Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

psia.kostka pisze: 15 paź 2021, 18:01 Mowicie, ze upgrade kartonu jest w SG. Czyli kupujac taka podstawke za 50-100zl w retailu bedzie jednak karton standard?
Niestety tak. Aczkolwiek jeżeli gra dobra, to gorszej jakości karton przeszkadzać nie powinien aż tak bardzo.
psia.kostka pisze: 15 paź 2021, 18:01 No nic, trzeba sie opanowac. Moze Probe9 kiedys zaprosi na partyjke... ;)
Czekam aż paczka przyjdzie z Austrii. Jak jesteś z Wawy to coś się może ogarnie ;)

Inna sprawa, że w sumie dalej nie wiadomo czy to dobra gra, mamy tylko nos Yuriego, no a kiedyś w końcu musi się pomylić, musi, prawda ? :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Probe9 pisze: 15 paź 2021, 18:32
psia.kostka pisze: 15 paź 2021, 18:01 Mowicie, ze upgrade kartonu jest w SG. Czyli kupujac taka podstawke za 50-100zl w retailu bedzie jednak karton standard?
Niestety tak. Aczkolwiek jeżeli gra dobra, to gorszej jakości karton przeszkadzać nie powinien aż tak bardzo.
Ja planowałem samodzielnie rozdzielić go na dwie części, nakleić na tekturke i grać. Później się okazało, że podmieniają. Gdyby tego nie zrobili to bym im taką kurację zapewnił. Szklaneczki whisky dwie i po robocie.
Probe9 pisze: 15 paź 2021, 18:32
psia.kostka pisze: 15 paź 2021, 18:01 No nic, trzeba sie opanowac. Moze Probe9 kiedys zaprosi na partyjke... ;)
Czekam aż paczka przyjdzie z Austrii. Jak jesteś z Wawy to coś się może ogarnie ;)
To wiem nawet która aukcja z EBAY, jak mówisz, że z Austrii :roll: Mocno mi ufasz :twisted: :D
Probe9 pisze: 15 paź 2021, 18:32 Inna sprawa, że w sumie dalej nie wiadomo czy to dobra gra, mamy tylko nos Yuriego, no a kiedyś w końcu musi się pomylić, musi, prawda ? :D
Jasne, że kiedyś musi się pomylić ! Nie tym razem jeszcze, ale jasne że tak :wink: :wink: :wink: :wink:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 15 paź 2021, 18:44
To wiem nawet która aukcja z EBAY, jak mówisz, że z Austrii :roll: Mocno mi ufasz :twisted: :D
Nieco ponad 6 stówek dałem razem z przesyłką, która bolała ale u nas raczej ciężko będzie złapać bo mało osób wsparło. Póki co widziałem epica za 900 PLN i na olx Core + SG za 500 (dzisiaj ktoś kupił). Ja wziałem epica bez podstawki i tych dodatkowych figsów, uznałem, że mi nie będą aż tak potrzebne. Najważniejsze SG i te 2 gameplayowe dodatki.

Ale muszę uczciwie przyznać, że pierwszą podstawkę kupiłem zanim jeszcze napisałeś coś o tej grze, teraz dokupiłem tylko 2 podstawkę żeby było na wymianę (te kartonowe komponenty). No ale KS to już w pełni na Twój rachunek idzie ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

No i bardzo dobrze, ja nie mam monopolu na dobre gry 😉 Tylko czemu się nie chwaliłeś innym? :p trzeba się dzielić dobra gierka :)

Ten egzemplarz z OLXa też do nas na Forum poszedł z tego co wiem 🤣😉

P. S. 600zl to zacna cena. Tam jest dobra co niemiara.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 15 paź 2021, 19:09 No i bardzo dobrze, ja nie mam monopolu na dobre gry 😉 Tylko czemu się nie chwaliłeś innym? :p trzeba się dzielić dobra gierka :)
Ja swojej intuicji aż tak nie wierzę, żeby pochwalić przed grą. Tym bardziej, że jednak do Archon podchodzę z lekkim dystansem. Miałem spory zestaw ich AvP (jeszcze pod nazwą Prodos) i jak już tu gdzieś pisałem - oni mają tendencję do wykładania się na prostych rzeczach. AvP to była przyjemna gierka, ale niewielkim nakładem pracy mogli z niej zrobić grę świetną, ale tego nie zrobili. Tu też się tego trochę obawiam, że po wejściu głebiej zaczną wychodzić jakieś proste niedoróbki (mechaniczne, bo o jakościowych już wiemy).
Yuri pisze: 15 paź 2021, 19:09 Ten egzemplarz z OLXa też do nas na Forum poszedł z tego co wiem 🤣😉
Miałem go w obserwowanych ale po zakupie podstawki za 60 wychodziło by 440 za same SG, no nieco za dużo, tym bardziej, że mocno mi zależało na tych 2 dodatkach.

Liczę, że do czasu jak przyjdzie paczka to skończę ogrywać Assassina i się biorę za to, zdam relację czy warto rozpoczynać polowanie na ebayach i amazonach ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Tutaj niezbyt jest co zepsuć nawet, ta mechanika nie jest jakoś wielce przekomplikowana 😉 AvP też miał pod górkę, ale obecnie jest chyba z lekka poszukiwanym tytułem i odnoszę wrażenie, że się sprawdziła? Często widzę taki opinie o niej w necie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 15 paź 2021, 19:23 AvP też miał pod górkę, ale obecnie jest chyba z lekka poszukiwanym tytułem i odnoszę wrażenie, że się sprawdziła? Często widzę taki opinie o niej w necie.
Póki nie ogłosili końca licencji to gra i dodatki leżakowały w sklepach. Jeszcze w UK czy w USA coś tam grali w nią ale u nas to bida była, co zresztą widać było po wątku gry na naszym forum :) Teraz stała się towarem "luksusowym", więc i zainteresowanie pewnie większe, ale generalnie są zwyczajnie lepsze gry. Tu największym plusem było IP i figurki (jak zobaczyłem figsy z Chronicle X to od razu wiedziałem, że to Prodos, podobieństwa widoczne na 1 rzut oka) - mechanicznie było trochę do poprawy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: choczkins »

Ktoś składał może diale z kartami bohaterów?
Hmm, pomysł fajny że mają się zazębiać ale karton cieniutki i nie bardzo też pasują do siebie, więc wymyśliłem karteczki z życiem, obroną itp. które wsuwam pod kartę postaci 😆
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Indar »

Prodos wylozyl się na WZR, szczególnie w kwestii Kickstartera. Niestety ciągnie się za nimi zła sława i jak miałbym kupić coś od nich "przedpłatowo" to najpierw bym się kilka razy zastanowił.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Indar pisze: 17 paź 2021, 16:04 Prodos wylozyl się na WZR, szczególnie w kwestii Kickstartera. Niestety ciągnie się za nimi zła sława i jak miałbym kupić coś od nich "przedpłatowo" to najpierw bym się kilka razy zastanowił.
Ja Cie jak najbardziej rozumiem i też by mnie szlag trafił jakbym miał czekać te 5 lat na wysyłkę gry. Abstrahując od samej gry i jej jakości.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Zacząłem troszeczkę organizować grę*, malować** i ogarniać przed pierwszą rozgrywką i mam kilka spostrzeżeń. Przede wszystkim figurki są wyśmienite i wskaźnik "tabletop presence" gry z pewnościa będzie wysoki. Szczególnie jak dołoży się wszystkie drzewka 3d i zniszczalne ściany, które dołączano do gry.

Oto kilka zasad i pomysłów, które przyszły mi do głowy podczas studiowania instrukcji i zapoznawania się z grą:
- chodzenie "na ukos" kosztuje 2 pkt ruchu - to będę stosował "na bank"
- w grze SOLO możesz odrzucić kartę Overminda, ale następna jest w sile SUPREME
- permadeath bohaterów w trybie Kampanii
- użycie planszetki podboju świata z trybu Conquest w grze Kampanijnej (konieczne przypisanie misji do regionu świata)

"Chodzi za mną" też opracowanie/rozszerzenie trybu Kampanii. Aż zęby skrzypią jak można fajnie wykorzystać dodatki - szczególnie podwodny z mini-łodzią podwodną ! - które gra wykorzystuje tylko....raz !



*ułożenie z sukcesem wszystkich pianek z Epic Pledge, tak by w miarę sensownie mieściły się w projektowanym BOXie zaliczam do osiągnięć na poziomie ukończenia TETRISa

**
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 27 paź 2021, 11:36
*ułożenie z sukcesem wszystkich pianek z Epic Pledge, tak by w miarę sensownie mieściły się w projektowanym BOXie zaliczam do osiągnięć na poziomie ukończenia TETRISa
Też już odebrałem swój zestaw :) No i potwierdzam - figsy wyglądają świetnie, a dzięki ulepszonym komponentom papierowym z SG również i reszta przestała tak bardzo odstawiać :)

No i też zacząłem się zastanawiać nad przechowywaniem, Ty sobie sam jakiś kuferek tworzysz ? Jak skończysz to koniecznie wrzuć fotki. Ja póki co myślałem o wrzuceniu wszystkich komponentów poza figsami do podstawki a reszta do jakiegoś organizera od feldherr, ale szkoda w sumie tych oryginalnych pianek bo generalnie robią robotę.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Tak, sam projektuje. Wytnę sobie laserem logo CHRONICLE X na wieku i będzie git. Wątpię by ktokolwiek do tak niszowej gry się podjął, więc muszę liczyć na siebie :)

Oczywiście planuje wykorzystać pianki, które dawali. Szkoda ich marnować jak już są. Jednak szczerze powiem że ich rozplanowanie wola o pomstę do nieba. 3 NaVo Warriors po sklejeniu... nie ma miejsca w żadnej z nich. Za to XXLe wszystkie mają puste przestrzenie... No nic, mam i na to pomysł, ale jak już wykładali hajs na to to mogli przemyśleć.

Inna sprawa że każda pianka jest innego rozmiaru, to jakaś masakra istna. Niemniej mam plan już w oparciu o jedną zapasowa piankę z podstawki która dostałem od Slotha. Jeżeli chciałbyś jedna sztukę boxa to polecam się w taką zaopatrzec.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: choczkins »

Figurki fajnie pomalowane ja totalnie nie wiem kiedy je ruszę.
Gierka mnie jara i mam ochotę zagrać, niestety solo ale też mam zamiar wprowadzić jakieś zasady do kampanii solo bo niby nie ma takiej opcji ;)
Tak w ogóle będę miał na zbyciu figurki XXL z blipami i chyba z kartami jednostek jak doślą z Archon Studio.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

choczkins pisze: 27 paź 2021, 12:32 ...Gierka mnie jara i mam ochotę zagrać, niestety solo ale też mam zamiar wprowadzić jakieś zasady do kampanii solo bo niby nie ma takiej opcji ;)...
Ta gra, aż się prosi o jakieś "homebrew" kampanie, czy insze ulepszenia, bo posiada ku temu wszystkie atrybuty. 24 bodajże rodzaje przeciwników i mechaniki używane tylko w 1 misji (łódź podwodna składana, liczniki poziomu tlenu, specjalne decki itemów/wydarzeń/niebezpieczeństw podwodnych, itd), to aż serce sie kraje, że tego bardziej nie wykorzystano...

Jak pomaluje całość i rozegram kilka partyjek, a gra udowodni, że warto w nią zainwestować czas poza sama tylko grę to mocno pomyśle nad jakąś kampanią. Jak pisałem, wszystko tu jest, kwestia tylko z tego ugotować obiad na kilka dań :)

Do kampanii solo na bank dodam zasadę ruchu na ukos i zwiększonej za nią opłaty i wykorzystam planszetke z trybu Conquest, gdzie poszczególne misje przypisze do kontynentów (nazwy miast w których gramy misje są w Mission Booku) i jakbym misję "zawalił" to oznacze, że Obcy przejmuja kontrole nad tą częścią globu i bede im naliczał benefity (Abduction Tokeny odpowiadające regionowi). Jak wygram misje to oznaczę, że CX tutaj rządzi i dostanie analogicznie odpowiednie surowce. Ponadto przy 6 porażce gra się kończy, Obcy zajmują Ziemię. Wydaje mi się logiczny ten system i dodający klimatu, ala XCOM. Prócz bezkosztowo można go wdrożyć :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 385
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Sloth »

Yuri pisze: 27 paź 2021, 13:38
choczkins pisze: 27 paź 2021, 12:32 ...Gierka mnie jara i mam ochotę zagrać, niestety solo ale też mam zamiar wprowadzić jakieś zasady do kampanii solo bo niby nie ma takiej opcji ;)...
Ta gra, aż się prosi o jakieś "homebrew" kampanie, czy insze ulepszenia, bo posiada ku temu wszystkie atrybuty. 24 bodajże rodzaje przeciwników i mechaniki używane tylko w 1 misji (łódź podwodna składana, liczniki poziomu tlenu, specjalne decki itemów/wydarzeń/niebezpieczeństw podwodnych, itd), to aż serce sie kraje, że tego bardziej nie wykorzystano...

Jak pomaluje całość i rozegram kilka partyjek, a gra udowodni, że warto w nią zainwestować czas poza sama tylko grę to mocno pomyśle nad jakąś kampanią. Jak pisałem, wszystko tu jest, kwestia tylko z tego ugotować obiad na kilka dań :)

Do kampanii solo na bank dodam zasadę ruchu na ukos i zwiększonej za nią opłaty i wykorzystam planszetke z trybu Conquest, gdzie poszczególne misje przypisze do kontynentów (nazwy miast w których gramy misje są w Mission Booku) i jakbym misję "zawalił" to oznacze, że Obcy przejmuja kontrole nad tą częścią globu i bede im naliczał benefity (Abduction Tokeny odpowiadające regionowi). Jak wygram misje to oznaczę, że CX tutaj rządzi i dostanie analogicznie odpowiednie surowce. Ponadto przy 6 porażce gra się kończy, Obcy zajmują Ziemię. Wydaje mi się logiczny ten system i dodający klimatu, ala XCOM. Prócz bezkosztowo można go wdrożyć :)
Yuri zrób instrukcje po Polsku plus autorską kampanie solo a Archon Studio cię ozłoci :) Ja wrócilem juz do pracy po bardzo długim L4 i czas wolny już nie ten, więc trochę mnie chamuje ten angielski, stąd dorzucilbym sztabę owegoż złota dla Ciebie :)))))
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 15:48 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Niestety myślę, że Archonowi już to wisi - projekt jest porzucony.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Sloth
Posty: 385
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Sloth »

Probe9 pisze: 27 paź 2021, 15:46 Niestety myślę, że Archonowi już to wisi - projekt jest porzucony.
Zapewne masz rację. Tylko kurczę słabe to jest. Świetne figury, mnóstwo dobra, koncepcja ok i gra padła. Sądzę że, gdyby ktoś przetlumaczył, zrobił odpowiedni home rules dla solo to gra dostałaby 2 życie, tak naprawdę to 1-sze prawdziwe, szczególnie że można ją kupić obecnie za naprawdę nieduze $. To powinien tak naprawdę zrobić producent.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

To, że można kupić tę grę teraz po kosztach najlepiej chyba pokazuje, że coś poszło nie tak :) Jakiś czas temu pisałem do nich z pytaniem czy będą mieli coś u siebie do sprzedaży po dostarczeniu KS - dostałem odpowiedź, że nie bo projekt jest zamknięty. Rozumiem, że część nadwyżki produkcyjnej musi iść na reklamacje itp. ale żeby po KS, który w sumie był sukcesem (ponad 4k wspierających i nieco ponad 0,5 mln $) nie można już było niczego kupić to jest to dość dziwne. Obstawiam, że coś źle policzyli, opóźnienie zrobiło swoje (w sumie trudno ocenić czy to opóźnienie było źródłem problemów czy na odwrót) i chcą się z tego szybko wycofać i skupić na tym, na czym zarabiają najwięcej czyli wykorzystywanie znanych IP (Wolfenstein, Masters of The Universe + za rok HoMaM).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Sloth pisze: 27 paź 2021, 15:45 Yuri zrób instrukcje po Polsku plus autorską kampanie solo a Archon Studio cię ozłoci :) Ja wrócilem juz do pracy po bardzo długim L4 i czas wolny już nie ten, więc trochę mnie chamuje ten angielski, stąd dorzucilbym sztabę owegoż złota dla Ciebie :)))))
Probe9 pisze: 27 paź 2021, 15:46 Niestety myślę, że Archonowi już to wisi - projekt jest porzucony.
Jak dla mnie Archon już swoją robotę wykonał i na ten moment nie potrzebuję ich zupełnie. Mam 24 potwory, łódź podwodną, decki mutacji/budynków/przedmiotów/zagrożeń, zwykłe, "podwodne" i "po zmroku", tryb ulepszania/mutacji Alienów i na dokładkę GeoScape :wink: ... Serio nie potrzeba tu nic więcej*, by upichcić z tego smakowitą kampanie. No dobra, pasowałby ktoś, kto później wrzuciłby to w spójną z oryginałem szatę graficzną, ale to wierzę, że by się znalazł :wink:

Mam parę pomysłów w głowie, systematycznie przelewam je na papi... na ekran w sumie :), by nic nie zapomnieć, wiec może cos z tego wyjdzie ? Zobaczymy. Grunt to nie przekombinować i nie "zmulić" gry zbytnią ilością zasad. Tutaj główny nacisk bym położył na zaprojektowanie ciekawych misji z rozgałęzieniami, które spójnie łączyłyby się w kampanię. Pisząc rozgałęzienie mam na myśli misje, nazwijmy je "dwustopniowe". Chodzi mi o podział ich na dwa etapy w zależności od naszej decyzji, lub wyniku pierwszego etapu.
Probe9 pisze: 27 paź 2021, 16:22 To, że można kupić tę grę teraz po kosztach najlepiej chyba pokazuje, że coś poszło nie tak :) Jakiś czas temu pisałem do nich z pytaniem czy będą mieli coś u siebie do sprzedaży po dostarczeniu KS - dostałem odpowiedź, że nie bo projekt jest zamknięty...
Też mi tak odpisali :roll: :roll: Co do ceny to na ten moment z Ebayu jest 2 x Epic po 500$ i 499$ i 1 x za 349$, więc nie jest tak najgorzej z ceną. Podstawowe Pledge widziałem po 100/150€ mniej/więcej. Same figurki są sądze więcej warte. Węgier od którego kupiłem swój egzemplarz sprzedał mi swój Epic Pledge, bo chciał tylko kilka figurek do fanowskiej, swojej kampanii/nacji w "Nemesis". Więc nawet od tej strony mozna paradoksalnie dostrzec potencjał. A samo porównanie tej makabry figurkowej z "Nemesisa" (szczególnie bohaterowie) do "CX", zdecydowanie wypada na korzyść tej drugiej. Lata świetlne je dzielą... Figs Pentagona ma nawet dym przy dymiącym cygarze. Porównanie go do figurki doktora na wózku z "Nemesisa" to jak znęcanie się nad słabszym po prostu.

*no dobra, widze tutaj miejsce na pare kafelków unikatowych :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Sloth pisze: 27 paź 2021, 15:54 ... To powinien tak naprawdę zrobić producent.
Producentem gry nie jestem, ale może cos wymodzę :) Zapraszam do dedykowanego wątku, by nie robić nieporzadku:

viewtopic.php?f=19&t=73453&p=1408395#p1408395

Może wspólnie coś wymyślimy :roll: :wink:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Liwingstone
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2017, 20:05
Has thanked: 4 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Liwingstone »

Witam,

Po pierwsze, cieszę się, że temat o tej grze wreszcie powstał, bo to taki nieoszlifowany diament :)

Po drugie, jestem szczęśliwym posiadaczem podstawki. No i tu się zaczynają schody, o ile udało się wymusić na producencie umieszczenie aktualnych instrukcji na oficjalnej stronie, to już poprawki kart (szczególnie ekwipunku) to temat tabu :(.

I tu moja prośba do szczęśliwych posiadaczy pełnej wersji, czy ktoś mógłby uchlić rąbka tajemnicy i napisać które z kart zostały zmienione i co na nich uległo poprawie.
Bardzo by to pomogło, podejrzewam, że nie tylko mnie :wink:

Z góry dzięki za pomoc.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że były błędy na kartach ;p Myslałem, że z powodu jakości przedrukowali wszystko ale na samych kartach merytorycznie nic nie zmieniali.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Liwingstone
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2017, 20:05
Has thanked: 4 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Liwingstone »

Coś ponoć zmienili.

Szczególnie na kartach ekwipnku jest sporo niejasności.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

No to ja jakby co mam te nowe i moge skan czy zdjęcie puścić, ale nie za bardzo wiem, które to karty :) A jak patrzyłem w FAQ czy na bgg to nie za bardzo widzę wzmianki o tym.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ