Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
konrad88
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: konrad88 »

Hej, w moim egzemplarzu zabrakło arkuszy postaci dla Czerwonego Strażnika - zamiast tego dostałem Wyburzyciela dwukrotnie :( Znajdzie się jakaś dobra dusza i podeśle foto brakującego arkusza po polsku? :)
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

konrad88 pisze: 26 wrz 2021, 15:24 Hej, w moim egzemplarzu zabrakło arkuszy postaci dla Czerwonego Strażnika - zamiast tego dostałem Wyburzyciela dwukrotnie :( Znajdzie się jakaś dobra dusza i podeśle foto brakującego arkusza po polsku? :)
Tutaj masz pdf do druku z arkuszami postaci
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

konrad88 pisze: 26 wrz 2021, 15:24 Hej, w moim egzemplarzu zabrakło arkuszy postaci dla Czerwonego Strażnika - zamiast tego dostałem Wyburzyciela dwukrotnie :( Znajdzie się jakaś dobra dusza i podeśle foto brakującego arkusza po polsku? :)
A ja nawet wiem gdzie wylądowały Twoje - w moim egzemplarzu znalazłem sklejone dwa bloczki Czerwonego Strażnika :)

Bloczki to pikuś, bo łatwo sobie wydrukować, mnie irytują znacznie bardziej koślawo wysztancowane żetony statusów, tego nie ma jak poprawić :(
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: _leigam_ »

A mi się wydaje że najlepsze rozwiązanie https://www.thingiverse.com/thing:2810528

Chociaż nie korzystałem z nich, tylko zainspirowany zrobiłem sobie na szybko kartonowe nakładki + kreseczka ołówkiem na podstawce.
Obrazek
stany daje sobie obok, koperty to totalna porażka.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: piter555 »

Mi najbardziej odpowiadają podstawki od Vaclawa
https://allegro.pl/oferta/gloomhaven-ja ... 0729430323
Są luźne, nic się nie niszczy. Ja wkładam wykałaczkę i mam dodatkowo maszt do przenoszenia :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Gribbler »

Wiadomo może coś konkretnego o dodruku tej gry? Jakiś termin?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Coen »

Miała być połowa października, teraz na stronie Albi podana jest data 03.11.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Golfang »

Jestem chyba w połowie kampanii i zastanawiam się jak rozbudowujecie talię modyfikatorów obrażeń postaci?
Ja poszedłem w zmniejszanie nic rozbudowę. Mój Wyburzyciej obecnie ma 10 kart modyfikatorów - z czego mam jedną -1 oraz jedną kartę pecha? ta co anuluje atak/atak chybia. Reszta to karty TYLKO +. Nie mam żadnej karty 0.
Jak to robicie? Może jest lepszy sposób? Może źle kombinuję?
----------------
10% flamberg.com.pl
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

Golfang pisze: 19 paź 2021, 20:38 Jestem chyba w połowie kampanii i zastanawiam się jak rozbudowujecie talię modyfikatorów obrażeń postaci?
Ja poszedłem w zmniejszanie nic rozbudowę. Mój Wyburzyciej obecnie ma 10 kart modyfikatorów - z czego mam jedną -1 oraz jedną kartę pecha? ta co anuluje atak/atak chybia. Reszta to karty TYLKO +. Nie mam żadnej karty 0.
Jak to robicie? Może jest lepszy sposób? Może źle kombinuję?
Wyburzyciel(ka) po prostu ma taką talię, chyba najmniejszą ze wszystkich oficjalnych postaci. Nie jest to powód do zmartwien, jej modyfikatory są bardzo dobre i na wyższych poziomach taka talia spisuje się bardzo dobrze, zwlaszcza, jeśli masz jakieś źródła korzyści/wzmocnienia
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: donmakaron »

My do śledzenia życia przeciwników używamy małej tablicy suchościeralnej zamiast kopert. Stany dajemy koło potworów na planszy, poza tym mamy czysto, nie trzeba przerzucać żelków ani stosować żadnych rozbudowanych podstawek. Sprawdza się to całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Scamander »

Ktoś się wypowie na temat błędów w polskiej edycji? Znośnie? Babol na babolu? Pomijam już ten kwiatek z czcionką na pudełku gry :D
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

Scamander pisze: 22 paź 2021, 15:37 Ktoś się wypowie na temat błędów w polskiej edycji? Znośnie? Babol na babolu? Pomijam już ten kwiatek z czcionką na pudełku gry :D
Da się grać, błędy są dość liczne, ale w głównej mierze kosmetyczne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

Scamander pisze: 22 paź 2021, 15:37 Ktoś się wypowie na temat błędów w polskiej edycji? Znośnie? Babol na babolu? Pomijam już ten kwiatek z czcionką na pudełku gry :D
Masa bledow stylistycznych, jezykowych, literowek, takich pierdolek wynikajacych chyba z braku albo zbyt szybkiej korekty. Jest tego bardzo duzo. Da sie grac oczywiscie z tym, ale wyglada to zle.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: eveni »

Scamander pisze: 22 paź 2021, 15:37 Ktoś się wypowie na temat błędów w polskiej edycji? Znośnie? Babol na babolu? Pomijam już ten kwiatek z czcionką na pudełku gry :D
Kilka literówek zauważyłam, nie wpłynęły w żaden sposób na moje rozgrywki.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: witek »

Golfang pisze: 19 paź 2021, 20:38 Jestem chyba w połowie kampanii i zastanawiam się jak rozbudowujecie talię modyfikatorów obrażeń postaci?
Ja poszedłem w zmniejszanie nic rozbudowę. Mój Wyburzyciej obecnie ma 10 kart modyfikatorów - z czego mam jedną -1 oraz jedną kartę pecha? ta co anuluje atak/atak chybia. Reszta to karty TYLKO +. Nie mam żadnej karty 0.
Jak to robicie? Może jest lepszy sposób? Może źle kombinuję?
Piszę na podstawie gloomhaven 2017 - w szczęki lwa jeszcze nie grałem:
Zmniejszanie talii wydaje się być najbardziej korzystne, chociaż wzrasta wtedy prawdopodobieństwo wylosowania "pudła". Wąska talia uwypukla korzyści ze wzmocnienia, kart błogosławieństw i zwieksza przewidywalność kart z dodatkowym efektem. Ale nie u każdej postaci jest to możliwe - wtedy gruba talia daje bardziej przewidywalny efekt ataku z mniejszym prawdopodobieństwem pecha.
Wg mnie pierwsza opcja jest znacznie lepsza.
Są bardzo fajne poradniki na bgg, ale nie zagłębiałem się w nie jakos specjalnie.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

Coen pisze: 01 paź 2021, 09:13 Miała być połowa października, teraz na stronie Albi podana jest data 03.11.
Niestety już przesunięta na 06.11
Ciekawe ile sztuk tym razem będzie 🤔
Na allegro widziałem jakąś ofertę za 449 zł.
Ludzie powariowali.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: emka »

Szczęki Lwa już w sklepie wydawcy. Czyżby w innych sklepach cena mogła spaść poniżej 243 zł? To już chyba i tak korzystna oferta w porównaniu do tego, co działo się przy pierwszym druku.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Shodan »

emka pisze: 08 lis 2021, 11:32 Szczęki Lwa już w sklepie wydawcy. Czyżby w innych sklepach cena mogła spaść poniżej 243 zł? To już chyba i tak korzystna oferta w porównaniu do tego, co działo się przy pierwszym druku.
W dodatku z darmową dostawą. W czerwcu ludzie by się pozabijali za taką ofertę ;-)
Na aleplanszówki też jest w takiej samej cenie w przedsprzedaży.
Teraz zobaczymy czy rynek się nasycił i grę będzie można normalnie kupić przez dłuższy czas w normalnej cenie, czy do jutra nakład się wyczerpie :-)
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: emka »

Shodan pisze: 08 lis 2021, 13:07 W dodatku z darmową dostawą. W czerwcu ludzie by się pozabijali za taką ofertę ;-)
Na aleplanszówki też jest w takiej samej cenie w przedsprzedaży.
Teraz zobaczymy czy rynek się nasycił i grę będzie można normalnie kupić przez dłuższy czas w normalnej cenie, czy do jutra nakład się wyczerpie :-)
Ostatnio nakład wyczerpał się już na etapie przedsprzedaży i dużo ludzi po prostu nie zdążyło kupić, więc teraz też raczej szybko zniknie zwłaszcza, że zbliżają się święta. Może przy kolejnym druku się uspokoi ;)
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: bluebird »

Jeśli w tym druku są wszystkie te same babole co w pierwszym to ja odpadam i poczekam na kolejny druk i mam nadzieję, że wtedy gra będzie już bez błędów.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

Zobaczymy. Ja zakupiłem w Albi. Obstawiam że popularność gry spowoduje iż, nakład zniknie może nie tak ekspresowo jak poprzedni ale dosyć szybko.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: ave.crux »

Czy w tej grze są jakieś większe wstawki fabularne, czy to 2-4, krótkie wersy tekstu na dany scenariusz/lochy ?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: donmakaron »

ave.crux pisze: 08 lis 2021, 15:16 Czy w tej grze są jakieś większe wstawki fabularne, czy to 2-4, krótkie wersy tekstu na dany scenariusz/lochy ?
W scenariuszach często mamy sporo tekstu. Zazwyczaj kilka paragrafów. Czasem w trakcie jego trwania odkrywa się kolejne. W spotkaniach pomiędzy scenariuszami mamy dwustronną kartę z przygodami - kilka zdań wstępu i parę zakończenia. Ogólnie jak na grę planszową sporo czytania w mojej opinii.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

donmakaron pisze: 08 lis 2021, 15:29
ave.crux pisze: 08 lis 2021, 15:16 Czy w tej grze są jakieś większe wstawki fabularne, czy to 2-4, krótkie wersy tekstu na dany scenariusz/lochy ?
W scenariuszach często mamy sporo tekstu. Zazwyczaj kilka paragrafów. Czasem w trakcie jego trwania odkrywa się kolejne. W spotkaniach pomiędzy scenariuszami mamy dwustronną kartę z przygodami - kilka zdań wstępu i parę zakończenia. Ogólnie jak na grę planszową sporo czytania w mojej opinii.
A ja z kolei spodziewałem się znacznie więcej fabuły (i nieco ciekawszej historii ogółem). Zawiedziony nie jestem bo już przed zakupem wiedziałem, że to w istocie gra taktyczna jedynie w otoczce dungeon crawlera ale jeśli ktoś będzie oczekiwał porywającej historii i sesji a'la RPG to może się srogo rozczarować.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: ave.crux »

Grzdyll pisze: 08 lis 2021, 17:18 A ja z kolei spodziewałem się znacznie więcej fabuły (i nieco ciekawszej historii ogółem). Zawiedziony nie jestem bo już przed zakupem wiedziałem, że to w istocie gra taktyczna jedynie w otoczce dungeon crawlera ale jeśli ktoś będzie oczekiwał porywającej historii i sesji a'la RPG to może się srogo rozczarować.
Liczę na mniej kostkowego a'la Descenta 2nd ed z większymi wstawkami fabularnymi.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ