze sporo na KSie i takie rzeczy tam są na normalnym dziennym porządku. Tutaj wspierając grę, gdzie od listopada słyszymy że "będzie już tuż tuż" to jest coś nie tak. Jakby powiedzieli rok temu, że czekania rok? Luzik! A tak obiecywanie co dwa miesiące praktycznie to według ciebie ok? :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Bardok pisze: 20 cze 2022, 15:25 A tak obiecywanie co dwa miesiące praktycznie to według ciebie ok? :D
Nie no, absolutnie nie - dla mnie podawanie terminu listopadowego i przesuwanie go na de facto lipiec to oczywiście granda ;-)
Ale tez rozumiem z czego wynikały np. opóźnienia w druku, czy to, ze są uzależnieni od druku międzynarodowego i to sprawia, że nie mogli odpalić tego sami :P
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Bardok pisze: 20 cze 2022, 15:08
japanczyk pisze: 20 cze 2022, 12:47
Bardok pisze: 20 cze 2022, 12:37 Ja wiem, że pewnie nie jest to do końca wina Czachy, ale te opóźnienia BRW mnie mega wkurzają. To nie jest tytuł KSowy, tylko normalna retailowa gra, więc sorry, ale ciągnięcie tego prawie rok czasu to jakaś kpina...
Przypominam, ze Polska wersja dostanie wydanie KSowe, a nie retailowe
Wersja KSowa, to dodatkowe pudełko wypchane figurkami (Sator Box).
Wersja retail to wersja wydana przez Czachę. W wersji Retail masz to samo co w ENG retail. Skąd info, że tam jest cokolwiek więcej?

edit:
A ok, jest jeszcze wersja Core okrojona mocno do tylko tych 4 figurek. Ok, ale chodzi mi o to, że to kwestia wyprodukowania gry która już została wydana. Mają moldy do figurek, itp. Na KS zwykle się ponad rok czeka, a tutaj prawie tyle to zajęło, gdzie wkładem jedynym jest polskie tłumaczenie - więc jedynie papierowe elementy.
Sama dostawa morska z punktu w Chinach do punktu u nas obecnie potrafi trwać 3-4 miesiące.
Substytut cyzli kolejowa - to loteria. Przez wojnę Rosji z Ukraina oraz tarcia na linii Rosja Kazachstan.

W chinach z kolei tez nie jest różowo. Tam zamykają całe powiaty, a nawet prawie całe prowincje przez Covida. Tam sie nie pier...dzielą w tańcu. Jest Covid. - x milionów osób nie wychodzi z domu przez 2 tygodnie.
Jak Czachy nie lubię za ich całokształt zachowawczy, tak tu ich będę bronił po części. Wiem, z czego opóźnienia wynikają. A przynajmniej część.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Nie powinno się kopać leżącego ale...
Dzisiejsze info z FB o BRW (miało wyjechać z fabryki na początku czerwca a na koniec być dostępne) a obecnie:
- produkcja: opóźnienie w druku międzynarodowym kart :shock:
- odbiór z Chin planowany jest: około 20 lipca :?
- u nas powinno być: połowa sierpnia
Tak więc myślę, że zagramy w święta :lol:
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Emil_1 »

Jaja sobie po prostu robią. Jak już mieli oddawać grę okazuje się, że nawet kart nie mają gotowych…
Miłego dnia! :)
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: planszufka »

ja nie wspieram juz gier Czachy, z BRW przegieli
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Xoltro »

Haha to jakiś żart chyba. BRW miało być w listopadzie 2021 a jest czerwiec z realną perspektywa na listopad... Ale 2022 roku. A to wszystko przecież miało być w retailu z przedsprzedaża prowadzona od kiedy? Od kwietnia 2021 to na pewno a pewnie dużo wcześniej. BRW:R że wspieraczki natomiast miało być we wrześniu 2022 :D . Do tego czasu to nawet tego BRW nie będzie. Dobrze że się wycofałem ze wszystkiego od czachy, będę omijać szerokim łukiem, może kiedyś coś kupię jak będzie już fizycznie w sklepach bo w żadnych śmiesznych ich przedsprzedażach nie zamierzam brać udziału.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Probe9 »

Mam wrażenie, że z crowdfundingiem jest trochę jak z zimą - co roku zaskakuje kierowców :) Nie do wiary, że projekt CF ma opóźnienie :wink:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ