GambitTV - Great Western Trail: Nowa Zelandia

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ascension: Deckbuilding Game

Post autor: Gambit »

Od dłuższego czasu po materiałach związanych z grami opartymi na deck buildingu pojawiały się głosy, że powinienem zerknąć na Ascension. Zaciekawiony szukałem tej gry, aż w końcu udało mi się trafić na nią na MatHandlu. I tak oto przed Wami materiał o Ascension: Deckbuilding Game.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Najeźdźcy ze Scytii

Post autor: Gambit »

Dziś materiał o nowej grze, którą wiele osób zna już od kilku lat. Jak to jest możliwe? Ponieważ Najeźdźcy ze Scytii, to nowa wersja gry Najeźdźcy z Północy. Już nie jako Wikingowie, a dzicy wojownicy ze stepów, gracze będą grabić pobliskie wioski.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - MultiRewizja Godfather, Ecos, Descent

Post autor: Gambit »

Czas na powrót formatu, który zagościł na kanale w 2016 roku, ale jakoś miał pod górkę. Dziś Rewizje powracają w nowej odsłonie, jako MultiRewizje. Zamiast jednej gry, w materiale będę rewidował kilka gier. Zaczynamy od Godfathera, Ecos i Descenta.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 małych gier, które wymagają móżdżenia

Post autor: Gambit »

Czasem można usłyszeć sformułowanie "Mały, ale wariat". Nie dotyczy ono gier planszowych, ale...No cóż, czegoś innego. O grach można natomiast powiedzieć "Mała, ale lasuje mózg". I o takich właśnie grach będzie dzisiejszy materiał. Oto Top 10 małych gier, które wymagają móżdżenia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Pax Transhumanity

Post autor: Gambit »

Czas zmierzyć się z jednym ze słynnych Paxów. I to "tych" Paxów od jednego z panów Eklund. Padło na prowadzenie startupów w bliższej, lub dalszej przyszłości, czyli na grę Pax Transhumanity. Małe pudełko, ale w środku...Magiel dla mózgu.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - DinoGenics

Post autor: Gambit »

Czas na recenzję kolejnej słabo dostępnej gry na rynku, która dodatkowo idealnie wpasowałaby się w mój cykl o dinozaurach, gdybym tylko miał ją wcześniej w rękach. Dziś ponownie zajmiemy się budowaniem parku rozrywki z dinozaurami, tym razem w grze DinoGenics.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Automobiles

Post autor: Gambit »

Czas skompletować hattrick recenzji gier, których nie ma w sklepach. Jacek mnie podpuścił, a ja połknąłem haczyk. Zatem na zakończenie tej serii wyjedziemy na tor wyścigowy i zasiądziemy za kółkiem samochodu rajdowego w grze Automobiles (swoją drogą ta gra też zamykała pewną trylogię).
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Daimyo: Odrodzenie Imperium

Post autor: Gambit »

Czas na materiał o grze, która jest dostępna i to w polskiej wersji językowej. OK, na razie w przedsprzedaży, ale zawsze. Oto na nasz rynek wjeżdża nowe wydawnictwo, czyli Games Unplugged, a grą, którą rozpoczną swoją przygodę jest Daimyo: Odrodzenie Imperium.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Magical Friends and how to summon them

Post autor: Gambit »

Dziś rozpoczynam nową trylogię recenzji. Tym razem będą to materiały o grach, które są fundowane na Kickstarterze. Zacznę od lekkiej gry o przyzywaniu magicznych stworzeń, czyli Magical Friends and how to summon them.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Fractal: Beyond the Void

Post autor: Gambit »

W drugim odcinku Trylogii Kickstartera odwiedzimy pustkę kosmosu, która jednak nie jest aż tak pusta. Znajdziemy w niej różne sektory, anomalie, planety i co najważniejsze imperia, które walczą ze sobą o dominację pośród gwiazd. Oto Fractal: Beyond the Void.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: GambitTV - Fractal: Beyond the Void

Post autor: playerator »

Gambit pisze: 17 paź 2021, 10:45 (...) Oto Fractal: Beyond the Void
Tak sobie pomyślałem, że - szczególnie ogrywając takie KSowe świeżynki - mógłbyś w materiale dorzucać jeszcze dwie króciutkie informacje: jak Twoim zdaniem wygląda zależność językowa gry oraz jak oceniasz ciężkość danego tytułu.
Oczywiście chodzi mi o Twoją opinię, ubraną w BGGową ocenę :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier, w które bardzo chcę zagrać

Post autor: Gambit »

Zazwyczaj topki są o grach, w które układający topkę grał, albo na których pojawienie się na rynku czeka. Dziś jednak topka o grach, które już na rynku są, a ja w nie jeszcze nie grałem. Ale bardzo chcę. Oto Top 10 gier, w które bardzo chcę zagrać.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Fractal: Beyond the Void

Post autor: Gambit »

playerator pisze: 17 paź 2021, 17:40
Gambit pisze: 17 paź 2021, 10:45 (...) Oto Fractal: Beyond the Void
Tak sobie pomyślałem, że - szczególnie ogrywając takie KSowe świeżynki - mógłbyś w materiale dorzucać jeszcze dwie króciutkie informacje: jak Twoim zdaniem wygląda zależność językowa gry oraz jak oceniasz ciężkość danego tytułu.
Oczywiście chodzi mi o Twoją opinię, ubraną w BGGową ocenę :)
Określenie ciężkości bywa ciężkie. Nie wiem, czy chciałbym się tego podejmować :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Diuna: Sekrety Rodu

Post autor: Gambit »

Dziś miało być zamknięcie trylogii Kickstartera, ale okazało się, że nie umiem w kalendarz. Dlatego dziś zamiast oglądać trzeciego KSa, zabiorę Was z okazji bardzo głośniej planszowo-filmowej premiery na plażę. Taką wielką, która zajmuje całą planetę. Oto Diuna: Sekrety Rodu.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z modularną planszą budowaną w trakcie rozgrywki.

Post autor: Gambit »

Szok i niedowierzanie. Druga topka w ciągu jednego miesiąca. Co się dzieje? Nic specjalnego, po prostu pierwsze i drugie miejsce w głosowaniu były tak blisko siebie, że postanowiłem zrobic tez materiał z tego drugiego tematu. Oto Top 10 gier z modularną planszą budowaną w trakcie rozgrywki.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Trinity of Reign

Post autor: Gambit »

Czas zamknąć trylogię kickstarterową. Z poślizgiem, ale jednak. Dziś na stół wjeżdża gra area control, w której oprócz wojsk, możemy też wystawiać druidów i mieszać magiczne mikstury. Oto Trinity of Reign.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Cubitos

Post autor: Gambit »

Jak wiadomo lubię customowe kostki. Lubię też grę Quarriors, która takimi kośćmi stoi (i mega losowością). A tu nagle, cała na biało wjeżdża gra, która bierze część pomysłów z Quarriors, doprawia je po swojemu i dorzuca do nich wyścig. Oto Cubitos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: GambitTV - Cubitos

Post autor: kokosowy14 »

Poszedł preorderu na Cubitos. Chciałem jednak zapytać o coś innego. Wspominasz w recenzji, że często grywasz w 5 osób, ja podobnie. Stąd pytanie, w jakie gry najczęściej gracie, co najbardziej lubicie? Może jest jakaś szansa na topke gier dla większej ilości graczy typu 5-6? Wiadomo, że zawsze są gry imprezowe ale jednak w mojej grupie wolelibyśmy coś cięższego.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: GambitTV - Cubitos

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 07 lis 2021, 11:38 Jak wiadomo lubię customowe kostki. Lubię też grę Quarriors, która takimi kośćmi stoi (i mega losowością). A tu nagle, cała na biało wjeżdża gra, która bierze część pomysłów z Quarriors, doprawia je po swojemu i dorzuca do nich wyścig. Oto Cubitos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Przekleję swoje myśli z wątku o grze, a Pan mi powie jak bardzo błądzę :). I ile trwały średnio gry?
detrytusek pisze: 29 mar 2021, 10:20 To co jest jej zaletą jest też i wadą. Bo z jednej strony ogromna różnorodność jeśli każda z 8 kości ma 7 wariantów, a z drugiej trzeba przed każdą grą od nowa uczyć co one robią. Niektóre w opisie mają po 3 akapity tekstu. Po prostu nie wygląda to na wygładzone, intuicyjne i było to widać podczas gameplay-u. Co chwilę musieli sobie przypominać co dana kość robi i widziałem, że w pewnym momencie zaczęli brać to co znają bo nie chcieli robić sobie więcej zamieszania. W połowie właściwie zaczęło wiać nudą.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Cubitos

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:46 Przekleję swoje myśli z wątku o grze, a Pan mi powie jak bardzo błądzę :). I ile trwały średnio gry?
detrytusek pisze: 29 mar 2021, 10:20 To co jest jej zaletą jest też i wadą. Bo z jednej strony ogromna różnorodność jeśli każda z 8 kości ma 7 wariantów, a z drugiej trzeba przed każdą grą od nowa uczyć co one robią. Niektóre w opisie mają po 3 akapity tekstu. Po prostu nie wygląda to na wygładzone, intuicyjne i było to widać podczas gameplay-u. Co chwilę musieli sobie przypominać co dana kość robi i widziałem, że w pewnym momencie zaczęli brać to co znają bo nie chcieli robić sobie więcej zamieszania. W połowie właściwie zaczęło wiać nudą.
"Pan" Ci nic nie powie. Ale ja z chęcią. Ani ja, ani znajomi, z którymi grałem nie mieliśmy większych problemów z ogarnianiem kart. Pierwsze dwie rundy czasem się zerkało, ale potem było dość gładko. Co prawda nie lataliśmy z zakupami po wszystkim jak leci, ale gdzieś tam z początku kombinowaliśmy na jakieś konkretne kostki. Gry trwały jakieś 40 minut (czteroosobowe, gdzie mimo robienia rzeczy jednocześnie, patrzyliśmy sobie na ręce i wyniki, żeby decydować o własnych przerzutach). A czy błądzisz? Nie błądzisz. Bo jak zawsze powtarzam, każdy odbiera gry po swojemu. I to, że jednemu gra się podoba, nie znaczy, że wszystkim musi.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Oriflamme

Post autor: Gambit »

Kiedy spotykamy się, żeby zagrać w planszówki, zwykle na stół wjeżdża coś dużego. Czasem dwa nieco mniejsze, jednak nadal spore tytuły. Ale gdzieś pomiędzy nimi, albo na końcu spotkania znajdzie się miejsce na ciekawy filler. Czy Oriflamme się do tego nadaje?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wild Space

Post autor: Gambit »

Dziś polecimy w kosmos. Ale w nietypowym składzie. Oto bowiem załogantami na naszych statkach będą różne zwierzęta. Ale cała ta menażeria jest niezwykle inteligentna. Może nawet bardziej inteligentna od ludzi. Któż to wie. Oto Wild Space.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier, które najmniej mi się podobają.

Post autor: Gambit »

Moi Patroni lubią jak coś się dzieje. Lubią igrzyska. Lubią, kiedy w moich oczach płonie ogień miażdżącej krytyki. A przynajmniej takie można odnieść wrażenie (mylne, bo to wspaniali ludzie) na podstawie tego jaką topkę wybrali. Bo dziś poznacie moje Top 10 gier, które najmniej mi się podobają.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Coriolis: The Third Horizon

Post autor: Gambit »

Po roku od poprzedniego materiału o RPG, pojawia się kolejny. Tym razem system niewydany po polsku. Przeniesiemy się w nim tysiące lat w przyszłość, a także lata świetlne w głąb kosmosu. Oto Coriolis: The Third Horizon.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: GambitTV - test 8 insertów od reDrewno

Post autor: Gambit »

Miało być wczoraj, ale jest dzisiaj. Czas na kolejną zabawę w drewnie. A właściwie w reDrewnie. A jeszcze dokładniej w drewnie od reDrewna. Dzięki wielkiej uprzejmości firmy reDrewno na mój stół trafiło kolejnych osiem insertów, którymi mogłem się "pobawić".
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ