Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: parasite »

Opłaca się kupić Pojedynek + Kryzys tylko i wyłącznie do grania solo? Próbował ktoś tego wariantu? Jeśli tak to jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kci83 »

parasite pisze: 19 mar 2021, 11:27 Opłaca się kupić Pojedynek + Kryzys tylko i wyłącznie do grania solo? Próbował ktoś tego wariantu? Jeśli tak to jakie wrażenia?
Tak, kilka osób już próbowało w tym wątku.
Według mnie nie opłaca się, samej grze brakuje jednak nieco klimatu (nawet dla fana DC), a są fanowskie warianty Solo samej podstawki w których Kryzys nie jest potrzebny. Jeżeli chodzi o oficjalny wariant z dodatku, to dla mnie jest za długi, już pod koniec rozgrywki gra strasznie nuży. Zagrałem wszystkimi superbohaterami z podstawi i dodatku i nie mam zamiaru do niej wracać (będzie leciała na sprzedaż). Zapewne lepiej spisuje się w grze kilkuosobowej.
Welnek
Posty: 55
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Welnek »

kci83 pisze: 19 mar 2021, 11:54 Jeżeli chodzi o oficjalny wariant z dodatku, to dla mnie jest za długi, już pod koniec rozgrywki gra strasznie nuży. (...) Zapewne lepiej spisuje się w grze kilkuosobowej.
Grałam zarówno solo jak i w dwie osoby. Popieram wszystkimi rękami - oficjalny wariant bardzo się dłuży, podczas dwuosobowej gry koop już w połowie rozgrywki można mieć dość. Lepiej spróbować fanowskiej wersji zasad na samej podstawce.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Phate »

Można prosić o jakieś namiary na ten fanowski wariant solo dla podstawki ?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kci83 »

Phate pisze: 19 mar 2021, 12:52 Można prosić o jakieś namiary na ten fanowski wariant solo dla podstawki ?
Zacytuje siebie ;)
kci83 pisze: 20 cze 2020, 22:30 Nie wiem czy ktoś próbował tych trybów, gdzie możemy zagrać bez dodatków:

Survival variant (Solo) + małe modyfikacje youtubera Tony Ngo - https://www.youtube.com/watch?v=yOgf0b4gyOQ

Całkiem przyjemy i prosty wariant gdzie walczymy z superłotrami oraz łotrami z banku (jeżeli moga atakować), a czas gry jest zależy od kart słabości lub pokonania wszystkich superłotrów (punkty nie są zliczane). Na razie 1 wygrana (z wonderwoman) i 1 przegrana (z supermanem).


Cerberus Solo Variant dla gier Cryptozoic Deck Builders - https://www.youtube.com/watch?v=xZyzxVD_NM8

Jeszcze nie grałem, z tego co widzę na filmiku to wymagane są 3 kości D6 i na końcu podliczane są punkty.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

Kooperacja w podstawowej wersji (+crisis) nie jest jakaś spektakularna; można, ale bardziej wtedy, jeśli po prostu lubi się samą grę na tyle, żeby - trochę w formie ciekawostki - zobaczyć jak taki tryb wygląda. U nas zwykle każdy crisis był zagrany raz lub trzy (aż do pierwszej wygranej) i odłożony na półkę; kupowane były głównie dla dodatkowych bohaterów i kart. Nie powiem też dokładnie, co to było, ale pamiętam że polski crisis miał rozbieżności z instrukcją anglojęzyczną - zachęcam do sprawdzenia, na stronie cryptozoic są instrukcje w formacie pdf do wszystkiego.

Do grania kooperacyjnego polecam za to Rebirth - gra jest trochę bardziej złożona niż podstawka, ale jest tam tryb kampanii, trochę prostego rozwoju postaci z gry na grę i ogólnie dużo dobrej zabawy. A jeśli dostępność DC: Rebirth byłaby problemem, to Marvel Champions jest bardzo zgrabną kooperacją w komiksowych klimatach.

tl;dr DC Deck Building polecam do gry konfrontacyjnej, DC Rebirth i Marvel: Champions do kooperacji
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: parasite »

dzięki za wszystkie odp. jak zawsze można liczyć na ludzi z tego forum :D
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: elprzybyllo »

A czy wiadomo coś na temat planów wydawniczych tej serii przez Egmont?
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Hyperion »

Listopad



Obrazek
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: elprzybyllo »

Hyperion pisze: 01 maja 2021, 09:40 Listopad
Dzięki!!

Mój siedmiolatek może się wystraszyć tej okładki.
Bujaro
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2019, 11:32

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Bujaro »

Czy udaje Wam się czasami wygrać z Superłotrami (podstawka + Kryzys)?
Graliśmy kilka razy z 12-letnim synem, staraliśmy się bardzo, kooperacja rodzinna kwitła, 😉 ale zawsze zostało kilka kryzysów i superłotrów...
Da się to wygrać? 😕
dziku
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:50
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dziku »

w dwie osoby udało się wygrać chyba tylko raz, ale często brakuje niewiele do zwycięstwa. Pod część kryzysów trzeba się przygotować (nawet jeśli się potem nie pojawią). W trzy osoby nawet nie byliśmy blisko zwycięstwa :D najłatwiej jest solo, jak się już zna mniej więcej karty to trzeba się już postarać, aby przegrać.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Hyperion pisze: 01 maja 2021, 09:40 Listopad
Czy ktoś grał w wersję angielską?
Orientujecie się co wnoszą te "dodatki"?
Zakładam że można też w nie grać bez podstawki
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Jest już w przedsprzedaży :
https://egmont.pl/DC-BATMAN-METAL,58871811,p.html

https://egmont.pl/DC-BATMAN-NINJA,58871810,p.html

Pytanie czy warto jak ma się Pojedynek?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kelvar »

landcast21 pisze: 15 wrz 2021, 17:25 (...)
Pytanie czy warto jak ma się Pojedynek?
Mam na razie wszystko (z tego co w PL). Ninja pewnie przygarnę do kolekcji, żeby dołączyć w dużej części.

Kusi mnie ten Metal - klimat mi leży, ale w sumie nie znam tej serii tak dobrze i kupić, żeby tylko mieć... Tu mam wątpliwości bo za dużo nowości się szykuje.
Tutaj nie ma chyba promocyjnych kart? Bo do tej pory brakuje mi Marsjańskiego Łowcy z podstawki.
W DC Wieczne Zło dawali Jokera i Bane (w sumie ikoniczne postacie jak chodzi o postacie... Jak dla mnie powinny być w podstawce i to bardziej Harley Q. powinna być jako promo zamiast Jokera, ale to moje prywatne zdanie :P).
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

Widziałem, że jest w kilku miejscach w promocji mata do gry. Problem jest taki, że jest w dodatku z kartami i podstawką. Czy ktoś widział, gdzie można zdobyć/kupić matę niezależnie?
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

kelvar pisze: 13 paź 2021, 23:49
Mam na razie wszystko (z tego co w PL). Ninja pewnie przygarnę do kolekcji, żeby dołączyć w dużej części.
Ja do Pojedynku mam tylko Kryzys.
Mógłbyś powiedzieć, który dodatek wg Ciebie jest najlepszy? A które tylko dla kolekcjonerów? :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kelvar »

landcast21 pisze: 23 paź 2021, 17:05
Spoiler:
Mógłbyś powiedzieć, który dodatek wg Ciebie jest najlepszy? A które tylko dla kolekcjonerów? :)
Jak dla mnie z perspektywy - najlepsza jest druga podstawka (Wieczne Zło) -> najbardziej zmienia zasady rozgrywki i to nie komplikacjami, a bardziej większą koniecznością manipulacjami kartami (kombosy, spalanie kart itd.).
Stety-niestety w kooperacje od jakiegoś czasu praktycznie nie gram, więc dodatki do podstawki to więcej tego samego.
W Strażnikach jest parę fajnych kart (mam połączone z podstawką w większości), z Kryzysu używam kryzysowych superłotrów, części Superbohaterów (nie kryzysowych - nie pamiętam których z którego dodatku - tych którymi nikt nie chce grać nie dokładaliśmy i najczęściej losujemy np. po 2 bohaterów i jednego z nich wybieramy dla siebie) i parę innych kart. Chyba Kryzys cenię wyżej (chociaż więcej mi się tam marnuje :P).

Btw mam wrażenie, że jakbym nie był fanem DC (chociaż raczej nie fanatykiem) to stawiałbym zdecydowanie na Hero Realms z dodatkami (też grywam i uważam, że jest tam więcej dynamiki, w Star Realms grałem tylko na aplikacji i mam gdzieś jakieś promo karty - i po tym stwierdzam, że mi grafika i klimat mniej odpowiada ;)).

Batman: Ninja mi się podobało (animacja) i cena nie jest wysoka - więc na 90% kupię. Metal - odpuszczam (klimatycznie grafiki mi się podobają, ale nie znam historii itd.)... Może na jakiejś promocji... Ale 3 podstawka tego samego? + Hero Realms?
...chyba zbędne wypełniacze półki :D

Btw. Widzę, że nowe dodatki/podstawka też jest sprzedawana z kartami promo...
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :)
Ja nie szedłem w Wieczne Zło właśnie dlatego, że nie chciałem dublować Seta :) dlatego w Metal prawie na pewno nie pójdę tym bardziej że ta jak ty nie znam za dobrze historii.

Hero Realms również bardzo lubię. Tyle że przez to że musisz co chwilę ranić swojego przeciwnika to ma więcej negatywnej interakcji, a w domu akurat to mi się nie sprawdza. Co innego na jakimś wypadzie że znajomymi :)
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: km007tbg12 »

Ma ktoś namiar na matę do pojedynku superbohaterów lub wiecznego zła? Albo poprostu ktoś chce odsprzedać?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dawciu »

kojarzę, że na allegro były ale nie dam głowy czy to oficjalne licencjonowane czy jakiś custom project
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

dawciu pisze: 23 lis 2021, 13:02 kojarzę, że na allegro były ale nie dam głowy czy to oficjalne licencjonowane czy jakiś custom project
To były maty samoróbki.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

Ruszył kickstarter z okazji dziesięciolecia DC Deck Building! Jest tam nowy set oparty o Injustice, nowi Rivals (Flash vs. Reverse Flash), dwa wzory storage boxa, maty... no i stretch goale już niedługo ;) I tak ściągałem ze Stanów poprzednie pudła, więc wsparłem z miejsca 8)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

Ja najbardziej chciałbym matę do Multiverse. Pewnie też wesprę wszystko, chociaż też nawet Multiverse boxa mam... Ale tylko jedno pudło wezmę, a do starego pewnie trafią Hobbit + LOTR (przy okazji, jeśli ktoś ma promo Merry / Pippin / Second Breakfast - płacę złotem).
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Próbowaliście może dla urozmaicenia zastosować do podstawki mechaniki np z Rivals (albo inne) ? Kiedyś nad tym myślałem, ale nic grywalnego mi z tego nie wyszło :)
ODPOWIEDZ