[Los Diablos Polacos] Pomarańczowa Rewolucja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

[Los Diablos Polacos] Pomarańczowa Rewolucja

Post autor: Comandante »

Można juz składać zamówienia na grę Pomarańczowa Rewolucja! Jest to gra autorstwa Krzysztofa Dytczaka, opracowana przy współpracy Damiana Korczewskiego. Gra nie tylko przeszła pomyślnie całą fazę testów ale spotkała się z wielkim zainteresowaniem graczy na konwentach w Lublinie i Toruniu.

Gra towarzyska (2-4 graczy, czas rozgrywki - około 2 godzin) "Pomarańczowa rewolucja" to pierwsza próba przedstawienia wydarzeń, które miały miejsce na Ukrainie w listopadzie i grudniu 2004 roku, oraz możliwych alternatywnych dróg rozwoju konfliktu politycznego. System rozgrywki ma za zadanie przybliżenie w sposób bardzo przystępny wyjątkowej sytuacji, miejsca i klimatu tamtych trudnych dla Ukraińców dni. Gracze mogą wcielić się w zwolenników "pomarańczowej" opozycji Wiktora Juszczenki lub też "niebieskich" - strony rządowej premiera Wiktora Janukowycza. Zależnie od obranej strategii działań, losy Ukrainy mogą potoczyć się w różnoraki sposób. Sami gracze determinują i kreują sytuację w tym państwie. Wynik rozgrywki jest splotem podjętych decyzji, wydarzeń losowych, prowadzonych walk oraz zwykłego szczęścia rozumianego jako czynnik losowy.


Wiecej informacji: http://www.diablos.nastawnia.com
Ostatnio zmieniony 24 mar 2006, 16:22 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

http://www.diablospolacos.com

jestesmy pod nowym adresem
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Widzę, że nawet są aktualizacje w Projekcie Ceturion. Tylko dlaczego ilość zamówień spada? Rewolucja miała bodaj 6 a teraz ma 3? Naprawdę jest tak źle?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

FitS tez spadlo, bo z tego co pamietam bylo 11 - czyli jest bardzo zle.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

nic nie spadlo, winni zostana rozstrzelani... ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Comandante pisze:www.diablospolacos.com
jestesmy pod nowym adresem
Drobna uwaga - czy naprawde potrzebujecie tej strony-bramki, na ktorej trzeba tylko kliknac enter the site (ale wczesniej odczekac 5 sekund az spadnie logo i sie zatrzesie, co widzac po raz 85 mozna sie porzygac?). Jezeli uwazacie ze to jest fajne i ma jakikolwiek sens (jaki?), to zrobcie chociaz cookie, zeby pokazywalo sie tylko przy pierwszym wejsciu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

sluszna uwaga, zmienimy to, dzieki!
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Witam serdecznie,


dzisiaj w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł Vadima Makarenki na temat gry Planszowa Rewolucja, którą przygotowuje do wydania grupa Los Diablos Polacos. Zapraszam do zakupu Gazety, gdzie można nie tylko przeczytać rzetelny tekst ale również zobaczyć pierwsze projekty kart do gry (na razie opublikowane wyłącznie w Gazecie).

tekst artykułu tutaj:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 16300.html

Zapraszam również do dyskusji na forum. Wkrótce rozpocznie się pokazowa gra w Pomarańczową Rewolucję.
http://www.rp.mbsoftware.pl

pozdrawiam
Comandante
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

co ciekawe, o grze Pomaranczowa Rewolucja wspominala dzisiaj rowniez stacja TVN24 w porannym przegladzie prasy!
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Fajna sprawa, dobry PR to podstawa. Mam nadzieje, ze gra ukaze sie raczej w polowie roku niz w grudniu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

jesli Ty i inni Tobie podobni zamowia gre, to moze sie ukazac nawet za dwa miesiace :-)

Zamawiajcie Kolezanki i Koledzy gre autorstwa polskiego autora Pomaranczowa Rewolucja!
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Pytanie tylko, czy taka promocja potrzebna jest grze, ktora zostanie wydana za XXX miesiecy. Tak czy inaczej gratuluje autorowi popularnosci:)

AcikCieslik pisze:Fajna sprawa, dobry PR to podstawa. Mam nadzieje, ze gra ukaze sie raczej w polowie roku niz w grudniu.

Pozdrawiam
Jak zmowisz ze 100 egzemplarzy dla swojego sklepu to szanse sa :wink:
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Tto nie jest promocja. To nie jest tez PR, w takim sensie, ze my nie zrobilismy nic aby zainteresowac GW. Jest to niezależny i bardzo rzetelny tekst a nie jakis reklamowy artykul.

A gra bedzie wydana, jesli sie znajda chetni, to potwierdzam akurat.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Comandante pisze:Tto nie jest promocja. To nie jest tez PR, w takim sensie, ze my nie zrobilismy nic aby zainteresowac GW. Jest to niezależny i bardzo rzetelny tekst a nie jakis reklamowy artykul.
Nie znam tego zargonu, moze przez to zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to, ze gra zostala w pewien sposob zaprezentowana szerszej publicznosci, ale nie wydaje mi sie, zeby osoba, ktora dowiedziala sie o grze z lektury artykulu zdecydowala sie na zapisywanie sie na nia (co innego gdyby gra byla do kupienia w sklepie).
ot takie moje dywagacje
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

ach, rozumiem. No jest roznica miedzy promocja, marketingiem, PR, publicity i innymi :)

Nie wiem czy sie ktos przekona czy nie. Wczoraj jeszcze gdybym zapytal, czy w GW znajdzie sie tekst na pol strony, to tez by wszyscy powiedzieli, ze nie (vide komentarze na innych forach) :)

Wiecej pozytywnego myslenia, Droga Mlodziezy ;-)
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Hudson pisze:nie wydaje mi sie, zeby osoba, ktora dowiedziala sie o grze z lektury artykulu zdecydowala sie na zapisywanie sie na nia (co innego gdyby gra byla do kupienia w sklepie).
ot takie moje dywagacje
Może akurat ktoś taki się znajdzie? Bo jeśli nie, to gra do sklepów i tak nie trafi. I jeśli mi się chce wklepywać Wieścina Valkirii to robię to z nadziei, że może chociaż 5 osób się skusi.
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

Zwraca uwagę fakt ,że po raz pierwszy mamy do czynienia z artykułem prasowym o grze planszowej bez błędów merytorycznych.Chyba należałoby zacieśniać kontakty między środowiskiem graczy i dziennikarzy... Kilka rzetelnych artykułów o grach mogłoby pomóc w uzyskaniu informacji o naszym hobby ,stronach internetowych , ułatwić kontakty. Ideł to aktywny gracz - czynny zawodowo dziennikarz :)Dla mnie prawdziwym odkryciem była w 2003 roku informacja o istnieniu zupełnie nowej katerii gier wojennych opierających się o karty , bez heksów w dodatku ze zdziwieniem zauważyłem ,że wokół gry można budować fora internetowe. To był kompletny przypadek( wrzucenie do google hasła ) właściwie do dzisiaj mógłbym o tym nie wiedzieć.Gdyby jednak pojawiło się choć kilka informacji prasowych sprawa wygladałby inaczej.
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Trzeba po prostu dac redakcji jakas fajna gierke, zeby pograli :)

V.
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

Trzeba :)
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

strategos Formion pisze:Zwraca uwagę fakt ,że po raz pierwszy mamy do czynienia z artykułem prasowym o grze planszowej bez błędów merytorycznych.Chyba należałoby zacieśniać kontakty między środowiskiem graczy i dziennikarzy... Ideł to aktywny gracz - czynny zawodowo dziennikarz :)
Vadim Makarenko, autor tego artykulu - jest zawodowo dziennikarzem a prywatnie graczem (chociaz moze nie udzielajacym sie w srodowisku).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

No to teraz wszystko jasne :)
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Comandante pisze: Wiecej pozytywnego myslenia, Droga Mlodziezy ;-)
Jestem romantykiem-sceptykiem :) Wiem, ze musi sie udac, ale nie wierze :wink:
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

strategos Formion pisze:Chyba należałoby zacieśniać kontakty między środowiskiem graczy i dziennikarzy...
Może po prostu zaprosić dziennikarzy na jakieś spotkanie graczy, np. na Chłodną 25?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

strategos Formion napisał:
Zwraca uwagę fakt ,że po raz pierwszy mamy do czynienia z artykułem prasowym o grze planszowej bez błędów merytorycznych
To akurat nie jest prawda - sam napisałem kilka bezbłędnych :D
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Kilka słów o powstaniu gry "Pomarańczowa rewolucja"

Pierwsza wersja gry 1.0 powstała w konwencji charakteryzującej się pełną spontanicznością ze względu, iż działo się to w dniach samej Rewolucji.
Nie ukrywam, że posiłkowałem się rozwiązaniem systemowym z gry Imperia wydanej przez GMT. Wiele elementów gry, które aktualnie istnieją, nie było branych pod uwagę. Sama forma rozgrwyki nawoływała niejako do konfliktu zbrojnego. Dlatego też powstała już w formie grafiki komputerowej wersja 1.1 otrzymała pewnie modyfikacje w postaci dodatkowych możliwości postępowania (poparcie społeczne rozumianego jako wsparcia wyborców w obwodach). Od stycznia do kwietnia trwały najbardziej intensywne testy gry. Bilans rozgrywek wskazywał jednak na znaczącą przewagę strony rządowej - niebieskich. Stąd też pod wpływem testujacych zdecydowałem się na wprowadzenie wydarzeń oraz kart specjalnych. Tak oto powstała wersja 1.2, która przypominała bardzo ostateczną formę gry. W okresie wakacyjno-urlopowym zdecydowałem się rozwinąc bardzo pobieżnie wątek negocjacji (pomijany przez większość testujących), aby umożliwić zakończenie konfliktu w sytuacji gdy gracze w III etapie nie posiadają już wystarczajacych sił i środków do dalszego prowadzenia konfliktu. Tak oto zakończył się plastyczny proces tworzenia szybkiej gry towarzysko-strategicznej osadzonej w miarę swoich możliwości w realiach tamtych zimowych dni.
ODPOWIEDZ