Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Wie ktoś gdzie można w Europie dorwać Creature Crate?

Ostatecznie można kupić w sklepie wydawcy, ale wychodzi dość drogo transport i VAT :?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Grahf pisze: 04 paź 2021, 21:13 Wie ktoś gdzie można w Europie dorwać Creature Crate?

Ostatecznie można kupić w sklepie wydawcy, ale wychodzi dość drogo transport i VAT :?
Oni wyprzedają nadwyżkę po-KSową, nie kupisz tego w retailu, ani poza ich sklepem nawet. Oczywiście pomijam opcję "z drugiej reki".
Limited production run. For sale only on this web store/conventions, while supplies last. Not available in Retail.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Dzięki za info Yuri ;)

Udało mi się właśnie nówkę Fall of the Spire dorwać na eBayu za 48,99 Eur. Jeszcze tylko Dark Takes wyhaczę i można grać ;)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

Wohoo, cudowna sprawa, udało mi się kupić Executioner pledge z Fall of the Spire na OLX za 400zł. Nie wierzyłem, że takie historie się zdarzają. Teraz mam już pełną kolekcję i czuję się spełniony :D

Do dnia dzisiejszego nie sądziłem, że tak bardzo potrzebowałem tego pudła na przechowywanie figurek. Teraz to jest dosłownie bajka z organizacją.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 390 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dhel »

Ok, pograłem już parę godzin, wprowadzające Story 1 zrobione, Story 2 zaczęte, chapter 1 skończony. Wrażenia? Bardzo dobre! To jest
bardzo fajna przygoda w cięzkim klimacie dark fantasy, ale po kolei, jak to mówią maszyniści (alem żartowny z rana)
Zacznę od minusów, bo są, a jak: pierwsze to dużo zasad zmienianych w dodatkach, naprawdę ciężko się za to zabrać, zasady miasta, walki,
dodatkowe karty rumour, naprawdę mając dodatki (w sumie ciągle mam brak dark tales, ale pomału jedzie pocztą) jest zamieszanie i trzeba to sobie ładnie ogarnąć.
Dwa, ilość miejsca na stole, łolaboga, to jest druga gra, która tyle pożera - Łowcy AD2114 (których bardzo polecam!!) też się rozrastają niesamowicie w trakcie przygody.
Trzy, bardzo mnie denerwuje, jak gra sporo kosztuje, a nie jest do końca przygotowana tak jakbym sobie tego życzył. Skoro mamy zapisywać informacje o bohaterach na karty, to dlaczego nie ma paru druczków dorzuconych do pudła?, oczywiście że sobie ściągnę plik z BGG i wydrukuję, no ale nie o to chodzi. Kolejny, trackery życia, kto do jasnej ciasnej wymyślił taki poroniony pomysł???, geniusz zła chyba. Zamiast tego badziewia zrobić takie jak z gloomhaven to nie,trzeba kasować dodatkowo jako dodatek, słabe. Kolejny, maty postaci, już nie mówię by dorzucać do pudła, ale naprawdę nie można było przygotować prostej tekturki jak w Sword&Sorcery dla każdego z bohaterów, tak mamy festiwal rozpierdzielu na stole, a przecież można to w prosty sposób takimi rzeczami ogarnąć.
Denerwuje mnie, jak kupuję grę za parę stów, a ta się wykłada na intuicyjnych rzeczach, naprawdę kosztem 5$ więcej można to lepiej pomyśleć, za to minus i duży.

Ufff, ponarzekałem, ale koniec, teraz mięsko czyli sama gra. Ja system w tej grze traktuję jako księga, w której mogę dowolnie mieszać, dorzucać, zmieniać. Denerwuje mnie, że 'łucznicy' se strzelają jak chcą i uciekają gdzie popadnie?, bach, mała zmiana w rozpatrywaniu ich interakcji i już mi wszystko leży. Za dużo(szybko?) kart drogi się ciągnie, no to modyfikacja w postaci rzutu kostką.
Sam stosuję parę rzeczy pod siebie i jest super.
Można grać godzinkę, 2, ile chcemy, robimy 4 zdjęcia i składamy. Proste, łatwe i przyjemne i gra nie musi się dłużyć na 5 godzin, bo niestety u mnie takie tytułu od razu odpadają.
Podsumowując i już nie narzekając na braki w pudełkach, gra bardzo fajna, o wiele bardziej mi leży taka gra niż np. scenariusze jak w Sword & Sorcery. Przy podejściu scenariuszowym rozgrywamy tylko te parę scenariuszy, które są w pudełku. Tutaj mamy konkretne walki, ale między nimi dzieje się dużo, spotkania, dodatkowe misje (z kartami rumour). No jest tego sporo. Cieszę się, że ją włączyłem do kolekcji, bede grał w gre. :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

Ja z kolei nie ukrywam, że trochę wyłożyłem się na zakupie dodatku Dark Tales. Zamówiłem go w sklepie Zatu - ostatnia sztuka, długo biłem sie z myślami w końcu zdecydowałem - zamawiam!
Z konta razem z przesyłką + przewalutowanie zeżarło mi dokładnie 364,89zł. Ok mówię sobie, warto gra zacna, zamkniesz serię. Przełknąłem.
Tymczasem wczoraj awizo z poczty polskiej na nim kwota do zapłaty 87,50. Oczywiście okazało się, że jestem niekumaty i nie wiedziałem o tym, że po wyjściu z unii na zakupy z wysp brytyjskich jest nanoszony Vat oraz cło. Cały zakup wyniósł mnie ponad 450zł i przyznam szczerze, że nie kupiłbym tego dodatku znając kwotę końcową. Jak na grę bez plastiku kwota astronomiczna.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Ała to faktycznie sporo wyszło. Nom brexit namieszał nie tylko w uk.
Jestem przekonany, ze sama gra Ci wynagrodzi zwłaszcza DT i dodatki, jakie wnosi do rozgrywki.
Co do wrażeń Dhel’a to faktycznie na początku trudno to wszystko ogarnąć, uporządkować i pamiętać. Po chwili wszystko ładnie się ze sobą łączy i jak dodasz kilka house rules to gra rozkwita.
Dla mnie trackery (dodatkowe) i maty tompodstawa, bo zdjęły mi z głowy sporo administracji. Ciężko dostać chyba tylko ebay zostaje, na bgg widziałem customowe maty do samodzielnego druku, trackery można zastąpić kostkami i tez da radę.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: tomg »

Gab pisze: 11 paź 2021, 12:41 Ja z kolei nie ukrywam, że trochę wyłożyłem się na zakupie dodatku Dark Tales. Zamówiłem go w sklepie Zatu - ostatnia sztuka, długo biłem sie z myślami w końcu zdecydowałem - zamawiam!
Z konta razem z przesyłką + przewalutowanie zeżarło mi dokładnie 364,89zł. Ok mówię sobie, warto gra zacna, zamkniesz serię. Przełknąłem.
Tymczasem wczoraj awizo z poczty polskiej na nim kwota do zapłaty 87,50. Oczywiście okazało się, że jestem niekumaty i nie wiedziałem o tym, że po wyjściu z unii na zakupy z wysp brytyjskich jest nanoszony Vat oraz cło. Cały zakup wyniósł mnie ponad 450zł i przyznam szczerze, że nie kupiłbym tego dodatku znając kwotę końcową. Jak na grę bez plastiku kwota astronomiczna.
To i tak mało bo mi za inną grę o wartości X naliczyli VAT o wartości większej niż X. Szkopuł w tym że Zatu wszystko mi zwróciło bo to był podwójnie naliczony VAT (użyłem Amazon.pl jak platforma pośrednicząca dla zakupu w Zatu)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 390 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dhel »

No i przyniósł mi miły Pan dark tales z pięknym uśmiechem, „należy się 88 zł”. 4 tygodnie zeszło by to dostarczyć i jeszcze koszt dodatkowy, ehh. Ale co by nie mówić księga scenariuszy w dark tales jest potężna. No i jak porównam koszt Folklore do Łowców ad2114, to jednak płaci się 300 zł więcej ale jest tez o wiele więcej gry, więc nie jest źle.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Dhel pisze: 11 paź 2021, 18:08 No i przyniósł mi miły Pan dark tales z pięknym uśmiechem, „należy się 88 zł”. 4 tygodnie zeszło by to dostarczyć i jeszcze koszt dodatkowy, ehh. Ale co by nie mówić księga scenariuszy w dark tales jest potężna. No i jak porównam koszt Folklore do Łowców ad2114, to jednak płaci się 300 zł więcej ale jest tez o wiele więcej gry, więc nie jest źle.
Story Journal z "Dark Tales" jest bardzo wysoko oceniany, nie tylko ze wzgl na objętość 😉 co do ceny... dobre czasy niestety są już za nami. Ja się m. in. z tego powodu obkupilem ostatnio w stare KSy, bo wznowienia już w takich cenach nie będą.
Niemniej... udanych gier!
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Jeszcze żadna z gier nie zadziałała na mnie tak jak Folklore, może Natanek miał racje, że zło wpuszczono na naszą ziemię 😃 ale co mi tam. Postanowiłem ożywić mapę świata z pewnością (jak tylko się nauczę) pomaluje budynki. A na tereny leśne będę chciał zrobić małe makiety z gęstym lasem. Na chwilę obecną tak lokalizacje w postaci figurek, prezentują się na mapie świata.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

LIFTY_HALFLING pisze: 14 paź 2021, 20:21 Jeszcze żadna z gier nie zadziałała na mnie tak jak Folklore, może Natanek miał racje, że zło wpuszczono na naszą ziemię 😃 ale co mi tam. Postanowiłem ożywić mapę świata z pewnością (jak tylko się nauczę) pomaluje budynki. A na tereny leśne będę chciał zrobić małe makiety z gęstym lasem. Na chwilę obecną tak lokalizacje w postaci figurek, prezentują się na mapie świata.
Spoiler:
Sam je zrobiłeś ? Nie widziałem tych plików do druku 3d wcześniej. Tak, czy siak, gratulejszyn !
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Chciałbym posiadać takie umiejętności. Niemniej jednak za druk odpowiedzialny jest : pjentaszeq
Za co bardzo dziękuję.

A pliki do druku 3d znalazłem w sieci.

Robi wrażenie i z pewnością wzbogaci grę i pobudzi wyobraźnię.

Core i dwa duże dodatki zagościły na półce. Także nic tylko grać 😊
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

No tak, poczytałem wpisy na forum dotyczące Folklore: The Affliction (głównie Yuri, Sir_Yaro i Dazir i inni) - no i zdecydowałem się na zakup wszystkiego tego co jest obecnie dostępne w Polskiej dystrybucji. Z polskich sklepów nabyłem CORE BOX i Accessory Pack (Dragoneye) oraz dodatki Fall of the Spire i Ghost Pack (Gamelord) oraz dodatek Dark Tales (sklep w Holandii Spelspul). Wiem, że sporym nakładem pracy Sir_Yaro powstała polska wersja gry. Świetny pomysł bo czytania sporo, a będę grał z graczami, którzy średnio znają angielski. Mam pliki i tu pytanie: Czy są jakieś wskazówki jak optymalnie przygotować „spolszczenie”? Chodzi mi o to, czy rozsądnie jest drukować całe karty (np. drukarnia i ewentualnie jaka), czy też skorzystać z drukarki laserowej, karty oryginalne zapakować w koszulki i dołożyć do nich polskie wydruki (awersy lub ewentualnie awersy i rewersy) ? A może wydrukować na drukarce wszystkie karty (awers i rewers) i wpakować je w koszulki, a karty oryginalne zostawić w spokoju ? Co zostanie do wykorzystania pozostanie z oryginalnej wersji gry ? Czy ktoś to „spolszczenie” wprowadził w życie ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Rafal1970 pisze: 14 paź 2021, 23:26 No tak, poczytałem wpisy na forum dotyczące Folklore: The Affliction (głównie Yuri, Sir_Yaro i Dazir i inni) - no i zdecydowałem się na zakup wszystkiego tego co jest obecnie dostępne w Polskiej dystrybucji. Z polskich sklepów nabyłem CORE BOX i Accessory Pack (Dragoneye) oraz dodatki Fall of the Spire i Ghost Pack (Gamelord) oraz dodatek Dark Tales (sklep w Holandii Spelspul). Wiem, że sporym nakładem pracy Sir_Yaro powstała polska wersja gry. Świetny pomysł bo czytania sporo, a będę grał z graczami, którzy średnio znają angielski. Mam pliki i tu pytanie: Czy są jakieś wskazówki jak optymalnie przygotować „spolszczenie”? Chodzi mi o to, czy rozsądnie jest drukować całe karty (np. drukarnia i ewentualnie jaka), czy też skorzystać z drukarki laserowej, karty oryginalne zapakować w koszulki i dołożyć do nich polskie wydruki (awersy lub ewentualnie awersy i rewersy) ? A może wydrukować na drukarce wszystkie karty (awers i rewers) i wpakować je w koszulki, a karty oryginalne zostawić w spokoju ? Co zostanie do wykorzystania pozostanie z oryginalnej wersji gry ? Czy ktoś to „spolszczenie” wprowadził w życie ?
Jak masz oryginały to większość spolszczenia możesz wydrukować tylko fronty nie za grubym papierze, zakoszulkuj karty i wsadź wydruki do koszulek. W tym przypadku możesz się ograniczyć tylko do frontów, bo nawet bez znajomości angielskiego ludzie ogarną, co to Item, a co Artefact. Przy kartach wydarzeń na bezdrożach potrzebujesz obu stron, ale zrobiłbym tak samo.

Wydrukowanie wszystkich kart obustronnie na papierze 350 i zrobienie z tego kart to będzie duży koszt. A takie proxy z cienką spolszczoną kartą z przodu w zupełności wystarczy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Dzięk Jiloo z kartami tak właśnie zrobię bo i tak wszystko pakuje w koszulki.
A co z resztą materiału rozumiem, że np. karty postaci oraz dodatkowe plansze wydruk i laminat, książki zasad i postaci wydruk? Ponadto widziałem, że jest aplikacja do Folklore. Ktoś z graczy tego używał?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Sporo grałem, ale apki zupełnie nie czułem potrzeby. Wszystko sobie analogowo zautomatyzowalem i zapisywałem tylko pokupowane skille i ulepszenia, żeby się nie pogubic w przyszłości.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Rafal1970 pisze: 15 paź 2021, 07:02 Dzięk Jiloo z kartami tak właśnie zrobię bo i tak wszystko pakuje w koszulki.
A co z resztą materiału rozumiem, że np. karty postaci oraz dodatkowe plansze wydruk i laminat, książki zasad i postaci wydruk? Ponadto widziałem, że jest aplikacja do Folklore. Ktoś z graczy tego używał?
Ja planszetki postaci drukowałem dwustronnie i dałem do laminowania, aplikacji nie używałem dłużej niż tylko sprawdziłem jak działa, ale kompletnie mi nie odpowiada używanie aplikacji i ciągłe klikanie w telefon.

Podobnie jak wspomniał Jiloo, też drukowałem fronty do kart i pakowałem w koszulki, jedynie bezdroża i plotki potrzebowały dwóch stron, ale gilotyna chińska i trochę czasu pozwoliły mi zaoszczedzić sporo pieniążków. Zrobiłem sobie wycenę druku wszystkich kart w kilku drukarniach i złapałem się za głowę :D
Spoiler:
Jedyne co zleciłem w drukrani to karty rzemiosła/mroczne artefakty/wydarzenia na świecie co mnie kosztowało 75zl, patrząc na ceny wszystkich tych małych paczek uważam, że to rozsądna cena.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Dzięki LIFTY_HALFLING.
Takie rozwiązanie jest mi najbliższe. Jeszcze jedno zagadnienie - karty przeciwników te "duże" drukowałeś i czy laminowałeś ?
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: jasiek66 »

LIFTY_HALFLING pisze: 16 paź 2021, 09:24
Gab pisze: 16 paź 2021, 08:28
LIFTY_HALFLING pisze: 15 paź 2021, 17:57

Również drukowalem i wsadziłem w koszulki, które są na fotografie. Co prawda ciut większe, ale mnie osobiście to nie przeszkadza. Dedykowany rozmiar na te karty to 103x155 (ultra pro 4x6) których w Polsce już nie znalazłem, a na zachodzie kosztuje ile kosztuje 😁 Ja kupiłem na allegro z linku poniżej Rozmiar R6 110x155

https://allegro.pl/oferta/folie-koszulk ... 1123828048
Zastanawiam się, czy pasowałyby koszulki Paladin Morgana 101,5 x 155. Ktoś sprawdzał?
Warto sprawdzić jeśli ktoś ma możliwość. Mnie osobiście jak już wspomniałem te pare cm więcej nie przeszkadza 😁


Spoiler:
zawsze myślałem że tak gra jest po angielsku, skąd masz te polskie karty?
ps. obczaiłem wątek jest nieoficjalne tłumaczenie ok
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

jasiek66 pisze: 16 paź 2021, 09:48
LIFTY_HALFLING pisze: 16 paź 2021, 09:24
Gab pisze: 16 paź 2021, 08:28

Zastanawiam się, czy pasowałyby koszulki Paladin Morgana 101,5 x 155. Ktoś sprawdzał?
Warto sprawdzić jeśli ktoś ma możliwość. Mnie osobiście jak już wspomniałem te pare cm więcej nie przeszkadza 😁


Spoiler:
zawsze myślałem że tak gra jest po angielsku, skąd masz te polskie karty?
ps. obczaiłem wątek jest nieoficjalne tłumaczenie ok
Dobrze myślałeś. W środku jest karta oryginalna w języku angielskim.
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: pjentaszeq »

Ostatnio drukowałem elementy mapy, zobaczcie jak się prezentuje sceneria 3d ;)
Spoiler:
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

pjentaszeq pisze: 16 paź 2021, 19:25 Ostatnio drukowałem elementy mapy, zobaczcie jak się prezentuje sceneria 3d ;)
Spoiler:
@pjentaszeq
A jaką dyszą to drukowałeś? Bo mi slicer pokazywał, że masa detali nie zostanie wydrukowana, bo są za małe.
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: pjentaszeq »

Sir_Yaro pisze: 18 paź 2021, 09:49
pjentaszeq pisze: 16 paź 2021, 19:25 Ostatnio drukowałem elementy mapy, zobaczcie jak się prezentuje sceneria 3d ;)
Spoiler:
@pjentaszeq
A jaką dyszą to drukowałeś? Bo mi slicer pokazywał, że masa detali nie zostanie wydrukowana, bo są za małe.
Standard 0,4mm, warstwa 0,12mm :)
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Gab pisze: 11 paź 2021, 12:41 Ja z kolei nie ukrywam, że trochę wyłożyłem się na zakupie dodatku Dark Tales. Zamówiłem go w sklepie Zatu - ostatnia sztuka, długo biłem sie z myślami w końcu zdecydowałem - zamawiam!
Z konta razem z przesyłką + przewalutowanie zeżarło mi dokładnie 364,89zł. Ok mówię sobie, warto gra zacna, zamkniesz serię. Przełknąłem.
Tymczasem wczoraj awizo z poczty polskiej na nim kwota do zapłaty 87,50. Oczywiście okazało się, że jestem niekumaty i nie wiedziałem o tym, że po wyjściu z unii na zakupy z wysp brytyjskich jest nanoszony Vat oraz cło. Cały zakup wyniósł mnie ponad 450zł i przyznam szczerze, że nie kupiłbym tego dodatku znając kwotę końcową. Jak na grę bez plastiku kwota astronomiczna.
Strasznie dużo. Czemu nie kupiłeś na eBayu? Ja ze Stanów z opłatami importowanymi i przesyłką dałem około 333 złote z kawalkiem za Dark Tales (egzemplarz zafoliowany).
Za Spire, też nówka w folii, z Niemiec, jeśli dobrze pamiętam 240 złotych. Bez sensu kupować teraz z GB.
ODPOWIEDZ